Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 70 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Karta sim z internetem
#1 PostWysłany: 26 Kwi 2015 00:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lis 2012
Posty: 137
Będąc w Gruzji przez kilka dni chciałbym korzystać z internetu w telefonie.
Czy kartę sim kupię bez problemu? Jaki to jest koszt mniej-więcej?
_________________
Podróż przez Azję Płd.-Wsch. http://filipinyy.blogspot.com/
Film z Izraela 2014: http://youtu.be/Tu18KwWPZYE
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Karta sim z internetem
#2 PostWysłany: 26 Kwi 2015 09:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2014
Posty: 384
Loty: 540
Kilometry: 1 001 515
niebieski
Jeżeli będziesz lądować na lotnisku w Kutaisi to otrzymasz pakiet startowy za darmo zaraz po przejściu kontroli paszportowej w głównym holu przy stanowisku Georgian Bus od operatora Geocell. Pózniej wystarczy, że doładujesz taką kartę do telefonu w takich stacjonarnych budkach o nazwie paybox. Za dosłownie kilka GEL możesz aktywować pakiet internetowy. Polecam skorzystać ze strony operatora w celu sprawdzenia aktualnych cen pakietów. Posiadam u siebie w domu bodajże jeden pakiet startowy więc mogę go tobie wysłać pocztą jeśli chcesz.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 26 Kwi 2015 12:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lis 2012
Posty: 137
Dzięki za info i dobre chęci - jutro wylatują więc wysyłka karty niestety niemożliwa.
_________________
Podróż przez Azję Płd.-Wsch. http://filipinyy.blogspot.com/
Film z Izraela 2014: http://youtu.be/Tu18KwWPZYE
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 03 Maj 2015 10:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lis 2012
Posty: 137
Wróciłem, więc tak:
na lotnisku dostaje się pakiet z kartą sim - od razu można ją doładować, za niecałe 8 GEL => 2 GB internetu, ważne przez miesiąc. Można oczywiście większy pakiet.
Ważne! - trzeba zmienić ustawienia w telefonie - punkty dostępowe, na początku net mi nie działał, nie wiedziałem o co kaman. Udałem się do salonu w Tbilisi i tam miły człowiek poustawiał mi parametry w telefonie.
_________________
Podróż przez Azję Płd.-Wsch. http://filipinyy.blogspot.com/
Film z Izraela 2014: http://youtu.be/Tu18KwWPZYE
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 09 Maj 2015 14:00 

Rejestracja: 21 Gru 2011
Posty: 77
Możesz napisać jak skonfigurować punkt dostępu? Kartę można doładować i aktywować pakiet 2GB na lotnisku na jakimś stoisku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 18 Maj 2015 09:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Mar 2011
Posty: 1061
Loty: 94
Kilometry: 122 440
niebieski
Przyłączam się do pytania, podaj parametry apn :)

-- 18 Maj 2015 09:06 --

Widzę na stronie operatora taki zapis:

"To activate mobile internet dial *106*4# OK and follow the instructions. After the service activation you will receive the corresponding settings automatically via SMS.

To set the connection settings manually:
Set the APN Value: internet"

Także to temat wyczerpuje :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
dlatego uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 10 Lip 2015 12:39 

Rejestracja: 03 Maj 2014
Posty: 537
Loty: 199
Kilometry: 289 509
Ostrzeżenia: 1
niebieski
Czarmander napisał(a):
Jeżeli będziesz lądować na lotnisku w Kutaisi to otrzymasz pakiet startowy za darmo zaraz po przejściu kontroli paszportowej w głównym holu przy stanowisku Georgian Bus od operatora Geocell. Pózniej wystarczy, że doładujesz taką kartę do telefonu w takich stacjonarnych budkach o nazwie paybox. Za dosłownie kilka GEL możesz aktywować pakiet internetowy. Polecam skorzystać ze strony operatora w celu sprawdzenia aktualnych cen pakietów. Posiadam u siebie w domu bodajże jeden pakiet startowy więc mogę go tobie wysłać pocztą jeśli chcesz.

Czy taka sama karte otrzymam/mozna zakupic na lotnisku w Tbilisi? Bede uzywal tableta z mapami google i taka karta do netu jak znalazł.
_________________
Flights: 106
Kilometers: 132896
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 10 Lip 2015 13:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2014
Posty: 384
Loty: 540
Kilometry: 1 001 515
niebieski
Jak najbardziej tak :)
Na lotnisku w Tbilisi również znajduje się punkt Geocell gdzie możesz otrzymać taką kartę.

Tbilisi International Airport
Working Hours: Mon-Sun 24 Hour
Break 14:00-15:00 , 02:00-03:00
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 19 Mar 2016 11:26 

Rejestracja: 13 Mar 2013
Posty: 119
Niedługo wybieramy się do Gruzji, dalej można otrzymać darmowy starter na lotnisku (Kutaisi)? a może ktoś posiada jakis zbędny sim? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 21 Mar 2016 12:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lis 2015
Posty: 631
Loty: 110
Kilometry: 230 448
W zeszłym roku, w kwietniu rozdawali darmowe karty sim na lotnisku...
_________________
Relacja z wyprawy na wulkan Yake Dake w Alpach Japońskich

Relacja z Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 25 Kwi 2016 11:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Mar 2013
Posty: 170
Loty: 66
Kilometry: 87 331
16.04.16 Na lotnisku w Kutaisi było stanowisko Geocell aczkolwiek nikogo z obsługi więc karty nie otrzymaliśmy. Kupiliśmy ją w Kutaisi w salonie. 4 GB za 10 GEL, Pani nam ładnie tablet skonfigurowała.
Karta ważna 30 dni, następnym razem wezmę mniej niż 4 GB bo nie przejedliśmy tego ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 28 Lis 2017 18:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Maj 2013
Posty: 292
Loty: 217
Kilometry: 450 288
niebieski
Lądował ktoś ostatnio w Kutaisi ? Jak wygląda sytuacja z ogarnięciem karty sim na lotnisku.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 30 Lis 2017 15:31 

Rejestracja: 04 Kwi 2016
Posty: 22
Loty: 21
Kilometry: 42 762
Lądowałem miesiąc temu i nie było problemu. Obok stanowiska Georgian Bus jest stoisko Geocell. Zakupiona karta jest rejestrowana - Pani kopiuje stronę z paszportu, umowa po gruzińsku i gotowe. Można zrobić też doładowanie - ale tylko gotówką. Ktoś z podróżnych nie miał gotówki i chciał doładować kartą i pani go odesłała do bankomatu. Jak nie ma kolejki to max 5 minut zajmuje cała procedura. Panie mówią po angielsku i rosyjsku (i oczywiście w ojczystym gruzińskim)
Góra
 Profil Relacje PM off
bora4 lubi ten post.
bora4 uważa post za pomocny.
 
      
#14 PostWysłany: 11 Kwi 2018 13:22 

Rejestracja: 24 Lip 2016
Posty: 13
Lądowałem teraz 6 IV i był problem z kartą Sim na lotnisku - z uwagi na święto prawosławne punkty geocell są zamknięte i to kilka dni - również w centrum. Po przyjeździe do centrum Kutasi patrząc od MC donald po lewej stronie jest biuro drugiej sieci o nazwie Beeline . Karta sim 4 gm 11 lari - panie władają po angielsku. Podpisałem umowę wręczyłem telefon - pani go ładnie i szybko skonfigurowała , net chodzi bez żadnych problemów przez cały mój pobyt. Firma dobra bo widziałem inne jeszcze biura - to całe świeta były otwarte w przeciwieństwie do geocell.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 27 Kwi 2018 22:34 

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 9
Czy ktoś ma świeże info jak wygląda sprawa z kartami sim i internetem na lotnisku w Batumi? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 03 Lip 2018 21:07 

Podbijam pytanie - lecę do Gruzji potrzebuję internet ,gdzie w Tbilisi i co kupić
Góra
 PM off  
      
#17 PostWysłany: 04 Lip 2018 08:33 

Rejestracja: 04 Kwi 2016
Posty: 22
Loty: 21
Kilometry: 42 762
Weź kartę pre-paid Geocell. Dostaniesz na lotnisku lub w salonach firmowych. Potrzebny paszport do rejestracji. Sama karta jest free. Po prostu doładowujesz taką kwota jaką chcesz. Możesz to zrobić przy zakupie lub w "kioskach płatniczych", które są wszędzie. Tu masz link do strony www.: https://geocell.ge/en
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 05 Lip 2018 10:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sie 2010
Posty: 475
Loty: 188
Kilometry: 360 656
niebieski
Na lotnisku w Kutaisi są 3 stoiska z kartami SIM, ceny podobne, a większość idzie do GeoCell. Dlaczego? Ja wybrałem Beeline (10 GEL za 10 GB na 2 tygodnie). Używałem głównie w górach Svanetii i sprawdziła się bardzo dobrze. nawet na górskich przełęczach LTE, zasięgu brakowało tylko czasem w głębokich dolinach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 26 Lut 2019 03:53 

Rejestracja: 02 Sty 2018
Posty: 23
Loty: 18
Kilometry: 24 437
Witam

A jak wygląda sprawa z rozmowami do Polski z takiej karty? I jak są rozliczane doładowania? Na Gb czy czy płacę jakąś kwotę i z niej jest pobierany transfer? To samo odnośnie rozmów, jakoś się aktywuje pakiety?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 26 Lut 2019 07:04 

Rejestracja: 16 Lut 2018
Posty: 88
Ja na lotnisku kupiłem karty Magticom. Nie pamiętam za ile dokładnie. Coś koło 45lari. W tym było 5gb internetu. Mogłem łącznie zrobić w ramach abonamentu 30 minut do Polski. Ja tego nie wykorzystałem, natomiast moje dziecko potrzebowało doładowania ;) Samo doładowanie jest banalnie proste. Idziesz do infokiosku, których wszędzie jest pełno. Nawet na tak zwanym głębokim zadupiu takowy znajdziesz. W nim kupujesz pakiety internetowe, lub doładowujesz konto do rozmów. Sieć w Gruzji jest wszędzie, w Vashlovani chyba tylko były dziury bez zasięgu, i w drodze do Omalo były chwilowe braki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 70 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group