Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 22 Lut 2017 02:11 

Rejestracja: 20 Lip 2015
Posty: 91
Loty: 53
Kilometry: 127 342
Witam,


Wybieram się do Indonezji na prawie miesiąc, zaczynam w Dżakarcie. Rozpisałam plan podróży, jest dość napięty, czy możecie na niego rzucić okiem?
Czy jest do zrealizowania? czy o czymś ciekawym zapomniałam? a może coś z listy można skreślić?

Dzień Destynacja Co zwiedzać
01.kwi Warszawa - Dżakarta - Yogyakarta dzień transferowy
02.kwi Yogyakarta zwiedzanie Yogyakarty
03.kwi Yogyakarta Borobudur & Prambanan
04.kwi Yogyakarta - Subaraja airport - Bromo W nocy wejście na Bromo
05.kwi w nocy Bromo, później Bondowoso Bondowoso - baza do wyjścia na Kawah ijen (w nocy)
06.kwi Kawah Ijen - Bali - Pemuteran Transfer
07 kwi Bali - wyspa Menjangan całodzienna wycieczka
08.kwi Pemuteran - Ubud Po drodze zwiedzanie: 1. ulun danu beratan, 2. jatiluwih rice terrace, 3. tabanan
09.kwi Ubud Wycieczka z Ubud do Pura Lempuyang, Tirta Gangga
10.kwi Ubud Wycieczka z Ubud do ustalenia, wieczorem Tanah Lot
11.kwi Ubud np rowery, rafting
12.kwi Bali - Labuan Bajo (Flores) i Bajawa (Flores) - wulkan Kelimutu cały dzień transfer
13.kwi wulkan Kelimutu po południu wyjazd do Bajawa (wejście na Kelimatu ok 4 rano), w drodze powrotnej niebieska plaża
14.kwi Bajawa wioska Bena i Luba (Ngada) i okolice
15.kwi Okolice Bajawa gorące źródła Mengeruda Hot Spring, Wogo village
16.kwi Bajawa - Ruteng W reuteng pożyczyć rowery i pojeździć
17.kwi Ruteng - Labun Bajo wodospad wulang
18.kwi Labuan Bajo - komodo nurkowanie/snorkowanie
19.kwi Labuan Bajo - Rinca rejs
20.kwi Labuan Bajo - Komodo rejs
21.kwi Labuan Bajo - Keramat - Lombok rejs
22.kwi Lombok starowulkan Rinjani , wioska sasaków Sade, wioska Bayan, pura mayura, meru
23.kwi Lombok
24.kwi Lombok
25.kwi Gili
26.kwi Gili
27.kwi Dżakarta - Dubai


1. Czy ma ktoś namiary na sprawdzoną firmę która robi rejsy z Labuan Bajo na Lombok (Komodo, Rinca)?
2. Trochę mało czasu zostało na Gili, rozważam wykreślenie Pemuteranu wyspy Menjangan
3. Bali na razie nie jest rozpisane, koncentrowałam się bardziej ile dni tam zostać niż co zwiedzać.


Z góry dziękuję i pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN
Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN
#2 PostWysłany: 22 Lut 2017 09:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 1040
srebrny
Plan dość dokładny i napięty ;) Wg mnie sporo jak na jeden wyjazd, my robiliśmy w 3tygodnie podobną trasę tylko bez wyspy Menjangan i bez zwiedzania Flores (Kelimutu itd). Jak mogę poradzić to jeśli masz być w jakimś miejscu 1 dzień to od razu sobie lepiej daj spokój i załóż sobie na cały pobyt z 2-3 dni zapasu na wypadek jakiejś obsuwy (brak transportu, opóźnienia itp), bo to się często zdarza. Na pewno dwa dni na Gili to mało, przypłyniesz tam najwcześniej około południa i masz tylko pół dnia,a i później przedostanie się z Gili do Dżakarty w 1 dzień..no chyba że z Denpasar samolotem, ale to też przy dobrych wiatrach ;) Myślę, że brakuje w tym planie kilku dni prawdziwego odpoczynku (chyba że Ci na tym nie zależy), bo jest sporo zwiedzania i będziesz tym ciągłym przemieszczaniem się zmęczona (zwłaszcza w takiej formie jak to wygląda w Indonezji), więc proponuje na koniec na Gili kilka dni na sam relaks. Z drugiej strony jak na Flores posnurklujesz/ponurkujesz to Gili Cię zbyt nie zaskoczy..
Na Bali polecam na pewno pojechać na wodospad Sekumpul (z Ubud), a co do rejsu to ja polecam Peramę http://www.peramatour.com/ - robiliśmy z nimi rejs Lombok-Komodo-Labuan Bajo i wycieczkę przez Jawę po wulkanach i byli ok ;) Najłatwiej iść do nich do biura i się dogadać, załatwią Ci wszystko po kolei -mają biura i w Ubud i w Labuan Bajo.
_________________
Moje relacje:
Włochy - Liguria / Indonezja / Malmo+Kopenhaga / Dublin / Sri Lanka+Malediwy / Maroko / Amsterdam / Kaukaz / Wyspy Owcze
i: https://www.instagram.com/ola.javv/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 22 Lut 2017 15:26 

Rejestracja: 20 Lip 2015
Posty: 91
Loty: 53
Kilometry: 127 342
Hej Olajaw,

Dziękuję za wskazówki.
Faktycznie plan dość dokładny, kiedyś byłam bardziej spontaniczna, dzisiaj lubię mieć wszystko zaplanowane dokładnie, głównie żeby nie tracić czasu :)
Wyrzuciłam z planu wyspę Menjangan i Pemuteran bo oszczędzę na tym 2 dni. Faktycznie brakuje czasu na odpoczynek, dzięki tej zmianie w planie mam na Gili 2 dni więcej.
Sekumpul może mi się uda zrobić w drodze z Jawy, mam już umówionego kierowcę z którym zwiedzałam Bali rok temu. W Sekumpul jednak nie byłam więc jeśli polecasz to dodam do planu!
Pamiętasz może o której byłaś na Bali po Kawak Ijen? tzn w porcie Gilimanuk? bo planuję stamtąd jechać do Ubud zahaczając o Pura Ulun Danu Bratan i tarasy ryżowe jatiluwih.
Stronę Peramy widziałam, faktycznie mają jakieś rejsy na Lombok, nie rozważałam ich po przeczytaniu kilku bardzo negatywnych opinii, między innymi że się śpi ze szczurami ... dawno temu byłaś? może się poprawili
Pozdrawiam,
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 22 Lut 2017 15:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2014
Posty: 145
Ihriel napisał(a):

Pamiętasz może o której byłaś na Bali po Kawak Ijen? tzn w porcie Gilimanuk? bo planuję stamtąd jechać do Ubud zahaczając o Pura Ulun Danu Bratan i tarasy ryżowe jatiluwih.



Może to nie do końca pytanie do mnie, ale z tego co pamiętam, @olajaw robiła ta trasę w odwrotna stronę (była moja małą inspiracją na podróż do Indonezji). My byliśmy o 9.00 w porcie Ketapang po wspinaczce na Ijen. Ok 9:30 był prom na Bali (czas płynięcia to ok 30 minut). Licząc przesunięcie czasowe pomiędzy Jawą a Bali byliśmy na miejscu w Gilimanuk o 11.00.

Nie wiem jak chcesz się dostać do wskazanych przez Ciebie miejsc, ale musisz wziąć pod uwagę, że po Bali mimo niewielkich odległości podróżuje się bardzo wolno. My do Ubud z Gilimanuk (autobus plus taxi z Mengwi do Ubud) jechaliśmy ponad 3h (autobus zatrzymywał sie co chwila zabierając i wysadzając ludzi co po Ijen było dla nas ciężką przeprawą :)
Góra
 Profil Relacje PM off
olajaw lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 23 Lut 2017 00:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 1040
srebrny
Dokładnie tak jak pisze @‌Ryglu‌ - robiłam tę trasę z Bali w stronę Jawy, więc pewnie nie pomogę, ale gdyby Ci się coś zmieniło to nasz prom był z Gilimanuk o 16:00 (płynie się ok.30-40 minut). Podejrzewam, że około tej godziny też płynie z powrotem. A ogólnie transport z Kuty pod Ijen zajął nam od 11:00 rano prawie cały dzień - pod Ijenem byliśmy ok.21-22 z jakąś tam przerwą na jedzenie/toalety. Ale trasa niezapomniana :)

Co do Peramy to jeśli chodzi o rejs to wg mnie spisali się całkiem dobrze, warunki były ok (ale o żadnych luksusach nie myśl), ale było czysto i schludnie, a posiłki smaczne i wystarczające. Nie widziałam żadnych żyjątek typu szczury czy nawet robactwo (którego nie znoszę), więc było ok. Gdybyś wybierała inną firmę to zwróć uwagę na kwestię dopływania do brzegu w różnych miejscach po drodze (tam gdzie nie mają jak "zacumować") - czytałam, że są firmy, które (!!!!) zatrzymują się ileś tam od brzegu i ludzie muszą sami dopływać :shock: Perama np. miała mniejszą łódkę, którą nas zabierała na odwiedzane plaże (np. Pink Beach). My byliśmy w Indonezji w czerwcu 2015, jak coś to polecam swoją relację - może coś jeszcze Ci pomoże w decyzjach ;) No i opisałam szczegółowo właśnie rejs z Peramą - warunki itd. Link do relacji: 17-508-wysp-i-jeden-kraj-czyli-relacja-z-indonezji,216,79252
_________________
Moje relacje:
Włochy - Liguria / Indonezja / Malmo+Kopenhaga / Dublin / Sri Lanka+Malediwy / Maroko / Amsterdam / Kaukaz / Wyspy Owcze
i: https://www.instagram.com/ola.javv/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 23 Lut 2017 10:41 

Rejestracja: 20 Lip 2015
Posty: 91
Loty: 53
Kilometry: 127 342
hej,

Ryglu, Olajaw, dziękuję za informacje
Ja właśnie będę jechać z Kawah Ijen na Bali, tak liczyłam że koło południa powinnam być po przeprawie promowej, ale nie wiedziałam o której jest prom, jak często kursuje itp. Nie wiedziałam też że na Bali jest inny czas :)

w Gilimanuk będzie czekał na mnie kierowca, godny polecenia, zwiedzałam z nim Bali rok temu, Pura Ulun Danu Bratan i tarasy ryżowe są praktycznie po drodze, więc myślę że jak wyruszymy koło południa to zdążymy wszystko zobaczyć. Kierowca bardzo uczciwy i naprawdę nie bierze dużo za usługi. Za 8-10 godzin jazdy bierze jakieś niecałe 140 zł. Myślę jednak, że przenocuję w Denpasar i polecę na Flores a resztę Bali zostawię na sam koniec.

Bardzo dziękuję za linka, przeczytam relację i faktycznie zdecyduję się na Peramę, nie mam dużych wymagań, ale nie lubię brudu i karaluchów chodzących po mnie :) Albo ktoś miał pecha, albo przesadzał, to w recenzjach też dość nagminne.

Piszecie może jakieś blogi? Szukam jeszcze inspiracji na 2 tygodnie przed Indonezją, niestety, nie mogę przedłużyć wizyty w Indonezji ze względu na wizę :(

Pozdrawiam,
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 24 Lut 2017 11:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 1040
srebrny
Tutaj masz inne relacje z Azji Połudn.-Wsch., powybieraj sobie te z Indonezji: azja-poludniowo-wschodnia,forum,216
_________________
Moje relacje:
Włochy - Liguria / Indonezja / Malmo+Kopenhaga / Dublin / Sri Lanka+Malediwy / Maroko / Amsterdam / Kaukaz / Wyspy Owcze
i: https://www.instagram.com/ola.javv/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 24 Lut 2017 22:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Sty 2015
Posty: 50
Piszecie może jakieś blogi? Szukam jeszcze inspiracji na 2 tygodnie przed Indonezją, niestety, nie mogę przedłużyć wizyty w Indonezji ze względu na wizę :(

Zapraszam na podróz po Flores https://bigmarkk.wordpress.com/2014/12/ ... ja-2014-1/

pozdr
bm
_________________
https://bigmarkk.wordpress.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 14 Mar 2017 10:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
Takie dwie uwagi z mojej strony ;)
- Wizę płatną można przedłużać jednokrotnie o kolejne 30 dni. Jedynie wiza darmowa pod to nie podlega. Biura immigration masz chociażby na Bali i na Lombok, można też załatwić to przez agencje pośredniczącą. Możesz też załatwić płatną wizę w Warszawie - osobiście lub przez pośrednika, wtedy masz od razu wizę na 60 dni (z możliwością przedłużania).
- Są bezpośrednie loty do Dżakarty z Lombok, nie trzeba lecieć przez Bali w przypadku powrotu z Gilis. Chociażby z Garuda Indonesia, Batik Air, Citi Link czy Lion Air. Jest tez Air Asia do Kuala Lumpur, jeśli ktoś chce ominąć Dżakartę.
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group