Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 33 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Odprawa SAS
#1 PostWysłany: 07 Kwi 2014 13:46 

Rejestracja: 06 Gru 2011
Posty: 51
Witam,
czy lecąc SAS-em należy odprawiać się on-line przez internet tak jak np. latając Wizzer-em? Na ich stronie przeczytałem, że mogę się odprawić online 22h przed odlotem. Jeśli się odpraiwe on line to jak wyglada sprawa z biletem, mam go sobie wydrukować? Wylot mam z Gdańska z międzyladowaniem w Kopenhadze.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast
 Temat postu: Re: Odprawa SAS
#2 PostWysłany: 07 Kwi 2014 13:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3698
srebrny
spokojnie możesz się odprawić na lotnisku w Gdańsku
bilet to nawet na smartfonie możesz mieć
W Kopenhadze jak będziesz wracał to jest self service i się odprawiasz i nadajesz bagaż z kiosku
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Odprawa SAS
#3 PostWysłany: 07 Kwi 2014 13:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 787
Loty: 188
Kilometry: 227 790
niebieski
Jeśli bardzo chcesz, możesz odprawić się przez internet i wydrukować sobie bilet albo dodać do passbooka... albo poprosić o boarding pass przy check-in'ie i oddawaniu bagażu. To tradycyjna linia lotnicza, oni z niczym nie robią problemu. Możesz też pojechać do terminalu miasto w Gdańsku koło Mercurego, zostawić im już bagaż, odebrać boarding pass, a na lotnisko przyjechać tylko z podręcznym.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Odprawa SAS
#4 PostWysłany: 07 Kwi 2014 14:27 

Rejestracja: 06 Gru 2011
Posty: 51
Mam tylko bagaż podręczny, lot mam o 6 rano, a przesiadke w CPH na tym samym bilecie (tzn kupiony przez strone SAS) ale z CPH lece do Billund linią Jet time, rozumie, że również na ten lot dostane bilet jeśli odprawie się w gdansku na lotnisku
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Odprawa SAS
#5 PostWysłany: 07 Kwi 2014 15:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 787
Loty: 188
Kilometry: 227 790
niebieski
Tak, jednej karcie pokładowej z logo SAS będziesz miał te oba loty z numerami siedzeń i jednym kodem do zeskanowania (nie wiem jak one dokładnie się nazywają).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Odprawa SAS
#6 PostWysłany: 07 Kwi 2014 15:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3698
srebrny
teoretycznie tak, ale zdarzyło mi się kilka razy, że nie dostałem biletu na odcinek Kopenhaga - Helsinki i musiałem odbierać bilet przy gate w CPH
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Odprawa SAS
#7 PostWysłany: 07 Kwi 2014 15:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 787
Loty: 188
Kilometry: 227 790
niebieski
Jeśli poprosisz w Gdańsku, to Ci wydrukują. Nie raz latam w konfiguracji SAS+THY i nigdy nie każą drukować ponownie. Minus jest tylko taki, że nie mam "literki" mówiącej o kolejności wejścia na pokład... ale obsługa przy gate w CPH sama doradza.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Odprawa SAS
#8 PostWysłany: 22 Gru 2014 20:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sty 2011
Posty: 799
Loty: 86
Kilometry: 183 106
niebieski
W lutym będę leciał Z WRO tymi samymi liniami z przesiadką w CPH. Na lotnisku we Wrocławiu jest maszyna do odpraw czy tradycyjnie w okienku?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Odprawa SAS
#9 PostWysłany: 22 Gru 2014 21:05 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
W okienku, na WRO nie zauważyłem żadnych maszynek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Odprawa SAS
#10 PostWysłany: 22 Gru 2014 22:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Ja praktycznie zawsze odprawiam sie przez internet I mam karte na passbooku.
Z ciekawostek to zdarzylo mi sie ze system mnie przebukowal (przesuneli economy plus o kilka rzedow) I gdyby nie fakt ze poprosilem o wydrukowanie karty ponownie przy nadawaniu bagazu, to pewnie bym sie dowiedzial przy bramce (albo wcale). Komórka komórką, ale wole miec również papierową wersje przy sobie ;-)
Na jednej karcie boardingowej mialem max 3 polaczenia. Ale zdarzało mi się również że nie dostałem karty na kolejny lot, przy czym jeśli dobrze kojarze to nie był już sas tylko jakies pod-linie, np wewnętrzny lot w Norwegii.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Shaq uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Odprawa SAS
#11 PostWysłany: 22 Gru 2014 22:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sty 2011
Posty: 799
Loty: 86
Kilometry: 183 106
niebieski
Dzięki. I jeszcze dopytam tylko. Widzę że online można odprawić się dopiero dobę przed lotem tak? Doprawiając się w ten sposób będę miał od razu załatwione wszystkie odcinki podróży RT? Bo napisałeś że miałeś 3 tylko a u mnie będą 2 tam i 3 z powrotem.

I czy jeśli nie skorzystam z online to w okienku zrobisz to za mnie bezpłatnie również na wszystkie odcinki?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Odprawa SAS
#12 PostWysłany: 22 Gru 2014 23:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Odprawiasz się na lot(y) w jedną stronę, a później - 24h przed powrotem na lot(y) powrotne.
Możesz w okienku. SAS to normalna linia, nie ma żadnych opłat za odprawe w okienku. Jak LOT czy LH. Zasada taka sama - czyli odprawa jest na lot w jedną stronę.
Glówny benefit odprawy on-line jest taki że sam wybierasz sobie miejsce i zazwyczaj z dużej puli dostępnych. Przy okienku, ktore jest otwierane 2h przed wylotem możesz mieć już mniejszy wybór. I jeśli nie masz bagażu do nadania to idziesz od razu do gate'u.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Shaq uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Odprawa SAS
#13 PostWysłany: 23 Gru 2014 09:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sty 2011
Posty: 799
Loty: 86
Kilometry: 183 106
niebieski
To miejsca w samolocie wybierać można dopiero przy odprawie? Bo ja już widzę dziś taką możliwość na flysas.com wchodząc w moją rezerwację. Tam też jest formularz do wypełnienia odnośnie mp. pierwszej nocy w hotelu w USA. I dziwne, bo wypełniam wszystkie obowiązkowe pola dla każdego pasażera a ciągle mam komunikat, że obowiązkowe informacje nie zostały podane...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Odprawa SAS
#14 PostWysłany: 23 Gru 2014 17:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Czasem daje sie wczesniej a czasem nie. Przy odprawie daje sie na pewno. Na loty do US moze byc inaczej. W United mogłem sobie miejsce przypisać sporo wczesniej a w LH dopiero przy odprawie i to jakies badziewne, zdarzało mi sie (jak miałem blisko) podjechać specjalnie na lotnisko zeby sie odprawić na następny dzien pry okienku bo pani miała wyraźniej większy wybór miejsc niz ja przez internet


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Odprawa SAS
#15 PostWysłany: 05 Sty 2015 12:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7341
HON fly4free
cześć,

pozwolę sobie podłączyć się do wątku...

W sierpniu lecę z żoną i cóką na trasie GDN-OSL-LPA. Ponieważ w Oslo mamy nocleg, a nie zwykłą przesiadkę, zastanawiam sie, czy bagaż nadany w GDN będziemy musiali odebrać w OSL i dygać z nim do hotelu, czy też poczeka na lotnisku na kolejny lot? W innych liniach i na innych lotniskach, gdy mieliśmy analogiczną sytuację, pamiętam, że znaczenie miał czas przerwy w podróży - jeśli był krótszy, niż 24 h, to bagażu nie trzeba było odbierać. W tym wypadku przylatujemy do OSL ok. 22.30, a do LPA wylatujemy o 09.30, więc jeśli zasada jest taka sama, wygląda na to, że bagaż może zostać na lotnisku, ale wolałbym się wesprzeć cudzym doświadczeniem :-)

A przy okazji mam jeszcze dwa pytania, bo od czasu, gdy ostatni raz leciałem SAS'em minęło już kilkanaście lat:
1) podejrzewam, że rezerwacja miejsc wcześniej, niż w czasie odprawy on-line jest odpłatna, czy tak?
2) o ile dobrze odczytuję informacje na flysas, catering na pokładzie jest płatny - za wyjątkiem kawy i herbaty. Czy to, co oferują (np. "sandwich od the day" za 7 EUR) jest w ogóle warte rozważania? Na zdjęciu wygląda to na dość duże, ale mam przeczucie, że w praktyce wystarczą dwa gryzy i po kanapce :-D A Lot OSL-LPA to jednak ładnych parę godzin, więc trzeba się na to jakoś przygotować.

I taki już zupełny offtopic, za który przepraszam - czy posiadając karty M&M możemy uzyskać cokolwiek za lot? SAS należy do Star Alliance, ale podejrzewam, że mil M&M nabić sie nie da. A co, jeśli wyrobilibyśmy sobie karty w programie SAS - czy wówczas mile zgromadzone za ten lot (zapewne tyle, co kot napłakał) da się przenieść do M&M?

Pozdrawiam, Bartek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Odprawa SAS
#16 PostWysłany: 05 Sty 2015 12:43 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8849
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
W kwestii bagażu, to obawiam się, iż będziecie musieli go odebrać i powtórnie nadać. Kilka lat temu leciałem SAS-em z UK via CPH do GDN i mimo iż sama przesiadka w Kopenhadze była dość krótka (przylot przed północą, a wylot chyba w ok. godz. 9-ej kolejnego dnia, czyli podobnie do Twoich), nie miałem możliwości nadania bagażu na całą trasę, chociaż tak chciałem zrobić. Tłumaczono to względami bezpieczeństwa. Zasada 24 godzin obowiązywała w dawnych czasach.

Bezpłatny serwis pokładowy to rzeczywiście tylko kawa, herbata i woda lub soczek. Ale nigdy nic u nich nie kupowałem, wiec w tym zakresie nie pomogę. Ale możecie wziąć coś z PL na drogę.

Co do mil, to za przeloty SAS-em możesz otrzymać mile w M&M. Szczegóły poniżej i w linku:

Międzynarodowe rejsy w Europie

Ekonomiczna klasa
A, B, C, D, J, P, S, Y, Z: 1250 mil
E, H, M, Q, V: 750 mil
G, K, L, O, T, U, W: 125 mil

http://www.miles-and-more.com/online/po ... id=1000340

Sprawdź, jaką macie klasę rezerwacyjną i już wszystko będzie jasne.
Nie ma możliwości transferu mil z programu Eurobonus (tak się chyba nazywa ten SAS-owski) do M&M. Więc raczej też nie ma chyba sensu otwierania tam konta, jeżeli nie latasz z nimi zbyt często.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Odprawa SAS
#17 PostWysłany: 05 Sty 2015 12:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7341
HON fly4free
Serdeczne dzięki za szybką i konkretną odpowiedź. Mimo Twych doświadczeń, mam nadzieję, że uda się zostawić bagaż na lotnisku. W każdym razie, będę walczył ;-)
Pozdrawiam, Bartek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Odprawa SAS
#18 PostWysłany: 06 Sty 2015 13:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Kanapki sa jadalne ale to faktycznie takie pomniejszone sandwitche są, mozna tez cos na ciepło. Szału nie ma ale lepsze takie niz siedzieć głodnym. Na takim dłuższym locie o moze beda dawać cos wiecej od siebie.
M&M to juz wiesz z postu wyzej.



Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Odprawa SAS
#19 PostWysłany: 15 Lut 2015 11:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sty 2011
Posty: 799
Loty: 86
Kilometry: 183 106
niebieski
Podczas przesiadki w CPH chciałbym wyskoczyć na trochę na miasto. Mam planowo 5h postoju do wylotu do USA. Na ile przed odlotem powinienem wrócić na lotnisko żeby spokojnie się ze wszystkim wyrobić? Odprawę mam już zrobioną online.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Odprawa SAS
#20 PostWysłany: 15 Lut 2015 11:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3698
srebrny
Standardowe 2 godziny w zupełności starczą, powiedzmy 1,5. Kolejki są zawsze, ale bardzo sprawnie obsługują.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 33 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group