Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Karta sim z internetem
#1 PostWysłany: 08 Wrz 2017 11:55 

Rejestracja: 02 Lip 2017
Posty: 21
Loty: 10
Kilometry: 40 282
Witajcie !
Czy ktoś miał jakieś doświadczenia z kartą sim (prepaid) z internetem w Tanzanii ?
Jakie koszty , jakie transfery ?
Ktoś używał ?Gdzie można kupić ?

Pozdrawiam


Ostatnio edytowany przez Abcn, 16 Lis 2018 17:30, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN
Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN
#2 PostWysłany: 08 Wrz 2017 11:57 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3528
srebrny
kupilem w kantorze w Kendwa, 12gb za jakies 12usd, dzialal bez zarzutu.
Góra
 Profil Relacje PM off
Grzegorz40 lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 08 Wrz 2017 12:05 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3058
złoty
Kartę prepaid kupisz wszędzie w STone Town. Teoretycznie musisz zarejestrować, ale na straganach dostaniesz bez rejestracji. Internet kupujesz w pakietach +/- 8-10k TZS za 2-4Gb na tydzień. Co do zasięgu to Ci nie powiem, bo kupiłem kartę na wszelki wypadek (500tzs + 1000tzn za 400Mb - razem około 2,5zł) , ale miałem dobrze działające wifi, więc w końcu skorzystałem raz.
Góra
 Profil Relacje PM off
Grzegorz40 uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 08 Wrz 2017 12:08 

Rejestracja: 02 Lip 2017
Posty: 21
Loty: 10
Kilometry: 40 282
Na lotnisku w Dar albo gdzieś w Dar idzie kupić ?


Ostatnio edytowany przez Abcn, 16 Lis 2018 17:30, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 22 Gru 2017 16:56 

Rejestracja: 06 Cze 2014
Posty: 312
Za symbolicznego "dolarka" oddam kartę micro-sim halotel. Załadowane było 1,5 GB i zostało moim zdaniem >500 mb. Odbiór Warszawa ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 16 Lis 2018 17:27 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22454
Kartę sim można kupić beż problemu na lotnisku w Dar albo większość miast.

Vodacom za 5000 TZS daje 1 gb na tydzień, i darmowy Messenger, facebook (beż obrazków) i Instagrama. Koszt sim to dodatkowe 1000 TZS

Zasięg całkiem spoko, oprócz safari.

Inne pakiety cenowe: https://vodacom.co.tz/en/internet_overview/
Góra
 Profil Relacje PM off
Garmond uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 20 Sty 2021 11:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2711
HON fly4free
Mam do oddania - za koszty przesyłki - aktywną kartę sim Zintel do doładowania na miejscu.
Zainteresowanych zapraszam na priv.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 16 Lut 2021 13:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 482
niebieski
Czy z osób które były ostanio na Zanzibarze, mógłby się ktoś podzielić opinią/doświadczeniami z korzystaniem z internetu z lokalnego SIMa (podobno Zantel jest najlepszy na Zanzibarze) oraz ogólną stablinością wifi?

Byłem ponad 3 lata temu w Jambiani i jesli dobrze pamiętam to wyłączali prąd w ciągu dnia więc wifi w ogóle nie było w tym czasie. Samo wifi też było raczej słabe. Karty SIM nie miałem więc nie wiem jak działał np. Zantel.
Zdaje sobie sprawę, że w różnych miejscach wysypy i hotelach będzie inaczej ale nawet subiektywne odczucia pomogą mi w podjęciu decyzji. Zastanawiam się na wyjazdem i pracą zdalną stamtąd.
Czy jakby padło wifi to na internecie z SIMa można polegać? Moja główną obawą sa grupowe wideorozmowy które wymagają lepszego łącza.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 16 Lut 2021 17:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2711
HON fly4free
Zantel działał poprawnie w Nungwi.
Poprawnie, bo załadowanie strony będąc na plaży graniczyło z cudem.
Pytałem skąd taka dolegliwość i usłyszałem że "taki mają klimat" więc przestałem się przejmować (i zacząłem irytować).
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 18 Lut 2021 01:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2631
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
@mordek
Ja używałem Surfroam (Global SIM), kupiony dawno temu, bo miałem jeszcze na nim niewykorzystaną kasę. Surfroam ma w Tanzanii umowę tylko z siecią Airtel i wyglądało to tak - 3G w większości wyspy (również na plażach) więc działało dosyć słabo (czasami też przełączało się na 2G czyli EDGE...), natomiast 4G (tak, LTE! :D ) tylko i wyłącznie w niektórych miejscach w Stone Town.

Faktycznie, gdy Airtel nie było do złapania w jakimś miejscu to akurat Zantel można było spokojnie znaleźć przy ręcznym wyszukiwaniu sieci.

Co do prądu - ja przez niecałe 10 dni zauważyłem tylko kilka razy wyłączenia, które trwały dosłownie kilka sekund. Być może od Twojego czasu poprawili infrastrukturę albo mają obecnie mniejsze obciążenie sieci ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
mordek lubi ten post.
mordek uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 18 Lut 2021 07:51 

Rejestracja: 10 Lut 2018
Posty: 22
mordek napisał(a):
Czy z osób które były ostanio na Zanzibarze, mógłby się ktoś podzielić opinią/doświadczeniami z korzystaniem z internetu z lokalnego SIMa (podobno Zantel jest najlepszy na Zanzibarze) oraz ogólną stablinością wifi?

Byłem ponad 3 lata temu w Jambiani i jesli dobrze pamiętam to wyłączali prąd w ciągu dnia więc wifi w ogóle nie było w tym czasie. Samo wifi też było raczej słabe. Karty SIM nie miałem więc nie wiem jak działał np. Zantel.
Zdaje sobie sprawę, że w różnych miejscach wysypy i hotelach będzie inaczej ale nawet subiektywne odczucia pomogą mi w podjęciu decyzji. Zastanawiam się na wyjazdem i pracą zdalną stamtąd.
Czy jakby padło wifi to na internecie z SIMa można polegać? Moja główną obawą sa grupowe wideorozmowy które wymagają lepszego łącza.


Z zantelem jezdze drugi miesiac po wyspie i bywa roznie. Chyba najwolniejszy byl w Jumbiani. Teraz jetem w Bububu i niby jest ok, ale sa pory ze chodzi tragicznie. Sprzedam Ci dobry patent na prace zdalna . Idziesz plaza, szukasz baru ktory Ci sie podoba , zamawiasz piwko, bierzesz haslo do wifi, lezaczek i jesli jest ok zaczynasz prace. Poza nungwi maja taki dobry zwyczaj ze lezaki na plazy przy barach zwykle sa za darmo, wi fi tez. Wystarczy cos zamowic. Za wolne wifi, nie dziala zmieniamy bar :-)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
mordek uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 02 Cze 2021 19:24 

Rejestracja: 26 Mar 2021
Posty: 40
Loty: 55
Kilometry: 118 221
Nie polecam kupowac karty SIM na lotnisku Dar Es Salam, lepie zrobic to poza lotniskiem. Na lotnisku sa strasznie przesadzone ceny za te karty 20Dolarow za 4gb o ile dobrze pamietam.
Ogolnie w Tanzanii czulem sie, ze chcieli mnie, jako bialego naciognac gdzie sie dalo :)
_________________
Przepraszam za brak polskich znaków.
Wybierasz się do Szwecji? Masz pytania? Chętnie pomogę!
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 02 Cze 2021 22:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Maj 2021
Posty: 5
Tak samo na lotnisku z Zanzibar City, stoisko jest zaraz przy odbiorze bagażu po prawej stronie. Cena $15 za 5GB na 7 dni - Zantel. Poza lotniskiem zdecydowanie taniej. Co do operatora to Zantel jest bardzo dobry, zasięg i transfer bez problemu na Zanzibarze południowym, do tego duża ilość sklepów operatora (charakterystyczne zielone logo, jak i fasady sklepów pomalowane na zielono). Warto rozważyć opcję z większym pakietem bo nie ma co polegać na Internecie hotelowym, który jest bardzo słaby - miejscowość Paje. Osoby w innych hotelach w miejscowościach Dongwe, Kiwengwa, Uroa, Jambiani mieli ten sam problem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 10 Lis 2021 08:55 

Rejestracja: 11 Cze 2011
Posty: 561
Loty: 169
Kilometry: 441 450
niebieski
Kartę kupił mi kierowca, wiedziałem że dla turysty cena będzie inna. Zantel 10GB na 7 dni 15 000 Szylingów. Przedłużenie na tydzień 3000 szylingów.
Na nowym, lotnisku nie widziałem żadnego sklepu
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 19 Gru 2021 22:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sty 2017
Posty: 2132
platynowy
@celll19 działała od razu po włożeniu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 18 Gru 2022 09:37 

Rejestracja: 23 Wrz 2019
Posty: 672
Loty: 23
Kilometry: 74 051
Ostrzeżenia: 1
Używał ktoś w Afryce-Tanzania, Zanzibar airalo?
Warto czy lepiej na lotnisku z wymiana fizyczną karty?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 30 Gru 2022 23:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2327
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
Tak, korzystałem i zauważyłem, że warto mieć telefon Huawei.

Jeden w naszej grupie trekkingu na Kilimandżaro mial Huaweia P30. ta sama sieć, a zasieg prawie zawsze o dwie kreski lepszy niż iPhone i innych telefonów pozostałem części grupy.

Dodam, że już wcześniej slyszałem o dobrych antenach w tych telefonach.

Airalo działało ok, na największej Tanzanskiej sieci (zapomniałem juz nazwy).
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
vasquez37 uważa post za pomocny.
 
      
#18 PostWysłany: 31 Gru 2022 14:38 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3240
srebrny
Kreski w telefonie to kwestia umowna, nie ma standardu który określa ile kresek ma wyświetlać telefon przy określonej sile odbieranego sygnału. W jednym telefonie przy jednej kresce da się rozmawiać bez problemów a w drugim przy trzech będą problemy.
Miarodajne byłoby porównanie RSSI jeśli w danym telefonie da się tą wartość wyświetlić.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#19 PostWysłany: 27 Paź 2023 18:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4085
HON fly4free
Można też badać apkami cell signall strength i cell signall coverage.

A wracając do Internetu mobilnego w Tanzanii karta vodakome ale i i innych operatorów jak się znajdzie na mieście to za 10k TZS nawet jest do kupienia. Doładowanie 10gb 20k TZS. 5GB 10k TZS i tak w dół.
Na lotnisku w DAR pakiet 60k TZS na dzień dobry. Po 1 miucie negocjacji już 30k TZS. Ogólnie jak ktoś nie wie za ile to jest, to sprzedawca chętnie poda cenę 'swoja' :-)
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Limapur lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 16 Sty 2024 11:54 

Rejestracja: 17 Sie 2015
Posty: 305
Loty: 139
Kilometry: 280 764
niebieski
Kupię aktywna kartę sim z Tanzani (dowolny operator), może być wysyłka lub odbiór w Poznaniu.


PS. Tak wiem że na miejscu są dość łatwo dostępne, lecz potrzebuje dla rodziców. Trochę panikują i czuli by się bezpieczniej mając już karte w Polsce przed wylotem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group