Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 13 Wrz 2018 07:56 
Moderator forum

Rejestracja: 08 Lis 2011
Posty: 988
Loty: 124
Kilometry: 370 562
Przed wyjazdem do USA wygrzebałem informacje o możliwości hmmm.... wynajęcia (?) kampera za 1 dolara dziennie. Miałem nadzieję, że uda się może skorzystać z takiej opcji. Ostatecznie nawet nie próbowałem, ale do dzisiaj mnie dręczy pytanie czy to działa. O co chodzi?
Firmy wynajmujące kampery potrzebują od czasu do czasu przerzucić taki pojazd pomiędzy swoimi bazami. Być może są to fabrycznie nowe kampery (z fabryki na wschodnim wybrzeżu czy północy USA), które trzeba przetransportować do Kaliforni czy na Florydę, gdzie jest na nie największe zapotrzebowanie. Może ludzie się uprą i wszyscy chcą jechać z LV do LA, a nikt w drugą stronę. Nie wiem, jakie są motywy, niemniej jednak wygląda na to, że zapotrzebowanie na takie usługi jest.
Jak można przetransportować takiego kampera?
1. Wynająć firmę z jakąś dużą lawetą? Wady: koszty i dostępność takich firm/lawet.
2. Zakupić własne lawety i stworzyć "Dział przerzucania kamperów"? Wady: Totalnie bez sensu, zapewne źródło nieustających strat.
3. Wynająć człowieka (albo wielu człowieków), który będzie jeździł tymi kamperami? Koszty pracy, poza tym taki człowiek musiałby po zawiezieniu kampera jeszcze jakoś wrócić. Dodatkowo koszty paliwa.
4. Znaleźć chętnego, który zaprowadzi takiego kampera za darmo, a może nawet dopłaci, bo lubi jeździć kamperem, a ta trasa akurat mu pasuje? Wady: Może zepsuć, uciec z kamperem, zniszczyć, nie dojechać na czas itd. Ale przed tym wszystkim to się można ubezpieczyć.

Wygląda na to, że wariant 4 jest dla firmy najkorzystniejszy. Zatem do rzeczy:
Na stronie https://www.imoova.com/ są oferty "wynajmu" kampera w USA za $1 na konkretnej trasie i w konkretnym terminie. Zresztą nie tylko w USA. Bardzo często firma wynajmująca dodatkowo dopłaca kilkaset dolarów na paliwo. Czasami za dodatkową opłatą można sobie przedłużyć podróż (i w sensie czasu i przebytej odległości).

Na forum jest kilka informacji o imoova i innych firmach zajmujących się relokacją aut, ale żadnych opisów jak to poszło w praktyce w USA. Ciekawy jestem, czy ktoś kiedyś skorzystał z takiej okazji. Jakie wrażenia?

A może ktoś dzięki tej informacji skorzysta?

Na koniec, na wszelki wypadek: Ja w żaden sposób nie ręczę, że to sposób na udane wakacje. Nie korzystałem, nie mogę polecać. Jeżeli ktoś się zdecyduje, to wyłącznie na własną odpowiedzialność. Ja tylko informuję, że jest taka możliwość. I czekam na opisy jak poszło, bo może, przy kolejnym wyjeździe do USA...
_________________
Moje relacje:
<USA - Roadtrip z namiotem na dachu>; <Seszele Luksusowo? Budżetowo? Panie, a nie można obu? Można!>,
<Islandia - lodowe góry i maskonury.>, <Ej, ale będzie widać góry? - Kirgistan Kazachstan>
<Wuchta problemów - Hong Kong, Filipiny>
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy na Kefalinii od 2462 PLN. Wyloty z 4 miast + tydzień z wyżywieniem w 4* hotelu Wczasy na Kefalinii od 2462 PLN. Wyloty z 4 miast + tydzień z wyżywieniem w 4* hotelu
Zbiór lotów nad Morze Adriatyckie: Chorwacja, Włochy i Albania z 4 miast od 134 PLN Zbiór lotów nad Morze Adriatyckie: Chorwacja, Włochy i Albania z 4 miast od 134 PLN
#2 PostWysłany: 13 Wrz 2018 11:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Na pewno dziala, w Anglii na przyklad mozesz wypozyczyc normalny samochód Europcar, Hertz za £1 dziennie na zasadzie ze w ciagu 24h masz przewiezc z jednej stacji na druga a w miedzyczasie rob co chcesz.
Korzystalem wiele razy, teraz na weekend wzialem sobie na wycieczke na morze :) W opiniach slyszalem ze zamykali oddzial, zmniejszaja ilosc samochodów w oddziale, samochód stary i sprzedaja, albo po prostu potrzeba wiecej samochodów w innej bazie w pewnym okresie. Wszystko fajnie, czasem na innej stacji sie dziwia jak widza ile sie zaplacilo.

Załączniki:
Car.JPG
Car.JPG [ 43.79 KiB | Obejrzany 4749 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wynajem samochodu
#3 PostWysłany: 17 Lip 2020 09:04 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3306
HON fly4free
Co prawda obecnie niemożliwa misja (nie wliczając miejscowych) ale 1 USD za campera za dzień:)

https://www.imoova.com/imoova/relocations?region_id=3

Załącznik:
imoova.com_Vehicle_Relocations_-_2020-07-17_09.01.31.jpg
imoova.com_Vehicle_Relocations_-_2020-07-17_09.01.31.jpg [ 384.96 KiB | Obejrzany 2950 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 17 Lip 2020 11:59 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1387
Loty: 813
Kilometry: 1 220 941
srebrny
Ciekaw jestem czy są jakieś ograniczenia dotyczące np. obywatelstwa, wieku itp. ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 17 Lip 2020 12:49 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1853
niebieski
@DMW - jak klikniesz "more info" to wyskacza Ci te ograniczenia.
Góra
 Profil Relacje PM off
DMW lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 17 Lip 2020 12:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Maj 2012
Posty: 1237
niebieski
Pomysł jest ciekawy, tylko ciężko się na tym opierać planując wyjazd biorąc pod uwagę że oferty są głównie "last minute" i to bez pewności co do trasy - chyba żeby jako plan zapasowy brać normalne wynajęcia samochodu z darmowym anulowaniem, i traktować to tylko jako okazję by zaoszczędzić jeżeli akurat coś podpasuje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 17 Lip 2020 13:20 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1853
niebieski
Plus trudno znaleźć jakies pozytywne opinie na necie z takich wynajmow, a koncepcja wydaje mi sie naprawde fajna. Na niektorych trasach np Chicago - West Coast wlasciwie zawsze cos jest dostepne. Oczywiscie, ze zawsze bedzie last minute bo taka natura relokacji.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 19 Lip 2020 18:19, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 17 Lip 2020 13:24 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1387
Loty: 813
Kilometry: 1 220 941
srebrny
"Najemca musi mieć ukończone 21 lat (w niektórych lokalizacjach 25 lat) i posiadać ważną kartę kredytową oraz odpowiedni dokument tożsamości."
Myślę, że paszport jest tym "odpowiednim dokumentem" skoro nie jest wyraźnie powiedziane, że musi to być obywatel USA.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 18 Lip 2020 07:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2018
Posty: 42
Ciekawy temat, tutaj strona dla UK do wynajmowania za funta: https://www.driiveme.co.uk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 18 Lip 2020 08:50 

Rejestracja: 08 Gru 2014
Posty: 380
Loty: 139
Kilometry: 183 310
niebieski
W Polsce też na coś takiego można się załapać. Już kilka razy widziałem, że wypożyczalnia Panek wynajmuje samochód za złotówkę na określonej trasie. Do tego chyba pełny bak paliwa za darmo. Zawsze to ogłaszają na swoim fb.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 09 Mar 2024 12:19 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2907
złoty
Odświeżę temat i zapytam, czy ktoś z forumowiczów przetestował temat w USA?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 09 Mar 2024 12:39 

Rejestracja: 09 Kwi 2014
Posty: 753
Loty: 64
Kilometry: 111 587
niebieski
Ja kilka lat temu w Australii, bez żadnych problemów, była opcjonalna mała opłata za pełne ubezpieczenie, bez problemu też przedłużyłem o 1 dzień. Jedyny problem to czasem bazy tych firm. W Melbourne nie było źle bo 10-15min spacerkiem z lotniska. W Sydney zaś, została tylko taksówka do miasta za +-20 AUD.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Chupacabra uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group