Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 65 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 21 Lis 2015 23:55 

Rejestracja: 17 Wrz 2015
Posty: 13
Hej, jest mi ktoś w stanie wskazać wypożyczalnie w Atenach, blisko centrum?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN
Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy
#22 PostWysłany: 22 Lis 2015 00:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2941
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
M.in Avis ma w centrum swój oddział, koło Łuku Hadriana. Inne pewnie też. Trzeba po prostu uczciwie usiąść i przejrzeć. Nic trudnego.
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 03 Mar 2016 09:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Lip 2015
Posty: 48
Znalezienie wypożyczalni w Atenach to nic trudnego ale znalezienie taniej wypożyczalni graniczy chyba z cudem:) Ceny są dwa razy wyższe niż w innych miejscach (Korfu, Kos, Kreta). Myślałem nawet o tym, żeby z Aten pojechać pociągiem gdzieś dalej i tam znaleźć małą lokalną wypożyczalnie ale na razie mi się nie udało. :|
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 05 Cze 2017 14:23 

Rejestracja: 27 Cze 2015
Posty: 9
wally napisał(a):
To ja postaram Ci się pomóc , otóż po długich poszukiwaniach mimo że mam rodzinę w Atenach i chcieli pożyczyć mi samochód zdecydowałem się na rezerwację przez stronę ryanaira (często mają promocję) , wypożyczają auta trzech firm hertza , firefly i thrifty .Hertz jest najdroższy firefly najtańszy a prawda jest taka że czego byś nie brała i tak wszystko załatwiasz na lotnisku w hertz i od nich dostajesz samochód .

Czy ta informacja jest wciąż aktualna? Chciałem wziąć samochód z jakiejś sieciówki, najlepiej Avis lub Hertz – z nimi do tej pory miałem najmniej problemów i najmniej środków mi zajmowali na karcie. Ale skoro mogę to samo mieć o 25% taniej w Thirfty to może wezmę od nich.

Ponadto: ma ktoś doświadczenie jak wygląda blokada środków na kartach w wypożyczalniach w poniższych Grecji w Atenach na lotnisku:
Hertz
Enterprise
Thirfty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 05 Cze 2017 15:27 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
Kurczę, któryś raz już widzę, jak ktoś pisze o ilości środków blokowanych na karcie i się tak zastanawiam... Bo tak naprawdę nieistotne jest to, ile która zajmuje, tylko jakie jest prawdopodobieństwo, że będzie je chciała pod byle pretekstem przytulić. Oczywiście problemem jest, gdy zablokuje na tyle dużo, że na karcie wyczerpie się limit. Natomiast czy ma ktoś doświadczenia, żeby ktoś mu ściągnął jakąś kwotę w ramach takiej blokady, czyli np. blokada na 1000, a ściągnięte z tego 10? Bo u mnie to zawsze albo było zaksięgowanie całej blokady, albo zrobienie osobnej transakcji - ale tu mówię raczej o hotelach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 05 Cze 2017 16:15 

Rejestracja: 27 Cze 2015
Posty: 9
obibok napisał(a):
Kurczę, któryś raz już widzę, jak ktoś pisze o ilości środków blokowanych na karcie i się tak zastanawiam... Bo tak naprawdę nieistotne jest to, ile która zajmuje, tylko jakie jest prawdopodobieństwo, że będzie je chciała pod byle pretekstem przytulić. Oczywiście problemem jest, gdy zablokuje na tyle dużo, że na karcie wyczerpie się limit.

Problem jest tylko związany z tym, że jedziemy większą ekipą, chcemy wziąć kilka samochodów i nie wszyscy mają dostępne limity na karcie liczone w tysiącach Euro. A zdarzyło mi się w Hiszpanii w jakiejś taniej wypożyczalni, że chciano mi zablokować chyba ponad 1600E, co wraz z kwotą wynajmu ocierało się o 10000 zł. A to już nie przeszło przez kartę. Karta była w jakimś XIX wiecznym banku, który nie pozwalał na zwiększenie limitu online.

Chcę być po prostu przygotowany przed wyjazdem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 05 Cze 2017 16:51 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
No tak, ja pamiętam, jak mi kiedyś na Cyprze zablokowali € 950. Akurat miałem tą kartę dość zadłużoną, potem jeszcze kilka blokad z hoteli i skończył się limit. Na szczęście miałem kilka innych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 30 Wrz 2017 21:21 

Rejestracja: 14 Sty 2014
Posty: 770
Loty: 145
Kilometry: 308 365
srebrny
Ja brałem samochód z lotniska. Dwie doby, VW Transporter 9 osobowy - 141 euro (w tym dwóch kierowców - 8 euro, dodatkowe ubezpieczenie - 14 euro) z SIXT. Pobranie auta i zwrot bez najmniejszych problemów.
Co do blokady na karcie, to miało być 1400 euro, ale po dokupieniu dodatkowego ubezpieczenia zablokowali 200 euro. Podobne horendlane ceny blokad są we Włoszech - nawet do 1800 euro.
_________________
Relacje: Bali oczami początkujących turystów (2022).
Emeryci w podróży - Singapur i Malezja (2023), Algarve (2023)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 20 Mar 2018 16:07 

Rejestracja: 20 Mar 2018
Posty: 2
W zeszłym tygodniu wróciliśmy z Aten z objazdu po Poloponez korzystaliśmy z małej wypożyczalni Escape Car Rental Athens. Samochód którym jeździliśmy to Ford Focus 2009 bardzo dobry stan techniczny jak na Greckie prywatne wypożyczalnie. Bardzo miła obsługa. Odbiór lub zostawienie samochodu na lotnisku to koszt dodatkowo 15Eur. Istnieje możliwość dogadania się w tej wypożyczalni co do wysokości kaucji i każdej innej. Jest jeszcze inna firma sunnycars.com niemiecki broker bez kaucji firma z tradycjami u naszych sąsiadów. Innych nie polecam ze względu na wysokość kaucji. Na lotnisku są różne wypożyczalnie typu Avis, Hertz, Goldcar i jeszcze kilka. Jak kogoś stać na kaucję polecam lecz po co blokować środki na karcie nawet na kwoty 750eur lub więcej.
Góra
 Profil Relacje PM off
Raphael uważa post za pomocny.
 
      
#30 PostWysłany: 22 Mar 2018 13:56 

Rejestracja: 06 Lis 2017
Posty: 41
Witam!

Podepnę się pod temat.

potrzebuje wynająć auto w terminie od 27.05-06.06.2018r. Ląduje w Atenach stamtąd tez mam powrót. Jakie wypożyczalnie polecacie? Cały czas się zastanawiam nad wykupem dodatkowego ubezpieczenia poza wypożyczalnia, a wykupem w wypożyczalni - nie wiem gdzie wyjdzie taniej.
Docelowo z Aten będę jechał na Lefkadę. Czy lepiej auto wypożyczyć w Atenach, czy może dojechać busem na Lefkade i tam wypożyczyć, albo w jakimś innym miejscu, gdzie może być taniej? Z tego co znalazłem na necie to koszt busa to ok 30E osoba dorosła i 18E dziecko. Nas będzie 2 dorosłych i dziecko 3,5 letnie. Nie wiem jakie są opłaty drogowe na tej trasie dla samochodu. Samochód planujemy wypożyczyć jak najmniejszy.

Aha w Atenach nie musimy go odbierać na lotnisku, może to być dowolne miejsce na mieście.

P.S. pierwszy raz w życiu będę korzystał z wypożyczalni aut.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 07 Maj 2018 10:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Cze 2012
Posty: 84
Zdecydowania większość wypożyczalni w Atenach ma ograniczenia jeżeli chodzi o przemieszczanie się samochodami między wyspami. Tekst ograniczenia to n.p.:
"Transport między wyspami jest niedozwolony, nie będzie świadczony w przypadku awarii i nie jest objęty ubezpieczeniem."
"Przekraczanie wszelkich granic międzynarodowych, stanowych oraz wysp jest niedozwolone."
Czy wyspę Eubea/Evia na którą jest most i niekoniecznie trzeba płynąć promem również należy traktować jako wyspę?
Czy ktoś się orientuje?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 07 Maj 2018 12:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Cze 2012
Posty: 84
francuz2 napisał(a):
Zdecydowania większość wypożyczalni w Atenach ma ograniczenia jeżeli chodzi o przemieszczanie się samochodami między wyspami. Tekst ograniczenia to n.p.:
"Transport między wyspami jest niedozwolony, nie będzie świadczony w przypadku awarii i nie jest objęty ubezpieczeniem."
"Przekraczanie wszelkich granic międzynarodowych, stanowych oraz wysp jest niedozwolone."
Czy wyspę Eubea/Evia na którą jest most i niekoniecznie trzeba płynąć promem również należy traktować jako wyspę?
Czy ktoś się orientuje?

Update - oto jaką wiadomość otrzymałem z wypożyczalni Abbycar:
We appreciate that you contacted ABBYCAR .
With regards to your request we would like to inform you that the rented vehicle transportation by Ferry is allowed to the Greek islands.
Please find below the Terms & Conditions:
 We authorize the transportation of the rented car from island to a different island or mainland to an island & vice versa with the following conditions to apply with regards to the CDW and THW insurance and the replacement procedures :
 -        CDW excess is not valid into the ferry . In case of an accident (on the ferry) customer will be asked to pay the total amount of the damage.
-        If an accident will take place in the island , customer will be invoiced for :
*           the transportation expenses of the rented car to the check out place (where customer picked up the vehicle),
*           the CDW and THW amount and for the total damages to the underside of the car if any , to the wheels & tires
-        The replacement of the car will be subject to the fleet availability of the check out station, at the requested time and only if a representative of Global is allocated on the island .
-        The rental amount is not refundable.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 22 Lip 2018 19:39 

Rejestracja: 13 Maj 2018
Posty: 6
Loty: 1
Kilometry: 3 867
Byłem na dniach 8 dni w Grecji i przez 6 dni miałem auto z GOLDCAR (tak to nie żarty hehe). Więc mogę napisać to i owo.

Jazda po Atenach to lekka masakra (brak pasów ruchu na drogach, motory są wszędzie, kultura jazdy jak w Bombaju ;) ), ale ktoś wprawiony nie będzie miał problemu. Mi natomiast kamień spadł z serca po opuszczeniu Aten i wyjechania dalej w kraj. Za 200eu miałem auto na 6 dni z pełnym ubezpieczeniem - Toyota Yaris (nówka sztuka 2700km). Oczywiście zablokowano mi środki na koncie 135eu na poczet paliwa ale jak oddawałem to od razu uruchomiono zwrot całości (potwierdzenie na mail), nie chcieli nawet oglądać czy bak pełny ;) ale ich zmusiłem hehe. Najbardziej jednak nie bałem się jeździć tylko dewastacji auta bo Ateny to jeden wielki Slums i blokowisko, coś jak łódź Limanka ;) 20 lat temu...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 15 Sie 2018 20:43 

Rejestracja: 01 Sty 2018
Posty: 124
Miałem plan żeby wypożyczyć auto na lotnisku w Atenach i pojechać na Peloponez. Następnie chciałem odwiedzić Kefalonie (prom) i promem z Kefalonii na Lefkadę. Widzę jednal że może być problem z podróżowaniem po wyspach autem z wypożyczalni. Znacie jakąś która to dopuszcza?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 18 Mar 2019 12:20 

Rejestracja: 17 Kwi 2018
Posty: 7
Dzień dobry. Prawdopodobnie lecimy na początku czerwca do Grecji w 8 osób (6 dorosłych, 2 dzieci). Zastanawiamy się nad wypożyczeniem dużego VW Transportera, w związku z tym mam kilka pytań:
- jak wygląda parkowanie tak dużym autem w Grecji?
- czy dla dzieci (5 i 6 lat) muszę dodatkowo wykupić foteliki (tak jak w PL)?
- może lepiej wynająć dwa mniejsze samochody (chociaż tutaj problem, bo właściwie tylko jeden doświadczony kierowca jest)
- raczej nie mamy zamiaru zwiedzać większych miast, bardziej wyjazd wypoczynkowo-krajoznawczy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 06 Maj 2019 08:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Gru 2016
Posty: 264
Loty: 54
Kilometry: 101 706
Niedawno byłem w Atenach, mieliśmy wynajęte auto z tej wypożyczalni :

https://www.apollorentacar.gr/ --> 6 dni za 120 EUR, dostaliśmy Hyundaia i30, kaucja 900 EUR.

Auto z 2013r z przebiegiem 250 tyś, raczej zajechane, obite z każdej strony.

Co do samej jazdy po Atenach to jest jazda bez trzymanki, troche przypominało mi to jazdę po Tunezji, tylko bez klaksonów ( jest zakaz ich używania na mieście? ) , Paliwo za diesla 1,37 EUR
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 15 Maj 2019 12:02 

Rejestracja: 25 Maj 2018
Posty: 4
A ja mam pytanie o jazdę po Grecji. Wszędzie pełno znaków stop, często w miejscach absurdalnych - przy skręcie na główną drogę, gdzie jest pas do włączenia się do ruchu, czy przy zarośniętych przejazdach kolejowych na w miarę głównej drodze. W internecie wyczytałem, że za nie zatrzymanie się na stopie mandat 700 euro. Czy rzeczywiście oni wymagają zatrzymywania się przed wjechaniem na pas włączanie się do ruchu itd?

Inna sprawa to teren zabudowany, jak jest oznaczony? Przejechałem kilkaset km i widziałem dosłownie jeden znak, który można uznać za koniec terenu zabudowanego. Pomimo mijania wielu miejscowości, nigdzie nie widziałem znaków. Jak to jest traktowane? Bo trafiłem na policję z suszarką, ale na szczęście zgarnęli jadącego za mną
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 17 Maj 2019 08:59 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 678
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
Może ktoś będzie mógł mi pomóc... pewnie dla Was to jasne, dla mnie nie....
Zarezerwowałam samochód w sunnycars.de z odbiorem w Atenach i w voucherze mam zapis:
Tourist busses park / next to arrival exit no B5. A shuttle service of AutoUnion is waiting for you at the tourist busses park in front of the arrivals hall (exit no B5). Please return the car at the rental station, not the airport.
Czy to oznacza, że przy wyjściu będzie jakiś oznaczony bus z wypożyczalni, który nas do niej zawiezie i tam dostaniemy samochód? Czy jakoś inaczej? Do tej pory zawsze jakaś osoba czekała i na lotnisku brałam samochód, a teraz się obawiam - lądujemy o 0:05 i boję się, że będzie problem, a moje maile do nich nie dochodzą (wszystko idzie do DE, a nie podali lokalnego telefonu).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 17 Maj 2019 10:48 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
Tak, to właśnie to oznacza. Ale nie przy wyjściu, tylko tu:
Cytuj:
waiting for you at the tourist busses park in front of the arrivals hall (exit no B5)
Góra
 Profil Relacje PM off
piekara114 lubi ten post.
piekara114 uważa post za pomocny.
 
      
#40 PostWysłany: 20 Maj 2019 14:39 

Rejestracja: 19 Wrz 2012
Posty: 47
Niedługo wybieram się do Aten, przejrzałem opcje wynajmu auta przez car hire ryanair i ceny są kuszące w porównaniu do tego co było pisane w tym wątku. Stąd moje pytanie czy ma ktoś doświadczenie z wypożyczalniami Centauro/Firefly w Atenach? Oceny powyżej 7,5, obok samochodu jest informacja "Bezpłatnie w ofercie : Autocasco, Ubezpieczenie przed kradzieżą, Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, Rezygnacja, Zmiany" Czy wypożyczając takie auto z dodatkowym ubezpieczeniem ze strony ryanair (obsługiwane przez axa) powinienem się jeszcze czegoś obawiać? Przy ubezpieczeniu z axy widnieje informacja, że obejmuje ono " Zwrot sumy wkładu własnego w przypadku uszkodzenia lub kradzieży oraz Opony, okna, lusterka i koła.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 65 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group