Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 38 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Teneryfa autobusem
#1 PostWysłany: 27 Gru 2015 20:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lut 2014
Posty: 162
Loty: 106
Kilometry: 194 017
Cześć,
Niestety nie znalazłem na forum bardziej szczegółowych informacji na temat poruszania się po Teneryfie autobusami (komunikacją zbiorową). Czy ktoś z Was korzystał z tego środka lokomocji i mógłby się podzielić doświadczeniami? Szczególnie interesują mnie karty Bonos. Na jakiej zasadzie one działają i na ile są one opłacalne?
Niestety na stronie przewoźnika nie znalazłem zbyt dużo informacji.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Na ferie i nie tylko: loty British Airways do Kuala Lumpur z Warszawy za 2581 PLN Na ferie i nie tylko: loty British Airways do Kuala Lumpur z Warszawy za 2581 PLN
Tanie loty do Zadaru z Katowic, Krakowa, Poznania, Warszawy i Wrocławia za 118 PLN Tanie loty do Zadaru z Katowic, Krakowa, Poznania, Warszawy i Wrocławia za 118 PLN
 Temat postu: Re: Teneryfa autobusem
#2 PostWysłany: 27 Gru 2015 21:12 

Rejestracja: 20 Gru 2015
Posty: 2
lotnisko-teneryfa-poludniowa-reina-sofia-miasto,1300,3491
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Teneryfa autobusem
#3 PostWysłany: 27 Gru 2015 21:15 

Rejestracja: 25 Sie 2013
Posty: 222
niebieski
Karta Bono Via to fajna sprawa obniżała dwa lata temu do 30% z ceny biletu
http://www.titsa.com/index.php?accion=a ... eccion=214
Karta kosztuje od 15 euro - -można było na nią podróżować w kilka osób
tutaj można sprawdzić ceny biletów normalnych i bono
http://www.titsa.com/index.php?accion=t ... Seccion=52
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Teneryfa autobusem
#4 PostWysłany: 14 Cze 2016 09:57 

Rejestracja: 23 Paź 2012
Posty: 82
Witajcie,
Lecimy w 6 osób na Teneryfę(południe) i musimy się dostać do Los Cristianos. Wiem, że jeździ tam autobus 111 oraz 343. Później chcemy troszkę pojeździć po wyspie. Mam tylko pytanie odnośnie biletów - czy są jeszcze w sprzedaży te karty Bono? Kupi się na lotnisku? Jedna karta jest ważna na jaki okres czasu i na ile osób?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Teneryfa autobusem
#5 PostWysłany: 14 Cze 2016 10:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2011
Posty: 546
niebieski
Karta jest ważna do wykorzystania na niej środków, może jeździć kilka osób. Kierwca (system) obciąża kartę wielkorotnie ceną za przejazd. Obciażenia i stan środków zapsiaywany jest na odwrocie karty. W momencie niewystarczającej ilości środków na karcie, dopłaca się u kierowcy. Dla 6 osób 15,00 eur to mało na przejazdy (potrzebujecie kilka kart), dlatego najlepiej na dworcu doładować karty do 50 eur lub więcej jeśli można. Dodam z obserwacji inny jest bonus na bilecie na karcie przy dołądowaniu 15 eur czy też 50 eur. Myśłę że najlepszym rozwiąznaiem może być dla was transfer z lotniska za pośrednictwem Hoppa, dowiozą pod sam hotel i może okazać się że będzie taniej niż autobusem (jak ustrzelisz dobry rabat).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Teneryfa autobusem
#6 PostWysłany: 14 Cze 2016 15:25 

Rejestracja: 23 Paź 2012
Posty: 82
domenico_xl napisał(a):
Karta jest ważna do wykorzystania na niej środków, może jeździć kilka osób. Kierwca (system) obciąża kartę wielkorotnie ceną za przejazd. Obciażenia i stan środków zapsiaywany jest na odwrocie karty. W momencie niewystarczającej ilości środków na karcie, dopłaca się u kierowcy. Dla 6 osób 15,00 eur to mało na przejazdy (potrzebujecie kilka kart), dlatego najlepiej na dworcu doładować karty do 50 eur lub więcej jeśli można. Dodam z obserwacji inny jest bonus na bilecie na karcie przy dołądowaniu 15 eur czy też 50 eur. Myśłę że najlepszym rozwiąznaiem może być dla was transfer z lotniska za pośrednictwem Hoppa, dowiozą pod sam hotel i może okazać się że będzie taniej niż autobusem (jak ustrzelisz dobry rabat).


Można kartę i doładowanie załatwić na lotnisku? Można gdzieś poczytać za jaką stawkę jedzie się dany odcinek drogi? Rozumiem, że jak jedziemy w 6 osób to mam 6 razy skasować kartę w autobusie przy wejściu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Teneryfa autobusem
#7 PostWysłany: 24 Lip 2017 18:52 

Rejestracja: 15 Kwi 2016
Posty: 13
Hej,

Odświeżam. Chciałbym zapytać o zwiedzanie Teneryfy autobusem? Czy ktoś korzystał z tej formy podróżowania? Wybieram się we wrześniu z dziewczyną. Trochę obawiamy się wynajmu auta.
Jeszcze nie mieliśmy okazji nigdy wynajmować? Uda się zwiedzić Teneryfę bez samochodu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Teneryfa autobusem
#8 PostWysłany: 24 Lip 2017 19:16 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3047
srebrny
Oczywiście że się uda. Sporo informacji jest w wątku cytowanym powyżej. A strona operatora to www.titsa.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Teneryfa autobusem
#9 PostWysłany: 24 Lip 2017 19:34 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2063
złoty
@Eltorn z czego wynikają Wasze obawy?
Teneryfę autobusem oczywiście, że się da zwiedzić (sam część mojego tegorocznego wyjazdu zrobiłem w ten sposób), ale zwiedzanie samochodem jest nie tylko dużo wygodniejsze, ale może też okazać się tańsze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Teneryfa autobusem
#10 PostWysłany: 24 Lip 2017 20:21 

Rejestracja: 15 Kwi 2016
Posty: 13
@Mar77 Nigdy nie mieliśmy okazji wynajmować. Obawy dotyczą kosztów, płatności, ubezpieczeń, sytuacji jeżeli będzie stłuczka, czy jest możliwość dodania drugiego młodego kierowcy oraz którą wypożyczalnie wybrać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Teneryfa autobusem
#11 PostWysłany: 24 Lip 2017 20:34 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2063
złoty
Mało jest miejsc na świecie gdzie jest tak lajtowe wypożyczanie samochodu jak na Kanarach ;)

Wypożyczalnie: Cicar, Autoreisen, Pluscar

A jeżeli zdecydujecie się jednak na autobus, to rozkład jazdy to podstawa (do ściągnięcia na stronie titsa.com). Na niektórych kierunkach autobusy jeżdżą rzadko (co godzinę lub nawet rzadziej), więc przyda się przy planowaniu podróży.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Teneryfa autobusem
#12 PostWysłany: 24 Lip 2017 20:46 

Do najważniejszych miejsc na Teneryfie bezproblemowo dotrzesz autobusem,jak koledzy słusznie prawią na stronie http://www.titsa.com/index.php/en/ znajdziesz wszystkie informacje i bardzo czytelne rozkłady -co,gdzie i kiedy .Zjeździłem Titsą prawie całą wyspę i nigdy nie było problemu ,z kierowcą się dogadasz nawet na migi :lol: . Jak masz pytania co do konkretnych tras i miejsc to pisz - dostaniesz pomoc.
Góra
 PM off
ewaolivka lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Teneryfa autobusem
#13 PostWysłany: 24 Lip 2017 20:57 

Rejestracja: 25 Sie 2015
Posty: 2
Rozumiem twoje obawy, sama też zwiedzałam Teneryfę autobusem + wycieczki zorganizowane przez polskie biura podróży znajdujące się na Teneryfie. Polecam wyjazd na wulkan Teide i wąwóz Masca z biurem, np. autobus na Teide z południa wyspy jedzie raz dziennie z Costa Adeja o 9,15, powrót 15,15, w inne miejsca bez problemów dojedziesz autobusem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Teneryfa autobusem
#14 PostWysłany: 24 Lip 2017 21:35 

@Wirginia
.......wycieczka po Teneryfie z polskim biurem podróży na Teneryfie ....padłem z wrażenia :mrgreen: :D to nawet bardziej cool niż wycieczka do Ciechocinka z biurem podróży, wycieczki z Polskich stref w Grecji do miejscowego Lidla i schabowy pod palmami,trzeba powiedzieć wprost--nie zapomnij wziąć ze sobą parawan na plaże Las Teresitas
Góra
 PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Teneryfa autobusem
#15 PostWysłany: 24 Lip 2017 23:23 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3047
srebrny
Do Maski autobusem też się dojedzie. Ja generalnie jestem zwolennikiem komunikacji publicznej i cały świat nią przemierzam, ale czasem warto wynająć samochód (np. w góry Troódos na Cyprze). I choć robiłem to wiele razy, to zawsze mam jakieś obawy, więc doskonale rozumiem użytkownika @Eltorn. Zawsze to jednak kupa czyjegoś mienia, łatwo uszkadzalnego, zwłaszcza w obcych krajach, jakiś tam koszt, do tego ubezpieczenie, paliwo. Generalnie jednak coś trzeba wybrać. Kluczowe jest, co się chce zobaczyć i w jakim czasie.
Góra
 Profil Relacje PM off
ewaolivka lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Teneryfa autobusem
#16 PostWysłany: 08 Lip 2018 16:12 

Rejestracja: 08 Lip 2018
Posty: 2
Na stronie przewoźnika titsa, w zakładce "fares and discounts" widnieje informacja o "ten+" travel card. Czy działa ona tak samo, jak karta bono, która podobno obniżała cenę jednorazowego przejazdu? Jeżeli tak, to o jaką kwotę? Znalazłam też informację, że na trasach do kolejki pod Pico del Teide trzeba dokupić dodatkowy bilet i "ten+" na tej trasie nie zadziała? Czy wie ktoś coś na ten temat?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Teneryfa autobusem
#17 PostWysłany: 08 Lip 2018 16:45 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2063
złoty
Karta ten+ tak samo obniża cenę biletu jak bono, różnica jest taka, że ten+ możesz doładowywać.

Wielkość zniżki jest uzależniona od ceny biletu. Tutaj możesz sobie wszystko sprawdzić:
https://titsa.com/index.php/en/your-buses/current-fares

Na trasach pod Teide płatność tylko gotówką, żadne zniżki nie obowiązują.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Teneryfa autobusem
#18 PostWysłany: 08 Lip 2018 17:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2017
Posty: 343
Ja mam mieszane uczucia na temat autobusów na Teneryfie. Na przykład na Teide udało mi się pojechać i wrócić (2014), ale chętnych było więcej niż busów i nieszczęśnikom z dalszej części kolejki zostały tylko przekleństwa, że na wulkan nie wjadą. Z kolei autobus na lotnisko w ogóle nie przyjechał! Było nerwowo, w końcu wziąłem taxi przez pół wyspy - cena 100 EUR. Także ogólnie nie ma co polecać. Wynajem auta jest taniutki i benzyna też ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Teneryfa autobusem
#19 PostWysłany: 24 Paź 2018 10:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Wrz 2015
Posty: 1196
złoty
Załącznik:
IMG-20181021-WA0004.jpg
IMG-20181021-WA0004.jpg [ 110.02 KiB | Obejrzany 8690 razy ]
AKTUALIZACJA !!!
Od 3 września 2018 wycofane zostały karty BONO VIA.
W każdym autobusie informacja w postaci naklejki na automacie jak na foto.

Obecnie funkcjonuje tylko karta TEN+ lub aplikacja TEN+MOVIL (strona poświęcona aplikacji https://tenmasmovil.es/ )
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Teneryfa autobusem
#20 PostWysłany: 09 Sty 2019 09:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sie 2010
Posty: 475
Loty: 190
Kilometry: 367 017
niebieski
z przydatnych informacji o nowych kartach:
- Zakup karty TEN+ na lotnisku TFS jest możliwy tylko w saloniku Lycamobile (ale jak ja lądowałem po godz 18, to był już zamknięty).
- Karta TEN+ kosztuje sama w sobie 2 EUR i można ją doładować tylko wielokrotnością 5 EUR.
- Z karty może korzystać kilka osób, ale trzeba to zgłaszać każdorazowo kierowcy autobusu i przykładać kartę do czytnika 2 raz.
- Stawki za przejazdy można sprawdzać na stronie titsa.com https://titsa.com/index.php/en/your-buses/current-fares Z doświadczenia mobilnie strona działa bardzo dobrze.
- płacić za autobusy można też apką ten+móvil https://play.google.com/store/apps/details?id=com.metrotenerife.viamovil&hl=en_US. Nie używałem, więc nie komentuję, ale część młodych Hiszpanów z niej korzysta.
- dodatkowo można ściągnąć sobie apkę Guaguas pokazującą lokalizację przystanków, najbliższe odjazdy i zaznaczone na mapie trasy autobusów https://play.google.com/store/apps/details?id=com.diodev.guaguas
- Rozkład jazdy działa wyśmienicie na na google maps. (zresztą oficjalna strona sama do niego odsyła)
- Autobusem dojedzie się praktycznie w każde miejsca na wyspie. Po górskich drogach Anagi i do wioski Masca jeżdżą minibusy. (ale kursują dosyć rzadko)
- Podobnie jak w poprzednich kartach bono, z karty nie można korzystać w obu autobusach jadących pod wulkan Teide. (cash only)

No i reklama na koniec: Jakby był ktoś zainteresowany, to z wyjazdu zostały mi 2 karty TEN+ załadowane obie na ok 4 euro. Wystarczy, żeby wydostać się z lotniska.
sprzedam każdą za 25 zł. więcej na PW
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 38 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group