Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 64 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 17 Lip 2016 15:18 

Rejestracja: 17 Lip 2016
Posty: 3
Wypożyczałem w czerwcu przez multiwyszukiwarkę : http://www.autoeurope.pl/
Akurat wtedy mieli dobrą ofertę cenową przez wypożyczalnię OK Rent A Car (ale jest tam wiele innych wypożyczalni i aut do wyboru).

Na lotnisku , z parkingu przy hali przylotów ta firma i inne zabierają swoich klientów do biura które mieści się
przy głównej drodze do lotniska, jakieś 5 minut jazdy samochodem.
W tej chwili np. na ostatni tydzień lipca Nissan Micra lub podobny to koszt 90 euro za 6 dni z ubezpieczeniem Super Cover, więc
bardzo atrakcyjnie.
Jedyny minus to taki,że trzeba wpłacić depozyt który wypożyczalnia zwraca potem dopiero po prawie 30 dniach ( w moim przypadku było to 600 euro
w przypadku wypożyczenia Audi A1). Ten depozyt w razie kraksy jest w gestii wypożyczalni,ale ratuje nas ubezpieczenie Super Cover wykupione w Auto Europe.
Góra
 Profil Relacje PM off
dijek uważa post za pomocny.
 
      
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
#22 PostWysłany: 19 Lip 2016 20:36 

Rejestracja: 11 Gru 2014
Posty: 45
Super ...
Dzięki ...za wyszukiwarkę.
Musze pokombinować bo stacjonarnie jestem w Cala Tarida a zwrocić chciałbym w porcie w stolicy ,rano przed promem na Formentere :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 19 Lip 2016 22:48 

Rejestracja: 17 Lip 2016
Posty: 3
Z lotniska gdzie możesz zwrócić samochód można dostać się autobusem (przystanek przy samej hali przylotów) bezpośrednio do Eivissy chyba za 4 czy 5 euro , skąd masz prom na Formenterę.
Oszczędność może dojść do 100 euro na takim dilu 8-) Drogo sobie liczą za zwrot w innym miejscu. Autobus jeździ do końca września dość często.
Góra
 Profil Relacje PM off
dijek lubi ten post.
dijek uważa post za pomocny.
 
      
#24 PostWysłany: 20 Lip 2016 18:50 

Rejestracja: 11 Gru 2014
Posty: 45
Bardzo pomocny link i info dla tych co lecą np. z BP i zamierzają wypożyczać auto na miejscu. Ceny na lotnisku od tych w ,,miasteczkach to różnica np. na 3 dniach prawie 70 EUR. Wiec opłaca się dojechać na lotnisko z punktu ...x...autobusem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 21 Lip 2016 01:21 

Rejestracja: 17 Lip 2016
Posty: 3
Tak ceny są extra, natomiast zwracam uwagę na depozyt (oczywiście wyłącznie karta kredytowa), którego zwrot może trwać do 30 dni od momentu zwrotu pojazdu ( teoretycznie 15 dni roboczych :lol: ).

Do tego infolinia autoeurope.pl pomimo,że jest teoretycznie w języku polskim, przynajmniej w czerwcu nie działała ( można było natomiast rozmawiać bez problemu i czekania po angielsku, niemiecku, hiszpańsku etc .)
Reszta - wszystko na poziomie, nie mam uwag i jeszcze raz polecam.

Ogólnie co do komunikacji na Ibizie to z lotniska w sezonie ( koniec maja- koniec września) w wiele fajnych miejsc można się dostać autobusem za małą kasę.Chociażby właśnie do portu , gdzie odpływa prom na Formenterę ( polecam lekko zużyty , ale fajny i duży Balearia z wi-fi i kawą gratis , nie wiem jak teraz, ale w czerwcu można było w 3 osoby udać się na Formenterę i z powrotem tylko za 60 euro/ niektóre rejsy-trzeba dokładnie sprawdzać na ich stronie).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 17 Wrz 2016 13:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1982
srebrny
Czesciowo tylko w temacie - czy ktos z Was wypozyczal skuter na Ibizie i moze polecic ktoras wypozyczalnie? Idealnie byloby w okolicy lotniska.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 20 Wrz 2016 12:27 

Rejestracja: 26 Lip 2016
Posty: 10
Dołączam się do pytania. Na początku października będę chciała wypożyczyć skuter bądź auto. Korzystając z https://www.doyouspain.com/formulario.a ... ne&stl=DyS najtaniej wyskoczyło mi 16 Euro za 3 dni, co jest bardzo tanio, więc raczej skuszę się na auto.
Jak to jest u nich z depozytem? Ile trzeba wpłacać i kiedy oddają? Czy trzeba mieć tam kartę kredytową czy wystarczy debetowa? W dalszym kroku wyskakuje mi jakaś opłata w wyskosości 9,5 Euro na dzień. Mam rozumieć, że jest to ubezpieczenie i w razie jakiejkolwiek szkody nie dopłacam później nic więcej??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 27 Wrz 2016 10:13 

Rejestracja: 27 Wrz 2016
Posty: 1
@‌jacakatowice‌ Napisz mi proszę czy robiłeś rezerwację przez ich stronę: http://autosbravo.es/ czy przez: https://www.doyouspain.com/
Czy po prostu zrobiłeś to na miejscu po przylocie? Też nie mam karty kredytowej. Na ich stronie wychodzi mi za 11 dni coś około 95 euro za wypożyczenie auta ale na ich stronie jest też informacja że jest wymagane jakieś dodatkowe ubezpieczenie (silver, gold). To ubezpieczenie to aż 165 euro za te 11 dni. Razem ponad 260 euro? Czy to możliwe? Ile ty dokładnie płaciłeś? Lecimy niedługo 3 października. dzięki z góry za odpowiedź, Iwona
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 27 Wrz 2016 12:27 

Robiłem rezerwację przez Doyouspain. Jak wszystko tam powpisujesz, to wtedy jest podana konkretna wypożyczalnia. U mnie to było akurat 'Bravo". Płaciłem KK, ale była też opcja gotówki na miejscu. Proponowali dodatkowe ubezpieczenie. Ja nie dokupowałem.
To było prawie 3 lata temu. Od tej pory co najmniej kilkanaście razy wynajmowałem auto w innych krajach i miejscach. Nie wszystko dokładnie pamiętam. :roll:
Miałem tam auto 2 tygodnie. W okresie świąteczno- noworocznym. Cena coś ok 10€ /doba. Auto prawie nowe. Dostałem o klasę wyższe niż bookowałem, w cenie tańszego.
Tyle.
Więcej nie pamiętam. Za dużo tego..... :twisted:
Góra
 PM off  
      
#30 PostWysłany: 28 Wrz 2016 11:59 

Rejestracja: 26 Lip 2016
Posty: 10
A co z kartą kredytową? Jest konieczna? Jeśli nie to ile wynosi kaucja/depozyt?

-- 28 Wrz 2016 12:09 --

Zna ktoś wypożyczalnie aut na Ibizie, gdzie nie jest wymagana karta kredytowa???
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 20 Paź 2016 10:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2014
Posty: 247
niebieski
Też chciałbym się tego dowiedzieć :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 29 Paź 2016 08:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2014
Posty: 247
niebieski
OK, sytuacja się trochę wyklarowała :) Po wysłaniu dobrze ponad 20 maili udało mi się znaleźć dobrą opcję.

Wypożyczam z http://www.hiper-rentacar.com, Fiat Panda na 5 dni wyszedł mi w cenie 60 euro, napisali mi, że jeśli zapłacę kartą kredytową, to nie będą chcieli żadnego depozytu, a polityka paliwowa full-full, więc pewnie przepłacę trochę na ich cenach paliwa, ale za to nie ma żadnej dodatkowej, nie zwracanej, opłaty przy okazji paliwa, co w innych wypożyczalniach jest niestety normą. Busik z lotniska/na lotnisko też jest za darmo, gdzie większość żądała sobie po 10 euro w jedną stronę.

Na miejscu będę jutro, więc napiszę jak to wygląda w praktyce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 31 Mar 2018 13:45 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
Minęło trochę czasu od ostatniego wpisu więc może coś się zmieniło. Czy może mi ktoś polecić jakąś normalną , bezproblemową wypożyczalnie ( mam na myśli cos takiego jak autoreisen czy plus car na Kanarach) na Ibizie? Przejrzałem mnóstwo ofert , ale po przeczytaniu oponii wypożyczalni , które wypożyczają samochód na 5 dni za 5 euro trochę słabo to widzę. Dlatego też nie biorę pod uwagę wypożyczalni goldcar , record go,rent a car,ok , centauro, click rent, inter rent.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 31 Mar 2018 14:38 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
@samaki9
Cytuj:
Dlatego też nie biorę pod uwagę wypożyczalni goldcar , record go,rent a car,ok , centauro, click rent, inter rent.

I bardzo źle robisz. Wszystkie są bezproblemowe, o ile tylko postępujesz z rozsądkiem, a dodatkowo jeszcze wykupisz u nich pełne ubezpieczenie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 31 Mar 2018 14:42 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
Skoro wszystkie są takie bezproblemowe to dlaczego mają setki/tysiące fatalnych opinii? Jakoś autoreisem , pluscar , marbesol nie mają złych komentarzy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 31 Mar 2018 14:47 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Bo ludzie oczekują, że zapłacą grosze, wyłączą rozum i zdrowy rozsądek, a dostaną spełnienie marzeń. Uważają, że nie ma większych cwaniaków od nich samych.
Nigdy nie miałem żadnych problemów z żadną z wypożyczalni.
Góra
 Profil Relacje PM off
Paweł Borowski uważa post za pomocny.
 
      
#37 PostWysłany: 31 Mar 2018 15:03 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
ok , ale powiedz mi , jaki jest sens podawanie , że wypozyczenie na 5 dni kosztuje 5 euro , jak tak naprawde jest to około 200 euro? Nic tak mnie nie wk... jak tak zwane ukryte koszty. Też coś sprzedaję i nigdy do głowy by mi nie przyszło , żeby sprzedawać coś za 10 złotych , a za wysyłkę 1000 złotych kasować....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 31 Mar 2018 15:13 

Tak jak pisałem w poście powyżej , wypożyczałem w firmie "Bravo". I byłem super zadowolony. Dali mi nowiuteńkie KIA RIO , a miałem zamówiony mniejszy. Zwrot był wczesnym rankiem. Poza godzinami pracy. Kluczyki do skrzyneczki na lotnisku i wszystko na temat. Żadbych ukrytych opłat, kosztów, doliczania itd
A tymczasem na tripadvisorze takie opinie. :mrgreen:
https://www.tripadvisor.com/ShowTopic-g187460-i167-k8431179-Bravo_rent_a_car-Ibiza_Balearic_Islands.html

Same narzekanie, pomstowanie , szukanie dziury w całym. Dobrze że przed wylotem na Ibizę tego nie czytałem. :lol: Bo by mnie wystraszyli. A tak to sobie w błogiej nieświadomości spędziłem prawie 3 tygodnie na wyspie razem z samochodzikiem. :mrgreen: Ceny nie pamiętam , ale to po sezonie było[ a raczej przed] i było koło 8-9 euro dzień , bez dodatkowego ubezpieczenia. Płaciłem KK na miejscu,m bez żadnej blokady.
Góra
 PM off  
      
#39 PostWysłany: 31 Mar 2018 15:17 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Ja wielokrotnie za wypożyczenie mogłem zapłacić 1-2 euro dziennie. To była cena rzeczywista i faktyczna, tylko wiązała się z ewentualnymi niedogodnościami i możliwymi problemami.
Niektórzy wybierają jednak taką opcję i faktycznie płacąc tyle wyjadą autem z wypożyczalni. Jeśli robią to z pełną świadomością konsekwencji i podejmują takie ryzyko, jednocześnie rozsądnym swoim zachowaniem minimalizując je - to potem nie piszą negatywnych opinii. Większość jednak postępuje tak, jak pisałem wcześniej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 31 Mar 2018 16:20 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
ok , reasumując.,...czyli jak wezmę auto np. z record go za 5 euro na 5 dni , a pózniej okaże się , że auto ma jakies otarcia , to i tak nic więcej nie zapłacę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 64 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: ewanado oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group