Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 29 Maj 2011 15:00 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 100
Czy można przewozić lotem nóż w bagażu rejestrowanym. Lece do Armenii i boje się że nawet jak przejdzie w Polsce to tam mi mogą zabrać, ostrze ma z 20 centymetrów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast
Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży
#2 PostWysłany: 21 Cze 2011 11:53 

Rejestracja: 10 Sty 2011
Posty: 29
W bagazu rejestrowym mozesz miec noz. Nie powinno byc zadnych problemow. Zawsze mam w plecaku multitoola albo noz skladany. Raz musialem tylko otwierac bagaz i pokazywac, ale to byla inna sytuacja. Mianowice w Singapurze juz po odebraniu bagazu i kontroli paszportowej, czyli przed samym wyjsciem "na miasto" bylo jeszcze jedno przeswietlenie bagazu i tam pan grzecznie poprosil mnie o pokazanie noza. Zobaczyl, podziekowal i wszystko bylo ok. Armenia to nie Singapur, wiec bedzie luz:)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 21 Cze 2011 12:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Cze 2011
Posty: 105
spojnie bez obaw - wiozlem maczete (zakupiona na kubie) i nie bylo problemow
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 24 Cze 2011 14:26 

Rejestracja: 13 Cze 2011
Posty: 29
Ja również potwierdzam, że w bagazu rejestrowym bez problemu nóż przewieziesz :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 15 Sie 2011 18:58 

Rejestracja: 03 Mar 2011
Posty: 9
Ja w bagażu rejestrowanym przewiozłem 2 miecze ( a'la katany) kupione w Chinach w Wutai Shanie (Aeroflotem z Szanghaju), więc nie przesadzaj z tym nożem.
Zbyszek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 15 Sie 2011 20:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2011
Posty: 1054
niebieski
Żaden problem z nożem w bagażu rejestrowym. Czasami nawet jeszcze większy hardcore może się trafić: lecąc w 2007 z Tromso do Oslo, zapomniałem podręcznego noża http://www.blade-tech.com/MOUSE-LITE-PLAIN-EDGE-BLACK-pr-893.html#product_images przełożyć do bagażu - i wyciągając klucze z kieszeni do "trzepania" i przejścia przez bramkę w Tromso, zorientowałem się, że mam go w kieszeni. Nie wiedząc co robić, razem z kluczami go na taśmę położyłem... i przeszedł przez czujne oko :P

Nie muszę mówić, że resztę podróży i cały lot miałem jednak duszę na ramieniu... wyobrażając sobie "wjazd" ekipy antyterrorystycznej i potraktowanie mnie jak potencjalnego porywacza :roll:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 15 Sie 2011 20:29 

Rejestracja: 30 Cze 2011
Posty: 16
A maszynkę do golenia w podręcznym bagażu można, czy lepiej nie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 07 Kwi 2013 13:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sty 2013
Posty: 104
pgruszka - można na 100%. maszynka-do-golenia-w-bagazu-podrecznym,22,5878
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 07 Kwi 2013 13:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Kwi 2011
Posty: 2172
srebrny
Interfides, Archeolog :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 07 Kwi 2013 13:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sty 2013
Posty: 104
m3lm4k - taa, jestem po koncercie i ciężkiej całonocnej imprezie bez grama snu od wczoraj rana. Siedzę przy kompie żeby nie obrócić sobie dnia w noc i przetrzymać do wieczora, przeglądam forum dosłownie jak zombie ledwie widząc na oczy więc dopiero teraz zorientowałem się jak stary to był temat. :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 06 Sie 2018 10:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Wykopuję temat z czeluści, bo uświadomiłem sobie pewną sprawę.
Jeśli lecę gdzieś z bagażem rejestrowym zabieram ze sobą nóż sprężynowy, taki jak na zdjęciu poniżej. Kilka dni temu czytałem arta o gościu co miał problemy z niemiecką policją bo mu znaleźli scyzoryk w samochodzie. Znalazłem jakieś info co wolno i gdzie np u Niemców (nic nie wolno:))
Ale chodzi mi o Wasze opinie, doświadczenia, przygody, problemy z nożem w podróży po rożnych krajach. Były kłopoty czy OK?
Image
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 06 Sie 2018 12:27 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1315
srebrny
Wracalem pare lat temu z Afryki przez Frankfurt do Warszawy i zapomnialem, ze w podrecznym mam scyzoryk. Wylot z Ghany byl bezproblemowy, nikt, wlacznie ze mna, noza nie zauwazyl. We Frankfurcie przy skanowaniu bagazu sprawa wyszla na jaw - przyszlo paru policjantow, spisali protokol, oddali mi noz i pozwolili nadac go w kopercie jako bagaz rejestrowany do Warszawy.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 06 Sie 2018 12:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Gru 2014
Posty: 711
niebieski
Ja z kolei wracając teraz z Trondheim do Gdańska, miałem w podręcznym nóż oraz szpilki do namiotu.Jak udało się obejść? Ano prosto - podszedłem do stanowiska odprawy, pytając się czy mogę nadać podręczny do luku.Poszło.Dziękuję, dobranoc ;)
_________________
http://www.zb-szwoch.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 06 Sie 2018 12:42 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8825
Loty: 988
Kilometry: 945 167
platynowy
Ja kiedyś poleciałem z dłuuugą finką, którą zapomnialem wyciągnąć z torby. Dopiero przy kontroli przed lotem powrotny zwrócono mi uwagę na nóż w bagażu, ale oczywiście mogłem go nadać.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 06 Sie 2018 12:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
noż sprężynowy często podlega krajowym ograniczeniom, często traktowany jako bron
ja w podroż sprężynowca bym nie zabierał
btw-ten model był na wyposażeniu wojsk w Czechosłowacji
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 06 Sie 2018 12:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Nie chodzi mi o przewożenie noża - to wiem - bagaż rejestrowany.
Pytam o krajowe regulacje oficjalne i nieoficjalne z którymi mogliście się spotkać w odwiedzanych przez was krajach (nie na lotniskach). Przykładowo taki nóż w w DE to już problem.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 06 Sie 2018 13:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3967
Loty: 445
Kilometry: 645 553
platynowy
Z tymi prześwietleniami bagażu to różnie bywa.

4 lata temu leciałem z Girony do Pizy i zorientowałem się, że mam w podręcznym składany nóż.
Ponieważ było to krótko przed lotem to pomyślałem i olalem sprawę - jak go zobaczą to powiem, że zapomniałem i niech go wywalą (z Biedronki za 10 PLN).

Przeszedł - pomyślałem, hmm - Hiszpanie niedbaluchy - nie zauważyli.

Następnego dnia lot Piza-Gdańsk - ponownie przeszedł i też pomyślałem - eee, Włosi.
A potencjalnie byłem „inny” bo na Cejrowskiego (na bosaka) byłem :D

Tego samego dnia lot Gdańsk-Modlin - tu byłem pewien, że nóż zostanie zidentyfikowany.
I co ? :twisted:
Przeszedł i do dziś go mam w samochodzie.

Za to na Okęciu wywalili mi składany korkociąg a w Poznaniu była idiotyczna dyskusja o cążkach do skórek mojej dziewczyny (swoją drogą po cholerę ona to brała na 3-dniowy wyjazd ?)
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 06 Sie 2018 13:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
nie masz pojęcia co znaczy mieć 3 dniowy skórek, jaki to horror
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group