Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 56 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 20 Gru 2011 23:57 

Rejestracja: 10 Sie 2011
Posty: 22
Czesc szukam pomyslu jak zwiedzic Londyn i zrobic troche zakupow(moja dziewczyna) w Londynie uwijajac sie przy tym w 1 dzien :)
Lecimy w styczniu w piatek. W Stansted ladujemy lotem z Poznania o 11.45 do Londynu planujemy udac sie busem. Wylot ze Stansted nastepnego dnia o 7 rano. Noclegu jak widac nie potrzebujemy :)

Plan jest taki, ze trasa zwiedzania ma sie pokrywac mniej wiecej z trasa gdzie mozna cos kupic :) oboje bylismy juz w Londynie ale miloby bylo zobaczyc znowu Big Bena, Tower, P.Circus i Oxford Street. Wieczorem piwo w pubie w oczekiwaniu na powrotny bus do Stansted.

Moglby ktos podrzucic jakis pomysl jak polaczyc wszystko w jedna calosc od czego zaczac i gdzie skonczyc zeby wycisnac z tych paru godzin jak najwiecej? :)


Ostatnio edytowany przez michzak 28 Wrz 2016 22:42, edytowano w sumie 3 razy
Tytuł ogólny
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 22 Gru 2011 19:32 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 6
Jeżeli macie tylko kilka godzin na zwiedzanie to lepiej się nie forsować na siłę pędząc przez Londyn. Właściwie możesz zacząć od każdego z tych miejsc, w końcu od Big Bena do Tower Bridge nie jest tak daleko itd. Wszędzie po drodze są ciekawe restauracyjki. Zamiast tracić czas na szukanie polecanych lokali, lepiej zajść do przydrożnego baru i cieszyć się z miejsca, które sami znaleźliście. Przynajmniej ja bym tak zrobił ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 22 Gru 2011 19:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 2588
Loty: 371
Kilometry: 601 471
Mozesz zerknac tutaj http://lotnictwo.net.pl/3-tematy_ogolne ... zzair.html co prawda muzeum nie jest po drodze, ale warto odwiedzic :) I polecam fish&chips, w relacji podalem lokalizacje ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 28 Gru 2011 03:52 

Rejestracja: 10 Sie 2011
Posty: 22
dzieki za wskazowki :)
tak tez zrobimy, luzne zwiedzanie bez biegania :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Londyn w 1 dzień
#5 PostWysłany: 04 Wrz 2014 11:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1368
Loty: 438
Kilometry: 626 851
niebieski
Witam.
Mam pytanie do bardziej zorientowanych. W najbliższy wtorek lecę na 1 dzień do Londynu. Byłem tam już w 2010 roku. Chciałem was zapytać o ciekawe miejsca, które można zwiedzić? Może coś polecicie (nietypowego/nieoklepanego)?

Byłem w obserwatorium, pod Buckingham, itd. To co oklepane już zaliczyłem/zwiedziłem.

W planie mam London Eye, Tower. Spacer nad Tamizą od strony London Eye.

Z góry dziękuję.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Londyn w 1 dzień
#6 PostWysłany: 04 Wrz 2014 11:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Wrz 2014
Posty: 62
Może jakieś muzeum? Jest ich całkiem sporo, sporo ciekawych i do wielu jest wstęp wolny (przynajmniej na wystawy stałe).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Londyn w 1 dzień
#7 PostWysłany: 04 Wrz 2014 15:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lut 2014
Posty: 55
Loty: 29
Kilometry: 45 500
jeden-dzien-w-londynie,209,42817


:)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Londyn w 1 dzień
#8 PostWysłany: 06 Wrz 2014 21:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1052
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
Do Tower najlepiej przyjść z samego rana - wtedy są mniejsze kolejki.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 29 Lis 2014 00:13 

Napewno wiecie jak przejść Londyn w 1 dzień . Kupiłem sobie i "babie" jednodniówke z Wrocławia do Stansed. Będziemy po rano po 8 na miejscu i wracamy o 19,50 .Pytanie jest takie? Easy bus dojeżdża do Old Stred a z powrotem jest z Baker Street. Mamy ponad 7 godzin do połażenia. Na mapce wychodzi że te przystanki są blisko. Może ktoś wrzuci mapke lub plan jak iść od przystanku Old Street zwiedzająć po drodze do przystanku Baker Street
Góra
 PM off  
      
#10 PostWysłany: 29 Lis 2014 00:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1368
Loty: 438
Kilometry: 626 851
niebieski
Wcale nie musisz wracać na Baker Street żeby wsiąść w bus/autobus (bo zamiast busów często jeździ National Express). Możesz wsiąść wcześniej np. na Gloucester Street.

Ja byłem na takiej 1-dniówce we wrześniu, i w lutym znowu lecę, ale ze szwagrem. Też połazić.

Mój plan był taki. Wysiadłem koło Victoria Station, skąd rzut beretem do Pałacu Buckingham. Dalej koło Bena na drugą stronę pod London Eye (polecam przejażdżkę, mimo iż nie tania sprawa). Dalej prosto nad Tamizą do Tower Bridge i zamku Tower. Powrót przez Covent Garden i Oxford Street.

Na przystanku byłem z powrotem o 16:15
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 29 Lis 2014 01:39 

Jest tak ,że kupiłem już Easy busa za 2 funty/os w te i wewte jak to nazwał, tylko zależy mi ,aby ktoś podsunął mi planik przejścia w ciągu 7 godzin i ten planik był realny do pokonania.
Góra
 PM off  
      
#12 PostWysłany: 29 Lis 2014 10:31 

Na forum jest mnóstwo informacji( i relacji ) jak zaplanować jeden dzień w Londynie. Poczytaj i sam sobie taki planik zrób.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 PM off  
      
#13 PostWysłany: 29 Lis 2014 11:45 

Rejestracja: 27 Lis 2013
Posty: 360
Loty: 124
Kilometry: 227 163
niebieski
OK, to ja proponuję tak:
1) Old Street
2) St. Paul's Cathedral
3) London Bridge
4) Spacer wzdłuż Tamizy
5) Westminster Bridge/London Eye/ Westminster Abbey
6) Buckingham Palace
7) Muzeum Historii Naturalnej (tutaj ze 2 godz można spędzić, bezpłatne) / obok są inne muzea, ale nie starczy czasu
8) Spacer wzdłuż Knightbridge i Piccadilly Street
9) Piccadilly Circus (szczególnie polecam sklep M&M's a także duży sklep sportowy Direct, jeśli jesteś fanem sportu tam kupisz tanio różne koszulki zespołów piłkarskich)
10) Spacer wzdłuż Regent Street, potem Oxford Street, duże ulice handlowe.
11) dojście do Baker Street.

Na google pokazuje, że to poniżej 4 godz chodzenia, z jakimiś przerwami pewnie wyszłoby Ci z 5 godz. (13 km), plus dwie godziny muzeum, to akurat powinieneś się zmieścić w czasie. W razie czego podjedziesz metrem z okolic Piccadilly Circus do Baker Str :)

Pozdrawiam :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 25 Gru 2015 11:22 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3368
złoty
hej
chcialbym zabrać żonę na jednodniówkę do Londynu. Z racji ograniczonej ilości czasu chciałbym wynająć przewodnika, osobę która w jeden dzień oprowadzi nas po centrum Londynu.
Termin weekend stycznia 2016r.
Nie musi to być licencjonowany przewodnik, ale powinien znać Londyn i wiedzieć co można i warto zobaczyć w jeden dzień i jak tam sprawnie i szybko się dostać. Ma to być pierwsza wizyta zapoznawcza z miastem wiec zwiedzanie muzeum raczej odpada.
raczej pierwszy wypad z wielu.

Czy ktoś z was może mi doradzić, polecić kogoś i napisać ile to moze kosztować?
Góra
 Profil Relacje PM off
szyszunia10 lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 25 Gru 2015 12:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2014
Posty: 610
Loty: 80
Kilometry: 124 571
niebieski
Moim zdaniem nie ma sensu brać przewodnika. Zwłaszcza jak to ma być "jedna wizyta z wielu". Wystarczy mapa + informacje z netu. Ale jak już ma być przewodnik to pierwszy lepszy z wujka google:

http://www.freetoursoflondon.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 25 Gru 2015 12:09 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3368
złoty
Spora czesc tras przesledzilem.
Bylem kiedys w londynie i wiem ze sprawne poruszanie sie po miescie pozwala zaoszczedzic sporo czasu. I na tym mi zalezy.
Szukanie poszczegolnych linii metra i autobusow w napietym czasowo rozkladzie dnia moze byc stresujace. A nie chce zrazic zony do tego pieknego miasta
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 25 Gru 2015 12:19 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Zawsze mozesz się przygotować trasę, przed Londynem, a nie w trakcje.

Circle line, jest idealna, jak ktoś jest pierwszy raż w Londynie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 25 Gru 2015 12:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lis 2015
Posty: 1626
niebieski
Wstęp: zarys ew. kosztów - minimum: płaca minimalna dla osoby powyżej 21. roku życia to £6.70/ godz. Maksimum: stawka licencjonowanego przewodnika to dwucyfrowa kwota na godz. Raczej nie z "1" z przodu. ;-)

Rozwinięcie: na forum jest mnóstwo materiałów, które pomogą uniknąć powyższych kosztów (bogatym oczywiście nikt nie zabrania wspomagania brytyjskiej i/lub polskiej przedsiębiorczości).

jeden-dzien-w-londynie,1511,42817#p346522 albo inną jednodniówkę z
relacje-z-wielkiej-brytanii,1453,46342, albo dowolny dzień z mojego gotowca: londyn-plan-zwiedzania-na-tydzien,1548,82454

Dodatkowa wizualna pomoc naukowa ;-) : londyn-mapa-atrakcji,1228,28457

"Bramka" do niezbędnych informacji: londyn-plan-zwiedzania-na-tydzien,1548,82454#p603512

Zakończenie: gdyby powyższe informacje okazały się zbyt skąpe ;-) , należy najpierw użyć search.php, a dopiero potem pytać w odpowiednim dziale/ temacie.
Góra
 Profil Relacje PM off
shoegaze uważa post za pomocny.
 
      
#19 PostWysłany: 25 Gru 2015 12:31 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3368
złoty
Zabieram sie do czytania . Dzieki
Góra
 Profil Relacje PM off
Kara lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 25 Gru 2015 12:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lis 2015
Posty: 1626
niebieski
PS Coś dla osób, dla których problemem może być chodzenie lub język:
hop-on-hop-off-autobus-turystyczny-w-londynie,1408,81528
3-godzinne-zwiedzanie-londynu-pietrowym-autobusem-za-pound-9-50,1500,76654
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 56 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group