Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 96 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 17 Paź 2019 12:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2878
Loty: 408
Kilometry: 765 204
srebrny
Żadne marudy. To wy, forumowicze ustawiliście tak wysoką poprzeczkę odnośnie relacji, a niektórzy także odnośnie fot. Nie będę walić nickami, ale z 10 osób pisze tutaj niczym zawodowcy.
A w tym przypadku co? Tytuł "perełka na mapie świata" a w treści pensjonarskie zachwyty i bylejakość kadrów z fona. Nie chcę tu zniechęcać autorki do dalszego pisania, ale sugeruję, by najpierw poczytała nominowane relacje. Jak się uczyć, to od najlepszych;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
#42 PostWysłany: 17 Paź 2019 14:18 

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 548
Loty: 368
Kilometry: 611 597
niebieski
Forum jest dla wszystkich, nie tylko dla zawodowców lub prawie zawodowców robiących zdjęcia aparatem wielkości małej lodówki i z duszą Mickiewicza.
Każdy może umieścić tu swoją relację, natomiast nie każdy musi tę relację czytać (skoro się nie podoba).
Może i ta relacja jest nieco przesadzona (zwłaszcza tytuł :) ), ale taki ma dziewczyna styl, dostała kilka dobrych rad i przy następnych relacjach na pewno będzie lepiej :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
9 ludzi lubi ten post.
 
      
#43 PostWysłany: 17 Paź 2019 14:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
tak, forum dla wszystkich
byle jakość jak widzę ma rzesze fanów
tak trzymać
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
pemat lubi ten post.
 
      
#44 PostWysłany: 17 Paź 2019 14:56 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
Taka bylejakość relacji , jak post powyżej. :mrgreen:
Nie chciało się napisać poprawnie po polsku ? Od wielkiej litery itd.
Proponuję pouczanie zacząć od siebie. :twisted:

Przyczepili się kobiety i nie odpuszczają. Mi się relacja podoba. Przynajmniej wiem, gdzie tam dobrze zjeść, a nie ciągle te najtańsze budy z kebabem i inną padliną. Jak w innych , tych " porządnych" relacjach z podróży.


Ostatnio edytowany przez pazur, 17 Paź 2019 15:30, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
10 ludzi lubi ten post.
becek uważa post za pomocny.
 
      
#45 PostWysłany: 17 Paź 2019 15:15 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
Mnie ta relacja po prostu zachęciła do wizyty w Kaliningradzie. Nawet jak jeszcze nie były wystawione zdjęcia. Pozdrawiam autorkę !!!
ps. Naprawde jak napisał jeden z przedmówców -czy każda relacja musi byc konkursowa? Kiedyś @tom971 uwielbiał robic zdjęcia kolan i stóp w relacjach z rtw i większośc dostawała spazmów z zachwytu , gdyby to zrobił dziś to pewnie szanowne grono najbardziej kumatych zażądalo by dla Niego dożywotniego bana , no bo jak to , rtw a tu takie fotki :)
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#46 PostWysłany: 17 Paź 2019 15:40 

Rejestracja: 03 Wrz 2019
Posty: 60
Loty: 66
Kilometry: 114 938
samaki9 napisał(a):
Mnie ta relacja po prostu zachęciła do wizyty w Kaliningradzie. Nawet jak jeszcze nie były wystawione zdjęcia. Pozdrawiam autorkę !!!
ps. Naprawde jak napisał jeden z przedmówców -czy każda relacja musi byc konkursowa? Kiedyś @tom971 uwielbiał robic zdjęcia kolan i stóp w relacjach z rtw i większośc dostawała spazmów z zachwytu , gdyby to zrobił dziś to pewnie szanowne grono najbardziej kumatych zażądalo by dla Niego dożywotniego bana , no bo jak to , rtw a tu takie fotki :)


Dzięki!
Gdybym wiedziała, że muszę pisać trzynastozgłoskowcem może bym się bardziej wysiliła. Tak jak wspomnieli moi poprzednicy, relacje napisałam żeby pokazać Kaliningrad moimi oczami A nie żeby stać na podium. Wkurza mnie to, że zanim tam pojechałam, czytałam w Internecie samo "drogo, brzydko i niewarto", praktycznie żadnych pozytywów. A moim zdaniem Kaliningrad ma wiele do zaoferowania ale trzeba widzieć A nie tylko patrzeć. Komuś się może nie podobać jakość zdjęć czy brak kadrowania, ale jeśli ktoś mówi o treści zdjęć "byle jakie" to nie stawia tej osoby w dobrym świetle.
Góra
 Profil Relacje PM off
Ludwik lubi ten post.
 
      
#47 PostWysłany: 17 Paź 2019 16:04 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8849
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
W związku z ułatwieniami wizowymi zacząłem się zastanawiać nad odwiedzinami w Obwodzie po latach przerwy i ta relacja potwierdziła, że warto jechać.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#48 PostWysłany: 17 Paź 2019 16:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2878
Loty: 408
Kilometry: 765 204
srebrny
pazur napisał(a):
Taka bylejakość relacji , jak post powyżej. :mrgreen:
Nie chciało się napisać poprawnie po polsku ? Od wielkiej litery itd.
Proponuję pouczanie zacząć od siebie. :twisted:

Przyczepili się kobiety i nie odpuszczają. .


A ty napisałeś poprawnie, że pouczasz innych?! Po pierwsze dużą lub wielką literą, a nie „od wielkiej litery”. Po drugie nie przyczepiliśmy się do kobiety. Gdybyśmy chcieli punktować pisownię, to byłby kolejny elaborat. Mnie najbardziej drażni megalomańskie „Nas”, „Nasze”. Niektórzy to każdy zaimek pisaliby dużą literą. Tak, wiem, to nie forum ortograficzne;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 17 Paź 2019 16:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Madzik1988 napisał(a):
Komuś się może nie podobać jakość zdjęć czy brak kadrowania, ale jeśli ktoś mówi o treści zdjęć "byle jakie" to nie stawia tej osoby w dobrym świetle.

No tak, zapomniałem o zasadzie, że każdy dobry uczynek powinien zostać przykładnie ukarany.c :( :( :(
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 17 Paź 2019 16:29 

Rejestracja: 03 Wrz 2019
Posty: 60
Loty: 66
Kilometry: 114 938
eskie napisał(a):
Madzik1988 napisał(a):
Komuś się może nie podobać jakość zdjęć czy brak kadrowania, ale jeśli ktoś mówi o treści zdjęć "byle jakie" to nie stawia tej osoby w dobrym świetle.

No tak, zapomniałem o zasadzie, że każdy dobry uczynek powinien zostać przykładnie ukarany.c :( :( :(


Nie rozumiem. Nie miałam tu na myśli Ciebie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 17 Paź 2019 16:52 

Rejestracja: 29 Lis 2016
Posty: 128
Loty: 77
Kilometry: 197 012
Też nie rozumiem, czemu tyle osób się negatywnie nastawiło do tej relacji. Jedne lepsze, drugie gorsze. Ta byłaby całkiem spoko, gdyby zrobić porządek ze zdjęciami (z tym też mam problem, szczególnie z utrafieniem rozmiaru - na początku wychodziły mi same ogromne). A tytuł ma być chwytliwy. Patrząc, że już prawie 3 strony komentarzy, to jest :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Madzik1988 lubi ten post.
 
      
#52 PostWysłany: 17 Paź 2019 17:15 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
elwirka napisał(a):
pazur napisał(a):
Taka bylejakość relacji , jak post powyżej. :mrgreen:
Nie chciało się napisać poprawnie po polsku ? Od wielkiej litery itd.
Proponuję pouczanie zacząć od siebie. :twisted:

Przyczepili się kobiety i nie odpuszczają. .


A ty napisałeś poprawnie, że pouczasz innych?! Po pierwsze dużą lub wielką literą, a nie „od wielkiej litery”. Po drugie nie przyczepiliśmy się do kobiety. Gdybyśmy chcieli punktować pisownię, to byłby kolejny elaborat. Mnie najbardziej drażni megalomańskie „Nas”, „Nasze”. Niektórzy to każdy zaimek pisaliby dużą literą. Tak, wiem, to nie forum ortograficzne;-)

Nie chodzi mi o szczegóły ortograficzne , tylko o ogólne wymądrzanie się. A najlepszym przykładem Waszego " doświadczenia" podróżniczego jest tu wątek o mini złocie w Turynie. Uzgadnianie szczegółów i paplanina , jak przed wyprawą co najmniej na księżyc. Jacy to my debeściaki. A tutaj się kobiety uczepiliście , w złośliwym tonie, bo się cieszy , źe gdzieś była i coś widziała.
Trochę pokory i życzliwości.
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#53 PostWysłany: 17 Paź 2019 17:15 

Rejestracja: 27 Sty 2012
Posty: 325
niebieski
Madzik nie przejmuj się. Mnie twoja relacja zachęciła do odwiedzenia Kaliningradu :)
A w relacjach najlepiej punktowane są zdjęcia typu co podawano w salonikach lotniskowych czy też ile było miejsca na nogi w samolocie, jak również informacje gzie i jak najtaniej się schlać czy też ile km pieszo z lotniska musisz zrobić by oszczędzić 5€.
Góra
 Profil Relacje PM off
8 ludzi lubi ten post.
 
      
#54 PostWysłany: 17 Paź 2019 18:03 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
Jak zawsze są przeciwnicy i zwolennicy relacji ,ale może na tym wypada poprzestać zanim ogólnie zaczniemy sobie, niejako przy okazji,wzajemnie dogryzać ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Madzik1988 lubi ten post.
 
      
#55 PostWysłany: 17 Paź 2019 18:40 

Rejestracja: 14 Wrz 2016
Posty: 113
becek napisał(a):
tak, forum dla wszystkich
byle jakość jak widzę ma rzesze fanów
tak trzymać


Bylejakość. Nie chce nic mówić, ale wasze relacje, drodzy forumowi wyjadacze i naczelni globtrotterzy polskiego internetu, to przy reportażach Jagielskiego (o Kapuścińskim nawet nie wspominając) to własnie taka zwykła BYLEJAKOŚĆ. I to taka gorszego sortu ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Madzik1988 lubi ten post.
 
      
#56 PostWysłany: 18 Paź 2019 08:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Maj 2017
Posty: 153
Loty: 37
Kilometry: 59 474
Ja zgłaszam oficjalnie tą relację do konkursu na relację miesiąca, i zobaczymy jaki będzie wynik - czy rację maja narzekacze czy zachwycacze.
Góra
 Profil Relacje PM off
Madzik1988 lubi ten post.
 
      
#57 PostWysłany: 18 Paź 2019 08:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Mogę mówić tylko za siebie - dlaczego ja "czepiłem" się relacji.
Bo w Autorce widzę potencjał - szczery entuzjazm, radość z podróżowania, ciekawość świata i szczerość.
Więc jeżeli temu samorodkowi nada się odpowiedni szlif (w moim przypadku zdjęcia) to może być rewelacyjną "forumową pisarką"
To prawda, jest sporo relacji niewiele lepszych lub gorszych, których nikt się nie czepia - może dlatego, że jak napisałem w drugim zdaniu nie mają potencjału? Są zwyczajnie nijaki i nudne.
Dlatego jeśli Autorka ma w sobie pokorę, czyli znajomość własnych ograniczeń, weźmie nasze uwagi do serca i popracuje nad formą, to widzę potencjał na fajną twórczość.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
Madzik1988 lubi ten post.
 
      
#58 PostWysłany: 18 Paź 2019 08:20 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3592
srebrny
lot napisał(a):
Ja zgłaszam oficjalnie tą relację do konkursu na relację miesiąca, i zobaczymy jaki będzie wynik - czy rację maja narzekacze czy zachwycacze.


Tu nie chodzi nawet o jakość, bo relację napisała przecież osoba dopiero zaczynająca, więc nie ma co porównywać do relacji osób bardziej doświadczonych, które są co miesiąc oceniane i nagradzane. Mnie zaskoczyła siła i styl krytyki, która w takim natężeniu będzie przecież działać odstraszająco na inne osoby zastanawiające się, czy spróbować napisać DLA NAS coś dłuższego.


Ostatnio edytowany przez Misiatek, 18 Paź 2019 08:33, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#59 PostWysłany: 18 Paź 2019 08:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Misiatek napisał(a):
coś dłuższego.

Cytowanie Ci nie wyszło :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Domknij kwadratowym nawiasem.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
Misiatek uważa post za pomocny.
 
      
#60 PostWysłany: 18 Paź 2019 10:06 

Rejestracja: 27 Kwi 2017
Posty: 78
niebieski
Miałem nic nie pisać ale niestety nie wytrzymałem... Generalnie wszystkie osoby krytykujące powinny się wstydzić. Zachowujecie się jakby relacja z podróży na tym forum miała co najmniej wagę państwową.
Po pierwsze to każdy ma swoje indywidualne odczucia i nikt nie ma prawa ich podważać.
Po drugie, wracając do stylu pisania proponuje się "wujkom dobrym radom" zmierzyć może z profesjonalistami w jakimś konkursie lirycznym i zobaczymy co będziecie mieli do powiedzenia. Ja uważam, że relacje jest świetna i sam bym takiej nie napisał.
Po trzecie zdjęcia na wyprawie robi się przede wszystkim dla siebie a nie dla forumowiczów i jest każdego indywidualną sprawą czy będzie je robił pralką, lumixem czy teleskopem hubblee'a.

Forum, jak sama nazwa wskazuję jest miejscem gdzie są różne treści (małowartościowe, przydatne, istotne, ważne, małostkowe) i każdy ma prawo się wypowiadać w taki sposób, jaki on chce a nie jaki preferują inni. Jak komuś się nie podoba zawartość to może sobie zmienić wątek na taki, który będzie mu się podobał przecież. Ja wychodzę z założenia, że jak coś mi się nie podoba albo mnie denerwuję to omijam to bo nie chce marnować na to energii. Naprawdę niektórzy muszą mieć smutne życie skoro wolą poświęcać czas na pisanie żenujących komentarzy niż rzeczy, które dają mu radość z życia.

Komentarze typu "lepiej zainwestuj w aparat zamiast w jedzenie" - są tak żenujące, że musiałem niektóre dwa razy przeczytać żeby do mnie dotarło w jakim mule kto się znajduję.

Niestety to jest typowo polskie, że ludzie zamiast doceniać rzeczy dobre to skupiają się na wadach.


Co do relacji - jak już wyżej napisałem naprawdę jest świetna, od jakiegoś czasu rozważamy podróż w tamte rejony i tylko nas utwierdziłaś w przekonaniu, że warto się tam wybrać. Znając życie na przestrzeni kilku mesięcy się tam dzięki Tobie wybierzemy :) !!

Udanego dnia wszystkim czytaczom życzę ! :)
Góra
 Profil Relacje PM off
13 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 96 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group