Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Legzira
#1 PostWysłany: 01 Sie 2017 08:57 

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 13
Gdzie warto się zatrzymać? Jak długo wystarczy na podziwianie przyplażowych widoków? Czy poza łukami skalnymi jest coś wartego zobaczenia w okolicy?

Będę w sobotę w Marrakeszu, w poniedziałek wieczorem mam lot powrotny z Agadiru. Czy opłaca mi się w niedziele wyjechać do Legziry tak aby być na zachód słońca i w poniedziałek następnego dnia po południu prosto stamtąd na lotnisko w Agadirze?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy
United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów
 Temat postu: Re: Legzira
#2 PostWysłany: 01 Sie 2017 09:16 

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 705
Loty: 7
Kilometry: 31 319
niebieski
Jeżeli chodzi Ci o ten w Legzirze to już go nie ma.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Legzira
#3 PostWysłany: 01 Sie 2017 09:17 

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 13
A to nie jest tak, że tam jest kilka tych łuków i tylko jeden runął?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Legzira
#4 PostWysłany: 01 Sie 2017 10:14 

Rejestracja: 30 Sie 2010
Posty: 355
niebieski
Tomek Nowicki napisał(a):
Gdzie warto się zatrzymać? Jak długo wystarczy na podziwianie przyplażowych widoków? Czy poza łukami skalnymi jest coś wartego zobaczenia w okolicy?

Będę w sobotę w Marrakeszu, w poniedziałek wieczorem mam lot powrotny z Agadiru. Czy opłaca mi się w niedziele wyjechać do Legziry tak aby być na zachód słońca i w poniedziałek następnego dnia po południu prosto stamtąd na lotnisko w Agadirze?


Nie opłaca się. Raz,że łuku już nie ma, dwa,że za daleko, z Marrakeszu ok. 400km. Jeśli chciałbyś, proponuję odwiedzić Essaouirę. Piękne portowe klimatyczne arabskie miasto. Warto.
Góra
 Profil Relacje PM off
mediolan lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Legzira
#5 PostWysłany: 01 Sie 2017 10:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2011
Posty: 1072
Loty: 14
Kilometry: 31 648
srebrny
Tomek Nowicki napisał(a):
A to nie jest tak, że tam jest kilka tych łuków i tylko jeden runął?


plaża pewno niedostępna, ale musisz doczytać o tym
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Legzira
#6 PostWysłany: 01 Sie 2017 11:16 

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 13
Ok, załóżmy że rezygnuję z Legziry, czy ktoś może polecić jakąś ładną plażę w okolicach Agadiru, Essaouiry?

Co z pozostałymi łukami? Ktoś ma jakieś świeże informacje?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Legzira
#7 PostWysłany: 01 Sie 2017 11:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1050
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
Runął jeden łuk, a pozostałe są. Idąc od parkingu przy plaży do tego, który się zawalił, mija się inny łuk, który cały czas jest, dalej są też kolejne. Moim zdaniem warto jechać, dla mnie to był świetny odpoczynek po dwutygodniowej wyprawie po całym Maroku. Spałam w jednym z hotelików na plaży Legzira - Auberge Sables d'Or. W okolicy do zobaczenia jest jeszcze miasteczko Sidi Ifni, jest polecane, ale mnie specjalnie nie zachwyciło.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Legzira
#8 PostWysłany: 01 Sie 2017 12:35 

Rejestracja: 13 Wrz 2011
Posty: 51
Jechałem na dwie noce z Agadiru, a potem z powrotem do Tarudant, Warzazat i na pustynię. Z Agadiru wyjechałem koło południa, wieczorem w Sidi Ifni, nocleg, dzień na plaży w Legzira, nocleg w Sidi Ifni i rano wyjazd.
Moim zdaniem nie opłacało się i straciłem dwa razy po pół dnia na samą jazdę, zwłaszcza że nad oceanem było wyjątkowo pochmurnie i mgliście. Ale łuk zobaczyłem.

W drodze powrotnej jechałem wybrzeżem z Essaouiry do Agadiru:
Essaouria - mega wietrzna plaża, nie dało się nawet usiąść bo od razu byliśmy obsypani piaskiem
Sidi Kaouki - tam nocowałem, na plaży też wiało ale nie aż tak bardzo, tylko to dziura w której są prawie sami surferzy
Plage Aghroud - tu w końcu nie wiało, woda była cieplejsza i atrakcji/ludzi więcej, najczystsza plaża z tych co byłem, 2 leżaki+parasol 50MAD
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Legzira
#9 PostWysłany: 10 Sie 2017 17:00 

Rejestracja: 28 Maj 2015
Posty: 57
olus napisał(a):
Spałam w jednym z hotelików na plaży Legzira - Auberge Sables d'Or. W okolicy do zobaczenia jest jeszcze miasteczko Sidi Ifni, jest polecane, ale mnie specjalnie nie zachwyciło.

Wcześniej zaklepałaś nocleg? Czy na miejscu szukałaś? Jak cenowo to wygląda?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Legzira
#10 PostWysłany: 10 Sie 2017 18:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1050
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
@rude-boy Nie rezerwowałam wcześniej. Byłam tam dawno bo w 2012 roku. Wtedy za pokój 2os płaciłam chyba 120 mad.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Legzira
#11 PostWysłany: 10 Sie 2017 19:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
olus napisał(a):
W okolicy do zobaczenia jest jeszcze miasteczko Sidi Ifni, jest polecane, ale mnie specjalnie nie zachwyciło.

Sidi Ifni jest ciekawe pod względem historycznym. Do końca lat 60. XX w. należało do Hiszpanii, która miała tam garnizon. Pod koniec lat 50. osadę tę próbowały odbić wojska marokańskie (Wojna Ifni), ale siły hiszpańsko-francuskie rozniosły je w pył. Dopiero w 1969, pod naciskami międzynarodowymi Hiszpania wycofała się i przekazała enklawę pod jurysdykcję Maroka.
A poza tym kręcono tam "Anioła nad morzem".
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Legzira
#12 PostWysłany: 10 Sie 2017 19:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1050
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
@krasnal Wiem, że miasteczko ma ciekawą historię i może dlatego spodziewałam się, że będzie jakby bardziej klimatyczne. A może na jego odbiór wpływ miało to, że już byłam zmęczona po kilkunastu dniach w drodze i potrzebowałam spokoju i odpoczynku, który znalazłam właśnie na plaży Legzira.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Legzira
#13 PostWysłany: 29 Mar 2018 11:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2013
Posty: 175
Loty: 73
Kilometry: 200 797
niebieski
I jak z tymi łukami? Stoją jeszcze? :) Czy w jeden dzień z Agadiru damy radę obrócić tam i z powrotem?
_________________
Moje relacje:

Zachód USA mocno rozszerzony i skondensowany jednocześnie
Transsybirem do Chin
Indie z podręcznym
Autostopem po Jordanii
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Legzira
#14 PostWysłany: 29 Mar 2018 12:04 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Pozostał jeden . Z Agadiru jechałem jeepem ok.1,5-2h więc spokojnie w jeden dzień możesz zrobić sobie wycieczkę. Pamiętaj tylko , że tam są codzienne przypływy i odpływy oceanu. Warto się zaznajomić z info w jakich godz kiedy będziesz ocean ,,przypłynie" gdyż nie wjedziesz wtedy a jak Cię zaskoczy podczas pobytu to możesz mieć problemy. Być może nawet zobaczysz wraki samochodów które...nie zdążyły się ewakuować :lol: :lol: :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
mediolan lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Legzira
#15 PostWysłany: 06 Mar 2024 13:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 1791
srebrny
Bardzo smutne wiadomości z Maroka.
Za dwa tygodnie na Legzirę mają wjeżdżają buldożery. Znikną wszystkie restauracyjki i hoteliki na plaży. Ludzie zostaną bez pracy i domu. Kto tam był, ten wie, że dla wielu rodzin to całe życie i źródło utrzymania.

Niedawno ten sam los spotkał Tifnit i Imsouane. W Imsouane ludzie dostali informację dzień przed
https://www.okayafrica.com/morocco-imsouane-demolition/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Legzira
#16 PostWysłany: 06 Mar 2024 13:24 

Rejestracja: 20 Sie 2018
Posty: 448
srebrny
Skąd info o tych 2 tygodniach?



Tak samo załatwili też i Tifnir. Byłem tam z kilkanaście dni po wyburzeniu i nie zostało tam nić oprócz kupy gruzu zasypanego piaskiem, kilku osób oraz mnóstwa psów.

Tego co widać na zdjęciu satelitarnym już nie ma

https://www.google.com/maps/@30.2014522 ... ?entry=ttu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Legzira
#17 PostWysłany: 06 Mar 2024 14:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 1791
srebrny
Znajomy z Legziry wrzucił info na facebooku. Kilka tygodni temu tam byliśmy. Wtedy inny znajomy mówił, że bardzo się tego obawiają. Prawdopodobnie chodzi o "sprzątanie" przed World Cup 2030 + interesy kasiastych. Pewnie po czystce powstanie jakiś badziewny kurort.
Dużo ludzi mieszka tam od dziesięcioleci, a te budynki na plaży powstawały w dużej mierze "na twarz". Mało kto ma tam papiery z prawem własności.
_________________
http://arturro.fly4free.pl/blog/1455/z- ... te-dunaju/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Legzira
#18 PostWysłany: 06 Kwi 2024 20:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Lis 2019
Posty: 452
Loty: 117
Kilometry: 145 760
srebrny
arturro napisał(a):
Bardzo smutne wiadomości z Maroka.
Za dwa tygodnie na Legzirę mają wjeżdżają buldożery. Znikną wszystkie restauracyjki i hoteliki na plaży. Ludzie zostaną bez pracy i domu. Kto tam był, ten wie, że dla wielu rodzin to całe życie i źródło utrzymania.

Niedawno ten sam los spotkał Tifnit i Imsouane. W Imsouane ludzie dostali informację dzień przed
https://www.okayafrica.com/morocco-imsouane-demolition/


Wszystko istnieje (dzisiaj bylem) - z tym ze pytanie, jak dlugo... w hotelach na Legzirze mozna tez - poki co - rezerwowac nocleg przez booking/agode. Nie wygladalo, jakby za niedlugo mieli zwijac interes

Załączniki:
20240406_144557.jpg
20240406_144557.jpg [ 477.6 KiB | Obejrzany 108 razy ]
_________________
https://www.zamiedzaidalej.pl/

https://www.facebook.com/zamiedzaidalej
Góra
 Profil Relacje PM off
mediolan lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Legzira
#19 PostWysłany: 08 Kwi 2024 16:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2011
Posty: 1072
Loty: 14
Kilometry: 31 648
srebrny
pamiętam nocowałem tutaj :):) z widokiem na ocean


Ostatnio edytowany przez michzak, 11 Kwi 2024 11:38, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group