Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 361 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 19  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Kamerki typu GOPRO
#61 PostWysłany: 22 Sty 2015 02:35 

Rejestracja: 06 Maj 2014
Posty: 2
Loty: 5
Kilometry: 5 875
h3rlitz napisał(a):
Czy ktoś jest w stanie mi podpowiedzieć, czy oryginalny kijek do GoPro posiada możliwość robienia zdjęć z kijka "czy jednak tylko opcja samowyzwalacza"?
Bo podróbkę kijka można kupić za jakieś grosze, a oryginalny jest dosyć drogi.


Sam kijek nie ma wpływu na to czy uda Ci się zrobić zdjęcie czy tylko nagrać film. Z tego co się orientuję oryginalny monopad posiada miejsce na umieszczenie pilota, którym możesz zrobić zdjęcie lub włączyć nagrywanie filmu (kwesta ustawienia w menu).
Jeśli posiadasz GoPro z wifi, a nie masz pilota to najlepszym rozwiązaniem jest kupienie niedrogiego (acz najtańszego nie polecam) monopadu i sterowanie kamerą za pomocą aplikacji na smartfonie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
 Temat postu: Re: Kamerki typu GOPRO
#62 PostWysłany: 22 Sty 2015 21:39 

Rejestracja: 13 Sty 2013
Posty: 134
Loty: 34
Kilometry: 68 143
a w momencie kiedy nie jestem w sieci wifi miedzy telefonem a kamerka to rozumiem ze sterowanie z telefonu juz nie jest mozliwe? (mysle o sj4000 wifi)

caly czas mam na mysli robienie zdjec z monopodu bez pilota.
zastanawiam sie jak uzytkownicy tego typu sprzetu robia foty ta zabawka.
czy ustawiaja samowyzwalacz za kazdym razem co moze byc uporczywe, czy moze nagrywaja film w najlepszej jakosci i przy obrobce filmu wycinaja zdjecia (screen shoty) wtedy zdjecie z najlepszej jakosci filmu powinno wypasc lepiej niz zdjecie z trybu aparatu (w przypadku sj4000 to 12M)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kamerki typu GOPRO
#63 PostWysłany: 23 Sty 2015 01:45 

Rejestracja: 06 Maj 2014
Posty: 2
Loty: 5
Kilometry: 5 875
sj4000 nigdy nie miałem w rękach, ale korzystam z gopro.
Jeżeli nie jesteś połączony przez wifi z aplikacją lub jak w gopro jest jeszcze opcja z pilotem RC, to nie jesteś w stanie sterować zdalnie w żaden sposób.
Moim zdaniem dobrym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest korzystanie z funkcji time lapse np co 1 sek. W tedy zdjęcia wychodzą w dobrej jakości acz mogą być poruszone, bo akurat ruszałeś kijkiem.
Co do screenshotów to nie ma szału; robiłem z 1080p i wolałbym jednak zatrzymać się i zrobić zdjęcie. Jest szansa że w 4K wygląda to lepiej (nie wiem jaka jest maksymalna rozdzielczość w sj4000?)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kamerki typu GOPRO
#64 PostWysłany: 23 Sty 2015 09:31 

Rejestracja: 25 Sty 2010
Posty: 437
niebieski
br1989 napisał(a):
zastanawiam sie jak uzytkownicy tego typu sprzetu robia foty ta zabawka.


Odpowiem Ci jako użytkownik tego sprzętu. Za każdym razem ustawiam samowyzwalacz. Mam starsze oprogramowanie, z serią co 5 sekund, więc dla pewności dobrego zdjęcia przy "selfie" stoję uśmiechnięty przez 10 sekund. Wydaje się irytujące, ale do przyzwyczajenia.

Tańszy sprzęt = więcej niedogodności. Coś za coś.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kamerki typu GOPRO
#65 PostWysłany: 05 Lut 2015 23:00 

Rejestracja: 25 Sty 2013
Posty: 49
Loty: 122
Kilometry: 206 925
A jakiego oprogramowania używacie do montowania filmików z GoPro? GoPro Studio czy jakieś inne? Znacie może jakieś fajne tutoriale na ten temat? Pzdr.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kamerki typu GOPRO
#66 PostWysłany: 05 Lut 2015 23:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10964
HON fly4free
Do GoPro Hero4 wyszedł nowy firmware: http://gopro.com/update/HERO4

Załączniki:
1.jpg
1.jpg [ 118.31 KiB | Obejrzany 6833 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kamerki typu GOPRO
#67 PostWysłany: 08 Lut 2015 17:26 

Rejestracja: 28 Gru 2010
Posty: 287
niebieski
Ktoś może coś więcej powiedzieć n/t kamerki Denver AC-5000?

W JULA jest obecnie po 249zł (wymagane członkostwo w JulaClub).

https://www.jula.pl/catalog/gospodarstw ... a-920527/#

Na Allegro po 339zł.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kamerki typu GOPRO
#68 PostWysłany: 24 Lut 2015 08:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 88
Używam na co dzień takiej kamerki, bardzo podobnej do gopro http://www.kamery.pl/produkty/kamery-sp ... wl-300.htm
Fajne jest to, że obsługiwana jest przez pilota - nie trzeba np zdejmować jej z kasku aby uruchomić. Jest też wytrzymała, kilka razu spadła mi z roweru i żyje :)
No ale do najtańszych nie należy, prawie 600 zł trzeba dać za tą przyjemność.
Góra
 Profil Relacje PM off
Turndown lubi ten post.
Turndown uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Kamerki typu GOPRO
#69 PostWysłany: 06 Mar 2015 14:01 

Rejestracja: 09 Maj 2014
Posty: 242
Zbanowany
Wlasnie dostalem GoPro Black 4 do testow biore ja na wakacje, bede mial porownanie z pozniejsza Sony FDR-X1000V i wtedy wybiore ktora bardziej mnie zainteresuje.
Zalezy mi na zapisie 4K i czulosci w slabym oswietleniu, ilosc akcesorii do GoPro jest imponujaca i kuszaca. Jesli chodzi o wyroby 'czekoladopodobne' to juz predzej krecil bym swoim
telefonem Samsunga niz zdawal sie na cos 'czekoladopodobnego', albo mam kase na dobry produkt albo nie kupuje poprostu lub wypozycze na czas wakacji jesli cena bedzie przystepna.




Ostatnio edytowany przez Turndown 06 Mar 2015 14:45, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
KyokoMai lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Kamerki typu GOPRO
#70 PostWysłany: 06 Mar 2015 14:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1845
Loty: 76
Kilometry: 125 391
niebieski
Ja jestem właśnie po drugim wyjeździe z GoPro 4 Silver i jestem pełen zadowolenia z zakupu. Co do 4K nie powiem zbyt wiele bo Silver ma tylko 15FPS w tej rozdziałce więc nie korzystałem ale co do czułości powinieneś być zadowolony.
_________________
Image
MOJE RELACJE Z PODRÓŻY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kamerki typu GOPRO
#71 PostWysłany: 15 Mar 2015 15:08 

Rejestracja: 23 Gru 2012
Posty: 299
Loty: 225
Kilometry: 284 723
niebieski
porownanie Go Pro z SJ 4000

, ja osobiscie posiadam mobiusa uzywam jej podczas jazdy motocyklem i daje sobie swietnie rade

_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kamerki typu GOPRO
#72 PostWysłany: 18 Mar 2015 11:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1418
niebieski
Gdyby komuś chodziło po głowie zakupienie SJ4000, to jest w dobrej cenie 63 USD na banggood.com (promocja do jutra):

http://www.banggood.com/SJ4000-Waterpro ... 17037.html

Na Aliexpress można kupić jej odpowiednik (1080P, 12 Mpx) za 47 USD, komentarze świadczą o dobrej jakości:

http://www.aliexpress.com/item/Original ... 81687.html

Albo za 32 USD z rozdzielczością 720P:

http://www.aliexpress.com/item/Original ... 17645.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kamerki typu GOPRO
#73 PostWysłany: 18 Mar 2015 16:06 

Rejestracja: 23 Gru 2012
Posty: 299
Loty: 225
Kilometry: 284 723
niebieski
Kolego to nie sa orginaly pierwotnej kamery sj4000 sjcam to sa kamerki fake na youtube sa porownania tutaj jest orginal http://www.ebay.co.uk/itm/like/SW06-Yel ... RTM1793643
jobi napisał(a):
Gdyby komuś chodziło po głowie zakupienie SJ4000, to jest w dobrej cenie 63 USD na banggood.com (promocja do jutra):

http://www.banggood.com/SJ4000-Waterpro ... 17037.html

Na Aliexpress można kupić jej odpowiednik (1080P, 12 Mpx) za 47 USD, komentarze świadczą o dobrej jakości:

http://www.aliexpress.com/item/Original ... 81687.html

Albo za 32 USD z rozdzielczością 720P:

http://www.aliexpress.com/item/Original ... 17645.html
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Turndown lubi ten post.
Turndown uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Kamerki typu GOPRO
#74 PostWysłany: 19 Mar 2015 11:29 

Rejestracja: 09 Maj 2014
Posty: 242
Zbanowany
Moze ktos odpowiedziec ile mu wytrzymuje GoPro 3 lub 4 na pelnym ladowaniu ?
Moja GoPro 4 Black wytrzyma filmowania w 4K 20-25min i spewnoscia ja zwroce do sklepu po powrocie, bo to jakies nieporozumienie jest z ta praca na pelnym ladowaniu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kamerki typu GOPRO
#75 PostWysłany: 19 Mar 2015 11:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1845
Loty: 76
Kilometry: 125 391
niebieski
Mam 3 aku, jeden oryginalny i 2x Newell z Allegro. Do tego ładowarka na dwa aku tez z Alle. Kręcone głównie 1080p 50fps. Czasem 720p 100fps i 2,7K 25fps. Czas pracy na jednym aku 45min - 1h10min, z reguły ok. 1h. Powyłączane wszelkie dźwięki i sygnalizacje, auto off 1min, czasem włączone wi-fi.
Półgodzinne czasy na oryginalnym aku miałem na samym początku jak ładowałem przez USB aku w kamerze zanim doszły aku z ładowarką z Allegro. Było tak 2 razy. Odkąd ładuję ładowarką to czasy jak napisałem wcześniej.
_________________
Image
MOJE RELACJE Z PODRÓŻY
Góra
 Profil Relacje PM off
Turndown lubi ten post.
Turndown uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Kamerki typu GOPRO
#76 PostWysłany: 19 Mar 2015 12:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
Turndown napisał(a):
Moja GoPro 4 Black wytrzyma filmowania w 4K 20-25min i spewnoscia ja zwroce do sklepu po powrocie, bo to jakies nieporozumienie jest z ta praca na pelnym ladowaniu.

może jakiś wyrób "czekoladopodobny" będzie lepszy od czekolady viewtopic.php?p=539027#p539027 :lol:
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Turndown lubi ten post.
Turndown uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Kamerki typu GOPRO
#77 PostWysłany: 19 Mar 2015 13:26 

Rejestracja: 09 Maj 2014
Posty: 242
Zbanowany
@cypel: nie sprzeczaj sie bo pod wzgledem jakosci obrazu to reszta odstaje od GoPro, dwa kupiona GoPro ma mozliwosc zwrotu 30dni od zakupu lub 2 tygodnie zalezy gdzie kupiles., nagrywanie 4K 25fps, do tego pelno akcesori. Czy ten chinski chlam ma cos takiego ? Z jakosci obrazow i funkcjonowania GoPro jestem zadowolony, tylko laduje przez USB bo nie kupowalem zewnetrznego zasilacza do momentu stwierdzenia ze ten produkt pasuje mi. Nie spasowal wiec idzie do zwrotu nawet jak osiagnie 40min na zewnetrznej ladowarce, a chinskie 'czekoladopodobne' produkty tez by nie spelnily moich wymagan.
Sprobuje nowej Sony jak sie pokaze w kwietniu w sklepach
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kamerki typu GOPRO
#78 PostWysłany: 19 Mar 2015 17:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Turndown napisał(a):
Moze ktos odpowiedziec ile mu wytrzymuje GoPro 3 lub 4 na pelnym ladowaniu ?
Moja GoPro 4 Black wytrzyma filmowania w 4K 20-25min i spewnoscia ja zwroce do sklepu po powrocie, bo to jakies nieporozumienie jest z ta praca na pelnym ladowaniu.


Ja co prawda mam GoPro Hero 4 Silver, a nie Black, ale jak zobaczyłem co piszesz to sam aż postanowiłem zrobić test. Wcześniej robiłem już dla 1080p (wychodziło mi około 2h 20min), ale wrzuciłem dziś max opcję na jaką stać Silver, czyli 4K 15fps i wynik na oryginalnej baterii to 1h 59min. Tak więc na moje oko coś z Twoją kam jest nie tak, nawet jeśli masz u siebie więcej klatek...

Poniżej przyspieszony filmik z testu.

_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kamerki typu GOPRO
#79 PostWysłany: 19 Mar 2015 17:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1418
niebieski
@tomalo77, rozbawiłeś mnie z tym fake.

Podałem linki do kilku kamerek z pozytywnymi komentarzami potwierdzającymi jakość urządzeń, które są dobrymi klonami klona, którym jest SJ4000.
Bebechy tych z matryca 12Mpx są takie same, jestem elektronikiem, buduję urządzenia i wiem, co piszę
"Oryginalnym" "producentem" SJCAM jest firma VIOFO - ta firma dała pierwsza swoje logo na obudowie.
Jednak jak to w Chinach, podzespoły są ogólnie dostępne i wiele firm robi to samo, czyli zamawia te same klocki i często sprzedaje taniej.

Ogólnie pisałem (2 pierwsze linki) o urządzeniu, które bazuje na:
- procesorze Novatek NT96650
- sensorze CMOS Aptina AR0330
- optyce z kątem widzenia 170 stopni
- pełnej kompatybilności akcesoriów z SJCAM itd.

Fake to by było, jakbyś kupił pustą obudowę.
Oglądałem te porówniania na Youtubach i nic z nich nie wynika, odbywa się tam poszukiwanie różnic typu inny napis lub odcień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kamerki typu GOPRO
#80 PostWysłany: 19 Mar 2015 21:50 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 7
Posiadałem zarówno model z serii GoPro Hero jak i SJ4000 - zdecydowanie bardziej polecam pierwszą pozycję, mimo większych kosztów :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 361 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 19  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group