Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 103 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 02 Lip 2016 21:05 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Komor napisał(a):
Taka rada na tranzyty w CGK.

Jeżeli przylatujecie na T2 to warto dalej lecieć Lion Air, ponieważ większość o ile nie wszystkie loty przewoźnik realizuje też z T2, więc nie trzeba się przemieszczać miedzy terminalami tylko wjechać windą do góry i już jesteśmy w hali odlotów.


Ponieważ właśnie jestem na etapie ogarniania przesiadki w Dżakarcie, myślę że warto dodać świeże info o Lion Air: z T2 realizują tylko loty międzynarodowe, krajowe z T1 (m.in. Sumatra) lub T3 (m.in. Denpasar).
Ten link powinien być przydatny - wszystkie linie, wszystkie loty ze wskazaniem konkretnego terminala: http://soekarnohatta-airport.co.id/en/airport/airlines

-- 02 Lip 2016 21:28 --

Sam natomiast mam konkretny temat. Planowo przylatujemy Emirates na T2 o 15:40 i chcemy lecieć do Padang na Sumatrze. Do Indonezji przybywamy turystycznie czyli wizy nie potrzebujemy, ale już wiem, że mogę trochę poczekać na bagaż i trzeba dać trochę zapasu. Czy lot o 18:50 lub 18:55 (Batik Air lub Lion Air) z T1 jest do zrobienia bez większego stresu przy planowym przylocie? Jak wspomniałem będziemy mieli bagaż do nadania.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
#62 PostWysłany: 01 Sie 2016 16:45 

Rejestracja: 16 Sty 2014
Posty: 13
Dzięki :)

Jakieś porady związane z optymalizacją czasu kontroli paszportowej / odprawy i przemieszczania się miedzy terminalami? Po wylądowaniu jak najsprawniej chcemy się przenieść do terminala krajowego (lot AirAsia).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 01 Sie 2016 22:34 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Darmowy shuttle bus między terminalami. Czasu kontroli paszportowej zoptymalizować chyba się nie da :D Chociaż czytałem o firmach, które za opłatą załatwią błyskawiczną kontrolę i transport między terminalami - ale wynagrodzenie pobierają dość sowite. My na wszelki wypadek odstęp między przylotem do Dżakarty a wylotem (też przejazd na inny terminal) założyliśmy minimum 3 godziny.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 01 Sie 2016 22:47 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
Ja ostatnio zrobiłem mega-szybką przesiadkę w Dżakarcie w terminalu 2 : przylot (otwarcie drzwi samolotu) 11:25 , przejście przez imigracje (była kolejka po 3-4 osoby do okienka), odebranie bagażu rejestrowanego (wyjechał dość szybko, czekałem kilka minut po dojściu do karuzeli), wyjście przed terminal 2, ponowne wejście na poziomie odlotów (wstępna kontrola biletu + security), o 11:55 podejście do check-in MH, miałem bilet na 15:20, ale babka pyta czy chcę lecieć od razu, 2 minuty bezpłatna zmiana biletu, karty pokładowe i kazała biec do samolotu, ponowna kontrola paszportowa, przejście przez terminal, security, do gejtu dotarłem o 12:10 na final call lotu przewidzianego o 12:20 :) Bagaż też doleciał :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 30 Sie 2016 13:13 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Krótka informacja o przesiadce: Emirates przyleciał na T2 planowo 15:40, bagaże wyjechały niestety dopiero 16:35. Jak będziecie czekać na bagaż to warto od razu podejść w kierunku wyjścia i wziąć do wypełnienia formularze wjazdowe (my wypełnialiśmy na szybko już na plecakach, bo się wcześniej nie zorientowaliśmy). Transfer między terminalami w miarę szybki, tylko trzeba wyjść na poziom odlotów. Na T1 zorientujcie się gdzie macie odprawę - 1A, 1B czy 1C (zależy od linii lotniczych). Planowo na bilecie mieliśmy wylot 18:50, jednak na wyświetlaczu w naszym terminalu widniało 18:15 :o Wylot nastąpił jednak zgodnie z godziną na bilecie.

Podsumowując - jeśli macie bagaż rejestrowany i zmianę terminala na lot krajowy, to 3 godziny między lotami warto mieć. Zwłaszcza jeśli chcecie jeszcze np. wymienić walutę w kantorze - do tego z najlepszymi kursami była kolejka.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 11 Wrz 2016 14:56 

Rejestracja: 10 Sie 2016
Posty: 5
W czwartek lecę do z Berlina do Surabaji z przesiadką w Amsterdamie i Jakarcie, na którą niestety mam tylko 1h i 50min.
Niestety, ponieważ zmieniono mi terminale. W Jakarcie przylatuję do terminalu 2 i muszę udać się do terminalu 3.
Dzwoniąc do linii lotniczych udzielono mi informacji, że skoro zmieniam terminal to w takim razie muszę się odprawić kolejny raz w Jakarcie.
Tutaj kieruję pytanie do Was, czy w praktyce rzeczywiście tak jest? Czy jeśli zapytam przy odprawie w Berlinie o możliwość wysłania walizki do Surabaji, to czy mogą się na to zgodzić? Podróżuję pierwszy raz sama, nigdy nie miałam styczności z lotniskiem w Jakarcie, więc obawiam się, że 1h i 50min to nie będzie wystarczający czas na kupno wizy, odebranie bagażu i zmienienie terminalu...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 11 Wrz 2016 15:38 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22328
Jeżeli wszystko masz na jednym bilecie, to nić się nie martw. A jeżeli na 2, to wątpię ze zdążysz z walizką.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 11 Wrz 2016 15:47 

Rejestracja: 10 Sie 2016
Posty: 5
Wszystko mam na jednym, ale zastanawia mnie to, dlaczego udzielono mi takich informacji-by się odprawić ponownie. :|
Czyli, że po prostu mam się nie martwić, powiedzieć w Berlinie by wysłali walizkę do Surabaji i zmienić spokojnie terminal w Jakarcie bez odbierania walizki i ponownego odprawiania się?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 11 Wrz 2016 15:52 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22328
Jeżeli samolot się spóźni oni muszą ci znaleźć alternatywnego lotu.
99% dostaniesz boarding pass w Berlinie a jak nie to będzie na ciebie czekać w CGK albo dostaniesz szybko w transferze. Walizki też powinie polecieć prosto do SUB
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 11 Wrz 2016 15:58 

Rejestracja: 23 Wrz 2014
Posty: 1006
Loty: 130
Kilometry: 249 917
Jest dokładnie tak jak pisze @Zeus.
Ja jutro lecę z Bazylei przez Stambuł do Dżakarty z Turkishem, potem z Dżakarty do Denpasar z Garudą.
Dwie linie, dwa sojusze, ale wszystko na jednym bilecie.
Zatem bez spiny.
_________________
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 11 Wrz 2016 20:48 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Wszystkie trzy terminale w Dżakarcie CGK są oddzielnymi budynkami, które nie są ze sobą połączone. Czyli pasażer transferowy musi opuścić lotnisko przez terminal 2 i o ile dobrze kombinuję, to ta ponowna "odprawa" może oznaczać, że musisz ponownie przejść security na terminalu 3.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 11 Wrz 2016 21:46 

Rejestracja: 23 Wrz 2014
Posty: 1006
Loty: 130
Kilometry: 249 917
@Kashpir - jeśli odpowiedź do mnie, to tak - wiem, że muszę zmienić terminal z 2 na 3, wiem, że muszę nadać znowu bagaż.
Niemniej ponieważ mam rezerwację na jednym bilecie, to podchodzę do przesiadki bez spiny.
_________________
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 11 Wrz 2016 22:10 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Właściwie do Fanda :-) Ale z ciekawości spytam: skoro na jednym bilecie, to jednak bagaż musisz odebrać w Dżakarcie a nie w Denpasar?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 28 Paź 2017 14:13 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Świeże i dobre informacje dla przesiadkowiczów na CGK w Dżakarcie. :D
W sierpniu 2016 r. otwarto nowy terminal 3 (operuje tam Garuda na trasach krajowych). Z końcem września 2017 r. uruchomiony został Sky Train pomiędzy terminalami 2 i 3 - dowiedzieliśmy się o tym wychodząc z bagażami na T2 i widząc tabliczkę z rozkładem jazdy przy wyjściu. Cała podróż pociągiem zajmuje 5 minut :) Poniżej szczegóły z dokumentacją fotograficzną.

Jako że Sky Train to nowość, na lotnisku nie więc uświadczymy jeszcze drogowskazów w postaci tablic - ja dopytałem się w informacji i tak:
- jeśli jesteśmy na poziomie wylotów to należy się udać w kierunku Gate 3 i zejść na poziom przylotów
- na poziomie przylotów szukamy restauracji Solaria, odwracamy się i naszym oczom powinien ukazać się taki widok
Załącznik:
CGK1.jpg
CGK1.jpg [ 298.47 KiB | Obejrzany 3027 razy ]

- idziemy, jak się kończy daszek skręcamy w prawo i po kilkudziesięciu metrach mamy wejście do budynku Sky Train
Załącznik:
CGK2.jpg
CGK2.jpg [ 264.44 KiB | Obejrzany 3027 razy ]

- na górze już mamy część pociągową, wszystko pachnie nowością i prace w budynku jeszcze trwają (stan na 21 X 2017)
Załącznik:
CGK4.jpg
CGK4.jpg [ 226.3 KiB | Obejrzany 3027 razy ]

- poniżej aktualny rozkład - zauważmy "dziury" w funkcjonowaniu i sprawdźmy czy na pewno się wpasujemy w godziny funkcjonowania
Załącznik:
CGKskytrainrozklad.jpg
CGKskytrainrozklad.jpg [ 218.47 KiB | Obejrzany 3027 razy ]


Jak widać z tablic, planowane jest połączenie Sky Train również z T1.
Załącznik:
CGK3.jpg
CGK3.jpg [ 232.59 KiB | Obejrzany 3027 razy ]

Niestety pani w informacji nie była w stanie odpowiedzieć kiedy to nastąpi, ale jak widać praca wre ;)
Załącznik:
CGK5.jpg
CGK5.jpg [ 239.86 KiB | Obejrzany 3027 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 08 Lis 2017 22:27 

Rejestracja: 31 Gru 2013
Posty: 10
Ja jeszcze napiszę swoje doświadczenia odnośnie przesiadki z terminala T2 na terminal T1a. Czasu mieliśmy dość niewiele, bo o 7:40 było planowane lądowanie samolotu z Dohy na terminalu T2, następnie musieliśmy się dostać na terminal T1a na lot o godzinie 10 do Surabaya z Lion Air. Czasu mieliśmy więc 2 godziny i 20 minut więc sporo mniej niż zalecane 3 godziny.
Realizacja wyglądała tak, że przylecieliśmy na czas, odprawa paszportowa trwała jakieś 5 minut (kolejka była niewielka), wnioski wjazdowe dostaliśmy do wypełnienia jeszcze w samolocie. Na bagaże czekaliśmy z 10 minut, następnie ruszyliśmy do shuttle busa. I sama podróż tym busem trwała najdłużej. Bus obecnie z terminala T2 jedzie na T3 i dopiero wtedy na Terminal 1. Odległości między nimi są dość spore więc podróż zajęła jakieś 20 minut. Dalej sprawna odprawa na terminalu docelowym i mieliśmy jeszcze jakąś godzinę zapasu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: z Jakart-do Yogoykarty
#76 PostWysłany: 25 Cze 2019 10:03 

Rejestracja: 10 Kwi 2016
Posty: 49
Hej doradźcie mi prosze!:)
Przylatujemy do Jakarty o godz 15,30 i tego samego dnia jest lot o 20,30 do Yogoyakrty. Czy jest realna szansa zdążyć na lot? Lotnisko w Jakarcie to samo.
Powiedzcie jak duze jest lotnisko i jak organizacja bagaży, przejsc??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 25 Cze 2019 10:28 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Jeśli lecimy z bagażem rejestrowanym, to z mojego doświadczenia sugeruję założyć minimum 3 godziny na przesiadkę - czyli 5 godzin na przesiadkę spokojnie wystarczy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
smarzyk lubi ten post.
Abcn uważa post za pomocny.
 
      
#78 PostWysłany: 25 Cze 2019 15:59 

Rejestracja: 10 Kwi 2016
Posty: 49
Dzięki Adminowi za odnalezienie tematu. oraz dzieki za odp :))
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 25 Maj 2022 22:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1868
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
Pytanie. Lądujemy planowo na CGK o 11 tylko z bagażami rejestrowanymi. Czy 3-4 h na przesiadkę na lot na Sumatrę w tym przypadku powinno być wystarczające? Pytam bo loty pokazuje 14:45 lub 15:45 i zastanawiam się, która opcja bezpieczniejsza.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 01 Cze 2022 20:00 

Rejestracja: 21 Maj 2011
Posty: 306
niebieski
@Legion1 tak troche obok tematu - mi wlasnie zmienili godziny lotu z jakarty do dps
Mial byc o 7am jest o 4 am
Wiec wez to ryzyko pod uwage.
Góra
 Profil Relacje PM off
jaszon uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 103 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group