Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 36 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Co na Koh Samui ?
#1 PostWysłany: 15 Kwi 2016 18:18 

Rejestracja: 03 Wrz 2015
Posty: 311
Zbanowany
Moze ktos podpowiedziec co robic na Koh Samui ?
Jakie wycieczki sie oplaca lub jakie plaze (bedziemy mieli samochod wynajety), ktos wczesniej pisal o Ang Thong National Park ze musi byc.
(10 dni pobytu na wyspie)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom) Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom)
Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów
 Temat postu: Re: Co na Koh Samui ?
#2 PostWysłany: 15 Kwi 2016 21:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 151
Loty: 138
Kilometry: 319 915
Przez 10 dni samochodem można potencjalnie wszystkie plaże na wyspie kilka razy zobaczyć. Potencjalnie- bo niestety nie wszędzie da się dostać samochodem. Nie mówiąc już o wiecznych korkach. Najlepsze są tam skutery.
Co do plaży to każda strona wyspy ma je całkiem inne. Warto samemu sprawdzić która się Wam najbardziej spodoba. Odległości są bardzo małe więc nie zajmuje to wiele czasu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Co na Koh Samui ?
#3 PostWysłany: 13 Lip 2016 13:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Maj 2015
Posty: 722
Loty: 70
Kilometry: 127 711
niebieski
Czy polecacie Koh Samui na pierwszy wyjazd do Tajlandii ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Co na Koh Samui ?
#4 PostWysłany: 13 Lip 2016 13:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2886
Loty: 416
Kilometry: 785 832
srebrny
Ja polecam Koh Samui. Ładna wyspa z dobrymi plażami. Warto mieć wypożyczony środek transportu, bo mafia taksówkowa kosi bezlitośnie. Tylko, że na samej wyspie do zwiedzania to jest niewiele. 10 dni?! Zanudzisz się. Moim zdaniem wystarczą trzy. I dawaj promem na następną. Ko Phangan i Ko Tao czekają;-) Pobyt 10-dniowy rozdzieliłabym po równo pomiędzy te trzy wyspy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
maarcin1938 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Co na Koh Samui ?
#5 PostWysłany: 13 Lip 2016 13:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Maj 2015
Posty: 722
Loty: 70
Kilometry: 127 711
niebieski
Ewentualnie majac troche mniej czasu, bo chcaiłbym jeszcze zatrzymac sie w Bangkoku to Koh Samui 4 dni + 2-3 dn Phangan bedzie w porządku ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Co na Koh Samui ?
#6 PostWysłany: 13 Lip 2016 13:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2886
Loty: 416
Kilometry: 785 832
srebrny
Ja lubię krótko i intensywnie. 2-3 nocki w jednym miejscu. Spokojnie zdążysz w tym czasie poplażować i pozwiedzać. Jeśli chcesz do tego dodać Bangkok, to tak jak piszesz, kosztem jednej z wysp.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Co na Koh Samui ?
#7 PostWysłany: 13 Lip 2016 14:33 

Rejestracja: 14 Wrz 2014
Posty: 44
To ja się dołączę z pytaniem;
- w której częśći każdej z wysp (tao, samui, phangan) najlepiej zamieszkać, szukać noclegu? Na Samui myślałem o wschodzie - okolice Lamai, czy lepiej w innym rejonie? Gdzie na Phangan, gdzie na Tao?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Co na Koh Samui ?
#8 PostWysłany: 13 Lip 2016 15:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Maj 2015
Posty: 722
Loty: 70
Kilometry: 127 711
niebieski
podepne sie chetnie pod pytanie wyzej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Co na Koh Samui ?
#9 PostWysłany: 14 Lip 2016 12:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 151
Loty: 138
Kilometry: 319 915
Zależy czego się oczekuje.
My akurat nocowaliśmy przy Meanam beach, jest tam dużo większy spokój, mniej turystów/sklepów/straganów/tłumów/Niemców+Anglików/ i ogólnie tego całego "burdelu" :)

MInusem może być, że jednak najładniejsze plaże są na Chaweng/Lamai
Jest też większe życie nocne przez rzeczy opisane powyżej.

Wszystko zależy czego się oczekuje. My wynajęliśmy skuter na 3 dni i jeździliśmy po wyspie, zatrzymując się gdzie nam się spodobało, resztę czasu spędzaliśmy wokoło hotelu.

jednak drugi raz wybrałam chyba nocleg na wschodzie wyspy :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Co na Koh Samui ?
#10 PostWysłany: 14 Lip 2016 12:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
przede wszystkim plażing
potem Changing, fooding i nicnierobiening
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Co na Koh Samui ?
#11 PostWysłany: 14 Lip 2016 12:56 

Rejestracja: 03 Wrz 2015
Posty: 311
Zbanowany
Te 10 dni na Koh Samui to jest czesc z naszej wycieczki 30dniowej ktora jest przeznaczona wylacznie na wylegiwanie sie i nic nie robienie.
Mamy inne wczesniejsze przemieszczenia i to juz jest dos duzo na nasze wakacyjne samopoczucie nie zamierzamy wiecej skakac na inne wyspy.
Mimo 3 miesiecy nikt nic nie napisal oprocz polecenia jedniej plazy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Co na Koh Samui ?
#12 PostWysłany: 14 Lip 2016 13:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
na miejscu będą taki mapy z zaznaczonym targiem ,wodospadem i tego typu atrakcjami
przejrzycie/zdecydujecie/pojedziecie
wyspa jak wyspa
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Gadu-777 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Co na Koh Samui ?
#13 PostWysłany: 14 Lip 2016 13:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 151
Loty: 138
Kilometry: 319 915
Jesli chodzi o Koh Samui ( na innych nie byłam) to Chaweng/Lamai na plażing i nic nie robiening będzie ok. Ładne białe plaże, przezroczysta woda , dużo knajp od tajlandzich po włoskie/chińskie i wszystkie inne.

Niewiem co innego można tam robić bo my też w większości leżeliśmy, tylko poprostu zmienialiśmy plaże mając skuter :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Gadu-777 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Co na Koh Samui ?
#14 PostWysłany: 14 Lip 2016 13:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2886
Loty: 416
Kilometry: 785 832
srebrny
Koh Samui.
Gdzie mieszkać? Najlepiej przy plaży. Przynajmniej ja wyszłam z takiego założenia;-)
Polecam szczerze Lamai Bay View Resort, a w nim koniecznie chatkę z widokiem na morze. Dobre jedzenie, szybkie WiFi. Mała, zaciszna hotelowa plaża. Idealne miejsce na odpoczynek. Minusy: tylko jeden spożywczak w okolicy;-)
Jeśli ktoś woli kurorty, to najlepiej by mieszkał przy Chaweng Beach. Tam jest centrum, sklepy, bary i leżaki na plaży.
Jeśli ktoś ucieka od tłumów, to Lamai Beach będzie zdecydowanie lepsza.

Ko Phangan.
Mieszkałam w Shiralea Backpackers Resort przy plaży Haad Yao. Tym razem nie polecam (ośrodka, nie plaży). Dla hardcorowców. Imprezujących. Oprócz łóżek i klimy w chatkach (oznaczonych jako luksusowe) nie było nic. W łazience grzyb. Taki rosnący, na nóżce;-) Natomiast poleciłabym (przy tej samej plaży) Haad Yao Bayview Resort. Idealnie położony. Jednakże odpowiednio droższy.


Ko Tao
Nie byłam. Ale gdybym miała więcej czasu, odwiedziłabym na pewno.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Gadu-777 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Co na Koh Samui ?
#15 PostWysłany: 14 Lip 2016 13:18 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3058
złoty
Byłem przez 6 dni w lutym. Mieszkaliśmy przy Maenam - moim zdaniem najlepsza i najmniej oblegana plaża,z tych na których byłem. Odwiedziliśmy też Chaweng beach - brudniej i pełno ludzi. Dobra na nocne imprezy w knajpach. Warto wpaść na plażę Lanai - mniej oblegana niż Chaweng i zrobić sobie fotkę przy skałach Hin Ta i Hin Yai. Poza raczej warto popłynąć do Angthong Marine Park. Piszę "raczej", bo nam się przytrafił sztorm w drodze powrotnej i nie wspominam tych kilku godzin zbyt miło (płynęliśmy z powrotem 3h zamianst 1,5), ale widoczki są niezłe.

Nie wypowiem się na temat odwiedzania świątyń itp. , ponieważ uznałem, że są inne ciekawsze miejsca pod tym względem w Tajlandii :)

A tak na marginesie to polecam jeszcze naleśniki u Mr Pancakeman - https://www.tripadvisor.com/Restaurant_ ... vince.html . Naleśniki są genialne, a i sam proces smażenia jest bardzo fajnym show (szczególnie dla dzieci).
Góra
 Profil Relacje PM off
Gadu-777 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Co na Koh Samui ?
#16 PostWysłany: 14 Lip 2016 13:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Koh Samui

Ja najlepiej wspominam plaże właśnie na południowym wschodzie wyspy - szukałem przez 20 minut i nie mogę skojarzyc nazwy, ale jest tam pewien 5* resort, który codziennie ok. 9 rano można zarezerwować za 15USD na Hotel Quickly - obfite śniadanie w cenie :D . Można zatem przed checkoutem podczas śniadania zrobić rezerwację i pokazać na recepcji. Spaliśmy w ten sposób 3 dni pod rząd.

Plaże w tej części są piękne, zadbane i puste (ok 300m na północ jest plaża nudystów). Jak komuś zabraknie smrodku, hałasu i brudu, może pożyczyć skuter za 200THB/doba i pojechac na północ :mrgreen:

W AngThong Marine Park można wynająć chatkę od dyrekcji na 60 dni przed przyjazdem.
Warunki może skromne
Załącznik:
DSC00590 (Small).JPG
DSC00590 (Small).JPG [ 191.84 KiB | Obejrzany 7213 razy ]


Ale po południu masz wyspę dla siebie i nie muszisz wycinać chmary ludzi ze zdjęć w Photoshopie.
Załącznik:
DSC00643 (Small).JPG
DSC00643 (Small).JPG [ 138.18 KiB | Obejrzany 7213 razy ]
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Gadu-777 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Co na Koh Samui ?
#17 PostWysłany: 14 Lip 2016 17:17 

Rejestracja: 03 Wrz 2015
Posty: 311
Zbanowany
Oooo ... bardzo dziekuje wszystkim.
Co do noclegu to przyklejeni jestesmy do dwoch hoteli SPG po 5 dni w kazdym, na wschodzie i poludniowym-wschodzie wyspy.
Jak wyglada ruch na drogach I dojazd do plaz, brac male auto typu Corrolli czy wiekszy typu Pickup 4-osobowy beda w sumie cztery osoby ?
Widzial ktos jakies bankomaty na wyspie ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Co na Koh Samui ?
#18 PostWysłany: 14 Lip 2016 17:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2886
Loty: 416
Kilometry: 785 832
srebrny
Koh Samui to nie jakieś odludzie, tylko znana wyspa. Są i bankomaty i możliwość płacenia kartą w sklepie czy knajpie.

Co do samochodu, to nie pomogę. Woziłam tyłek taksówkami;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Co na Koh Samui ?
#19 PostWysłany: 16 Lip 2016 13:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 4164
Loty: 1
Kilometry: 282
platynowy
@Gadu-777 jak juz nam sie bardzo nudzilo po przekarmieniu malp i sloni przez dzieciaki, oklepal sie widok wodospadow.... to jechalismy do restauracji Mount Grand Sea View popluskac sie z widokiem na morze

https://www.facebook.com/mouthain.grand ... restaurant

Jedzenie jak jedzenie , widok fajny, ale basen jakos ciezki do 'ustawienia'

Załącznik:
1.JPG
1.JPG [ 106.51 KiB | Obejrzany 6916 razy ]


Załącznik:
2.JPG
2.JPG [ 54.02 KiB | Obejrzany 6916 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Gadu-777 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Co na Koh Samui ?
#20 PostWysłany: 16 Lip 2016 14:26 

Rejestracja: 03 Wrz 2015
Posty: 311
Zbanowany
@tom971: dzieki, podjedziemy zobaczyc widoki w tej restauracji ale zaciekawilo mnie slowo 'wodospady' warte ogladania ?
Nasz pokoj w jednym hotelu bedzie mial podobny widok jak z tej restauracji (widok na gory tez jest ladny) :

Image

a moze dzieki statusowi upgrade do takiego basenu

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tom971 lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 36 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group