Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 88 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Kapsztad
#61 PostWysłany: 09 Sty 2017 00:07 

Rejestracja: 16 Kwi 2015
Posty: 97
Loty: 69
Kilometry: 159 781
bardzo zły pomysł. zdecydowanie odradzam.
_________________
https://banners-my.flightradar24.com/jprawicki.png
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu w Tunezji od 1701 PLN. Wyloty z 2 miast Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu w Tunezji od 1701 PLN. Wyloty z 2 miast
 Temat postu: Re: Kapsztad
#62 PostWysłany: 10 Sty 2017 00:24 

Rejestracja: 31 Mar 2012
Posty: 786
niebieski
Mieszkałem w hotelu, który na tym planie jest w ABSA Center. Kilka razy wychodziłem koło północy na papierosa i z nudów łaziłem w promieniu kilkuset metrów. W weekendy to jest pustkowie. Raczej nie ma zagrożenia rozbojem, ale ilość żebraków i nagabywaczy duża. Lepiej chyba przemieszczać się deptakiem St.Georges, bo tam są jakieś całodobowe budy z jedzeniem. Na ulicy z ruchem samochodowym i tak nikt nie zareaguje, gdyby coś się działo.
Góra
 Profil Relacje PM off
scomin lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Kapsztad
#63 PostWysłany: 12 Sty 2017 12:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 442
Loty: 64
Kilometry: 148 809
niebieski
tropikey napisał(a):
Cześć,
jak wygląda RPA pogodowo w listopadzie?


My byliśmy przełom października i listopada, mega pogoda do zwiedzania. Ciepło, chmurki czasem, lekki wiaterek, ale opalić się nie problem.
W JNB żarówa, CT żarówa, w Durbanie wichura i góra 20 stopni. Ale tam ponoć to norma 8-)

scomin napisał(a):
Jak bardzo złym pomysłem jest taki spacer o 4:30 rano?
https://goo.gl/maps/khyFJGKtXbE2


Średni, może być spoko a możesz zostać i pewnie zostaniesz zaczepiony przy skrzyżowaniach przez lokalsów koczujących przy nich. Może nic Ci nie zrobią, może okradną, może zabiją. Chcesz ryzykować?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kapsztad
#64 PostWysłany: 12 Sty 2017 12:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2014
Posty: 149
Loty: 405
Kilometry: 918 570
scomin napisał(a):
Jak bardzo złym pomysłem jest taki spacer o 4:30 rano?
https://goo.gl/maps/khyFJGKtXbE2


nie rób tego. Jest nieprzyjemnie. Przy Long st. jest dużo naciągaczy i zaczepialskich w ciągu dnia. W nocy gdy jest ciemno, wyłazi jeszcze więcej podekrzanego elementu. Okolice Greyhounda to masakra. Wez Ubera.
_________________
Ruszaj ze mną w podróż: http://www.przepodroze.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Kapsztad
#65 PostWysłany: 12 Sty 2017 14:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
Spoko, juz pierwszy wpis mnie przekonal :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kapsztad
#66 PostWysłany: 12 Sty 2017 14:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2012
Posty: 946
platynowy
A w dzien? Krecenie sie przy dworcu stanowi jakis problem, czy tez lepiej taksa?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kapsztad
#67 PostWysłany: 12 Sty 2017 14:39 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3528
srebrny
w dzien tez sie przyczepia, w koncu po to tam siedza i czekaja na okazje.

roznica jest taka, ze w dzien ich splawisz, w nocy raczej sie nie dadza...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kapsztad
#68 PostWysłany: 12 Sty 2017 14:50 

Rejestracja: 16 Kwi 2015
Posty: 97
Loty: 69
Kilometry: 159 781
W dzień nie ma tragedii. Jak ktoś cię zaczepia to najlepiej odpowiadać po polsku i udawać, że się nie rozumie to od razu się poddają :)

Ale fakt faktem, że to chyba jedyne miejsce w CPT gdzie nie czułem się do końca komfortowo pod względem bezpieczeństwa. Za dużo menelstwa w okolicy.
_________________
https://banners-my.flightradar24.com/jprawicki.png
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kapsztad
#69 PostWysłany: 16 Sty 2017 01:15 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
Tak się zastanawiam co piszecie o okolicy... tuż obok jest Park Inn - czy rzeczywiście okolica jest nieciekawa? I po zmroku lepiej tam nie chodzić?

Przy okazji - dużo wcześniej bukowaliscie Ferry na Robben? Ile trwa cała wycieczka? Czy warto wybrać się promem o 13 czy lepiej porannym?
I jeszcze jedno :) o której porze dnia najlepiej jechać na górę Stołową?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kapsztad
#70 PostWysłany: 16 Sty 2017 01:59 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3528
srebrny
tragedii nie ma, ale jesli nie bierzesz za mile, to wybralbym lepsza dzielnice, np greenpoint. blisko do V&A, wielokrotnie wracalem noca pieszo bez problemow.

odnosnie promu, mozna podejsc do kasy obok zegara i zapytac. nie dalem rady kupic z dnia na dzien ,ale pewnie zalezy od sezonu

table mountain, bylem po poludniu i byla w chmurach, za to nie bylo kolejek (i widoku z gory tez), zalezy od pogody.
Góra
 Profil Relacje PM off
maxima uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Kapsztad
#71 PostWysłany: 16 Sty 2017 02:33 

Rejestracja: 18 Maj 2011
Posty: 4
Też polecam Greenpoint, przede wszystkim przez bliskość do WF i centrum jako takiego, jest też w pobliżu bardzo przyjemny park i promenada wzdłuż wybrzeża. Co do promu - bukowaliśmy już na miejscu przez internet z dwudniowym wyprzedzeniem, nie wszystkie rejsy były dostępne, wybraliśmy popołudniowy. Gdy przyszliśmy do portu kolejka chętnych była spora. A ze Stołową to się naczytałem wcześniej o dużej zmienności i nieprzewidywalności warunków, no i się potwierdziło. Dzień, w którym zaplanowaliśmy wjazd był piękny, słoneczny, bezchmurny, zostawiliśmy sobie wycieczkę na późniejsze popołudnie, żeby zachód słońca oglądać, no i klapa. Tuż przed nosem zamknęli nam wejście na stację z powodu zbyt silnego wiatru, ale nie było problemu ze zwrotem kasy, no i jest pretekst by tam wrócić ;) A wszystko to działo się rok temu, w styczniu.

maxima napisał(a):
Tak się zastanawiam co piszecie o okolicy... tuż obok jest Park Inn - czy rzeczywiście okolica jest nieciekawa? I po zmroku lepiej tam nie chodzić?

Przy okazji - dużo wcześniej bukowaliscie Ferry na Robben? Ile trwa cała wycieczka? Czy warto wybrać się promem o 13 czy lepiej porannym?
I jeszcze jedno :) o której porze dnia najlepiej jechać na górę Stołową?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Kapsztad
#72 PostWysłany: 16 Sty 2017 12:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 442
Loty: 64
Kilometry: 148 809
niebieski
maxima napisał(a):
I jeszcze jedno :) o której porze dnia najlepiej jechać na górę Stołową?


Odpowiem moim cytatem :mrgreen:

Komor napisał(a):
Od 1 listopada wpadła promocja na bilety RT na górę stołową.
Bilety on line jak i w kasie po R127,5. Wjazd po 18. Polecam kupić on line, my jechaliśmy prawie pustym wagonikiem w 6 osób. Reszta została na dole w kolejce po bilety.
W gratis mamy zachód słońca z góry!

http://www.tablemountain.net/content/pa ... et-special


Uważam, że to rozsądny wybór, bo mamy widok za dnia, widok zachodu i wieczorową porą. Dla mnie to była rewelacja! Jak do tego dołożyć -50% to Janusze ściągają sandały i biegną do kasy! ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
jacek96 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Kapsztad
#73 PostWysłany: 16 Sty 2017 14:22 

Rejestracja: 16 Kwi 2015
Posty: 97
Loty: 69
Kilometry: 159 781
Też polecam Green Point. Cisza, spokój i blisko co centrum. Co do wjazdu na górę stołową to nie ma co planować. Trzeba próbować kiedy się da. Za pierwszym razem dopiero 4 dnia udało mi się wjechać na górę. Za drugim 5 dni pod rząd nie mogłem wjechać bo cały czas mocno wiało. Więc jeśli jest przyzwoita pogoda to uderzaj od razu bo nie wiadomo kiedy się uda. Najlepiej zapisać sobie ich numer i dzwonić rano, żeby sprawdzić czy działa kolejka bo na stronie nie zawsze jest aktualizacja. I weź koniecznie coś cieplejszego do ubrania bo potrafi człowieka nieźle przewiać. I obowiązkowo kup bilet online :)
_________________
https://banners-my.flightradar24.com/jprawicki.png
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kapsztad
#74 PostWysłany: 20 Lut 2017 18:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
Parę godzin temu wróciłem z Cape Town. Specjalnie dla Was wrzucam skan ulotki z wycieczkami. Proszę, jak macie pytania to tu, nie na priv.

PS. Tinder nieźle śmiga, ale dla koneserów, bo na 20 lajków 19 było od murzynek ;)

Image

Image

Image

Image

Image
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
fortuna uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Kapsztad
#75 PostWysłany: 12 Lis 2018 21:14 

Rejestracja: 06 Cze 2011
Posty: 62
Loty: 276
Kilometry: 560 518
Hej wszystkim,

Za kilka dni jadę do Kapsztadu na 8 dni.

Zastanawiam się gdzie można było kupić te wycieczki? Czy na Green Point lub WF też się to da ogarnąć?

Z góry dziękuję!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kapsztad
#76 PostWysłany: 12 Lis 2018 21:19 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3528
srebrny
na V&A jest punkt

https://www.google.pl/maps/place/V%26A+ ... 18.4190753
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kapsztad
#77 PostWysłany: 13 Lis 2018 17:34 

Rejestracja: 06 Cze 2011
Posty: 62
Loty: 276
Kilometry: 560 518
Wielkie dzieki :)

Czy ktos z Was byl w Kapsztadzie ostatnio i moze sie podzielic wrazeniami? Ostatnie posty sa w sumie sprzed kilku lat.

Czytam na necie tak sprzeczne opinie, ze sama juz nic nie wiem. Jedni mowia, ze bezpiecznie, jedni, ze nie, jedni, ze niby ok, ale jednak nieprzyjemnie... Jak to w koncu jest?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kapsztad
#78 PostWysłany: 13 Lis 2018 20:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 650
Loty: 146
Kilometry: 358 646
niebieski
Ja byłem rok temu. W dzień bezpiecznie, spokojnie można chodzić po ulicy. Nikt nie zaczepiał, nie mieliśmy też żadnych nieprzyjemnych sytuacji. Wnocy nie wychodziliśny więc nie wiem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kapsztad
#79 PostWysłany: 13 Lis 2018 21:13 

Rejestracja: 12 Lut 2014
Posty: 151
2 dni temu wróciliśmy RPA, jeśli masz jakieś konkretne pytania pisz na priv ;)

W dzień nie mieliśmy żadnych nie przyjemnych sytuacji (Green Point, Sea Point, Waterfront, Camps Bay, Long St, District Six), po zmroku byliśmy na Long Street i nie było już tak przyjemnie - dużo namolnych żebraków i podejrzanych typków. Polecam ubera - bezpiecznie i tanio ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
pry lubi ten post.
pry uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Kapsztad
#80 PostWysłany: 13 Lis 2018 22:11 

Rejestracja: 21 Lis 2014
Posty: 607
niebieski
To a propos świeżych postów ja tylko bardzo ultra mega nieśmiało zasugeruję- czekając na lincz bez mała podobny jak w wątkach o NYC ;) - że piękno Kapsztadu na samych atrakcjach "miejskich" się nie kończy.

W topowych częściach Table Mountain National Park raczej nic złego nie grozi. :) Polecam pożyczyć samochód i odwiedzić bliższe i nieco dalsze okolice. Nawet na forum mamy sporo materiałów na ten temat. Polecić mogę nawet swoją relację- pierwszy, drugi oraz ostatni post tyczy się okolic Kapsztadu.
kraj-raj-caly-swiat-w-jednym-kraju-rpa,213,124981
Góra
 Profil Relacje PM off
pry lubi ten post.
pry uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 88 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group