Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 96 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 18 Paź 2019 10:21 

Rejestracja: 03 Wrz 2019
Posty: 60
Loty: 66
Kilometry: 114 938
mycak napisał(a):
Miałem nic nie pisać ale niestety nie wytrzymałem... Generalnie wszystkie osoby krytykujące powinny się wstydzić. Zachowujecie się jakby relacja z podróży na tym forum miała co najmniej wagę państwową.
Po pierwsze to każdy ma swoje indywidualne odczucia i nikt nie ma prawa ich podważać.
Po drugie, wracając do stylu pisania proponuje się "wujkom dobrym radom" zmierzyć może z profesjonalistami w jakimś konkursie lirycznym i zobaczymy co będziecie mieli do powiedzenia. Ja uważam, że relacje jest świetna i sam bym takiej nie napisał.
Po trzecie zdjęcia na wyprawie robi się przede wszystkim dla siebie a nie dla forumowiczów i jest każdego indywidualną sprawą czy będzie je robił pralką, lumixem czy teleskopem hubblee'a.

Forum, jak sama nazwa wskazuję jest miejscem gdzie są różne treści (małowartościowe, przydatne, istotne, ważne, małostkowe) i każdy ma prawo się wypowiadać w taki sposób, jaki on chce a nie jaki preferują inni. Jak komuś się nie podoba zawartość to może sobie zmienić wątek na taki, który będzie mu się podobał przecież. Ja wychodzę z założenia, że jak coś mi się nie podoba albo mnie denerwuję to omijam to bo nie chce marnować na to energii. Naprawdę niektórzy muszą mieć smutne życie skoro wolą poświęcać czas na pisanie żenujących komentarzy niż rzeczy, które dają mu radość z życia.

Komentarze typu "lepiej zainwestuj w aparat zamiast w jedzenie" - są tak żenujące, że musiałem niektóre dwa razy przeczytać żeby do mnie dotarło w jakim mule kto się znajduję.

Niestety to jest typowo polskie, że ludzie zamiast doceniać rzeczy dobre to skupiają się na wadach.


Co do relacji - jak już wyżej napisałem naprawdę jest świetna, od jakiegoś czasu rozważamy podróż w tamte rejony i tylko nas utwierdziłaś w przekonaniu, że warto się tam wybrać. Znając życie na przestrzeni kilku mesięcy się tam dzięki Tobie wybierzemy :) !!

Udanego dnia wszystkim czytaczom życzę ! :)


Cieszę się, że udało mi się stwierdzić chociaż kilka osób, że warto tam pojechać! Taki był mój główny cel. Bo naprawdę niewiele dobrego można przeczytać o Kaliningradzie w sieci. Jak podróżuje wszędzie staram się dostrzegać detale i cieszyć pięknem świata, ale obiektywnie - bardziej podobał mi się Kaliningrad niż np. W Ateny czy Larnaka. Co nie zmienia faktu, że każde miejsce ma w sobie jakiś czar i z żadnej podróży nie wracam z poczuciem, że nie było warto.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic
Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini
#62 PostWysłany: 18 Paź 2019 11:21 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6180
HON fly4free
mycak napisał(a):
Po pierwsze to każdy ma swoje indywidualne odczucia i nikt nie ma prawa ich podważać.
podobnie, nikt nie ma prawa podważać indywidualnych krytycznych odczuć w stosunku do danej publikacji

mycak napisał(a):
Po drugie, wracając do stylu pisania proponuje się "wujkom dobrym radom" zmierzyć może z profesjonalistami w jakimś konkursie
wybacz, ale to jest argument "z dupy"... nikt tu niczego nie porównuje do profesjonalnych reportażystów, tłem odniesienia są inne publikacje na forum

mycak napisał(a):
Po trzecie zdjęcia na wyprawie robi się przede wszystkim dla siebie a nie dla forumowiczów
czasami może i lepiej, by - przynajmniej niektóre - takimi pozostały...
internet to takie fajne miejsce, gdzie możemy łatwo się uzewnętrznić
niestety, jak w przypadku każdego występu publicznego, trzeba mieć świadomość, że nie do każdego nasz przekaz dotrze i będzie odebrany z entuzjazmem. trzeba być przygotowanym na krytykę... autorka najwyraźniej nie jest... najwyraźniej odniosłem błędne wrażenie ;)

mycak napisał(a):
Forum, jak sama nazwa wskazuję jest miejscem gdzie są różne treści (...) i każdy ma prawo się wypowiadać w taki sposób, jaki on chce a nie jaki preferują inni.
zgoda, ale - jw - publikując coś publicznie, w określonym miejscu, trzeba się liczyć z kontekstem - niestety nie jest tak, że odbiorcy będą bić pokłony dziękczynne za sam fakt napisania paru zdań i wrzucenia fotek
i dlaczego negujesz głosy krytyki, skoro każdy ma prawo się wypowiadać w taki sposób, jaki on chce?

mycak napisał(a):
Niestety to jest typowo polskie, że ludzie zamiast doceniać rzeczy dobre to skupiają się na wadach.
jest wiele - typowo polskich - przykładów z tego forum (a nawet z tego działu), że rzeczy dobre są doceniane...
i to autentycznie, nie na siłę...

mycak napisał(a):
Co do relacji (...) naprawdę jest świetna
cóż... niech każdy pozostanie przy swoim zdaniu...

e: żeby nie było, że mi się nic nie podobało w tej relacji - odrzucając dość bezkrytyczny zachwyt, to część obserwacji gastronomicznych (też fotki) jest naprawdę ciekawych


Ostatnio edytowany przez pemat, 18 Paź 2019 11:45, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
 
      
#63 PostWysłany: 18 Paź 2019 11:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
mycak napisał(a):
Miałem nic nie pisać ale niestety nie wytrzymałem...

No to szkoda, żeś nie wytrzymał, po poza porcją jadu i złośliwości Twój post nie wniósł nic wartościowego ani nowego, co już wcześniej nie byłoby poruszone.

mycak napisał(a):
Niestety to jest typowo polskie, że ludzie zamiast doceniać rzeczy dobre to skupiają się na wadach.

I to złośliwości wyjątkowo prostackich bo uogólnianych na cały naród i w niego bijący zamiast odniesienia się do konkretnych wypowiedzi konkretnych ludzi.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
pemat lubi ten post.
 
      
#64 PostWysłany: 18 Paź 2019 11:35 

Rejestracja: 03 Wrz 2019
Posty: 60
Loty: 66
Kilometry: 114 938
pemat napisał(a):
niestety, jak w przypadku każdego występu publicznego, trzeba mieć świadomość, że nie do każdego nasz przekaz dotrze i będzie odebrany z entuzjazmem. trzeba być przygotowanym na krytykę... autorka najwyraźniej nie jest...


A po czym to stwierdziłeś? Po tym, że część internautów mnie obroniła? Akurat jestem otwarta na krytykę i mam do siebie duży dystans, i jedyne do czego nie mam dystansu to zarzuty "że nie mam dystansu" ! :P
Góra
 Profil Relacje PM off
pemat uważa post za pomocny.
 
      
#65 PostWysłany: 18 Paź 2019 11:45 

Rejestracja: 14 Wrz 2019
Posty: 142
Mimo że sam krytycznie odniosłem się do stwierdzenia autorki o Kaliningradzie jako "perełce" to jednak poziom krytyki tej w sumie średniej relacji jest przerażający. Jest wiele innych, słabszych tekstów na forum, pod którymi forumowicze tylko pieją z zachwytu. Przypuszczam, że to kwestia kierunku. Jak to jest, że pod każdą relacją z USA, Tajlandii czy Malediwów są same ochy i achy, nawet jeśli zdjęcia są robione pralką, a tekst prostacki, tudzież infantylny? Jakoś nie widzę tam takiej masy krytków i wujków dobra rada.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#66 PostWysłany: 18 Paź 2019 11:55 

Rejestracja: 03 Kwi 2018
Posty: 3
Autorkę zjechaliście od prawa do lewa. A dla mnie relacja jest ciekawa, w miarę przydatna. Bez przesady z tym krytykanctwem!
Góra
 Profil Relacje PM off
Madzik1988 lubi ten post.
 
      
#67 PostWysłany: 18 Paź 2019 12:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1512
Loty: 610
Kilometry: 971 478
srebrny
@Madzik1988
Twoja relacja okazała się dużo bardziej wartościowa, niż się na pierwszy rzut oka wydawało. Ożywiła to zamierające forum. Zasługujesz, piszę trochę z ironią ale właściwie na poważnie, na nagrodę dla użytkowniczki miesiąca, za wzmożenie aktywności.
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#68 PostWysłany: 18 Paź 2019 12:45 

Rejestracja: 03 Wrz 2019
Posty: 60
Loty: 66
Kilometry: 114 938
sko1czek
:lol: :lol: :lol: A to dobre!
Niemniej jednak znam to forum od lat myślałam, że tętni życiem i bardzo mnie zdziwiło jak widzę posty "na szczycie listy" z ostatnim wpisem sprzed roku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 18 Paź 2019 12:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 527
Loty: 235
Kilometry: 267 982
niebieski
Podkręcanie ruchu turystycznego w danym regionie zakładaniem tematów z podlukrowanymi opiniami jest w dłuższej perspektywie mało "opłacalne".
Każdy ma swój "smak" i po zjedzeniu potrawy wie czy mu smakuje. Pewno też jest w stanie określić czy chce dokładkę (zostać parę dni dłużej) i czy chciałby jeszcze powtórzyć kiedyś w przyszłości.
Na te pytania każdy z nas może odpowiedzieć sobie sam poprzez spróbowanie.

Myślę, że z podróżowaniem jest jak z jedzeniem. Spróbować można wiele, ale zjeść i strawić - to już tu nie byłbym taki pewny :-)
_________________
I have a dream: Poland free people's country!
Andora*Austria*Białoruś*Bułgaria*Chorwacja*Czechy*Dania*Estonia*Francja*Irlandia*Niemcy*Grecja*Gruzja*Hiszpania*Holandia*Mołdawia*Norwegia*Litwa*Łotwa*Portugalia*Rosja*Rumunia*Słowacja*Szwajcaria*Szwecja*Ukraina*Węgry*Wielka Brytania*Włochy
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#70 PostWysłany: 18 Paź 2019 13:04 

Rejestracja: 03 Wrz 2019
Posty: 60
Loty: 66
Kilometry: 114 938
Maktravel ,

Powiem szczerze, że idąc Twoim tokiem myślenia, zastanawiałam się nad tym czy opisywać to w taki sposób. Mi nie zależy, żeby tam podkręcił się ruch turystyczny. Żeby podniesiono ceny noclegów, biletów wstępu i otworzyli knajpy typowo pod turystów. Nie zależy mi żeby przedzierać się przez tłum, żeby cokolwiek zobaczyć. A już na pewno nie chciałabym stać dłużej na granicy!!!! :o :shock: :x Właśnie Kaliningrad jest piękny, bo nie jest dotknięty turystyką, jest autentyczny. Przynajmniej dla mnie. Ja zjadłam kęs i mam ochotę na kolejny. Ale nie każdemu musi smakować to samo. Miasto jest specyficzne i trzeba być wrażliwym i czułym na ukryte piękno.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 18 Paź 2019 13:09, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 18 Paź 2019 13:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 527
Loty: 235
Kilometry: 267 982
niebieski
Ja nie krytykuję Kaliningradu, tylko pisałem o stosowaniu wolbrzymionych/nieadekwatnych określeń. A nawet jeśliby przeprowadzić proces logiczny mojego posta to można by było udowodnić, że Cię bronię :-) bo przecież właśnie nie masz interesu nakręcać ruchu turystycznego w Kaliningradzie.
Trochę więcej dystansu do siebie! Ja go zdobyłem w dużej mierze na tym forum, kilka lat temu podważając "wszechpanujące" piękno jednego z krajów na pograniczu Europy i Azji :-)
_________________
I have a dream: Poland free people's country!
Andora*Austria*Białoruś*Bułgaria*Chorwacja*Czechy*Dania*Estonia*Francja*Irlandia*Niemcy*Grecja*Gruzja*Hiszpania*Holandia*Mołdawia*Norwegia*Litwa*Łotwa*Portugalia*Rosja*Rumunia*Słowacja*Szwajcaria*Szwecja*Ukraina*Węgry*Wielka Brytania*Włochy
Góra
 Profil Relacje PM off
Madzik1988 lubi ten post.
Madzik1988 uważa post za pomocny.
 
      
#72 PostWysłany: 18 Paź 2019 13:51 

Rejestracja: 03 Wrz 2019
Posty: 60
Loty: 66
Kilometry: 114 938
Czyżby chodziło o Turcję?:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 18 Paź 2019 14:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Madzik1988 napisał(a):
Powiem szczerze, że idąc Twoim tokiem myślenia, zastanawiałam się nad tym czy opisywać to w taki sposób.

@Madzik1988 więcej luzu i pokory a mniej obrony Częstochowy. Parę osób Cie skrytykowało, parę udzieliło rad, parę się zachwyciło. Jak to w życiu. Ale nie grzeb się już w tym tylko pisz kolejne relacje.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.


Ostatnio edytowany przez Washington, 03 Lis 2019 10:57, edytowano w sumie 1 raz
Wypowiedź niekulturalna/obrażająca innych/używanie słów wulgarnych, obraźliwych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 18 Paź 2019 14:35 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
Madzik1988 napisał(a):
Czyżby chodziło o Turcję?:)

O Gruzję.
Góra
 Profil Relacje PM off
Maktravel lubi ten post.
 
      
#75 PostWysłany: 18 Paź 2019 15:29 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Nie będę się odnosił do komentarzy po relacji, bo już po kilku postach widzę, że było ostro i nie zamierzam tego zaogniać. Odniosę się tylko do relacji...

...sprawia wrażenie, jakbyś pierwszy raz eksplorowała wschód. Tak bywa! Już sam tytuł przyciągnął moją uwagę. I stąd odpowiedź. Rosja ze swoim wielo kulturowym i wielo klimatycznym terytorium oraz postradziecka gospodarka uwiązana do dawnych republik jako rynek zbytu oferuje dużo ciekawych dla Polaka rzeczy w bardzo atrakcyjnych cenach. To mi się też podoba na wschodzie.

Zaprotestować jednak muszę tu:

Cytuj:
3. Co można i warto przywieźć?
-Zefiry
-Ryby (maksymalnie 2 kilo)
-Kawior (250 gram) - dodam, że pyszny kawior z Łososia kosztował zaledwie 6 zł.
-Papierosy (100 sztuk) tanie i smaki u nas niedostępne.
-Jeśli jesteście samochodem - zatankujcie pod korek.
-Kiszonki
-Bakalie


Jak chodzi o ryby to muszą być wypatroszone, czyli nie żywe lub inaczej obrobione (suszone, wędzone, etc).
Papierosów można 2 paczki, czyli 40 sztuk, więc nie wiem skąd ta informacja o 100 szt?! W samolocie 200 szt.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 18 Paź 2019 15:40 

Rejestracja: 03 Wrz 2019
Posty: 60
Loty: 66
Kilometry: 114 938
e-prezes napisał(a):

Jak chodzi o ryby to muszą być wypatroszone, czyli nie żywe lub inaczej obrobione (suszone, wędzone, etc).
Papierosów można 2 paczki, czyli 40 sztuk, więc nie wiem skąd ta informacja o 100 szt?! W samolocie 200 szt.


Oczywiście chodziło mi o ryby po obróbce.
Jeśli chodzi o papierosy, można przywieźć 200 sztuk, tak jest napisane na stronie MSZ, przed chwilą sprawdzałam dla pewności. Dzięki, że wróciłeś na to uwagę, bo mogłam też poprawić w relacji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 18 Paź 2019 16:03 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Madzik1988 napisał(a):
Jeśli chodzi o papierosy, można przywieźć 200 sztuk.


200 sztuk papierosów w samolocie lub statkiem, 40 sztuk papierosów samochodem, autobusem, koleją lub pieszo (jak są takie przejścia).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 18 Paź 2019 16:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Maj 2013
Posty: 1361
niebieski
@Madzik1988
Mówimy o limitach na drogowych przejściach granicznych (są odmienne od lotniczych lub morskich)
40 sztuk papierosów = 2 paczki

Załącznik:
Limity drogowe.jpg
Limity drogowe.jpg [ 115.33 KiB | Obejrzany 2912 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 18 Paź 2019 16:14 

Rejestracja: 03 Wrz 2019
Posty: 60
Loty: 66
Kilometry: 114 938
A w którym roku była aktualizacja danych które wkleiłeś? Może to ujednolicili i są nieaktualne?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 18 Paź 2019 16:38 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Na pewno od 2009 roku takie obowiązują jak napisałem. Jak bardzo Ci zależy mogę sprawdzić dokładnie z jaką datą, ale aktualnie obowiązujące są jak napisałem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 96 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group