Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 19 Kwi 2016 10:54 

Rejestracja: 18 Sie 2010
Posty: 335
niebieski
W lipcu wybieram się samolotem na 2 tygodnie na Korfu i Kefalonię.
Plan jest taki:
-6 dni na Korfu (sobota-czwartek)
-7 dnia rano(piątek) Korfu-Igumenitsa (prom)-wynajęcie auta i dalej do Meteorów.Tam całe popołudnie,nocleg
-8 dzień (sobota)dalsze zwiedzanie Meteorów.Po południu powrót do Igumenitsy (2 godziny 15 minut drogi), złapanie promu z Igumenitsy na Kefalonię (Sami ) lub raczej do Patras. Potem z Patras prom do Sami .
Druga opcja to przejazd autobusem (ponoć jest taki ) z Igumenitsy do Patras i dalej prom.
-9-14 dzień Kefalonia

Nie wiem czy ten plan -7 i 8 dzień jest realny.Nie znam godzin odpływania promów.Z jednego z biur greckich dostałem informację,co wydaje się niedorzeczne,że w Igumenitsie promy z Włoch do Patras nie biorą pasażerów.
A może tę wycieczkę do Meteorów zrobić podczas pobytu na Korfu wypożyczonym tam samochodem,np.4 i 5 dnia pobytu?Potem 6 i 7 dzień dalej na Korfu a w dzień 8 już tylko przeprawa na Kefalonię.
Proszę o rady.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 24 Kwi 2016 20:54 

Rejestracja: 18 Sie 2010
Posty: 335
niebieski
Ponownie proszę o jakieś wskazówki co do rozwiązania mojego problemu.
Szczególnie zwracam się z tym pytaniem do Zeusa :)
Pomocy , bo mój plan się wali.Na szczęście do lipca jeszcze sporo czasu ale nie wiem na jakie daty rezerwować kwatery na Korfu i Kefalonii.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 24 Kwi 2016 21:14 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Z Korfu do Kefalonii, to samolotem mozna http://www.skyexpress.gr/DESTINATIONS/S ... klion.aspx

Statek jakiś jest, ale na razie nie mogę go znalesc
Z Igumenitsi jest sporo busów do Patry (także promy) no i potem masz prom do Kefalonii albo z Patry albo z Kilini, zależy dokąd płyniesz ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Rysiek uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 24 Kwi 2016 21:31 

Rejestracja: 01 Sty 2014
Posty: 130
prom z Lefkimmi to Igoumenitsa : http://www.lefkimmilines.gr/home/en

http://www.ionionlines.eu/#/time-tables/4546460631 - timetable
http://www.vrisko.gr/en/ferry-routes-gr ... 016-05-20/ - wyszukiwarka promów
Góra
 Profil Relacje PM off
Rysiek uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 24 Kwi 2016 21:51 

Rejestracja: 17 Gru 2013
Posty: 63
Opcja dostania się na Kefalonię samochodem to:
ja bym proponował po Meteorach pojechać do Vasiliki na Lefkadzie i przeprawić się promem
http://westferry.gr/
chyba będzie to lepsze niż jechać do Patry.
Tu prom z Patry - zdecydownie droższy niż z Vasiliki
http://www.ioniangroup.com/en/prices/

Jeśli dojedziecie busem na Kefalonię, to można wrócić do Polski samolotem przez Bergamo.
W 2013 i 2014 bilety kupowane pod koniec maja ( lub początek czerwca - nie pamiętam) kosztowały po 50 euro/os by Ryanair.

Załączniki:
IMG_4928.JPG
IMG_4928.JPG [ 249.13 KiB | Obejrzany 6766 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Rysiek uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 24 Kwi 2016 21:55 

Po pierwsze z Igoumenitsy do Meteorów w 2 godz nie dojedziesz. Sama droga ze zjazdu z autostrady na Kalambake to dobre 1,5 godz po serpentynach. Zwiedzanie klasztorów zaplanuj na rano bo o 14 są już zamykane niektóre a w sobotę to loteria .,bo mnisi też chcą mieć wolne.Z igoumenitsy prom do Patry płynie 7 godzin i lepsze Ci pojechać autobusem do Prewezy 2godz i z tamtąd na Kefalonię.
Promy z Kerkiry do Iogumenitsy są w sezonie często nawet 6 dziennie ale z Patry żaden nie zawija na Kefalonię.Te na trasie Patra-Ancona i Patra -Wenecja nawet nie zawijają na Korfu.Dobrze Ci odpowiedzieli i jest to niedorzeczne,że nie wsiądziesz na prom płynący z Ancony w Igoumenisie. To przystanek dla wysiadających. Jesli chcesz zrobić wycieczkę do Meteorów to tylko z Korfu ,ale na 1 dzień to niewykonalne.Sama podróż w dwie strony to dobre 8 godzin Jesli już chcesz po pobycie na Korfu tam jechać to najlepiej nie bierz auta tylko z Igoumenitsy w południe jedż autobusem do Kalambaki ,nocleg i nastepnego dnia z Kalambaki jedż do Prevezy ,ale przesiadka w Arcie, to ok 5 godz jazdy busem.Jak coś to pytaj.
Góra
 PM off
Rysiek uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 25 Kwi 2016 23:34 

Rejestracja: 18 Sie 2010
Posty: 335
niebieski
Dzięki Wam za te wszystkie bardzo pomocne informacje.Teraz muszę to jakoś przetrawić i przeanalizować.
@Zeus-Twoja opcja przedostania się samolotem jest zdecydowanie najwygodniejsza,minusem jest koszt -60 eu.Opcja jazdy autobusem do Patras a dalej autobusem do Kilini i prom do Poros pewnie też nie będzie dużo tańsza ale zdecydowanie dłuższa i bardziej męcząca.
@tomazs-te połączenia promowe załatwiają tylko część trasy
@kasim-na Korfu,jak pisałem wcześniej lecimy samolotem.Auto można by wziąć z Igumenitsy i po zwiedzeniu Meteorów oddać w Igumenitsie co wyklucza przejazd do Vasiliki.Z Kefalonii mamy już bilety via Ateny do Berlina
@andrzejdz-pomysł z dojazdem z Igumenitsy (po zwróceniu auta)do Prevezy wydaje się ciekawy jeśli przejazd ma trwać rzeczywiście tylko 2 godziny ale jak potem dostać się z Prevezy do Vasiliki?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 25 Kwi 2016 23:48 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Czy ja wiem, czy tansza?

Korfu - Igoumenitsa: 10 euro
Igoumenitsa - Patra: szukam i szukam, i nie mogę znaleźć coś bezpośredniego, tylko przez Preveze, Lefkadę i to za 30 euro (polecam ci Lefkadę, Pargę albo Prewezę zamiast jechać do Meteorów)
Patra - Kyllini: jakieś 5 euro
Κyllini - Poros (Kefalonia): 9.4 euro

Albo

Patra - Sami (Kefalonia): 25 euro
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 26 Kwi 2016 00:09 

Autobus z Igoumenitsy jest bezpośrednio do Lefkady obsługuje go 3x w tygodniu http://www.ktel-lefkadas.gr/?module=def ... 25&lang=el za 13,3e Z Lefkady za 2,9e do Vasiliki i potem promem. Jeśli pojedziesz tym w piątek o 11,30 to w/g moich obliczeń na 17 bedziesz w porcie Vasiliki. Prom ostatni jest o 18 każdego dnia.
Trochę z tym dojazdem jest zachodu, oraz dość kosztownie wynosi ,bo za bilet na Korfu do Kerkiry zapłacisz np.5 e z Sidari , prom do Igoumenitsy 10e,autobus 13,3+2,9, nastepny prom chyba 8e i autobus też ok 4e , razem bagatela wychodzi jakoś ok43e/os. Ale wrażenia z całodniowej wycieczki pozostaną.
Góra
 PM off  
      
#10 PostWysłany: 28 Kwi 2016 11:49 

Rejestracja: 18 Sie 2010
Posty: 335
niebieski
Jeszcze raz dziękuję za wszystkie rady i informacje jakich mi udzieliliście.Zdecydowałem się na opcję przedstawioną przez Zeusa i wczoraj kupiłem bilety Korfu-Kefalonia liniami Skyexpress po 60 eu/os.
Teraz jedynie zastanawiam się nad sposobem przedostania się na 2 dni(wyjazd rano,powrót następnego dnia wieczorem) do Meteorów w czasie gdy przez tydzień będziemy na Korfu.
Wypożyczalnia corfucarrental napisała mi ,że mogę jechać ich autem ale muszę dodatkowo zapłacić 60 euro za koszt ewentualnego sprowadzenia auta z kontynentu na Korfu,np. w wyniku awarii.
Do tego ,jak wskazał @tomazs dochodzi koszt promu z Lefkimmi do Igumenitsy RT -2x 26 euro.
Razem z wcześniejszymi 60 eu wychodzi łącznie -112 euro.
Na razie, z tego co znalazłem wychodzi,że koszt wynajmu auta w Igumenitsie to ok. 150 eu/2 dni,np Toyota Yaris w http://www.vipcars.com lub na stronie Wizz-Hyundai i20 133eu.
Jak widać opcja z corfucarrental ma przewagę.
Proszę o rady :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 28 Kwi 2016 11:56 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
A nie lepiej skoczyć na 2 dni do Albanii do Agioi Saranda? A Meteory zostawić kolejnym razem jak będziesz w Salonikach/Atenach?
Giannena albo Kastoria są zarówno piękne, jak cały Epir ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 28 Kwi 2016 12:07 

Rejestracja: 18 Sie 2010
Posty: 335
niebieski
Może i się uda na 1 dzień do Sarandy,nigdy nie byłem w Albanii więc mówiąc szczerze myślałem o tym.Ja i żona byliśmy 15 lat temu w Meteorach ale nasze dziecko i siostra,która przyjeżdża z dość daleka jeszcze tego wspaniałego miejsca nie widziały.
Na mnie Meteory zrobiły niesamowite wrażenie,lubię wracać w takie miejsca mimo sporej dawki uciążliwości.
A poza tym Zeusie ,kto jak kto ale Ty wiesz najlepiej-Grecja is the best! :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 28 Kwi 2016 12:35 

Rejestracja: 01 Sty 2014
Posty: 130
Gdybys chcial plynac do Albanii to prom kosztuje 19.50 euro w jedna strone - plynalem nim 2 tygodnie temu z Sarande na Korfu.

http://www.finikas-lines.com/lines-saranda-corfu-pargen
Góra
 Profil Relacje PM off
ziolox22 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group