Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 21 Sty 2014 22:52 

Rejestracja: 05 Sty 2014
Posty: 4
OGÓLNE INFORMACJE:
-Cena biletów lotniczych na trasie Poznan - Londyn Luton , Londyn Luton - Poznań - 90 zł (wizzair )
-Transport z lotniska do centrum i na odwrót - 75 zł (easy bus ) warto zaznaczyć , że easybus dojechał dojść szybko , teraz jeżdżą -takimi busikami bodajże 12 osobowymi , mogę się mylić :)
- metro - bodajże 9 funtów :)

Wyjeżdżamy z Gniezna o 3.30 w kierunku Poznania , dojeżdżamy na lotnisko , w Polsce jest dość zimno , dzień wcześniej baliśmy się ,że będą jakieś opóźnienia , jednak nic z tego , startujemy o 6.10 no i ok. 7.25 lądujemy na Luton.Lot bardzo przyjemny , bez większych wrażeń.Na Luton jest jeszcze ciemno , pogoda nie jest zła , liczymy ,że się rozkręci no i tak było :).Około 8.30 - 40 wyjeżdzamy EasyBusem do centrum.Przed 10 meldujemy się w Londynie :). Na początku idziemy kupić bilety na metro i jako fani piłki nożnej lecimy na stadion Arsenalu.Stadion robi na nas ogromne wrażenie :).
Image

Następnie kierujemy się w stronę Covent Garden , są to takie "TARGI" gdzie można kupić wiele ciekawych rzeczy.
Zdjęcie w słabej jakości , robione na szybko :D bardzo przyjemna dzielnica :D
Image

Prosto z Covent Garden kierujemy się na Camden Town , zjeść coś i zakupić jakieś pamiątki :).Zjedliśmy smaczną pizze , lecz żałujemy , że nie spróbowaliśmy jedzenia z innych zakątków świata , wszystko wyglądało bardzo ładnie.Na Camden bardzo dużo podróbek do kupienia , idzie się targować i z ceny 10 funtów zjechałem na 5 funtów :).
Kolejny kierunek do Oxford Street czyli największa dzielnica handlowa w Londynie.Multum ludzi , my kierujemy się w stronę primarka zeby kupić pare ciuchów.Następnie lecimy na krótki odpoczynek do Hyde Parku.Wcześniej zakupiliśmy po dwie butelki "soku"."SOKU" , bo nie był to sok tylko jakiś koncentrat.Tak to jest jak nie czyta się co jest napisane na butelce , skusił nas wygląd soku.Jeden strasznie kwaśny , drugi gorzki , nie dało się tego pić i wywalamy to do śmietnika.
Image

Udajemy się w stronę Stamford Bridge , gdzie trwa mecz Chelsea - United , niestety dostanie biletów jest praktycznie niemożliwe i musimy obejść się smakiem.Gdy jesteśmy pod stadionem pada bramka dla Chelsea , atmosfera niesamowita ( od dziecka jestem fanem Chelsea ).
Image

Image

W Londynie powoli się robi ciemno , lecz nadal jest bardzo ciepło.Wieczorem jedziemy na London Eye oraz zobaczyć Big Bena.Nie robi na nas to aż takiego dużego wrażenia , widzimy to już drugi raz.
Image

Image

No i popularne " reklamy " :D

Image

Na zakończenie pare fotek :
Image

Image

Image

O 22.55 planowo mamy odjechać EasyBusem na Luton , jednak mija ok.30 min i żaden autobus nie podjeżdża.Jesteśmy lekko zaniepokojeni.Po chwili podjeżdża bus , jednak to już jest zupełnie inny kurs i na początku kierowca nie chce nas wziąć.Okazało się na nas bus nie dojechał lub przyjechał o innej godzine niż była napisana na bilecie.Bilet bukowaliśmy wczesniej i podobno doszło do zmiany godziny :).Całe szczeście w busie są miejsca i jedziemy na Luton.Docieramy i kładziemy się spać.Kumpel budzi resztę i lecimy na odprawę.Po odprawie czekamy za lotem , który miał być o 8.10 , niestety po chwili informacja ,ze lot przesunięty na 8.45 (samolot nie mogl wylecieć z Ławicy).Następnie znów przesunięcie wylotu i tak w kółko , wylatujemy z 4 godzinnym opoźnieniem o godzinie 12.40.

Image

Coś trzeba było robić :D EasyJet bardzo często odlatywał i przylatywał na Luton :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tanie loty na Alaskę: Anchorage z Berlina od 2148 PLN. Także na wakacje Tanie loty na Alaskę: Anchorage z Berlina od 2148 PLN. Także na wakacje
Lato na Korfu za 950 PLN. Loty z Warszawy + 5 noclegów Lato na Korfu za 950 PLN. Loty z Warszawy + 5 noclegów
#2 PostWysłany: 21 Sty 2014 23:22 

Rejestracja: 29 Sie 2012
Posty: 89
Ja się nadziałem na te"soki" w Norwegii i za ostatnie pieniądze kupiłem te g*wna z aspartamem i też do kosza :/ Tańsze są napoje słodzone chemią niż cukrem.

Podczas kolejnej jednodniówki muszę odwiedzić Baker Street 221b =)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 21 Sty 2014 23:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Kwi 2011
Posty: 2172
srebrny
Gwoli scislosci, jak zobrazowane na zdjeciu, to jest koncentrat na 20 szklanek, wiec nie rozumiem zaskoczenia, ze nie smakuje w takim stezeniu ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 21 Sty 2014 23:31 

Rejestracja: 15 Sty 2014
Posty: 142
Loty: 4
Kilometry: 3 562
Bardzo fajna jednodniówka też planuj taką zrobić tylko że z Gdańska :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 21 Sty 2014 23:46 

Rejestracja: 05 Sty 2014
Posty: 4
Nie doczytaliśmy za bardzo , dopiero później :D na końcu zmieszaliśmy z wodą i było juz całkiem , całkiem... :D
Bardzo polecam wybrać się na taką jednodniówkę , fajna sprawa :). My parę zabytków odpuściliśmy gdyż już wcześniej je widzieliśmy i nie było sensu jakoś dla nas ich oglądać.Trafiła nam się świetna pogoda , my ubrani w kurtki zimowe , a ludzie w Londynie bluzy , ogólnie wiosennie ubrani.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 21 Sty 2014 23:51 

Rejestracja: 31 Sie 2011
Posty: 218
niebieski
też się w ostatnią niedzielę naciąłem na ten sok , a właściwie już teraz wiem koncentrat :D a travelka na cały dzień kosztuje 7 funtów off peak
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 21 Sty 2014 23:55 

Rejestracja: 05 Sty 2014
Posty: 4
A my za travelke daliśmy dokładnie 8,90 :).Mam ją akurat przed sobą :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 22 Sty 2014 00:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2013
Posty: 603
Loty: 302
Kilometry: 377 901
niebieski
Jednodniowa travelcard na strefy 1-2 kosztuje 8,90£ (do godz. 9:30),potem już 7,30£ (sprawdzone osobiście).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group