Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 23 Gru 2013 14:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lis 2012
Posty: 1015
niebieski
Skąd
  • Warszawa lub cała Polska

Dokąd
  • turecki Cypr lotnisko Ercan, ewentualnie Larnaka

Data wylotu
  • 25.02.2014

Data powrotu
  • 02.03.2014

Długość pobytu
  • 5 dni

Bagaż
  • Bagaż podręczny

Ilość pasażerów
  • 2

Sam znalazłem
  • Warszawa - Larnaka LOT 709 PLN ale nie pasują godziny bo przylot jest o 2:55 26 lutego

Dodatkowe informacje
  • Witam, czy ktoś mógłby poradzić jak się najtaniej i najdogodniej dostać z Polski (a najlepiej z Warszawy) do tureckiej części Cypru? Lecimy we 2 osoby i mamy hotel na 5 dni w miejscowości Karavas na samej północy w tureckiej części. Najbliżej jest lotnisko Ercan ale przeloty tam tylko z przesiadką w Turcji. Ewentualnie Larnaca 95km lub Pafos 210km ale nie wiem jak z dojazdem i przekraczaniem granicy grecko-tureckiej.

    Dzięki za wszystkie wskazówki. Chyba po wylądowaniu najlepiej udać się do Nikozji i dalej stamtąd kombinować? Jakie są koszta transportu? Pewnie nie ma tam kolei a tylko jakieś PKSy? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Egipcie: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 2005 PLN. Wyloty z 5 miast Wczasy w Egipcie: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 2005 PLN. Wyloty z 5 miast
10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi 10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi
#2 PostWysłany: 23 Gru 2013 15:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2012
Posty: 1407
niebieski
kittycate napisał(a):
Chyba po wylądowaniu najlepiej udać się do Nikozji i dalej stamtąd kombinować? Jakie są koszta transportu? Pewnie nie ma tam kolei a tylko jakieś PKSy? :)[/list]

Masz rację tylko PKSy:
http://www.cyprusbybus.com/default.aspx
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 23 Gru 2013 15:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sie 2013
Posty: 74
Jak byś jechał w grupie, to można wynająć samochód i samodzielnie bez problemu przejechać na turecką stronę Cypru.
_________________
Nawet najdalsza podróż, zaczyna się od najmniejszego kroku.....

http://www.globtr.blogspot.com


Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 23 Gru 2013 15:46 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6234
HON fly4free
w podobnej cenie, ale znacznie lepsze godziny dolotu
w drodze powrotnej niestety postój 20 h w Wiedniu
http://www.airtickets24.com/pl/flights/ ... 68ecad9849

z larnaki busem/busami, ale to zajmie ci naprawdę sporo czasu
polecam wypożyczenie samochodu. koszt w zimie to pewnie ok. 20 €/dzień, a może i mniej.

Załączniki:
waw-lca.gif
waw-lca.gif [ 24.5 KiB | Obejrzany 4472 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 23 Gru 2013 15:58 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6234
HON fly4free
o poprzedniej propozycji zapomnij.
tu coś lepszego, choć trochę droższego
http://www.airtickets24.com/pl/flights/ ... ations/new

Załączniki:
waw-lca.gif
waw-lca.gif [ 10.12 KiB | Obejrzany 4461 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 23 Gru 2013 16:08 

Rejestracja: 29 Lis 2012
Posty: 97
Z lotniska w Larnace najlatwiej do Nikozji mozna sie dostac Kapnosem. http://www.kapnosairportshuttle.com/ bilet kosztuje 8 euro i w nocy dociera do stolicy w okolo 30min.
Na przejsciu do strefy buforowej ze strony cypryjskiej nie sprawdzaja zadnych dokumentow (w drodze powrotnej czasem zaczepia o passport) natomiast na przejsciu ze strefy buforowej na strone okupowana przez Turcje trzeba wypelnic mala karteczke aby dostac wize - jest to bezplatne a wize wpisuja jak im pasuje 30, 60 czasem 90 dni - nalezy oczywiscie uwazac aby karteczki nie zgubic. Problemu z przechodzeniem granicy generalnie nie ma.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 23 Gru 2013 18:07 

Rejestracja: 02 Paź 2011
Posty: 804
niebieski
A czy koniecznie musi być północny Cypr? Hotele są tam raczej kiepskiej jakości - no i zawsze jest pewien problem z dojazdem z 'południowych' lotnisk. To prawda, że na północy np. plaże są lepsze, ale do zwiedzania i na południu jest sporo ciekawego.

Ew. możesz szukać jakiś lastów do północnego Cypru, często się takie trafiają już z hotelem za 899 lub 999 PLN, a ten hotel który już masz spróbuj anulować.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 23 Gru 2013 18:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2013
Posty: 176
Na upartego można spróbować Pegasusem z przesiadką w Stambule (nie wiem tylko, jak wtedy z wizą). Wiem, że sam odcinek Stambuł/Izmir/Antalya - Ercan można pokonać od 40 TLY (ok. 60 PLN) one-way.

edit: TRY nie TLY rzecz jasna :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 23 Gru 2013 19:47 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6234
HON fly4free
flus napisał(a):
A czy koniecznie musi być północny Cypr? Hotele są tam raczej kiepskiej jakości -

nie jest to prawdą
są tam specyficzne zwyczaje, np. nie wolno przynosić jedzenia i picia z zewnątrz do pokojów, ale ja byłem bardzo pozytywnie zaskoczony jakością usług. w ogóle mam wrażenie, że Cypr Płn. bardzo postawił na turystykę i otwarcie się na zewnątrz

flus napisał(a):
To prawda, że na północy np. plaże są lepsze

zważywszy na termin nie sądzę, że to najważniejszy punkt wycieczki

flus napisał(a):
Ew. możesz szukać jakiś lastów do północnego Cypru, często się takie trafiają już z hotelem za 899 lub 999 PLN

oferty, o których piszesz będą aktualne tak ze 2 miesiące po terminie kittycate - ja właśnie z takiej skorzystałem w lipcu, wszystko było ok
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 23 Gru 2013 21:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Gru 2013
Posty: 157
Tylko samochody pożyczone z południa nie maja ubezpieczenia na północy, a z północy chyba nie mogą nawet wjechać na druga stronę. Poza sezonem można bardzo tanio u Turków samochód pożyczyć, byłem rok temu i polecam te firmę http://www.baspinar-rentals.com/en. Co zabawne nie chcą żadnych kart, płacisz przy odbiorze a samochód zostawiłem na lotnisku Ercan z kluczami pod siedzeniem, nikt nie sprawdzał przy odbiorze :). Znajomi w tym roku tez korzystali i zero problemów. A na Ercan to chyba tylko pegasusem przez Stambuł. A tam albo z Berlina albo wizzairem z Budapesztu. A sam Cypr Płn bardzo ładny, mało komercyjny. Dużo info na tym forum http://www.kypros.org.pl/index.php


Sent from my iPad using Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 23 Gru 2013 21:50 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6234
HON fly4free
kacz0r napisał(a):
Tylko samochody pożyczone z południa nie maja ubezpieczenia na północy, a z północy chyba nie mogą nawet wjechać na druga stronę.

ja pożyczałem samochód zarówno na Północy, jak i na Południu. i w obu przypadkach pytali mnie, czy będę przekraczał granicę, bo dochodzi kwestia dodatkowego ubezpieczenia, więc chyba z tym wjazdem Płn -> Płd nie jest tak źle. ale fakt, granicy samochodem nie przekraczałem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 23 Gru 2013 22:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2012
Posty: 1183
niebieski
W lutym nie będzie czarterów z polski na Cypr północny, gdy tam wycieczki organizuje chyba tylko jeden touroperator z Polski - Citron Travel i ten kierunek zaczynają oferować na przełomie kwietnia/maja i zawsze była dostępna tylko oferta 7/14 dni (z tego co kojarzę to ich loty często obywały się z międzylądowaniem w Turcji).
Najtańszą opcją na luty będzie lot W6 przez BUD.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 23 Gru 2013 22:53 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22453
panprofesor82 napisał(a):
(z tego co kojarzę to ich loty często obywały się z międzylądowaniem w Turcji).


Tak, jako ze Turecka Republika Cypru Północnego, jest nie uznana oprócz Turcji i Azerbajdzanu, dlatego lot jest do Turcji, i potem jako "krajowy" do Ercan.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 24 Gru 2013 04:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lis 2012
Posty: 1015
niebieski
Hej, dzięki za odpowiedzi.

Hotel z opowieści jest bardzo dobry i już zabookowany wcześniej na północy Cypru bez możliwości zwrotu, więc tam jest punkt docelowy.

Znalazłem połączenie za 700 złotych Warszawa - Wiedeń - Larnaka - Wiedeń - Warszawa z noclegiem we Wiedniu co nam odpowiada.
A w promocji LOT widzę że i za 500 złotych da radę bezpośrednio, więc lotnisko Ercan sobie daruję.

Czyli pozostaje kwestia jak z Larnaki najsprawniej dostać się w okolice tego Karavas.

1. Czy przy przekraczaniu granicy w Nikozji jest jakaś opłata wizowa za wjazd/wyjazd do strefy tureckiej? Tak jak ma to miejsce np. przy przekraczaniu granicy bułarsko-tureckiej? Parę lat temu płaciłem za jednorazową naklejkę w paszporcie 10 czy 15 euro.
2. Jak już się przedostanę na turecką stronę to można tam wypożyczyć samochód i odstawić go gdzieś pod hotelem w tureckiej części?
3. Po stronie tureckiej też jest jakaś dobrze rozwinięta sieć autobusowa?
4. Co bardziej warte dokładnego zwiedzania: Nikozja czy Larnaka?

Dzięki jeszcze raz =]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 24 Gru 2013 08:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Gru 2011
Posty: 243
niebieski
kittycate napisał(a):
[...]

1. Czy przy przekraczaniu granicy w Nikozji jest jakaś opłata wizowa za wjazd/wyjazd do strefy tureckiej? Tak jak ma to miejsce np. przy przekraczaniu granicy bułarsko-tureckiej? Parę lat temu płaciłem za jednorazową naklejkę w paszporcie 10 czy 15 euro.
[...]

Wiza jest bezpłatna. 30-sto dniowa bodajże (w formie stempelka na karteczce ;) ).
Z powodzeniem można przekraczać granicę wynajętym samochodem - z tym, że konieczne jest ubezpieczenie (do nabycia na granicy).
W moim wypadku było to 3 dni ubezpieczenia za 20€+5€ za dodatkowego kierowcę (na dłuższy okres, stawka zapewne rośnie - nie mniej jednak - wjazd samochodem na Northern Cyprus jest możliwy, o ile nie zastrzega tego wypożyczalnia).

(stan na wrzesień 2013 - przejście graniczne w Kato Pyrgos).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 27 Gru 2013 08:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lis 2012
Posty: 1015
niebieski
A przejście graniczne w Nikozji jest całodobowe? Chodzi mi o to piesze :) Na niektórych stronach pojawiają się farmazony że od strony greckiej zamykane jest o 14...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 27 Gru 2013 09:06 

Rejestracja: 23 Lis 2012
Posty: 28
kittycate napisał(a):
A przejście graniczne w Nikozji jest całodobowe? Chodzi mi o to piesze :) Na niektórych stronach pojawiają się farmazony że od strony greckiej zamykane jest o 14...


Zamykane jest po południu,nie pamiętam dokładnie o której godzinie.Trzeba być czujnym by nie zostać uwięzionym do rana.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 27 Gru 2013 09:21 

Rejestracja: 29 Lis 2012
Posty: 97
Salvaje napisał(a):
kittycate napisał(a):
A przejście graniczne w Nikozji jest całodobowe? Chodzi mi o to piesze :) Na niektórych stronach pojawiają się farmazony że od strony greckiej zamykane jest o 14...


Zamykane jest po południu,nie pamiętam dokładnie o której godzinie.Trzeba być czujnym by nie zostać uwięzionym do rana.


Tak jak mieszkam w Nikozji ponad 7 lat to jeszcze nie slyszalam zeby zamykali przejscie graniczne czy to piesze na Lidrze, czy to kolo Ledra Palace a tym bardziej samochodowe w Ag. Dometios :shock: Przejscia sa calodobowe, 24/7, caly rok otwarte
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 27 Gru 2013 09:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lis 2012
Posty: 1015
niebieski
A nie mówiłem? Podobno Cypryjczycy z południa rozpuszczają takie plotki żeby odstraszyć turystów od Turków z północy :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 30 Gru 2013 08:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lis 2012
Posty: 1015
niebieski
A czy ktoś mógłby napisać czy z tureckiej części Nikozji jest jakiś regularny transport na lotnisko Ercan? Czy tylko minibusy? To samo dotyczy się innych rejonów tureckiej cześci, np. regionu Kyrenii.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group