Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Jedzenie w Alesund
#1 PostWysłany: 04 Wrz 2018 15:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3411
srebrny
Zakładam nowy temat, bo miasto na forum popularne, a w kwestii jedzenia jest wielka czarna dziura :D
Właśnie powróciłem do Alesund po 5 latach i jak zwykle jednym z problemów przy wyjazdach do Norwegii było standardowe - gdzie by tu można zjeść coś ciepłego, a zarezem dobrego (czyli niekoniecznie McD czy BK) ale jednocześnie przy tym nie bankrutując.
Trafiłem na mały bar, który miał bardzo pochlebne opinie w sieci - Stuen, położony prawie nad samym morzem. Zamówiliśmy ich flagowe fish and chips i to było rewlacyjne jedzenie. Duże dwa kawałki świeżutkiej ryby w cienkiej kruchej panierce plus frytki. Spotkany tubylec zarekomendował nam to miejsce jako - best quality in Alesund. Mają miejsca na zewnątrz i parę stolików wewnątrz, więc jak jest zimno to można się ładnie ogrzać.
https://www.google.com/maps/place/Stuen ... d6.1541462

Taki zestaw jak na zdjęciu plus herbatka to koszt ok.150 koron, czyli prawie darmo :D
Przepraszam za niewyraźną żonkę :D

Załączniki:
20180903_155624.jpg
20180903_155624.jpg [ 155.74 KiB | Obejrzany 6284 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
ewaolivka uważa post za pomocny.
 
      
Tygodniowy rejs po Karaibach i loty do Miami z Berlina za 5010 PLN Tygodniowy rejs po Karaibach i loty do Miami z Berlina za 5010 PLN
Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom) Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom)
 Temat postu: Re: Jedzenie w Alesund
#2 PostWysłany: 04 Wrz 2018 15:24 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8899
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
Rozumiem, że te 150 NOK to na osobę?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Jedzenie w Alesund
#3 PostWysłany: 04 Wrz 2018 15:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Gru 2014
Posty: 711
niebieski
Byłem w tym miejscu i jadłem to samo w maju br. - z czystym sumieniem także mogę polecić. ;)
_________________
http://www.zb-szwoch.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Jedzenie w Alesund
#4 PostWysłany: 04 Wrz 2018 17:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3411
srebrny
@Sudoku
Tak, 150 NOK to koszt na jedną osobę. Nie pamiętam ile w tym kosztowała herbata ale mając własny napitek można sobie jeszcze trochę obniżyć koszty. Można też skorzystać z dostępnej darmowej wody (karafka na barze). Dla porównania klasyczny zestaw w Burger Kingu to ok. 100-120 NOK w zależności od wielkości frytek / coli. Ilość i przede wszystkim jakość jedzenia zdecydowanie na korzyść Stuen. Poza tym dostępne są tam burgery rybne i jakieś normalne dania obiadowe.
Góra
 Profil Relacje PM off
Sudoku lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Jedzenie w Alesund
#5 PostWysłany: 14 Wrz 2021 12:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 1134
Loty: 392
Kilometry: 429 122
niebieski
Ostatnio w temacie o Stavanger:

viewtopic.php?p=1462705#p1462705

pisałem jak tanio i solidnie można zjeść dzięki aplikacji Too Good To Go.

Nie inaczej jest w Alesund. :)

Kilka hoteli: Scandic, First Hotel Atlantica i Quality Hotel Waterfront oferują śniadania w godzinach 10-12, ceny to 35-45 NOK. Ja za śniadanie ze Scandica zapłaciłem 45 NOK i dostałem dwa pudełka: jedno ze śniadaniem angielskim, drugie ze słodkimi wypiekami.

Image

Zjadłem w hytte, które znajduje się na wzgórzu Aksla, 200 metrów od platformy widokowej. Nie były to nieprzyjemne warunki na posiłek. :D Do zestawu pasowała darmowa kawa z supermarketu Kiwi Sundgata.

W Alesund z aplikacji 2G2G jest jeszcze sporo supermarketów, piekarni, nawet kwiaciarnia, i w przeciwieństwie np. do Trójmiasta, oferty nie wyprzedają się szybko (czasem nawet w ogóle, śniadania można było kupować tuż przed odebraniem) - można do tematu podejść bez presji czasowej i zgarnąć niedrogie jedzenie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group