Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 24 Lut 2018 10:02 

Witam

chciałbym prosić o wskazówki i pomoc w zaplanowaniu włoskiego tripa.
W planach jest wylot 27.05 z Wrocławia do Bolonii oraz powrót 04.06 z Mediolanu-Bergamo. Przez ten czas chcemy zwiedzić (po za Bolonią i Mediolanem/Bergamo) takie miasta jak Florencja, Piza, Cinque Terre (priorytet) i ewentualnie jeśli zabierzemy się w większym gronie (wstępnie jedziemy we dwójkę, ale możliwe że dokoptujemy jeszcze parę znajomych) to także trochę Toskanii (głównie Siena, San Gimignano, Montepulciano i termy w Bagni san Filippo)
Po za Toskanią, na którą zwiedzenie planowalibyśmy wynająć auto, resztę miast chcemy zwiedzić opierając się głównie na transporcie kolejowym. Wstępny fundusz jaki chcemy wyłożyć na ten wyjazd to 2500-3000 zł od osoby.
Problemem jest ustalenie ile dni spędzić w danym mieście, gdzie najlepiej (i najtaniej wychodzi nocleg) i co jeszcze warto zwiedzić na tej trasie.
Docelowo w Bolonii chcemy nocować 1 noc, we Florencji 2 noce, za pewne jeden nocleg w Pizie i jeden w La Spenzi (głównie jako baza wypadowa po Cinque Terre, chyba że udałoby się znaleźć tam jakiś tani nocleg, może ktoś z was jest w stanie coś polecić) i za pewne jeden nocleg w Bergamo albo w Mediolanie. Zostają jeszcze 2 noce, więc gdyby odpadła Toskania to nie bardzo wiemy jak i gdzie je spędzić, co byście mogli doradzić?

Pozdrawiam
 Relacje PM off  

#2 PostWysłany: 24 Lut 2018 12:04 
Awatar użytkownika

niebieski
Robiliśmy w 2016 podobny trip, tylko w drugą stronę. Z rzeczy godnych polecenia, których nie macie w planie:
- Lukka (przy okazji Toskanii, a nawet jeżeli Toskanię odpuścicie)
- miejscowości nadmorskie - Viareggio przy Pizie lub - już za CT - Sestri Levante, Rapallo, Santa Margherita Ligure, Portofino (gdyby wypadła Wam Toskania)
- Genua - IMO koniecznie (dość tanie noclegi), a droga powrotna koleją z La Spezii do Mediolanu i tak prowadzi tamtędy
- Portovenere przy okazji pobytu w La Spezii
- Como - przy okazji pobytu w Bergamo (gdyby wypadła Wam Toskania)

Jeżeli chodzi o noclegi to:
- najdrożej Florencja i Bolonia - do tego stopnia, że w końcu zrezygnowaliśmy z nich i skończyliśmy wycieczkę w Pizie
- ok. 40-50 euro za dwójkę bez śniadania udało nam się nocować w Pizie, La Spezii, Bolonii, Bergamo
- osobiście nie jestem fanką Mediolanu, na ostatni nocleg polecam w Bergamo i spędzenie wieczoru tam

Poza tym rozejrzyj się na forum, jest wątek o CT, jest kilka relacji z tras podobnych do Twojej. My ułożyliśmy swoją podróż pod CT właśnie, a ostatecznie CT podobało nam się najmniej ;)
Cicha_Woda lubi ten post.

#3 PostWysłany: 24 Lut 2018 13:07 

Zbanowany
niebieski
Mediolan jest świetny(jak dla mnie oczywiście :P ) ale rzeczywiście Hotele zawsze mnie denerwują :lol: bo ceny do standardu nijak się mają. W Genui polecam znaleziony przez Booking ...Albergo Acquaverde tylko 100m od Stazione Centrale wręcz z doskonała lokalizacją , bardzo czyste pokoje, świetne śniadania(bufet) wyśmienita kawa w kilku rodzajach. 3 lata temu koszt ok.50 ojro dziennie za 2/os. :P :P :P
 Relacje PM off  

#4 PostWysłany: 24 Lut 2018 14:04 

-- 24 Lut 2018 14:01 --

dziękuje
w sumie to nie rozważaliśmy Genui ale skoro polecacie to zwrócimy na to uwagę, co konkretnie warto tam zobaczyć?
i tak samo na nadmorskie miejscowości w tym Portovenere (podobno wypływa stamtąd prom którym można opłynąć CT i widoki są przednie, czy to prawda? )

wczoraj sprawdzaliśmy noclegi na bookingu i teoretycznie da się znaleźć we Florencji czy w Bolonii całkiem dobre (przynajmniej opierając się na zdjęciach czy opiniach) hostele gdzie noc w dwuosobowym pokoju wychodziła ok 150 zł za noc od osoby

-- 24 Lut 2018 14:04 --

HandSome napisał(a):
Mediolan jest świetny(jak dla mnie oczywiście :P ) ale rzeczywiście Hotele zawsze mnie denerwują :lol: bo ceny do standardu nijak się mają. W Genui polecam znaleziony przez Booking ...Albergo Acquaverde tylko 100m od Stazione Centrale wręcz z doskonała lokalizacją , bardzo czyste pokoje, świetne śniadania(bufet) wyśmienita kawa w kilku rodzajach. 3 lata temu koszt ok.50 ojro dziennie za 2/os. :P :P :P

nie mogę coś znaleźć tego hotelu tylko samą dzielnice o takiej nazwie :?
 Relacje PM off  

#5 PostWysłany: 24 Lut 2018 14:34 

Zbanowany
niebieski
-- 24 Lut 2018 14:23 --

Wszedłem na strone hotelu i...nie mogę zrobić żadnej rezerwacji :oops: Jak to we Włoszech hotel mógł np.zmienić nazwe :lol: przeżyłem już takie przypadki np. w Rzymie czy też Mediolanie. Spojrzałem na Booking i na Twój ewentualny termin jest spora liczba hoteli w rozsądnych cenach. Stazione Centrale jest blisko centrum Genui dlatego jak będziesz korzystał z pociągów to lokalizacja blisko dworca będzie OK. Your choice :P . Genua to miasto mojego imiennika Kolumba i trochę atrakcji znajdziesz. Romek Polański pozostawił tam nawet swój żaglowiec z ,,Piratów,, :lol: :lol: :lol: Oceanarium i fajne nabrzeża oraz...najlepsze w Italii PESTO :P

-- 24 Lut 2018 14:34 --

A jeszcze tak sobie pomyslałem :lol: :lol: :lol: skoro będziesz ewentualnie jechał pociągiem z Genui do Mediolanu lub Bergamo to będziesz przejęzdżał przez...Turyn. Fajne klimatyczne miasto więc może?? :lol: :lol: Dla podpowiedzi , wskocz na stronę TrenItalia i posprawdzaj połączenia między miastami. TrenItalia często robi różne promocje na bilety a tym bardziej kupowane przez internet.Warto z dużą częstotliwością to sprawdzać gdyż ceny mogą być bardzo atrakcyjne jak podróżują dwie lub więcej osoby
 Relacje PM off  

#6 PostWysłany: 28 Lut 2018 13:34 

a czy znacie jeszcze jakieś inne połączenia lotnicze w tym rejonie niż Wrocław/Katowice-> Bolonia/Mediolan, ew Kraków->Piza
obawiam się że jednak 9 dni to będzie za dużo (chodzi o finanse) a z kolei w 4 dni się nie zmieścimy czasowo (moglibyśmy ew darować sobie Mediolan )
 Relacje PM off  

#7 PostWysłany: 09 Kwi 2018 22:22 
Awatar użytkownika

niebieski
Jest jeszcze lotnisko w Ostrawie, całkiem dobry dojazd z południa Polski, lotów co prawda nie za dużo, ale są :)
Przykładowe loty w omawianym terminie, ~140pln tam i z powrotem:

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.

Naprawdę pisze się razem. Naprawdę!
Zresztą zresztą też.
 Relacje PM off  

[ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości