Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 103 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 13 Sty 2016 13:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 442
Loty: 64
Kilometry: 148 809
niebieski
Pamiętaj o tym, że wulkan może dać znać o sobie i utkniesz na wyspach na trochę jak się nie ogarniasz z transportem do Jakarty. Ja dla bezpieczeństwa lot powrotny zrobiłem z DPS dzień wcześniej, akurat tydzień później wybuch wulkan i zamknęli lotnisko na tydzień. Jedyna opcja to dotrzeć lądem do Surbayi i z stamtąd lecieć do Jakarty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień w Dolomitach za 1468 PLN. Loty z Warszawy, hotel + auto Tydzień w Dolomitach za 1468 PLN. Loty z Warszawy, hotel + auto
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
#42 PostWysłany: 27 Lut 2016 23:14 

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 5
Loty: 97
Kilometry: 190 467
Witam,
Ląduję w Jakarcie lotem Turkish o 18:10 i ostatni lot na Lombok jest o 20:00. Czy dam radę zdążyć na ten lot? Mam bagaż do odebrania. Nie byłem nigdy na lotnisku w Jakarcie stąd moje pytanie. Podobno trzeba zmienić terminal.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 28 Lut 2016 01:11 

Rejestracja: 26 Maj 2013
Posty: 113
Mozesz nie zdazyc. Odbior bagazu zajmie ok 30 min, samolot moze tez nie ladowac o czasie. Zmiana terminala to kolejne 30 min, zalezy jeszcze na ktory, no i od korkow w okolicach lotniska. Zostaje niewiele czasu na odprawe. Czym lecisz na Lombok?

Wysłane z mojego X2_Twin przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 28 Lut 2016 02:13 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
Leć z podręcznym i po problemie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 28 Lut 2016 08:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1671
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
Nie ryzykuj. Akurat w Jakarcie masz szansę się wyrobić ale nie ryzykuj.

Po przylocie musisz zacząć od otrzymania wizy co w naszym przypadku przy wieczornym locie z KL zajeło mniej niż 5minut ale nie było nikogo do okienka ale przy dużym samolocie może to potrwać dłużej. Potem bagaż i skanowanie przy wyjściu co też da ze 30minut. Razem to, plus samo przejście z samolotu do wyjścia z lotniska powinno zająć do godziny.

Na krajowym obsługa jest sprawna i wystarczy być godzinę przed lotem. A samo przemieszczenie pomiędzy terminalami też jest sprawne.

My wieczorem po ok godzinie od lądowania byliśmy w hotelu koło lotniska zaliczając po drodze bankomat. Z rana na samolot krajowy o 7.15 busik z hotelu zabierał nas o 6.00. Miałem stracha ale wyszło że jeszcze zjedliśmy na spokojnie śniadanie czekając przed bramką. Lecieliśmy z bagażem rejestrowanym.

Tak czy inaczej uważam że w Twoim przypadku bym nie ryzykował. Turkish ma niestety czasem duże opóźnienia a małe są na pożądku dziennym przynajmniej jeśli chodzi o wylot. Będziesz się całą drogę denerwował.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 28 Lut 2016 11:03 

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 5
Loty: 97
Kilometry: 190 467
Dzięki za wskazówki. Też wydawało mi się to trochę ryzykowne stąd pytanie. To w takim razie chyba zmienię kolejność i najpierw zaliczymy Bali. Air Asia leci o 2140 wiec na ten powinniśmy spokojnie zdążyć. A co do wiz, to wyczytałem, że przylatując do Jakarty wizę dostaje się on arrival więc chyba ta kwestia by odpadła i parę minut zaoszczedzonych. No ale jedziemy z dziecmi wiec nie bede ryzykował.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 28 Lut 2016 11:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1671
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
No właśnie pisałem o wizach on arrival. "Dostaje się" tzn trzeba stanąć do osobnego okienka z kontrolą paszportową i to jednak chwilę może potrwać jak się pół samolotu tam ustawi. Sama procedura jest szybka choć mogą być pytania o bilet powrotny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 28 Lut 2016 11:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 442
Loty: 64
Kilometry: 148 809
niebieski
Ofsiur napisał(a):
Dzięki za wskazówki. Też wydawało mi się to trochę ryzykowne stąd pytanie. To w takim razie chyba zmienię kolejność i najpierw zaliczymy Bali. Air Asia leci o 2140 wiec na ten powinniśmy spokojnie zdążyć. A co do wiz, to wyczytałem, że przylatując do Jakarty wizę dostaje się on arrival więc chyba ta kwestia by odpadła i parę minut zaoszczedzonych. No ale jedziemy z dziecmi wiec nie bede ryzykował.


Dodam, że Lion Air leciał z tego samego terminala co TK więc może posprawdzaj czy dalej tak latają i kup bilet u nich jeśli mają Lombok. Wtedy wystarczy, że zmienisz parter na piętro i jesteś w hali odlotów na tym samym terminalu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 28 Lut 2016 12:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1671
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
Ja bym jednak Lion Air nie polecał. Nawet już nie chodzi o bezpieczeństwo ale o punktualność. Lecieliśmy Garudą i nasze samoloty były zawsze o czasie natomiast Liony sieciły na tablicach na czerwono. Z dziećmi to średnia przyjemność wystać się na lotnisku.
AirAsia lepsza.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 28 Lut 2016 12:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 442
Loty: 64
Kilometry: 148 809
niebieski
Robiliśmy tylko 1 lot Lionem, ale było bez większych problemów. Opóźnienie było na wielu innych lotach, nasz ruszył z 30 minutowym.
Airasia faktyczne punktualnie z różnych destynacji.


Ostatnio edytowany przez Zeus, 29 Lut 2016 14:56, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 29 Lut 2016 14:44 

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 5
Loty: 97
Kilometry: 190 467
patrzylem na ten lot na Lombok o 20:00. Obsługuje go Lion Air, ale niestety leci z terminala nr1, a Turkish przylatuje na terminal nr2. Jest jeszcze lot wczesniejszy na Bali tez o 20:00 Garudą. Widze, ze leci z terminala nr2 wiec odpadla by zmiana terminala i moze wtedy ta 20:00 jest do zrobienia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 29 Lut 2016 15:15 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8900
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
Moim zdaniem nie warto ryzykować. W sumie te loty krajowe nie są takie tanie, więc jak przepadną będzie trzeba kupić nowe bilety.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 29 Lut 2016 16:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1671
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
Opisałem Ci ile czasu nam to zajęło ale to był późny wieczór (przylot) i poranek (wylot). Nie wiem jak jest w okolicach 18:00-20:00. Ja bym nie zaryzykował ale jeżeli wszystkie loty będą zgodnie z planem (to jest słowo klucz) to prawdopodobnie się wyrobisz, natomiast pewność będziesz miał dopiero na miejscu w Jakarcie a do tego czasu będziesz się denerwował.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 29 Lut 2016 17:00 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Nie wiem czemu tak pchacie się.

Nocleg w 4* obok lotniska w CGK to groszowe sprawy. W cenie darmowy transfer i śniadanie. Po 11 godzinach lepiej myśleć o łóżku i prysznicu, niż stresować się, czy zdążycie na lot krajowy.
Góra
 Profil Relacje PM off
becek lubi ten post.
 
      
#55 PostWysłany: 29 Lut 2016 17:45 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7922
HON fly4free
W CGK nie ryzykowałbym tak krótkiej przesiadki; w Indonezji wszelakie opóźnienia i poślizgi są na porządku dziennym, raz odebranie bagażu zajęło mi ponad…. godzinę. Lepiej wziąć nocleg w pobliżu lotniska, jak radzą przedmówcy, (do centrum miasta nie ma najmniejszego sensu jechać) i polecieć spokojnie rano wypoczętym.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 29 Lut 2016 19:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sie 2014
Posty: 100
Loty: 84
Kilometry: 171 198
Mogę polecić Tobie hotel Bale Ocasa - blisko lotniska (transfer i śniadanie w cenie)
http://www.baleocasa.com/
Góra
 Profil Relacje PM off
dj3500 lubi ten post.
 
      
#57 PostWysłany: 27 Kwi 2016 19:23 

Rejestracja: 16 Sty 2014
Posty: 13
Cześć,

Lądujemy w Jakarcie o 18 (Turkish), a o 20.30 mamy lot AirAsia na Bali, więc musimy się przenieść z T2 na T3. Tak, wiem, że to dość mało czasu...

Pytania z mojej strony:
- Jak odbywa się od zeszłego roku procedura w kwestii wiz? Jeśli wybieramy się do 30 dni w celach turystycznych, to i tak należy czekać w "wizowej" kolejce, czy wbijają tylko informacje do paszportu przy odprawie celnej? Jak to dokładnie wygląda na miejscu? Nie mogę znaleźć na ten temat zbyt wielu informacji.
- Czy poruszał się ktoś z Was taksówkami pomiędzy terminalami? Jest szybciej względem busów?
- Czy w biurze AirAsia (T3) można kupić bilety w razie co? Stanowisko mają oznaczone, ale nie wiem jak to ma się do wprowadzonego zakazu sprzedaży biletów na lotniskach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 23 Cze 2016 13:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2014
Posty: 397
Loty: 62
Kilometry: 131 038
niebieski
becek napisał(a):
normalnie;
jest trawnik przed lotniskiem i ławki w środku
a nawet wifi


Odnośnie WIFI. Działa sprawnie? Zamówię sobie Ubera bez problemu?
_________________
Image

Moje relacje:
Filipiny | Indonezja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 23 Cze 2016 13:44 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Nawet check in do EK zrobiłem, więc ubera zamówisz beż problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off
lapka88 uważa post za pomocny.
 
      
#60 PostWysłany: 23 Cze 2016 13:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2014
Posty: 397
Loty: 62
Kilometry: 131 038
niebieski
Dzięki :)
_________________
Image

Moje relacje:
Filipiny | Indonezja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 103 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group