Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 29 Mar 2012 22:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2011
Posty: 164
Zastanawiałam się jak to jest z rezerwacją hotelu podróżując z dzieckiem/ćmi.
Jeżeli w warunkach hotelu napisano np."1 lub 2 dzieci do lat 5 gratis jeżeli śpią na obecnych łóżkach" to czy można rezerwować "jedynkę " plus dziecko gratis? Czy gratis dopiero przy 2 osobach dorosłych?
Wpisuje w wyszukiwarkę np.na booking 1+1 to pokazuje mi,że powinnam rezerwować "dwójkę"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień w Dolomitach za 1468 PLN. Loty z Warszawy, hotel + auto Tydzień w Dolomitach za 1468 PLN. Loty z Warszawy, hotel + auto
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
#2 PostWysłany: 29 Mar 2012 22:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2011
Posty: 2035
srebrny
anha napisał(a):
Zastanawiałam się jak to jest z rezerwacją hotelu podróżując z dzieckiem/ćmi.
Jeżeli w warunkach hotelu napisano np."1 lub 2 dzieci do lat 5 gratis jeżeli śpią na obecnych łóżkach" to czy można rezerwować "jedynkę " plus dziecko gratis? Czy gratis dopiero przy 2 osobach dorosłych?
Wpisuje w wyszukiwarkę np.na booking 1+1 to pokazuje mi,że powinnam rezerwować "dwójkę"

Jeżeli hotel ma jasno określone w jakim wieku dziecko może przebywac gratis to tak właśnei jest. Czyli podróżujesz sama z dzieckiem np 3 letnim to szukasz tylko jedynki dla siebie (dziecko bedzie gratis) pod warunkiem, że bedzie określone w opisie - np dla dziecka do lat 4 pobyt gratis jeżeli śpi na łózku z doroslym. Analogicznie dla podróżujacych dwoje dorosłych z dzieckiem - szukacie w ofertach tylko pokojów dla dwóch osob - również pod warunkiem, że jest taki zapis o dziecku jak powyżej itd. W przeciwnym wypadku - jeżeli zapis jest np dziecko do lat 2 gratis, a u Was ma 3 lata to musisz dziecko uwzglednic.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 30 Mar 2012 08:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Sty 2012
Posty: 292
niebieski
To nie jest zawsze tak jak piszesz.
Gdy jest jeden dorosły nie zawsze możesz wziąć dziecko gratis-ja tak miałam przez booking.com.w hotelu The Bugibba na Malcie.
Wybrałam pokój 1 osobowy-napisałam, że jadę z 3 letnim dzieckiem i właściciel hotelu odpisał, że nie może mnie przyjąć ponieważ w tym pokoju nie ma miejsca dla dziecka-muszę zamienić pokój na 2 osobowy. Swoją drogą na jakiś czas po tym incydencje współpraca bokking.com z tym hotelem została zawieszona.
_________________
Malta, Majorka, Forli, Malme, Londyn, Neapol, Kanary, Martynika.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 30 Mar 2012 08:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2011
Posty: 164
Najczęściej jednoosobowy pokój ma pojedyńcze łózko więc czasem lepiej dopłacić nieco więcej i mieć wygodne dwuosobowe łóżko (przy dziecku mocno się rozpychającym ;) )
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 30 Mar 2012 09:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2011
Posty: 2035
srebrny
dorota.sz napisał(a):
To nie jest zawsze tak jak piszesz.
Gdy jest jeden dorosły nie zawsze możesz wziąć dziecko gratis-ja tak miałam przez booking.com.w hotelu The Bugibba na Malcie.
Wybrałam pokój 1 osobowy-napisałam, że jadę z 3 letnim dzieckiem i właściciel hotelu odpisał, że nie może mnie przyjąć ponieważ w tym pokoju nie ma miejsca dla dziecka-muszę zamienić pokój na 2 osobowy. Swoją drogą na jakiś czas po tym incydencje współpraca bokking.com z tym hotelem została zawieszona.

Ja nie miałem z tym nigdy problemu - nie miało to żadnego znaczenia, skoro dziecko śpi na istniejącym łóżku, nic nie jest dodatkowo dostawiane. W dodatkowych informacjach podczas rezerwacji na booking zawsze to dopisywalem i nigdy nie było problemu. Ważne aby jednoznacznie było to opisane przez hotel, jakie dziecko w jakim wieku przebywa gratis i czy wtedy gdy śpi z dorosłym na istniejącym w pokoju łóżku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 30 Mar 2012 11:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Sty 2012
Posty: 292
niebieski
A jednak u mnie hotel się nie zgodził pomimo napisania, że dziecko gratis i było to jednoznacznie napisane. Nie żądałam dodatkowego łóżka, a mimo to nie zgodzili się : ((
_________________
Malta, Majorka, Forli, Malme, Londyn, Neapol, Kanary, Martynika.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 30 Mar 2012 11:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2011
Posty: 2035
srebrny
dorota.sz napisał(a):
A jednak u mnie hotel się nie zgodził pomimo napisania, że dziecko gratis i było to jednoznacznie napisane. Nie żądałam dodatkowego łóżka, a mimo to nie zgodzili się : ((

Oj to nieładnie, pierwszy raz sie spotkałem z takim podejsciem. Mozesz napisac co to był za hotel?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 30 Mar 2012 11:59 

Rejestracja: 18 Lip 2011
Posty: 666
Loty: 1
Kilometry: 3 789
niebieski
Jak mieli napisane gratis - to powinni i w sumie dobrze że B.com nie chce wspólpracowac dalej. W moim przypadku -dzieci 4l i 1,5r- to róznie wyszukiwarki pokazują -raz że 3 osobowy pokój a czasami 2 plus dostawka. Ogólnie to mam tak (teraz kilka wyjazdów po PL) że sprawdzam hotel na róznych wyszukiwarkach jakie mają warunki odnośnie noclegów dzieci i na stronie hotelu co pisza. Jak juz upatrze jakis i np pokazuje mi że moge mieć tylko jedno dziecko to dzwonie i pytam się jak to jest z 2 dzieci- tak miałem teraz z hotelami w Warszawie -pisali o jednym dziecku , a po rezerwacji i telefonie do hotelu mam zaznaczone że bede miec pokój 2 osobowy z dostawką (wiekszy pokój) a ten najmiejszy gość spi z nami. Tak mam uzgonione hotele w Warszawie , Gdyni i Karpaczu. Ale to w Polsce łatwiej o kontakt.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 30 Mar 2012 13:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Sty 2012
Posty: 292
niebieski
Ten hotel to The Bugibba na Malcie.
Wczoraj po dwóch miesiącach od zdarzenia zarezerwowałam u nich pokój dwójkę tylko dlatego, że mieli bardzo tanio.
Napisałam do nich dzisiaj, że jadę z 3 letnim dzieckiem i mam dwójkę i czy potwierdzają moją rezerwację-ciekawe co odpiszą.
_________________
Malta, Majorka, Forli, Malme, Londyn, Neapol, Kanary, Martynika.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 30 Mar 2012 13:52 

Rejestracja: 28 Wrz 2011
Posty: 10
My jeżdząc z córą nigdy nie mieliśmy problemów z hotelem. Faktycznie i na Agodzie i na booking.com często się zdarzało, że hotel dla dziecka do 2 roku życia za free, ale prosiliśmy o łoże małżeńskie i bezczalnie spaliśmy tam z młodą. Nic nie dopłacaliśmy. Założenie było takie, ze będziemy palić głupa, ale na szczęście nie było powodów.
Zazwyczaj jednak podróżujemy bez rezerwacji, więc szukając wolnego lokum chodzimy we trójkę. Nie pytamy ile za kogo, tylko ile za pokój i porównując to z cennikiem wiemy, że nie doliczają za małego człowieka.

Tak właśnie pomyślałam, że może mieć znaczenie, że to Azja... w cywilizowanej Europie niedopuszczalne jest spanie z przedszkolakami ;)
_________________
www.matyldanaszlaku.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 30 Mar 2012 13:57 

Rejestracja: 28 Wrz 2011
Posty: 10
aaaa jeszcze dodam, że robiąc rezerwację wpisywaliśmy: 2 os. dziecko zawsze było w pamięci ;)
_________________
www.matyldanaszlaku.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group