Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 29 Sty 2018 16:58 

Rejestracja: 29 Sty 2018
Posty: 1
Cześć!

W środę lecę z Barcelony do Poznania. W międzyczasie kupiłem bardzo dużo sera (ok 3,5kg) i chciałbym się dowiedzieć czy mogę mieć jakieś problemy z zabraniem go na pokład w bagażu podręcznym.

Będę wdzięczny za każdą odpowiedź, pozdrawiam! :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
#2 PostWysłany: 29 Sty 2018 17:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Wrz 2015
Posty: 135
Loty: 36
Kilometry: 64 407
Jak twardy to nie powinno być kłopotu. Przywoziłem 2kg z Norwegii. Ale np spoza Unii już nie wolno. Zabrali mi w Pyrzowicach ser z Gruzji.. A, i słoik z dżemem też mi kiedyś zabrali - też w Pyrzowicach.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 29 Sty 2018 22:50 

Rejestracja: 09 Paź 2015
Posty: 104
Loty: 62
Kilometry: 123 318
Mi w zeszłym roku na lotnisku w Neapolu powiedzieli, że mam w plecaku płyn powyżej 100ml. Ja pewna swego mówię, że nie mam i chyba zaszła pomyłka. Pani kazała rozpakowywać plecak, ja zdziwiona, ale mówię dobra, jak chce to niech sobie szuka. I w końcu znalazła... kostkę sera :D Mi oczywiście do głowy nie przyszło, że może chodzić o ser i w ogóle o nim nie pomyślałam. Przy czym nie robiono mi problemu - mogłam winowajcę spokojnie zabrać ze sobą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 29 Sty 2018 23:31 

Rejestracja: 11 Lut 2015
Posty: 122
widziałam jak w Marsylii komuś zabrali dość dużą ilość sera, nawet twardego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 30 Sty 2018 00:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
Dosłownie wczoraj przywiozłam z Majorki ok. pół kilo twardych serów w bagażu podręcznym i nie było z tym żadnych problemów. Co prawda 3,5 kg to sporo sera, ale nie ma na niego limitów celnych, więc wolno go przewozić jak się go lubi :D . Dobrze tylko by był to ser zapakowany szczelnie i próżniowo, wtedy jest mniejsza szansa, że ktoś się przyczepi ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 30 Sty 2018 08:30 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 223
Loty: 35
Kilometry: 22 862
Ostatnio sery fromaggio - dwa bochna kilogramowe i wędliny hermatycznie pakowane, kupione w Iperze w Bergamo w podręcznym przywiozłem bez problemu, ale miałem popakowane w duże woreczki strunowe, ale widziałem jak niektórzy wyciągali sery i wyrzucali. Co prawda nie mieli zakupów popakowanych w woreczki strunowe, ale teraz nie wiem czy to był mój fart czy ich błąd że nie popakowali odpowiednio.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 30 Sty 2018 09:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3700
srebrny
Jeśli wylot jest z Francji to miękkie sery na 90% zabiorą z twardymi różnie bywa.
Poza tym z tego co kojarzę to nigdy mi nigdzie nie zabrali sera a jest to przy powrocie do Polski obowiązkowy towar. @grens to, że dżem zabrali to raczej oczywiste, ale, że Ci ser zabrali to się dziwię. Też targałem sulguni z Gruzji i też przylot był do KTW i nie było problemu. Kilka dni temu przytargałem z Cypru fete i halloumi.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 30 Sty 2018 11:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Wrz 2015
Posty: 135
Loty: 36
Kilometry: 64 407
To się ciesz Żadnych produktów zwierzęcych spoza Unii nie wolno przywozić. Kontrola była wyrywkowa przy wyjściu z hali odlotów, bagaż prześwietlali i zabierali jak leci. Celniczka nawet by przymknęła oko ale powiedziała że tam wszędzie są kamery i nie ma opcji.
Co do dżemu to loteria raz mi się udaje raz nie. Ostatnio z Malty przywiozłem szampon 250ml i nikt okiem nie mrugnął.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group