Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 36 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Co na Koh Samui ?
#21 PostWysłany: 15 Paź 2016 21:08 

Rejestracja: 13 Sie 2016
Posty: 1
nick napisał(a):
Koh Samui

Ja najlepiej wspominam plaże właśnie na południowym wschodzie wyspy - szukałem przez 20 minut i nie mogę skojarzyc nazwy, ale jest tam pewien 5* resort, który codziennie ok. 9 rano można zarezerwować za 15USD na Hotel Quickly - obfite śniadanie w cenie :D . Można zatem przed checkoutem podczas śniadania zrobić rezerwację i pokazać na recepcji. Spaliśmy w ten sposób 3 dni pod rząd.

Plaże w tej części są piękne, zadbane i puste (ok 300m na północ jest plaża nudystów). Jak komuś zabraknie smrodku, hałasu i brudu, może pożyczyć skuter za 200THB/doba i pojechac na północ :mrgreen:

W AngThong Marine Park można wynająć chatkę od dyrekcji na 60 dni przed przyjazdem.
Warunki może skromne
Załącznik:
DSC00590 (Small).JPG


Ale po południu masz wyspę dla siebie i nie muszisz wycinać chmary ludzi ze zdjęć w Photoshopie.
Załącznik:
DSC00643 (Small).JPG

Czy w angthong koniecznie trzeba rezerwować z 60-dniowym wyprzedzeniem? Bo próbuję od dłuższego czasu i wyszukuje mi tu: http://nps.dnp.go.th/reservation.php?option=home jakikolwiek nocleg tylko do 31 października, na listopad nic, chociaż chciałem tam nocować w listopadzie...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Co na Koh Samui ?
#22 PostWysłany: 16 Paź 2016 09:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
W listopadzie nic nie zarezerwujesz.

"Note: The Ang Thong National Park is closed for the rehabilitation of nature resources every year
From 1 November - 23 December"
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off
matek121 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Co na Koh Samui ?
#23 PostWysłany: 16 Paź 2016 17:42 

Rejestracja: 06 Lis 2013
Posty: 210
Loty: 89
Kilometry: 252 650
@‌nick‌ czy jestes w stanie wskazac na google maps miejsce gdzie jest ta plaza nudystow?

Przygotowuje sie na Samui aktualnie ale nie znalazlam o tym wzmianki do tej pory. Co jeszcze na wyspie polecacie? Bede miec 8 lub 9 dni, w tym jedna lub dwie noce w chatkach w parku jesli bede miec farta przy rezerwacji ;) - z tym ostatnim dniem sie zastanawiam, to full moon i nie wiem czy wartos jechcac na Phangan i wziac udzial czy zostac na Samui w spokoju na te noc? Czy ktos kto byl na tej imprezie jest w stanie powiedziec czy ona jest ogolnie w takim klimacie new age jak duzo miejsc na Phangan czy to juz totalnie mainstream z nawalonymi angolami i kiepska muzyka?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Co na Koh Samui ?
#24 PostWysłany: 23 Paź 2016 11:54 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 359
niebieski
Jest jakaś sensowna opcja przedostania się z południowo-wschodniej części wyspy (Lamai Beach) do przystani, z której odpływają promy na 7:00 rano?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Co na Koh Samui ?
#25 PostWysłany: 23 Paź 2016 12:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1049
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
Z moich doświadczeń wynika, że średnio i to nie tylko rano ale też w ciągu dnia. Oczywiście można złapać songthaew (czyli te pickupy wieloosobowe), ale dla jednej czy dwóch osób nie będzie chciał jechać tak daleko, a jeśli już to trzeba będzie zapłacić za cały pojazd czyli dużo. Pozostaje taxi. My nie łapaliśmy z ulicy, tylko akurat oddawaliśmy skuter w Lamai i pani z wypożyczalni załatwiła nam transport nieoficjalną taksówką. Nie wiem czy wyszło taniej niż w normalnym taxi, ale z bagażami tak nam było wygodniej.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Co na Koh Samui ?
#26 PostWysłany: 23 Paź 2016 12:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2014
Posty: 319
Loty: 229
Kilometry: 561 958
niebieski
Myślę że jedyna opcja to wcześniejszy zakup w agencji turystycznej transferu z Twojego hotelu do przystani. Ja co prawda kupowałem cały transfer z hotelu do lotniska w Surat Thani i nas busik zabierał o 6 rano z hotelu znajdującego się w północno wschodniej części wyspy i z tym nie było problemu, wszystko odbyło się na czas.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Co na Koh Samui ?
#27 PostWysłany: 28 Gru 2016 10:33 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 359
niebieski
Jak jest z wycieczką do Ang Thong National Marine Park?
Warto kupić teraz online, czy spokojnie zrobię to na miejscu np. dzień przed? (pobyt- luty)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Co na Koh Samui ?
#28 PostWysłany: 28 Gru 2016 10:43 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3045
złoty
Spokojnie na miejscu,ceny negocjowalne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Co na Koh Samui ?
#29 PostWysłany: 28 Gru 2016 10:43 

Rejestracja: 13 Lut 2016
Posty: 27
Spokojnie, nawet z dnia na dzień jest do ogarnięcia na miejscu - dużo taniej i dużo większy wybór niż rezerwując online
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Co na Koh Samui ?
#30 PostWysłany: 05 Sty 2017 00:07 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 359
niebieski
A czy moglibyście mi pomóc zaplanować transport z NATHON PIER do Lamai Beach (rano, 4 osoby)?
Jakie mam opcje, co wyjdzie najkorzystniej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Co na Koh Samui ?
#31 PostWysłany: 05 Sty 2017 00:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1049
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
Zaraz po wyjściu z promu będą stali naganiacze do taksówek, z kartkami na których mają ceny do poszczególnych miejscowości, będą przekonywali, że nie ma innej opcji transportu. Mijasz ich i idziesz dalej, za chwilę widzisz stojące songthaew'y, którymi pojedziesz w interesujące Cię miejsce za kilkanaście bahtów za osobę. Przygotuj się tylko na duży ścisk, bagaże na dachu, ludzie stojący nawet na zewnątrz pojazdu na schodkach.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Co na Koh Samui ?
#32 PostWysłany: 05 Sty 2017 00:51 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 359
niebieski
Czy te songthaewy jadą bezpośrednio z promu Nathon pier do Lamai Beach? W internecie wyskakiwały mi ceny rzędu 200 thb za osobę co przy 4 chyba dorówna taxi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Co na Koh Samui ?
#33 PostWysłany: 05 Sty 2017 01:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1049
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
Tak, jadą bezpośrednio. To znaczy założenie jest takie że kierowca pojedzie jak mu się zbierze komplet pasażerów, żeby mu się to opłacało, ale jak z promu wychodzi tłum ludzi to jest raczej problem w tym, że jest nadkomplet i pakują wszystkich jak sardynki. W internecie nie ma co rezerwować, jakby co to taksówką raczej na pewno pojedziesz za te 800 thb czy mniej, co i tak jest mocno wygórowaną ceną.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Co na Koh Samui ?
#34 PostWysłany: 06 Sty 2017 00:10 

Rejestracja: 06 Lis 2013
Posty: 210
Loty: 89
Kilometry: 252 650
Orientujecie sie czy istnieja jakies sposoby dostania sie na Phangan w full moon i wrocenia nad ranem na Samui? Czy trzeba szybciej kupowac na takie lodki bilety?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Co na Koh Samui ?
#35 PostWysłany: 15 Sty 2017 18:17 

Rejestracja: 13 Lut 2016
Posty: 27
Na calej wyspie wisza miliony ogloszen o transporcie - praktycznie co chwila odplywaja lodki w dniu imprezy, wiec znajdziesz bez problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Co na Koh Samui ?
#36 PostWysłany: 25 Sty 2017 06:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2017
Posty: 14
Jeśli chodzi o plaże to polecam

plażę Choeng Mon. Jest co prawda nieco zatłoczona plaża, ale za to bardzo urokliwe. Ma też ciekawą atrakcję - jakieś 50-100m od lądu znajduje się mała wysepka na którą można dopłynąć wpław.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 36 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group