Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 40 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 24 Sty 2013 21:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Maj 2011
Posty: 163
Na początek dziękuje F4F za świetne znalezisko lotów do Japonii Alitalią za 67 EUR.
Na pokładzie samolotu do Japonii było może nawet kilkadziesiąt polaków i również widoczna grupa czechów i słowaków (którzy o promocji również dowiedzieli się przez f4f).

Nasza cała trasa to:
DOM -> Kraków -> Bergamo -> Wenecja -> Rzym -> Osaka -> Kioto -> Nara -> Osaka -> Tokio -> Yokohama -> Kamakura -> Tokio -> Mediolan -> Praga -> Ostrawa -> DOM

Zdjęcia są bez podpisów.

Image


Image


Image


Image



Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image
_________________
Nadaję prosto z podróży:
https://www.facebook.com/szach.mateusz.matt
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#2 PostWysłany: 24 Sty 2013 21:40 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6155
Loty: 228
Kilometry: 534 135
Super zdjęcia :)
Jednak przydałaby się jakiś opis + koszta życia na miejscu
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off
Lela lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 24 Sty 2013 22:30 

Rejestracja: 06 Cze 2012
Posty: 272
Loty: 227
Kilometry: 311 648
niebieski
Właśnie miałam o to samo prosić - może wrzuciłbyś choć krótkie opisy do zdjęć?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 24 Sty 2013 22:34 

Rejestracja: 23 Lip 2012
Posty: 19
Fantastyczne zdjęcia,zazdroszczę wyprawy! :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 24 Sty 2013 22:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Maj 2011
Posty: 163
Obiecuję, że dorzucę opisy do relacji ;)
_________________
Nadaję prosto z podróży:
https://www.facebook.com/szach.mateusz.matt
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 24 Sty 2013 22:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2012
Posty: 1098
Loty: 137
Kilometry: 161 438
niebieski
Trip wypas...pozazdrościć. Kiedy i u nas w kraju będą takie pociągi?...;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 25 Sty 2013 11:47 
Założyciel
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2010
Posty: 4096
Loty: 507
Kilometry: 1 172 588
Świetne oko, kilka bardzo dobrych zdjęć. Gratuluję wyprawy
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Lela lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 25 Sty 2013 11:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Kwi 2011
Posty: 2172
srebrny
Klasa sama w sobie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 25 Sty 2013 12:07 

Rejestracja: 13 Mar 2011
Posty: 2
Dzięki za foto,czekamy na opis.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 25 Sty 2013 12:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
fajne foty
a fugu jedliście ? :mrgreen:
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 25 Sty 2013 16:31 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 7
Ja wracam jutro, więc mogę w kilku zdaniach o moich kosztach:

1. Noclegi:
- W Osace spałem New Osaka Hotel Shinsaibashi, pokój zamówiłem w ostatniej chwili i wyszło mnie 180 zł za noc. Przyjemny hotel, bardzo fajne miejsce, praktycznie wszędzie, gdzie chciałem chodziłem pieszo. Do tego blisko miałem, żeby na nocnym spacerze oglądać tłumy pijanych Japończyków (akurat weekend był).
- W Kyoto spałem w 9hours - hotel kapsułowy w wersji lux, kosztował tyle, ile hotel w Osace, ale warto było spróbować. Polecam obejrzenie ich strony.
- Jedną noc przespałem w autobusie nocnym z Kyoto do Tokio (kupowałem bilet w ostatniej chwili, znów się załapałem na last minute promo). Niby wygodnie, jak na autobus (siedzenia Relax), ale po tej nocy, mimo wszystko, byłem trochę zmęczony.
- W Tokio wybrałem hostele Khaosan (nie dało się wszystkich nocy w jednym, bo znów rezerwowałem na dzień przed, więc na jedną zmieniłem hostel, ale w ramach tej sieci). Za noc płacę ok. 100 zł. Dało się znaleźć tańsze hostele, ale tu jestem zadowolony i mogę z czystym sercem polecić.

2. Transport:
- Najdroższy dla mnie był przejazd autobusem nocnym Kyoto -> Tokio, który kosztował 3900 jenów (niecałe 150 zł).
- Drugie co do kosztów są transporty z/na lotnisko, które mnie wyniosły po ok. 40 zł.
- Na miejscu więcej chodziłem, niż jeździłem metrem (w Kyoto jednego dnia zrobiłem ok. 20 km, nie z oszczędności, a tak po prostu wolę), więc jakoś dużo nie wydałem. Podstawowy bilet na metro kosztował zawsze coś ok. 160 jenów i w zależności od odległości rósł do może 250 jenów. Bilet dzienny w Tokio na większość linii metra (odpowiednia firma) kosztuje 710 jenów, na wszystkie (dwie firmy) 1000 jenów, na metro + JR coś ok. 1500 jenów.

3. Jedzenie i picie
- Niesamowity jest rozrzut cenowy, co można zjeść i wypić.
- Na szybko, szczególnie na śniadanie, polecam te ich "kanapki", które w niektórych sklepach można dostać za 70 jenów, ale w tych popularnych kosztują 100-140 (w zależności od dodatków).
- W wariancie oszczędnościowym, najbardziej polecam domy towarowe przed samym zamknięciem. Ja kupiłem np. zestaw ponad 20 kawałków sushi za 525 jenów (niecałe 20 zł). Da się po prostu w ostatniej chwili kupić coś bardzo tanio.
- Standardowo nie ma problemu, żeby znaleźć sycący posiłek (lunch/lolacja) za ok. 500 jenów. Może się składać w dużej części z ryżu, ale wszystkie, które jadłem były smaczne.
- Chcąc popróbować różnych rzeczy, odwiedzić polecane restauracje itp. wydawałem między niecałe 500 a 3500 jenów za posiłek (nie liczę śniadań).
- Jeśli, ktoś jest gotowy wydać 20 tys. jenów na lunch, to nie ma z tym problemów i znajdzie pełno miejsc z taką ofertą. ;)
- Piwo kosztuje ok. 200 jenów za puszkę 0,33L i niecałe 300 jenów za puszkę 0,5L. Są poza tym jakieś "niby piwa" robione z mniejszym udziałem słodu i tańsze, oraz drinki (całkiem smaczne) w cenie ok. 200 jenów z 0,5L (potrafią być mocne).
- Próbowałem różnych innych lokalnych alkoholi, ale mi nie zasmakowały i nawet nie pamiętam, ile kosztowały.
- 0,5L zielonej herbaty, wody czy innej pepsi kosztuje zwykle trochę ponad 100 jenów, ale bywa taniej.
- Nie jadłem fugu, bo te hodowlane nie są zupełnie trujące (sashimi za ok. 1000 jenów, podobno bez smaku), a na te dzikie trzeba wydać ok. 10 tys. jenów, a to trochę za drogo, jak na mnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 25 Sty 2013 18:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1418
niebieski
A ja właśnie jestem w Osace od wczoraj, dzisiaj było Kioto a jutro Nara (biegiem).

Moje skromne doświadczenia:

- piwo nieco tańsze w automatach, niż w sklepach typu "Family Mart" (prawdziwe zatrzęsienie tej marki) czy "7eleven"
Najtańsze kosztuje 180 jenów za pół litra - spróbowałem takiego, było z domieszką lemoniady, ale smaczne (alk. 5%).
- w "Family Mart" spróbowałem smacznego dania z ryżem (kawałki drobiu, jajko sadzone, sos) za 430.
Był spory wybór spaghetti od 300 jenów, wybrałem z kawałkami kiełbasy i jajkiem za 380. Na miejscu oczywiście podgrzewają - to dobra opcja, jeśli masz sklep tuz przy hotelu.
Bułka z 2 klopsikami 116 yen, ciasto z parówką z gorącego tłuszczu (taki hot-dog na patyku) 105 yen.
Wódka 375 ml 37,5% - 620 yen, lokalna Whisky 180 ml - 368 yen.
2 kawy instant z kubeczkami, mieszadełkami itp - 130 yen.

Proste dania barowe (makaron lub ryż) przy ulicy - 500 -1000 yen.

Jestem nieco rozczarowany automatami - naczytałem się, że wszystko tu w nich kupisz, ale wprawdzie jest ich ogrom, wszystkie oferują jedynie napoje lub papierosy.
Za to do wyboru są napoje zimne lub gorące - chociaż mi nie trafiły się ledwie letnie (a napis był "hot").
Brakuje chociażby znanych nam automatów z kawą/czekoladą itp. - tu kupisz je jedynie w puszkach/butelkach.
Gdzieś czytałem, ze japońska innowacyjność i postęp technologiczny ostro zahamowały pod koniec zeszłego wieku - to prawda,
tu jakby niewiele się nowego dzieje.

Polecam Kansai thru pass - bezstresowe podróżowanie.
Gotówkę warto wybrać/wymienić zaraz na lotnisku - tam bankomaty wydają dowolne kwoty.
W Osace raczej tylko wielokrotność 10.000, kantorów jak na lekarstwo i drogo.
Bankomatów nie ma na ulicach, trzeba ich szukać w dedykowanych pomieszczeniach.
Najczęściej są pod napisem "MUFG" (biały napis na czerwonym tle) - to są chyba ATM pocztowe i działają z kartami zagranicznymi.
Próbowałem 2 ATM w sklepach - nie akceptowały karty MBANKU.

Polecam hotel z booking - "Business Hotel Taiyo" - pokój nawet spory jak na cenę 1700/noc, w odległości 30 m stacja metra z dobrym połączeniem dokądkolwiek i 50m do sklepu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 25 Sty 2013 22:02 

Rejestracja: 25 Sty 2013
Posty: 1
jakies koszty, opis? chetnie przeczytam, dokształcę się! :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 25 Sty 2013 23:47 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6155
Loty: 228
Kilometry: 534 135
Panowie, wybieram się do Japonii w majówkę 25.04-06.05 (bilety już mam)
Nocleg w Kyoto załatwiłem sobie za 0,28gr za osobę (błąd?)
O transporcie między miastami wiem "chyba" dużo, chciałbym się dowiedzieć tylko coś na temat sklepów z wyżywienie (konkretne nazwy by mi się przydały)
Z góry dzięki za pomoc
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 26 Sty 2013 00:52 

Rejestracja: 31 Gru 2012
Posty: 48
Mateusz napisał(a):
jobi napisał(a):
Polecam hotel z booking - "Business Hotel Taiyo" - pokój nawet spory jak na cenę 1700/noc, w odległości 30 m stacja metra z dobrym połączeniem dokądkolwiek i 50m do sklepu.


Również tam spałem, u mnie lepsza cena była na Agoda.com.


Jakieś uwagi praktyczne co do tego "hotelu" ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 26 Sty 2013 01:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Maj 2011
Posty: 523
Loty: 125
Kilometry: 137 396
niebieski
zdjęcia - MISTRZ.
Czysta przyjemność obejrzeć, dziękuję.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 26 Sty 2013 01:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1418
niebieski
AndrewS napisał(a):
Mateusz napisał(a):
jobi napisał(a):
Polecam hotel z booking - "Business Hotel Taiyo" - pokój nawet spory jak na cenę 1700/noc, w odległości 30 m stacja metra z dobrym połączeniem dokądkolwiek i 50m do sklepu.


Również tam spałem, u mnie lepsza cena była na Agoda.com.


Jakieś uwagi praktyczne co do tego "hotelu" ?


A co Cie interesuje?
Obok hotelu Taiyo (ściana w ścianę) jest drugi podobny, cena też - za 1 noc 1800, za 3 noce 5000.

Z lotniska KIX: bierzesz kasę z bankomatu (jesli potrzebujesz, naprzeciwko schodów jest informacja i bilety Kansai Thru Pass.
Wraz z Kansai Pasem dostajesz fajna mapke połaczeń i poradnik dot. zabytków w okolicy (m.in Kioto, Nara) a nawet gotowe plany wycieczek, ceny biletów wstępu itp.
Wchodzisz schodami na górę - zaraz po prawej kasa i bramki do pociągów nankai (czy jakoś tak).
Jeśli nie kupiłeś Kansai pass, to kupujesz bilet za 980 i jazda.
Wysiadasz 1 przystanek przed stacja Namba - Shinimamiya. Kawałek idziesz pieszo (200m) - tu nie pomogę, ale hotel jest usytuowany przy głównej, dużej ulicy, tuz nad stacją metra Dobutsuen Mae.
Potem jak poruszasz sie po mieście, zawsze wracasz do tego Dobutsuen Mae - nawet bez włączania nawigacji trudno nie trafić.
Zalety hoteliku: lodówka, regał, telewizor LCD, normalne łóżko (przynajmniej mi takowe przydzielono), dużo gniazdek (100V, mój czajnik bezprzewodowy zagrzewa wodę w 30 min).
Jest wszystko, co trzeba - świeżutka pościel, ręcznik, kapcie, kimono :shock:
W kabinach prysznicowych szampon i mydło w dużych dozownikach.

Wady - poduszka wypchana plastikowymi rurkami pociętymi na 1cm - może bycz bardżo boleszne.
Ubikacja "western" tylko na 1 i 8 piętrze (podgrzewana deska, na innych piętrach tylko "na narciarza").
2 prysznice na 200 pokoi (ale bardzo przyzwoite). Łaźnia czynna coś od 17:00 do 20:00 (dla mężczyzn).
Napisy na pilocie od klimy po japońsku - cholerstwa nie udało mi się uruchomić - zasypiałem w zimnie a nagle nad ranem klima sie włączyła i zrobiło sie ze 30 stopni. Atrakcja.

Ogólnie śpi sie zupełnie przyzwoicie.

Sklepy Family Mart sa wszędzie, mniej więcej co 100-300m - nie ma problemu z zaopatrzeniem w żadnej lokalizacji.
O cenach żywnosci parę juz osób pisało - na osobę trzeba liczyć te 1500 dziennie, chyba, że "tinska dupta" komuś wystarczy.
Sushi od 300 za mały kąsek, przyzwoite porcje od 1000 (a takie "de lux' za 2000). Nie jestem fanatykiem sushienia i nie skusiłem się (w galeriii handlowej w Polsce 3x tańsze).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 26 Sty 2013 02:00 

Rejestracja: 31 Gru 2012
Posty: 48
Jobi, a jak z dostępem do internetu ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 26 Sty 2013 02:26 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6155
Loty: 228
Kilometry: 534 135
jobi napisał(a):
"tinska dupta"


WTF ?
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 26 Sty 2013 03:25 

Rejestracja: 01 Lis 2011
Posty: 27
JIK napisał(a):
jobi napisał(a):
"tinska dupta"


WTF ?


chińska zupka :lol:

a ja mam pytanie o skrytki na bagaż, szczególnie w Kioto... mniej więcej koszt za dzień czy gdzie ich szukać? Czy są np. tylko na głównej stacji czy też może gdzieś jeszcze?

mroszaty napisał(a):
- W Kyoto spałem w 9hours - hotel kapsułowy w wersji lux, kosztował tyle, ile hotel w Osace, ale warto było spróbować. Polecam obejrzenie ich strony.

też mam tam jedna noc, bo ze zdjęć wyglądaja kosmicznie :)
tam gdzieś jest napisane, że wymagają zaplaty gotówką. W ogóle większość hosteli chce gotówki -czy naprawdę za noclegi nie przyjmuja kartami (oczywiście standardy jak Visa czy MasterCard)?

I czy ktoś może polecić jakiś fajny, w miarę tani ryokan?


Ostatnio edytowany przez ekoper, 26 Sty 2013 04:18, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 40 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group