Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1382 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41 ... 70  Następna
Autor Wiadomość
#741 PostWysłany: 08 Gru 2020 19:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10962
HON fly4free
lluukk napisał(a):
@skrzat - chyba jednak się da (na takich zasadach jak teraz) jedynie aneks aby było "odpowiednio" liczone oprocentowanie.
Jeśli mówimy o opłatach za używanie (za wydanie się nie da).
Wg TOiP nie ma takiej możliwości
Góra
 Profil Relacje PM off
lluukk lubi ten post.
lluukk uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#742 PostWysłany: 09 Gru 2020 12:38 

Rejestracja: 09 Gru 2020
Posty: 1
Zbanowany
też mi się wydaje, że nie ma
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#743 PostWysłany: 09 Gru 2020 12:43 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2340
srebrny
Nie ma, niestety.
wcześniej "za szybko przeczytałem tabelkę" i zmyliła mnie możliwość zwolnienia z opłaty dla głównej
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#744 PostWysłany: 16 Gru 2020 23:17 

Rejestracja: 27 Mar 2012
Posty: 22
Przeczytałem caaaały ten wątek i jednej rzeczy nie rozumiem.

Jeśli ja, Jan Kowalski, mam konto w PKO i wyrobię sobie Visa Infinite to mam nielimitowaną PP, ok. Jasne.

Teraz jeśli ja, Jan Kowalski, wyrobie sobie dodatkową kartę Visa Infinite na nazwisko Anna Nowak, to ta pani też otrzyma swoją, imienną, nielimitowaną PP?

Poważnie? Nawet jeśli pani Ania nie ma konta w PKO? Nawet jeśli nie jesteśmy rodziną? Banki na to pozwalają? Brak mi doświadczenia w 'bankowości ekstremalnej', ale, na prawdę można wyrobić dodatkową kartę kredytową do własnego konta na nazwisko innej osoby?

Czy to samo zadziałało by w ING? MC Platinum tam to 650 PLN + 200 PLN za dodatkową.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#745 PostWysłany: 16 Gru 2020 23:24 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2340
srebrny
Nie wyrobisz sobie na nazwisko Anna Nowak, tylko wyrobisz kartę Annie Nowak "podpiętą" pod Twój limit kredytowy (Ty ustalasz jej limit wydatków) i transakcje kartą Anny Nowak obciążają Ciebie a nie ją - dlatego owa Anna może być nawet uczniem 7 klasy podstawówki. Nie rozumiem czemu banki nie miałyby tego robić - ot dajesz kieszonkowe dziecku ustalając limit karty na 400PLN miesięcznie (100 tygodnówki)a przy okazji ma PP więc razem wejdziecie do saloniku :) A jakie wrażenie w szkolnym sklepiku...
EDIT - CHYBA JEDNAK NIE!
Przepraszam za wprowadzenie w błąd (jutro zadzwonię do banku i zapytam) ale limity dla dodatkowej mogę zmienić dzienne "wypłat gotówki" i "operacji internetowych" czy sama karta może mieć inny limit mniejszy niż minimum dla Infinite 50k tego jednak nie wiem.
Sam jestem ciekaw jak to jest - w aplikacji nie da się zmienić ogólnego limitu karty tak jak tych wypłat gotówki i operacji internetowych.
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...


Ostatnio edytowany przez lluukk 17 Gru 2020 00:07, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#746 PostWysłany: 16 Gru 2020 23:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lut 2020
Posty: 250
Przy dodatkowej Visa Infinite w PKO BP przejdzie limit 400 zł/mc? Nie musi to być minimum 50k?
W ING wymagania na minimalny limit dla dodatkowej są takie same jak dla głównej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#747 PostWysłany: 16 Gru 2020 23:48 

Rejestracja: 27 Mar 2012
Posty: 22
lluukk napisał(a):
Nie wyrobisz sobie na nazwisko Anna Nowak, tylko wyrobisz kartę Annie Nowak "podpiętą" pod Twój limit kredytowy (Ty ustalasz jej limit wydatków) i transakcje kartą Anny Nowak obciążają Ciebie a nie ją - dlatego owa Anna może być nawet uczniem 7 klasy podstawówki. Nie rozumiem czemu banki nie miałyby tego robić - ot dajesz kieszonkowe dziecku ustalając limit karty na 400PLN miesięcznie (100 tygodnówki) a przy okazji ma PP więc razem wejdziecie do saloniku :) A jakie wrażenie w szkolnym sklepiku...


Wow. To jest zarazem i piękne i szalone. Dowiedziałem się czegoś nowego.

Dzięki wielkie za szybką odpowiedź!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#748 PostWysłany: 16 Gru 2020 23:51 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2340
srebrny
Japończyk napisał(a):
Przy dodatkowej Visa Infinite w PKO BP przejdzie limit 400 zł/mc? Nie musi to być minimum 50k?
W ING wymagania na minimalny limit dla dodatkowej są takie same jak dla głównej.

Zaraz sprawdzę jaki limit mogę ustawić dla dodatkowej. Hmmm...
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...


Ostatnio edytowany przez lluukk, 16 Gru 2020 23:54, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
Japończyk lubi ten post.
 
      
#749 PostWysłany: 16 Gru 2020 23:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lut 2020
Posty: 250
A to pięknie :) Czekam... ;)


Ostatnio edytowany przez Japończyk, 16 Gru 2020 23:58, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#750 PostWysłany: 16 Gru 2020 23:55 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2340
srebrny
Poczekaj, bo chyba źle piszę. Zmieniłem wcześniejszy wpis - jutro dam znać co powie bank. Chyba, że ktoś temat już przerabiał i napisze jak jest w praktyce.
Przepraszam jeszcze raz za zamieszanie!
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#751 PostWysłany: 17 Gru 2020 00:08 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4793
platynowy
Japończyk napisał(a):
Przy dodatkowej Visa Infinite w PKO BP przejdzie limit 400 zł/mc? Nie musi to być minimum 50k?
.........

Nie mylisz limitu kredytowego od transakcyjnego :D

Kmail napisał(a):
lluukk napisał(a):
Nie wyrobisz sobie na nazwisko Anna Nowak, tylko wyrobisz kartę Annie Nowak "podpiętą" pod Twój limit kredytowy (Ty ustalasz jej limit wydatków) i transakcje kartą Anny Nowak obciążają Ciebie a nie ją - dlatego owa Anna może być nawet uczniem 7 klasy podstawówki. Nie rozumiem czemu banki nie miałyby tego robić - ot dajesz kieszonkowe dziecku ustalając limit karty na 400PLN miesięcznie (100 tygodnówki) a przy okazji ma PP więc razem wejdziecie do saloniku :) A jakie wrażenie w szkolnym sklepiku...


Wow. To jest zarazem i piękne i szalone. Dowiedziałem się czegoś nowego.

.............


Dla ludzi ze zdolnością kredytową 50000 zł i więcej jest to normalne :) Dla Platinum ING udokumentowany dochód miesięczny minimum 10000 zł
Od tego zacznij czy to sprawdź


Ostatnio edytowany przez dg72, 17 Gru 2020 00:20, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#752 PostWysłany: 17 Gru 2020 00:13 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2340
srebrny
@dg72 - no właśnie nie widzę możliwości zmienienia limitu transakcyjnego ani dla głównej ani dla dodatkowej... mogę zmieniać tylko dzienne transakcje gotówkowe i internetowe. Ale może coś źle patrzę.
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#753 PostWysłany: 17 Gru 2020 00:22 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4793
platynowy
ING Infinite przy przyznanym 50000 zł mogę operować czy ustawiać od 500-100000 zł lub do wysokości salda
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#754 PostWysłany: 17 Gru 2020 11:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lut 2020
Posty: 250
Tak, ale to limit dzienny. Nie można ustawić miesięcznie np. 5000 zł, albo tego wspomnianego 400 zł/miesiąc kieszonkowego dla dziecka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#755 PostWysłany: 17 Gru 2020 12:10 

Rejestracja: 27 Mar 2012
Posty: 22
dg72 napisał(a):
Dla ludzi ze zdolnością kredytową 50000 zł i więcej jest to normalne :) Dla Platinum ING udokumentowany dochód miesięczny minimum 10000 zł
Od tego zacznij czy to sprawdź


Tak właśnie się waham.

Z jednej strony karty ING są tańsze (850 pln za dwie), dość dobre i łatwiejsze do otrzymania, ale z drugiej samo konto premium w ING jest przeciętne. W dodatku od nowego roku podnoszą limit inwestycji by zakwalifikować się na Private Banking z 200k na 500k.

Z drugiej strony Aurum i Platinium II w PKO są świetne, ale karta to droga impreza. Zakładam, że karta dodatkowa kosztuje tyle samo co główna (800PLN), bo nigdzie nie jest to jasno stwierdzone. Czyli 1.6k rocznie i praktycznie bez szans na uniknięcie opłaty, chyba, że ktoś przerzuci 264k pln w rok, ale to już sami najpoważniejsi zawodnicy.

Ma ktoś jakąś mocną radę w jedną, albo drugą stronę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#756 PostWysłany: 17 Gru 2020 12:14 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2340
srebrny
@Japończyk @Kmail - jestem po rozmowie z bankiem (zastrzegam, że konsultant nie jest 100% pewnym źródłem, ale...)

Uzyskałem takie informacje:
- można zmienić w systemie tylko 2 rodzaje limitów ale tylko dziennych - gotówka, internetowe ale nie można ograniczyć miesięcznego limitu
- natomiast wnioskując o kartę dodatkową dla kogoś, można ustalić limit miesięczny dla dodatkowej poniżej kredytowego więc może to być np. 1000zł choć karta Infinite

@Kamal - poczytaj:
karta-kredytowa-mastercard-platinum-visa-infinite,1499,93376
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#757 PostWysłany: 17 Gru 2020 12:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 1436
srebrny
@Kmail trochę chyba pomieszałeś opcję w ING , do karty platinium nie potrzebna jest bankowość prywatna nawet konta nie trzeba mieć - niezbędny jest dochód netto na poziomie większym niż 10k na miesiąc i to wszystko. Koszt to 650 zł karta główna i 200 zł dodatkowa. Istnieje możliwość zwolnienia z opłaty jak dobrze pamiętam średnio w miesiącu 12,5 k obrotu i jest darmowa zarówno główna jak i dodatkowa. Ja mam i PKO Infinite jak i ING Platinium. Ale PKO wziąłem głównie z uwagi na kursy walut i ubezpieczenie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#758 PostWysłany: 17 Gru 2020 12:26 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2340
srebrny
@Kamal - O kartach z ING poczytasz - platynowa-infinite-karta-kredytowa-z-pp,1499,137060

W sumie odbiegamy od tematu posta ;)
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#759 PostWysłany: 17 Gru 2020 12:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4829
Loty: 309
Kilometry: 516 019
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
@lluukk
w mBanku mojej corki /2 klasa liceum/ niestety nie moglem pod moja World Elite "podciagnac"
zaskoczyles mnie pozytywnie, ze PKO BP mozna siodmoklasistke bezproblemowo :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#760 PostWysłany: 17 Gru 2020 12:42 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2340
srebrny
@correos - jakoś mB odstaje - w większości banków, w których miałem karty, dodatkowa była od 13 r.ż. w mB posiadacz karty dodatkowej musi być pełnoletni.

https://www.pkobp.pl/klienci-indywidual ... blizszych/
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off
correos lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1382 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41 ... 70  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group