Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 65 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 29 Maj 2019 21:41 

Rejestracja: 29 Maj 2019
Posty: 1
Witam...szukam małego samochodu dla 2 osób z bagażem do wynajęcia w Atenach na 11 dni...która wypożyczalnia jest polecana i solidna...gdzie najlepiej odbierać samochód na lotnisku czy poza nim
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#42 PostWysłany: 03 Cze 2019 13:45 

Rejestracja: 19 Wrz 2012
Posty: 47
Parę dni temu zadawałem tutaj pytanie na temat wynajmu. Właśnie wróciłem z Aten, więc sam odpowiem.
Wynajęliśmy auto ze strony https://www.surpricecars.com, wybraliśmy Suzuki Swift lub podobne, otrzymaliśmy nissana micrę. Auto w dobrym stanie, nie mieliśmy z nim żadnych problemów (przejechane ok. 500km), odbiór jak i zwrot samochodu bezproblemowy. Nie braliśmy żadnego dodatkowego ubezpieczenia, blokada na karcie na kwotę 800EUR Za wynajem na 4 dni (środa 19:00 - niedziela 16:00) zapłaciliśmy 178zł.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 21 Cze 2019 11:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Cze 2016
Posty: 329
Loty: 56
Kilometry: 155 526
niebieski
Wróciłem niedawno z Grecji, miałem auto Hyundai I10 od 5 do 16 czerwca (11 dni)
Zależało mi na odbiorze i zwrocie na lotnisku i w miarę niskiemu depozytowi, unikam wypożyczalni do których dowożą autobusami itp szkoda mi na to czasu.
Moim wyborem było Thrifty które obsługiwane w Atenach jest przez Hertz i to od niego tak naprawdę dostałem auto.
Depozyt (excess + paliwowy) wynosił 350 eu i to była całkowita kwota zablokowana na karcie kredytowej, należy uczciwie dodać EXCESS wynosił 1045 eu, do takiej kwoty odpowiadałem w razie uszkodzeń. Blokada co dziwne została zwolniona jeszcze przed zwrotem auta.
Pracownik w biurze wręczył mi umowę, protokół i poinformował że że jeżeli podczas oględzin znajdę dodatkowe uszkodzenia mam sobie zrobić foto i zgłosić jego koledze na parkingu. Co jeszcze ważne: nie wciskają na siłę własnego dodatkowego ubezpieczenia, jak to bywa u innych.
Na parkingu oczywiście zauważyłem więcej uszkodzeń, podszedłem do pracownika żeby dopisać resztę uszkodzeń, ten bez oglądania, na protokole dopisał mi w uwagach "Wiele zadrapań na całym samochodzie" i podpisał się pod tym, jak widać nie mieli zamiaru się czepiać.
Zwrot absolutnie bezproblemowy pracownik bardzo pobieżnie dokonał oględzin, wsiadł do środka sprawdzić stan paliwa i oświadczył że wszystko OK podpisał protokół i podziękował.
Polecam THRIFTY na lotnisku Ateny, naprawdę bezstresowy wynajem. :D Cena za 11 dni wyniosła 682 zł z tego jeszcze dostanę 10% zwrotu na konto Wizzar, dodatkowego ubezpieczenia nie brałem od Thrifty ani Rentalcars, często wypożyczam więc mam roczne ubezpieczenie excess od Wordlwideinsure.com.

Benzyna droga!!! najtaniej udało mi się kupić za 1,59 eu. Opłata za autostradę z lotniska do Kalampaki (Meteory) ok 382 km. koszt w sumie ok 15 eu. Z Kalampaki do Koryntu ponad 20 eu a z Koryntu na lotnisko niecałe 10 eu. Cena za bramkę od 1,85 do 3,85. kolejek do bramek brak co najwyżej jedno auto, ruch na autostradzie znikomy, można gnać 120 ;)
Jeszcze taka ciekawostka w okolicach Lamii na autostradzie prowadzone były roboty drogowe i trzeba było kawałek objechać drogą obok ale na bramce pobrali zamiast widniejącej w cenniku 3,85 tylko 1,85 :lol:

Załączniki:
auto hertz thrifty.jpg
auto hertz thrifty.jpg [ 570.7 KiB | Obejrzany 5774 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 27 Cze 2019 20:28 

Rejestracja: 14 Sty 2014
Posty: 762
Loty: 139
Kilometry: 288 511
srebrny
Uwaga. Jeżeli ktoś wypożyczył auto z lotniska z Aten z firmy Firefly, to na lotnisku musi zgłosić się do biura hetza i tam załatwiać kontrakt na wypożyczenie auta. Tam załatwi wszystkie formalności i dostanie kluczyki i dokumenty auta. Następnie wychodzi wyjściem nr 5, po czy skręca w prawo i idzie około 300 metrów na parking, gdzie stoi zaparkowany samochód. Nie szukajcie oddzielnego biura Firefly na lotnisku. Tam go nie ma. Wszystko załatwicie w HERTZ.
_________________
Relacje: Bali oczami początkujących turystów (2022).
Emeryci w podróży - Singapur i Malezja (2023), Algarve (2023)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 31 Lip 2020 15:04 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
UWAGA! Odradzam lotniskową wypożyczalnię Surprice - od niedzieli czekałem na zwolnienie blokady depozytu (800 euro) z karty kredytowej po wynajmie. Dzisiaj wchodzę na rachunek karty i zdziwienie, bo mam dwie transakcje na kwotę 800 euro - obciążenie i zwrot :shock: Chwilowo jestem w plecy na spreadzie od ww kwoty :evil: Będę oczywiście reklamował - coś takiego zdarzyło mi się po raz pierwszy, a wypożyczałem samochody w różnych krajach od 15 lat.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 31 Lip 2020 19:54 

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 156
Też raz tak miałam na kilkanaście lat wypożyczeń, ale w Niemczech. Niestety, moja reklamacja nie przyniosła efektu :!:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 20 Wrz 2020 16:17 

Rejestracja: 08 Lut 2013
Posty: 169
Loty: 5
Kilometry: 5 119
Czy znacie jakąś wypożyczalnie która nie pobiera opłat za zwrot w innym miejscu? Chcemy wypożyczyć w Atenach i zwrócić w Salonikach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 21 Paź 2020 00:40 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Kashpir napisał(a):
UWAGA! Odradzam lotniskową wypożyczalnię Surprice - od niedzieli czekałem na zwolnienie blokady depozytu (800 euro) z karty kredytowej po wynajmie. Dzisiaj wchodzę na rachunek karty i zdziwienie, bo mam dwie transakcje na kwotę 800 euro - obciążenie i zwrot :shock: Chwilowo jestem w plecy na spreadzie od ww kwoty :evil: Będę oczywiście reklamował - coś takiego zdarzyło mi się po raz pierwszy, a wypożyczałem samochody w różnych krajach od 15 lat.


Niestety, mimo że wypożyczalnia przyznała się do błędu, to nie przejawiała chęci jego naprawienia w jakikolwiek sposób, bo z ich punktu widzenia pobrali i oddali tyle samo :roll: Korespondencja z obsługą klienta urwała się i moje przypominające maile pozostały bez odpowiedzi. Prośba o przesłanie wyciągów bankowych w celu przeanalizowania sytuacji była więc najwyraźniej grą na czas. :evil:
Jeśli jeszcze kogoś nie zniechęciłem: biuro Surprice znajduje się 10 minut jazdy od lotniska. Ponieważ po wyjściu z terminala nie widać było żadnego busika, to po kilku minutach zadzwoniłem - usłyszałem, że przyjedzie za 10 minut. Przyjechał po 25 minutach, zebrał klientów i stał jeszcze kilka minut (być może czekając na kolejnych). Końcem końców wszystkie formalności związane z wynajmem skończyłem prawie godzinę później niż planowałem. Stan samochodu nie ma w mojej sytuacji znaczenia, ale dodam - Fiat Panda z przebiegiem niecałe 14 tysięcy km. Przejechaliśmy 250 km, problemów z samochodem nie było. Cena: 40 euro za 2 dni w lipcu.

Niestety z powodu opisanego błędu pracowników jeszcze raz powtórzę - jeśli nie bierzecie ubezpieczenia od wypożyczalni (bądź nie macie karty kredytowej rozliczanej po kursie organizacji płatniczej) to wypożyczalni Surprice na lotnisku w Atenach unikajcie :!:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#49 PostWysłany: 02 Lis 2020 16:21 

Rejestracja: 13 Sty 2018
Posty: 1100
platynowy
No to będzie post pod postem pojazd po Surprice, ale może dzięki temu już nikt z forum u nich nie wypożyczy :evil:

Również zdecydowanie odradzam te %&#@$ z Surprice! Wypożyczyłem w Atenach na 2 doby najtańsze auto jakie mieli, 14 euro przez Qeequ. Brałem auto na 1,5 dnia i miałem tylko dojechać z lotniska do Acharnes i z powrotem, więc nie wziąłem żadnego dodatkowego ubezpieczenia.

Pierwszy problem pojawił się już przy odbiorze. Zaklepany był na 21:00, mój samolot z Vie wylądował ~20:45, ale Grecy podstawili tylko jeden autobus i deboardowali po 15 osób, więc spędziłem 40 minut extra w samolocie. Do tego trochę kolejki na przylocie, bo zostałem wysłany na test, choć to akurat dużo czasu nie zajęło. Koniec końców na halę przylotów wyszedłem jakoś 21:45, zadzwoniłem do wypożyczalni, a babka do mnie, że okej, przyślą shuttle busa, ale będę u nich w biurze pewnie po 22, więc obciążą mnie 25 euro extra za "late pickup". Nie miałem niestety alternatywy, więc wkur... się zgodziłem.

Drugi problem - auto odbierałem zmęczony, zły i po ciemku, przy jednej lampie na parkingu. Babka pokazała mi jedną wgniotkę i 2 rysy, ja głupi zaufałem, więc podpisałem i odjechałem. 2 dni później przy oddawaniu, zajeżdżam na parking, ledwo wychodzę z auta, a kobieta (ta sama która mi zdawała auto) od razu, jakby z pamięci podleciała do tej wgniotki. Ja mówię, że to było i jest na papierze. Ona, że okej i za chwilę nawet nie obchodząc reszty auta pochyliła się pod przedni zderzak i pokazał mi przetarcie pod prawym rogiem zderzaka. Mi opadła szczena. Wiem, że się łatwo mówi, że to nie ja, ale jak Boga nie kocham nie kojarzę, żebym coś takiego otarł. W dodatku przy "normalnym" obejściu auta, było prawie niemożliwym to zobaczyć, więc jestem prawie pewien, że wiedziały o tym wcześniej, nie zaznaczyły przy odbiorze i zwyczajnie w świecie zrobiono mnie bez mydła. Babka jako "dowód", że nic wcześniej nie było, pokazała mi ich zdjęcia tego auta - zdjęcia zrobione po ciemku, słabej jakości, a w dodatku miejsce przetarcia wyglądało tak, jakby je zablurowali w jakimś photoshopie. Nie mając żadnych dowód musiałem zapłacić 248 euro z 750 euro depozytu. Wkurw jak nie wiem, bo nie kupiłem żadnego ubezpieczenia. Wyszło na to, że zamiast 14 euro, zapłaciłem 285 :x

Wiem wiem - było brać ubezpieczenie, obejrzeć dokładnie auto itp, sam w jakiejś części jestem sobie winny, że nie uważałem. Ale tak jak napisałem - jest duże prawdopodobieństwo, że mnie wrobili w nie moją szkodę to raz, a dwa pewnie jest kilka innych wypożyczalni, które nie obciążą Was jeśli nie odbierzecie auta o czasie, czy po którejś tam godzinie. I lepiej korzystajcie z tych innych, a nie z Surprice!

I teraz (prawie) finał - dopiero dzisiaj przypadkowo zauważyłem, że mając Revo Metal mam ubezpieczenie wynajmu auta od szkody do 2000 euro. Wszystko opłacałem właśnie tą kartą, więc złożyłem od razu claima i czekam. Trzymajcie kciuki żeby się udało!
_________________
Image

Lecisz z POZ i potrzebujesz pomocy z czymkolwiek? Odezwij się!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 16 Mar 2021 11:01 

Rejestracja: 10 Maj 2015
Posty: 98
thingol napisał(a):
Czy znacie jakąś wypożyczalnie która nie pobiera opłat za zwrot w innym miejscu? Chcemy wypożyczyć w Atenach i zwrócić w Salonikach.
Podbijam ten temat, przeszukałem kilka wypożyczalni i kwoty byly naprawdę wysokie typu 100-120 euro (za zmianę lokalizacji)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 16 Mar 2021 11:07 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22324
Na rental cars są auta za 350 eur 8 dni, beż jakiejś dopłaty za zmianę lokalizacji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 18 Lip 2021 11:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Lis 2011
Posty: 419
niebieski
W Centauro, we wrześniu 2020 za 14 dni zapłaciłem 506 zł.
Auto nowy Nissan Micra.

Załączniki:
centauro.jpg
centauro.jpg [ 68.84 KiB | Obejrzany 2879 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 21 Mar 2022 23:45 

Rejestracja: 21 Mar 2022
Posty: 1
Z jak dużym wyprzedzeniem polecacie rezerwację auta?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 22 Mar 2022 09:54 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 675
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
Na koniec maja rezerwowałam z 3 dniowym wyprzedzenie, zaraz po tym jak kupiłam bilety. Wyjazd spontaniczny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 25 Mar 2022 12:57 

Rejestracja: 07 Sty 2013
Posty: 29
Potrzebuje auto odebrać w Salonikach zwrot w Atenach, wiem stały problem z opłatą za zmianę miejsca. Co ciekawe jak sprawdzam na ryanair w aplikacji to nie widzę dopłat za zmianę lotniska a jak na stronie to już jest +250 euro. Mieliście może podobne sytuacje? Może są jakieś ciekawsze alternatywne wypożyczalnie? termin 9-12 września Saloniki - Ateny

Załączniki:
2.jpg
2.jpg [ 88.91 KiB | Obejrzany 2140 razy ]
1.jpg
1.jpg [ 207.43 KiB | Obejrzany 2140 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 25 Mar 2022 13:04 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2240
chyba za mało miejsca w aplikacji. Opłatę oneway płacisz lokalnie, nie pośrednikowi, także tak czy siak będzie
Góra
 Profil Relacje PM off
billabong lubi ten post.
 
      
#57 PostWysłany: 25 Mar 2022 22:25 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 675
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
Sprawdź lokalną sieciowki autounion.gr Odbierałam w Atenach na lotnisky, a zwrot w centrum Aten. Może i między miastami da radę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 31 Mar 2022 10:06 

Rejestracja: 07 Sty 2013
Posty: 29
Ceny wysokie powyżej 500 euro za 3 dni.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 19 Wrz 2022 10:38 

Rejestracja: 15 Paź 2019
Posty: 12
UWAGA na Carwiz przy lotniku w Atenach.

Koszt wynajmu z pełnym ubezpieczeniem akceptowalny, dobry transfer z lotniska ze wskazanego miejsca na lotnisku, niestety stan techniczny samochodu słaby, duży przebieg, z każdej strony obity i zarysowany. Otrzymałem samochód z całkowicie łysymi oponami, ze względu na późną porę odbioru ( po 23.00 ) nie było innej alternatywy, większość wypożyczalni już nie pracuje o tej porze, a obsługa wypożyczalni rozkłada ręce i mówi że nie ma innego samochodu.
Kontakt poprzez email i telefon z biurem w kolejnym dniu z żądaniem wymiany samochodu nic nie dało, jedyne co zaproponowano to wymianę opon we wskazanym warsztacie i trzeba było się na to zdecydować, poświęcić czas na zwiedzanie na dojazd do warsztatu ( prawie 100 km w jedną stronę ) stracić paliwo i zapłacić za autostrady, pół dnia w plecy.
Zwrot auta bez problemów, zwrot kaucji 200 euro również, a po złożeniu reklamacji otrzymałem odpowiedź że chcieli mi wymienić auto tylko że ja nie chciałem, dramat.
Zdjęcia stanu opon można znaleźć w opiniach wypożyczalni na google.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 23 Wrz 2022 20:16 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2869
złoty
Szybkie pytanie: które wypożyczalnie są we wnętrzu terminala?
Rezerwuję auto rodzicom i chcę aby mieli sprawę jak najprościej.

Sam kojarzę SIXT.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 65 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group