Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Jedzenie Palau
#1 PostWysłany: 05 Paź 2016 02:44 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1375
Loty: 804
Kilometry: 1 204 355
srebrny
Jedzenie nie jest drogie. Większość potraw kosztuje w granicach 10$. Za to porcje są ogromne, typowo amerykańskie, dwie osoby najedzą się jednym daniem. W DW Motel mieliśmy możliwość gotowania, w sklepie kupiliśmy różne produkty (ryż, olej, warzywa, krewetki itp.) i żona sama pitrasiła taki misz masz :P . W ciągu 6 dni pobytu wydaliśmy około 120 $ na dwie osoby z tego sporą część na napoje.

Załączniki:
zupa rybna.jpg
zupa rybna.jpg [ 91.2 KiB | Obejrzany 2333 razy ]
owoce morza.jpg
owoce morza.jpg [ 104.16 KiB | Obejrzany 2333 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
 Temat postu: Re: Jedzenie Palau
#2 PostWysłany: 23 Paź 2016 20:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Na Palau można się porządnie najeść od 7$ w górę. Porcje, jak pisał @DMW typowo amerykańskie. Natomiast kuchnia to tzw. fusion - głównie japońska, tajska, wietnamska, filipińska, amerykańska, zasadniczo - totalny miszmasz.
Mój subiektywny ranking 3 najlepszych miejsc do jedzenia:

3. Restauracja Emaimelei, Koror.
Położona na tyłach WCTC. Ulubiony lokal miejscowych, mało turystów. Bardziej bistro-stołówka niż restauracja. Menu bardzo rozbudowane i ciężko się na coś zdecydować. Ceny przyjazne, aczkolwiek w potrawach brakowało tego "czegoś". Otwarte codziennie, od rana do wieczora.

2. Okemii Deli & Internet Cafe, Melekeok.
Wbrew nazwie nie są to ani delikatesy, ani kawiarenka internetowa. Położna nad brzegiem oceanu, około 2 km od Kapitolu. Bardzo dobre Pad Thai, inne dania również niezgorsze. Porcje trochę mniejsze niż w pozostałych miejscach z podium. Czynna tylko do godziny 16, zamknięta w poniedziałki. Ceny w załączonym menu.
Załącznik:
mIMG_20161013_172156438.jpg
mIMG_20161013_172156438.jpg [ 465.6 KiB | Obejrzany 2119 razy ]

Załącznik:
mDSC_8950.jpg
mDSC_8950.jpg [ 375.59 KiB | Obejrzany 2119 razy ]


1. Red Rooster Cafe, Koror.
Trochę na uboczu, w tzw. T-Dock. Otwarta codziennie, przerwa od 14 do 17. Jedzenie ex aequo z poprzednim, pierwszą lokatę zgarnęła dzięki warzonemu lokalnie piwu Red Rooster. Nie spodziewałem się, że w dalekiej Oceanii można uwarzyć tak smaczne piwo. Są 4 rodzaje z kranu: light, amber, stout i pszeniczne. Duży kufel (0,5 l albo pinta) kosztuje 4,5$ - nie najtajniej, ale zdecydowanie warto.
Chciałem przywieźć trochę wspomnianego piwa dla znajomych - niestety duże rozczarowanie. W żadnym sklepie nie mieli dostępnego piwa ani w puszkach, ani w butelkach, i to od dłuższego czasu. W akcie desperacji pojechaliśmy nawet do browaru i tam się dowiedzieliśmy, że mają awarię linii produkcyjnej i nalewają tylko do kegów :( Niestety za dużych na bagaż rejestrowany.
Załącznik:
mDSC_8909.jpg
mDSC_8909.jpg [ 345.98 KiB | Obejrzany 2119 razy ]


Jutro postaram się dodać więcej informacji na temat cen, kilka informacji praktycznych o kajakach, a także informację o ukrytym (przeze mnie) skarbie piratów, więc jak to się mówi - stay tuned.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Jedzenie Palau
#3 PostWysłany: 23 Paź 2016 21:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
taki kufelek chciałbym, bardzo
:idea:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Jedzenie Palau
#4 PostWysłany: 23 Paź 2016 22:08 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6217
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
A ja samo piwo :evil:
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Jedzenie Palau
#5 PostWysłany: 25 Paź 2016 00:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2012
Posty: 2068
srebrny
Świetne BBQ jest na placu obok poczty, VIP Guest Hotel, straży pożarnej. Szaszłyk z samym mięsem 1$, trzy wystarczą żeby się najeść :) Grillują codziennie między 17/18:00- 21/22:00. Zdjęcie lokalizacji (nie moje):

https://goo.gl/maps/yGScN5GZg8s

Załącznik:
grill palau.jpg
grill palau.jpg [ 137.02 KiB | Obejrzany 1970 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
matbob1990 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Jedzenie Palau
#6 PostWysłany: 27 Lis 2016 18:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2939
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Potwierdzam. Te szaszłyki są wprost genialne, choć po całym dniu aktywności trzema raczej ciężko się najeść:) Mi starczyło 7 + ryż.
W każdym razie przybytek działa nie tylko w podanych przez @‌horacy19‌ godzinach. Wieczorem jest BBQ, ale otwarte jest cały dzień. Wcześniej są dania obiadowe, np wieprzowina w warzywach, kurczak z noodlami, zupy. Niestety nie ma co nastawiać się na posiłek koło 14-15, bo mieszkańcy tam pałaszują takie rzeczy już od rana.

Natomiast razem z restauracją Emaimelei jest piekarnia z pieczywem. M.in chleb bananowy (2,20 USD), czy coś co wygląda jak pierożki chińskie, z wkładem wieprzowym lub kurczakowym (1,65 USD).
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Jedzenie Palau
#7 PostWysłany: 27 Lis 2016 20:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2011
Posty: 1429
Loty: 39
Kilometry: 45 226
niebieski
Oprócz wspomnianego BBQ polecam lokal YANOS - lokal food market znajdujący się w sąsiedztwie WCTC.
Lokal to połączenie warzywniaka z bistro. Można zjeść tam lokalne smakołyki . Ja jadłem żółwia w wywarze rosołowym z dodatkiem mleka kokosowego. Za porcję 1 funta (ok 450 dag mięsa + wywar) zapłaciłem 7USD. Spokojnie najedliśmy się w 2 osoby. Można jeść na miejscu jak i brać na wynos. W środku byli sami lokalsi.

Załącznik:
Bez tytułu.gif
Bez tytułu.gif [ 116.51 KiB | Obejrzany 1686 razy ]

Ponadto polecam targ w porcie. Co jakiś czas- nie wiem jak czesto (ja byłem we środę) przypływa Prom z Peleliu i rano ok 9 wraz z nim zaczyna się targ. Ludzie z Peleliu przywożą owoce morza jakie złowili ryby wielkie ale również kraby.
Kraby są ugotowane i gotowe do spożycia zapakowane na tackach i owinięte folią. Spota tacka pewnie kilka krabów kosztuje 5 usd. Niestety towar szybko się rozszedł i nie zdążyłem nabyć czego bardzo żałuję. Kroś kto ma samochód może podjechać do portu i wywiedzieć się kiedy będzie targ. Aby dotrzeć do portu trzeba jadąc Main Street z centrum skręcić w lewo za hotelem COVE. - mapa w załaczeniu
Załącznik:
port.JPG
port.JPG [ 85.18 KiB | Obejrzany 1686 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group