Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 361 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 19  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Kamerki typu GOPRO
#81 PostWysłany: 20 Mar 2015 05:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Cze 2012
Posty: 338
Loty: 16
Kilometry: 39 898
Po co komu więcej niż FHD niech ktoś mi to powie i do tego w więcej niż 30 klatkach? Bo nie kumam tego za bardzo żeby się znajomym na fejsie pochwalić że fil był w takiej rozdzielczości kręcony no ale wyszło jak wyszło co jak
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Kefalinii od 2462 PLN. Wyloty z 4 miast + tydzień z wyżywieniem w 4* hotelu Wczasy na Kefalinii od 2462 PLN. Wyloty z 4 miast + tydzień z wyżywieniem w 4* hotelu
Zbiór lotów nad Morze Adriatyckie: Chorwacja, Włochy i Albania z 4 miast od 134 PLN Zbiór lotów nad Morze Adriatyckie: Chorwacja, Włochy i Albania z 4 miast od 134 PLN
 Temat postu: Re: Kamerki typu GOPRO
#82 PostWysłany: 20 Mar 2015 06:59 

Rejestracja: 09 Maj 2014
Posty: 242
Zbanowany
Po to aby na tv 64cali' nie ogladac kwadratowych pixli z materialu FHD ;)
Nie praktykuje zakupow co dwa lata tylko sprzet ma starczyc na jakies 5 lat, pogadamy w przyszlym roku jak UHD bedzie na kazdym TV.

Ja przeskoczylem z pierwszego Galaxy Tab 10.1 na Note 10.4 2014 jak wlasnie rozdzielczosc ekranu wzrosla bo tak mi sie lepiej czyta PDF'y i robi notatki na nich, a sa tacy co mowia po co tyle PPI na tak malym ekranie.

Samo zestawienie klockow przez CHinczykow nie gwarantuje dobrego produktu, nie przykladaja sie tak do jakosci projektowanej elektroniki ' na pierwszym miejscuu jest/ma byc tanio a dodatkowo trzeba to oprogramowac ' co u nich oznacza tylko oprogramowanie/sterowniki producenta podzespolow.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 21 Mar 2015 12:59, edytowano w sumie 1 raz
Wypowiedź z błędami językowymi lub niezrozumiała – błędy ortograficzne/stylistyczne/interpunkcyjne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kamerki typu GOPRO
#83 PostWysłany: 20 Mar 2015 07:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1845
Loty: 76
Kilometry: 125 391
niebieski
Ja jeszcze dopiszę, że z materiału 2,7 czy 4K można w edycji łatwo wyciąć fragment obrazu i zostaje nam całkiem przyzwoite 1080p ;) Zupełnie jak z kadrowaniem zdjęć. A wysoki klatkarz przydaje się natomiast do slowmotion.
_________________
Image
MOJE RELACJE Z PODRÓŻY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kamerki typu GOPRO
#84 PostWysłany: 22 Mar 2015 11:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Mar 2014
Posty: 156
Loty: 17
Kilometry: 29 684
Miał ktoś taki wynalazek w rękach i jest w stanie coś o tym powiedzieć?

http://activities.aliexpress.com/sale/soocoo-s60.php

Załącznik:
soocoo s60.JPG
soocoo s60.JPG [ 115.85 KiB | Obejrzany 3349 razy ]
_________________
"Panie, Islandia to mi z ręki jadła" - fotorelacja Islandia 2015
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kamerki typu GOPRO
#85 PostWysłany: 30 Mar 2015 10:52 

Rejestracja: 25 Kwi 2012
Posty: 21
Wydaje mi się ze każdy chwali to co ma.... Wiadomo ze Gopro zawsze jednak będzie troche lepsze jakościowo i tutaj myśle każdy musi się zgodzić czy chce czy nie chce. Napewno tez troche przepłacamy za to że ta firma jest najpopularniejsza/modniejsza - niestety.
Fajnie ze rynek kamerek jest coraz bogatszy.

Osoba która pierwszy raz kupuje kamerke, ma z tego powodu tyle frajdy ze napewno chwali ją, jednak gdybyśmy mieli jednoczesnie dwie kamerki, to pewnie wtedy bardziej byśmy dostrzegli różnice i wady tej gorszej z nich.

Trzeba takze pamiętać ze fajne filmiki to nie tylko sama kamerka. Przede wszystkim także ujęcia i sposób montażu później na kompie! Z paru godzin filmu robimy przecież kilku minutowe wspomnienia z wakacji lub innych wydarzeń. (przynajmniej ja tak robie, a jesteśmy na forum podróżniczym :)) Więc jeśli mamy chęc, zapał i jesteśmy kreatywni to tańszą kamerką zrobimy równie fajny filmik jak GoPro 4 black za dwa tysiące!
Równie dobrze zadać można sobie pytanie czy nie lepiej kupić tanszą kamerke i dokupić do tego dobrego GIMBALA dzięki któremu filmiki wyglądaja o niebo lepiej (moim zdaniem)

Ja sam planuje teraz kupić kamerke na wakację, cholernie podobają mi się pamiątkowe filmiki ludzi z wakacji i sam chciałbym coś takiego mieć.
Do moich amatorskich potrzeb (brak ekstremalnych sportów (póki co :P) ) GoPro jest chyba zbyt PRO droga :) więc szukam tanszego rozwiązania i o ile nie chce wchodzić w te najtańsze to myśle nad zakupem AEE S71T - koszt około 1000zł a z tego co widzę kamerka daje rade jakościwo. Oczywiście chętnie najpierw bym ją sprawdził, potestował itd ale rzadko mamy taką możliwość :(
Znajomy ma Sj400, więc pozyczę od niego i sprawdze pod swoim kątem, ale z tego co widzę (youtube) jednak ta kamerka ma troche braki w jakości nagrywanego materiału.

-- 30 Mar 2015 11:17 --

Im więcej testów tym lepiej myślę więc wrzucam tutaj test kamerek
GoPro Hero 4 Black / SjCam SJ5000 Plus /Xiaomi Yi Camera

http://autowrzuta.pl/viewtopic.php?p=47385#p47385
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Kamerki typu GOPRO
#86 PostWysłany: 30 Mar 2015 18:20 

Rejestracja: 17 Lut 2014
Posty: 1439
Loty: 8
Kilometry: 22 290
niebieski
proszę o wyozumiałość bo dla mnie to są nowinki :D
otóż mam kamerkę sony hdr as 20
nagrałem np. godzinny filmik i chciałbym jakiś prosty programik do obróbki ( żeby z tej godziny zrobić kilkuminutowy filmik z najważniejszymi ujęciami)
Co polecacie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kamerki typu GOPRO
#87 PostWysłany: 30 Mar 2015 18:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sie 2011
Posty: 272
niebieski
Obrabiam filmiki w Movie Maker, kręce OptiCam WDV 5000 za 3 stówki, mi w zupełności wystarcza
_________________
https://czlowiek360.wordpress.com/ Blog o biegach i podróżach
Góra
 Profil Relacje PM off
oqrde lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Kamerki typu GOPRO
#88 PostWysłany: 31 Mar 2015 17:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Cze 2012
Posty: 338
Loty: 16
Kilometry: 39 898
klimas napisał(a):
proszę o wyozumiałość bo dla mnie to są nowinki :D
otóż mam kamerkę sony hdr as 20
nagrałem np. godzinny filmik i chciałbym jakiś prosty programik do obróbki ( żeby z tej godziny zrobić kilkuminutowy filmik z najważniejszymi ujęciami)
Co polecacie?


Sony udostępnia przecież prosty program do Video, wiem bo mam hdr'a tylę as100. A osobiście używam Pinnacle Studio 17
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kamerki typu GOPRO
#89 PostWysłany: 10 Kwi 2015 00:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 776
Loty: 64
Kilometry: 89 673
niebieski
Co sądzicie o Xiaomi Sports Camera?
http://activities.aliexpress.com/5th_an ... 10108.15.4

Podłączenie przez wifi (aplikacja na telefon), 1080p 60fps, 16mpx.
Wydaje się być bardzo fajna (na YT jest trochę filmików z niej), a co Wy o niej sądzicie?

Dzięki :)
_________________
Zapraszam na bloga - http://www.LikeToFly.wordpress.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kamerki typu GOPRO
#90 PostWysłany: 10 Kwi 2015 08:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10971
HON fly4free
12,94$ (ok. 50 zł) więcej masz na xiaomiforsale, gdzie masz pewność, że nie doliczą ci vatu, jak przy imporcie z Chin.
Góra
 Profil Relacje PM off
hipeq69 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Kamerki typu GOPRO
#91 PostWysłany: 12 Kwi 2015 10:31 

Rejestracja: 11 Gru 2011
Posty: 679
niebieski
Pamietajcie, ze xiaomi nie ma w zestawie obudowy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kamerki typu GOPRO
#92 PostWysłany: 12 Kwi 2015 15:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 776
Loty: 64
Kilometry: 89 673
niebieski
dokładnie - koszt oryginalnej na Ali to około 27$
_________________
Zapraszam na bloga - http://www.LikeToFly.wordpress.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kamerki typu GOPRO
#93 PostWysłany: 12 Kwi 2015 16:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1418
niebieski
Tak na szybko na Ali biała jest za 82,54 : http://www.aliexpress.com/item/WiFi-Blu ... 23159.html
A na Banggood kamerka kosztuje 84, obudowa 19: http://www.banggood.com/buy/Xiaomi-sports-camera.html

Banggood polecam, przy wyborze "direct priority mail" otrzymałem przesyłkę w 3 dni, wysłana z UK.

A tu coś z błędem - jak się wybierze wysyłkę USA to USA i kolor zielony, cena jest 51 USD:
http://www.aliexpress.com/item/2015-Ori ... 01051.html

Ogólnie jest postęp - ten procesor Ambarella A7LS jest dużo bliżej Gopro, niż poprzednie chińskie wynalazki.
Ale ja chyba wolałbym coś od Sony.
Czemu te kamerki są takie brzydkie, wyglądają jak gadżety dołączane do czasopism dla dzieciaków ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kamerki typu GOPRO
#94 PostWysłany: 12 Kwi 2015 19:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 776
Loty: 64
Kilometry: 89 673
niebieski
Ale jak skrzat wspomniał, to chyba lepiej zamówić na xiaomiforsale - wtedy mamy pewność, że nie będzie cła, a "tylko" 50zł więcej, choć przy takiej kwocie to już jest kilka dobrych %. Ciekawa ta kamerka się wydaje bardzo :D
_________________
Zapraszam na bloga - http://www.LikeToFly.wordpress.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kamerki typu GOPRO
#95 PostWysłany: 06 Maj 2015 12:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 776
Loty: 64
Kilometry: 89 673
niebieski
Wczoraj wieczorem zdecydowałem się na te Xiaomi, zamówiłem na xiaomiforsale :) Dam znać jak się sprawuje :)
_________________
Zapraszam na bloga - http://www.LikeToFly.wordpress.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kamerki typu GOPRO
#96 PostWysłany: 11 Maj 2015 23:39 

Rejestracja: 11 Maj 2015
Posty: 1
Witam
Wybieram się niedługo z kolega w Alpy pojeździć na nartach i snowbordzie oraz przy okazji nagrać nasz pierwszy filmik za pomocą gopro. Jednak ani ja ani on nigdy nie używaliśmy gopro wiec mam kilka pytań co do nagrywania:
1. Ile kamer najlepiej mieć i gdzie je umiejscowić na nas obu??
2. Czy generalnie trudno jest utrzymać druga osobę w kadrze jeśli się nawet nie widzi żadnego wyświetlacza ??
3. Czy często dobrze jest zmieniać tryby nagrywania pomiędzy rożnymi rozdzielczościami i fps?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kamerki typu GOPRO
#97 PostWysłany: 12 Maj 2015 11:18 

Rejestracja: 16 Mar 2015
Posty: 17
To i ja podepnę się do tematu, wybieramy się na wakacje do Grecji i tu moje pytanie jaka kamerkę najlepiej zakupić? żadne sporty, zwykłe nagrywanie wakacji na lądzie i w wodzie, cena do 500zł, co kupić? mogą być używki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kamerki typu GOPRO
#98 PostWysłany: 11 Cze 2015 12:00 

Rejestracja: 31 Mar 2014
Posty: 82
Loty: 146
Kilometry: 310 169
kupiłem kamerkę (SJ4000) i mam pytanie do bardziej doświadczonych użytkowników: jakie uchwyty i akcesoria warto jeszcze dokupić? jakich pojemników używacie, czego Wam brakowało na wyjazdach itp.? osobiście widziałem uchwyty na nadgarstek, na głowę itp. Zależy mi na opinii co naprawdę się przydaje , a co może spokojnie zostać w domu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kamerki typu GOPRO
#99 PostWysłany: 11 Cze 2015 12:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 776
Loty: 64
Kilometry: 89 673
niebieski
Ja polecam te uchwyty :) http://www.geekbuying.com/item/Accessor ... 39514.html Zamówiłem te uchwyty do kamery Xiaomi Yi, wszystkie pasują idealnie :) Do SJ4000 również będą pasować. Dobra cena jak za tyle akcesoriów.

Pozdr.
_________________
Zapraszam na bloga - http://www.LikeToFly.wordpress.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kamerki typu GOPRO
#100 PostWysłany: 11 Cze 2015 12:27 

Rejestracja: 05 Sie 2013
Posty: 76
Loty: 16
Kilometry: 50 774
biszop15 napisał(a):
Witam
Wybieram się niedługo z kolega w Alpy pojeździć na nartach i snowbordzie oraz przy okazji nagrać nasz pierwszy filmik za pomocą gopro. Jednak ani ja ani on nigdy nie używaliśmy gopro wiec mam kilka pytań co do nagrywania:
1. Ile kamer najlepiej mieć i gdzie je umiejscowić na nas obu??
2. Czy generalnie trudno jest utrzymać druga osobę w kadrze jeśli się nawet nie widzi żadnego wyświetlacza ??
3. Czy często dobrze jest zmieniać tryby nagrywania pomiędzy rożnymi rozdzielczościami i fps?


Hej, w odpowiedzi na pytania:

1. Nie musisz mieć kilku kamer na sobie, zakładam, że będziecie jeździć kilka dni. Weź jedną kamerę i zmieniaj miejsca - kask, klatka, z ręki, przyklejona do deski/nart itp.
2. Nie, go pro ma bardzo szerokie pole widzenia, ja nagrywam bez wyświetlacza i nigdy nie zdarzyło mi się nie trafić w punkt jaki chcę nagrać. Inna sprawa, że pole widzenia czasami jest aż za szerokie, ale to wyjdzie Ci w praniu ;)
3. Nie, bo potem w postprodukcji będziesz miał miszmasz, najlepiej zostaw sobie 1080p i 60fps. Większej rozdzielczości i tak nie zobaczysz (pytanie jaki masz komp do obrabiania, przy 2,7k/4k musisz mieć już porządną maszynę), ustaw sobie 60fps bo może Ci się potem przydać do slowmotion - ale jak wiesz, że nie będziesz tego robił to nagrywaj w 30fps.

-- 11 Cze 2015 12:29 --

Camel1 napisał(a):
To i ja podepnę się do tematu, wybieramy się na wakacje do Grecji i tu moje pytanie jaka kamerkę najlepiej zakupić? żadne sporty, zwykłe nagrywanie wakacji na lądzie i w wodzie, cena do 500zł, co kupić? mogą być używki.


Jak nie potrzebujesz mega jakości, chcesz tylko nagrac dla siebie filmik z wakacji to kup sobie podstawowe GoPRo (550zł)
http://www.bikesalon.pl/kamera-gopro-he ... oCcurw_wcB

-- 11 Cze 2015 12:32 --

mregal napisał(a):
Wydaje mi się ze każdy chwali to co ma.... Wiadomo ze Gopro zawsze jednak będzie troche lepsze jakościowo i tutaj myśle każdy musi się zgodzić czy chce czy nie chce. Napewno tez troche przepłacamy za to że ta firma jest najpopularniejsza/modniejsza - niestety.
Fajnie ze rynek kamerek jest coraz bogatszy.

Osoba która pierwszy raz kupuje kamerke, ma z tego powodu tyle frajdy ze napewno chwali ją, jednak gdybyśmy mieli jednoczesnie dwie kamerki, to pewnie wtedy bardziej byśmy dostrzegli różnice i wady tej gorszej z nich.

Trzeba takze pamiętać ze fajne filmiki to nie tylko sama kamerka. Przede wszystkim także ujęcia i sposób montażu później na kompie! Z paru godzin filmu robimy przecież kilku minutowe wspomnienia z wakacji lub innych wydarzeń. (przynajmniej ja tak robie, a jesteśmy na forum podróżniczym :)) Więc jeśli mamy chęc, zapał i jesteśmy kreatywni to tańszą kamerką zrobimy równie fajny filmik jak GoPro 4 black za dwa tysiące!
Równie dobrze zadać można sobie pytanie czy nie lepiej kupić tanszą kamerke i dokupić do tego dobrego GIMBALA dzięki któremu filmiki wyglądaja o niebo lepiej (moim zdaniem)

Ja sam planuje teraz kupić kamerke na wakację, cholernie podobają mi się pamiątkowe filmiki ludzi z wakacji i sam chciałbym coś takiego mieć.
Do moich amatorskich potrzeb (brak ekstremalnych sportów (póki co :P) ) GoPro jest chyba zbyt PRO droga :) więc szukam tanszego rozwiązania i o ile nie chce wchodzić w te najtańsze to myśle nad zakupem AEE S71T - koszt około 1000zł a z tego co widzę kamerka daje rade jakościwo. Oczywiście chętnie najpierw bym ją sprawdził, potestował itd ale rzadko mamy taką możliwość :(
Znajomy ma Sj400, więc pozyczę od niego i sprawdze pod swoim kątem, ale z tego co widzę (youtube) jednak ta kamerka ma troche braki w jakości nagrywanego materiału.

-- 30 Mar 2015 11:17 --

Im więcej testów tym lepiej myślę więc wrzucam tutaj test kamerek
GoPro Hero 4 Black / SjCam SJ5000 Plus /Xiaomi Yi Camera

http://autowrzuta.pl/viewtopic.php?p=47385#p47385


Jak chcesz wydać 1000zł na kamerę to kup sobie podstawowy model GoPro (1080p/30fps/550zł), na filmik z wakacji wystaczy spokojnie.

http://www.bikesalon.pl/kamera-gopro-he ... oCcurw_wcB
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 361 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 19  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group