Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Kamizelka pneumatyczna
#1 PostWysłany: 16 Kwi 2015 14:13 

Rejestracja: 18 Gru 2012
Posty: 7
Coś dla żeglarzy :) napisałam kiedyś przy okazji lotu na rejs taki tekst a'propo latania z kamizelka pneumatyczą.

Przygotowując się do lotu na Tobago zastanawiałam się jak bezproblemowo przetransportować kamizelkę pneumatyczną, . Problemem nie jet sama kamizelka ale nabój CO2 do niej. Na forach żeglarskich można przeczytać o przygodach z przewozem kamizelek, które bywają nie przyjemne - na przykład o tym jak bagaż doleciał bez kamizelki, a później był problem jak tą kamizelkę odzyskać i jak z nią wrócić do domu.

Według przepisów IATA można do bagażu rejestrowanego zabrać ze sobą do dwóch kartridży napełniajacych kmizelki pneumatyczne nazwierające sprężony CO2. Co ważne linia lotnicza może mieć własne wytyczne co do tych kartridży. Ważne jest żeby nie nazywać ich nabojami, bo to na lotniskach powoduje stan podwyższonej gotowości ;)

Na około miesiąc przed wylotem napisałam maile do linii lotniczych, którymi miałam lecieć z pytaniem czy mogę zabrać ze sobą kamizelkę z kartridżem (zgodnie z wytycznymi IATA). Z PLL LOT dostałam odpowiedź, że nie ma problemu. Od linii Condor dostałam maila zwrotnego zawierajacego bilet lotniczy dla kamizelki. Miałam podkładkę w postaci maili od linii lotniczych, ale chcialam mieć też wyjście awaryjne. W tym celu razem z dokumentami podróżnymi miałam ze sobą wydrukowany załącznik z wytycznych IATA, wydrukowane maile z pozwoleniami/biletem kamizelki oraz wydrukowane pismo od producenta kamielek (nie mojej, ale zawsze jakiś papier potwierdzający).

Kamizelkę zapakowałam do bagażu rejestrowanego (w podręcznym lecieć może bez naboju). Kartridż NA CZAS LOTU NALEŻY WYKRĘCIĆ. W czasie rozpakowywania plecaka znalazłam kartkę z lotniska we Frankfurcie, że mój bagaż został otworzony ze względu na podejrzenie zawierania niebezpiecznych przedmiotów, ale po kontroli nic nie zostało z niego usunięte.

:)
_________________
http://www.zewoceanu.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group