Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 28 Paź 2011 22:58 

Rejestracja: 20 Paź 2011
Posty: 1306
Witam,
Mam pytanie odnośnie karty EKUZ, w wniosku o wystąpienie po taką kartę wymagane jest podanie kraju do którego chcemy wyjechać,
czy np. wpisując Niemcy, automatycznie karta tyczy się tylko tego kraju, i np. jak by nie daj boże coś stanie mi się w np. Holandii to tam ta karta nie obowiązuje?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 28 Paź 2011 22:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2011
Posty: 175
Jak kiedyś się pytałem przy wyrabianiu to pani z okienka powiedziała, że to nie ma znaczenia. Jednak nie ręczę za to w 100% bo nigdy nie wiadomo czy pani z okienka ma rację.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 28 Paź 2011 23:11 

Rejestracja: 20 Paź 2011
Posty: 1306
Na stronie NFZ przeczytałem:
Cytuj:
Czy karta EKUZ obowiązuje także w innych
państwach UE/EFTA niż wskazane we wniosku?
EKUZ uprawnia do korzystania ze świadczeń niezbędnych z medycznego punktu
widzenia podczas pobytu w każdym państwie członkowskim UE/EFTA, innym niż
państwo, w którym karta została wydana.
Od dnia 1 maja 2010 r. obowiązują dwa porządki prawne tzn. w odniesieniu do państw
członkowskich EFTA stosowane są przepisy obowiązujące przed 1 maja 2010 r. tj. rozporządzenia nr 1408/71 oraz nr 574/72, natomiast w odniesieniu do państw członkowskich UE stosowane są nowe rozporządzenia: nr 883/2004 oraz nr 987/2009), które w
sposób odrębny regulują prawo do EKUZ. Dlatego też konieczne jest uzyskanie infor-
macji od wnioskodawcy, jaki kraj jest państwem docelowym. Oznaczenie kraju pobytu pozwala również na przekazanie wnioskodawcy ulotki informacyjnej o systemach
opieki zdrowotnej obowiązujących w krajach, do których planowany jest wyjazd. Informacje te mają istotne znaczenie, ponieważ większość państw członkowskich UE/EFTA
przewiduje obowiązek współpłacenia, np. Niemcy, czy też obowiązek pokrycia całości
leczenia ambulatoryjnego, a następnie wystąpienia o refundację, np. Francja. Dotyczy
to również osób korzystających ze świadczeń na podstawie EKUZ.

Czyli jak to w końcu jest, bo z pierwszej części wnioskuję że tak?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 28 Paź 2011 23:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Mar 2010
Posty: 136
Nie ma to zadnego znaczenia, Pani patrzac jakie kraje wpisales daje Ci kartki z informacją co robić i gdzie się zgłosić.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 29 Paź 2011 12:00 

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 362
niebieski
To jest tylko "potrzebne", aby wydać Ci ulotkę o działaniu służby zdrowia w danym kraju.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 29 Paź 2011 13:52 

Rejestracja: 20 Paź 2011
Posty: 1306
Dziękuję.
Takich odpowiedzi oczekiwałem :)
P.S Skoro tak jest, to jak sens jest kupować ubezpieczenie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 29 Paź 2011 14:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2011
Posty: 2035
srebrny
Pacjonek napisał(a):
Dziękuję.
Takich odpowiedzi oczekiwałem :)
P.S Skoro tak jest, to jak sens jest kupować ubezpieczenie?


Odpowiedz jest prosta - EKUZ gwarantuje ci świadczenia tylko w podstawowym zakresie. Jeżeli nie masz wykupionego ubezpieczenia to na wypadek np. leczenia szpitalnego muisz za większosc zaplacic.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 29 Paź 2011 17:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Maj 2011
Posty: 26
Potwierdzam, że kraj docelowy ma znaczenie tylko przy wydawaniu ulotek delikwentowi i służy też pewnie jakimś statystykom.
Co do pobytu w szpitalu - mi się przytrafił w Londynie. Nikt nawet nie chciał obejrzeć mojej karty. Za nic nie płaciłem, byłem tam cały dzień, dostałem obiad :) i pewnie zdenerwowałem NFZ wygenerowanymi kosztami. Wydaje mi się, że to, co jest w pakiecie na EKUZ zależne jest od kraju - w Szwecji np. sugerowali, żeby wykupić dodatkowe ubezpieczenie, bo szpitale są drogie. Na szczęście nie sprawdzałem. A w UK - przynajmniej dla mnie - bezpłatnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group