Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 103 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 31 Sie 2022 14:56 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2198
Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
Dzisiaj w końcu mam chwilę czasu, żeby napisać Wam jak sprawa wyglądała z finansowego punktu widzenia.
Nieruchomość sama kosztowała 128.000 euro za według aktu 79 m2 (mierzone po obwodzie mieszkania wraz z tarasem) czyli realnie jakieś 60 m2.
Mieszkanie w pełni do remontu, którego koszt zamknie się w 20.000 euro. (Jak będziecie chcieli wrzucę Wam przykładowe cenniki hiszpańskiej ekipy i polskiej ekipy pracującej w Hiszpanii).
Do kosztu zakupu mieszkania trzeba było doliczyć:
notariusza - koszt 800 euro,
podatek (8 % do końca 2021 roku, a teraz już 9%) - koszt 1300 euro
opłata za rejestrację w katastracie - koszt około 400 euro
podatek roczny koszt około - 100 euro.
Do kosztów utrzymania nieruchomości należy:
Czynsz - około 150 euro
Prąd - około 40-50 euro
Woda - około 50 euro
Internet - 34 euro (światłowód)

Mam nadzieje, że o niczym nie zapomniałem - nie chce was trzymać w niepewności, a praca nie daje mi niestety odetchnąć. Jakbyście mieli pytania pytajcie pod relacja lub na PRIV.
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...


Ostatnio edytowany przez gruby_inversia, 31 Sie 2022 20:41, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
28 ludzi lubi ten post.
16 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Boże Ciało w Turcji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 1918 PLN. Wyloty z 4 miast Boże Ciało w Turcji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 1918 PLN. Wyloty z 4 miast
Loty na Wyspy Owcze z 2 miast od 1107 PLN. Dużo terminów, również na lato Loty na Wyspy Owcze z 2 miast od 1107 PLN. Dużo terminów, również na lato
#62 PostWysłany: 31 Sie 2022 15:54 

Rejestracja: 14 Wrz 2019
Posty: 142
Zaintrygowałeś stwierdzeniem, że w Almunecar wszystko jest "sexy". Możesz to rozwinąć?🙂
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 31 Sie 2022 17:43 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2198
Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
A tak!
To ciekawa historia. Wszystko wzięło się stąd ze to miasteczko jest byłą fenicjańską kolonią, która nazywali po prostu 'Sexi". Następnie Rzymianie zmienili nazwę na "Sexi Firmum Iulium". Teraz to całkiem popularne żeby wykorzystywać to marektingowo! Sama miejscowość podobno była sławna w całym Imperium Rzymskim ze względu na to, że była dużym ośrodkiem solenia i peklowania ryb. Pozostałości kompleksu można oglądać w zachowanych wykopaliskach w parku miejskim.
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#64 PostWysłany: 31 Sie 2022 19:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Gru 2015
Posty: 274
gruby_inversia napisał(a):
Dzisiaj w końcu mam chwilę czasu, żeby napisać Wam jak sprawa wyglądała z finansowego punktu widzenia.
Nieruchomość sama kosztowała 128.000 euro za według aktu 79 m2 (mierzone po obwodzie mieszkania wraz z tarasem) czyli realnie jakieś 60 m2.
Mieszkanie w pełni do remontu, którego koszt zamknie się w 20.000 euro. (Jak będziecie chcieli wrzucę Wam przykładowe cenniki hiszpańskiej ekipy i polskiej ekipy pracującej w Hiszpanii).
Do kosztu zakupu mieszkania trzeba było doliczyć:
notariusza - koszt 800 euro,
podatek (8 % do końca 2021 roku, a teraz już 9%) - koszt 1300 euro
opłata za rejestrację w kastracie - koszt około 400 euro
podatek roczny koszt około - 100 euro.
Do kosztów utrzymania nieruchomości należy:
Czynsz - około 150 euro
Prąd - około 40-50 euro
Woda - około 50 euro
Internet - 34 euro (światłowód)

Mam nadzieje, że o niczym nie zapomniałem - nie chce was trzymać w niepewności, a praca nie daje mi niestety odetchnąć. Jakbyście mieli pytania pytajcie pod relacja lub na PRIV.


Chcemy zobaczyć przykładowe cenniki :)
Góra
 Profil Relacje PM off
gruby_inversia lubi ten post.
 
      
#65 PostWysłany: 31 Sie 2022 19:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7358
HON fly4free
A ja się domagam - i to stanowczo - informacji, na czym polega owa "rejestracja w kastracie" i dlaczego to właśnie eunuchowie pełnią w Hiszpanii jakąś szczególną funkcję w zakresie obrotu nieruchomościami :D ?
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#66 PostWysłany: 31 Sie 2022 19:45 

Rejestracja: 30 Lip 2016
Posty: 129
Mnie by interesowały jeszcze takie kwestie:

1. Jak byś porównał remontowanie mieszkania w Hiszpanii do remontowania w Polsce (o ile masz tutaj doświadczenie jakieś)?
a. Jak z ekipami w Hiszpanii? Czy ciężej/łatwiej je znaleźć, czy dłużej/krócej się czeka, trzeba ich bardziej/mniej pilnować?
b. Jak z dostępnością i cenami materiałów, mebli itd?
c. Czy są jakieś inne różnice w stosunku do Polski? Może coś Cię zaskoczyło? Nie wiem, przykładowo, że remonty trzeba wykonywać w określonych godzinach, albo plan remontu trzeba zgłosić gdzieś itd.

2. Próbuję sobie jakoś odnieść podaną przez Ciebie cenę mieszkania do polskich realiów, ale jest o tyle ciężko, że niewiele powiedziałeś o samej nieruchomości. Znamy tylko metraż, stan i widok z okna, no i wiemy, że jest taras :D o ile to nie jest tajemnica, to czy możesz opowiedzieć coś więcej? Czy to mieszkanie znajduje się w kameralnym budynku, czy może w wielopiętrowym apartamentowcu? Jaki jest stan budynku, z którego roku, czy jest winda? Które piętro? Jak wygląda rozkład mieszkania? Garaż/komórka lokatorska? Jak wygląda okolica/dostęp do usług?

Z góry dzięki!
Góra
 Profil Relacje PM off
Szyn3k lubi ten post.
 
      
#67 PostWysłany: 31 Sie 2022 20:40 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2198
Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
Ad2.
Jest to kompleks 3 budynkow, w kazdym z nich 4 klatki po 3 mieszkania. Posiada prywatny basen okolo 12 m dlugosci otwarty od maja do pazdziernika. Calosc pochodzi z 1972 roku. Takze windy nie ma bo kazdy budynek ma tylko dwa pietra. Jedyny minus tej nieruchomosci to droga pod gore, ktora jest stroma. Po rozbiciu sciany jest salon z kuchnia, dwie sypialnie w tym jedna z wyjsciem na taras oraz dosc mala lazienka. Do centrum miasta spacerkiem 20-25 minut. Do duzego marketu 10 -13 minut do takiego sklepu typu zabka 5-7, do knajp blizej.
Ad1. Co do remontu sie wypowiem dokladnie jak skoncze, natomaist ja nie widze roznicy jesli chodzi o fachowcow. Wszedzie tacy sami. Co do materialow to jest roznie. Czesc rzeczy przywiozlem samochodem z Polski to jest: lampy, fornty kuchni i zmywarke bo na tym byly najwieksze oszczednosci. Natomiast co do zadady materiały droższe niz PL. Jak zamknę remont to wrzucę jakieś małe podsumowanie. Cennika dorzucę jutro z kompa.
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#68 PostWysłany: 11 Gru 2022 02:34 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5146
srebrny
gruby_inversia napisał(a):
Dzisiaj w końcu mam chwilę czasu, żeby napisać Wam jak sprawa wyglądała z finansowego punktu widzenia.
Nieruchomość sama kosztowała 128.000 euro za według aktu 79 m2 (mierzone po obwodzie mieszkania wraz z tarasem) czyli realnie jakieś 60 m2.
Mieszkanie w pełni do remontu, którego koszt zamknie się w 20.000 euro. (Jak będziecie chcieli wrzucę Wam przykładowe cenniki hiszpańskiej ekipy i polskiej ekipy pracującej w Hiszpanii).
Do kosztu zakupu mieszkania trzeba było doliczyć:
notariusza - koszt 800 euro,
podatek (8 % do końca 2021 roku, a teraz już 9%) - koszt 1300 euro
opłata za rejestrację w katastracie - koszt około 400 euro
podatek roczny koszt około - 100 euro.
Do kosztów utrzymania nieruchomości należy:
Czynsz - około 150 euro
Prąd - około 40-50 euro
Woda - około 50 euro
Internet - 34 euro (światłowód)

Mam nadzieje, że o niczym nie zapomniałem - nie chce was trzymać w niepewności, a praca nie daje mi niestety odetchnąć. Jakbyście mieli pytania pytajcie pod relacja lub na PRIV.

ciekawi mnie ile by kosztowal wynajem takiego mieszkania, jesli bys sie zdecydowal na najem dlugoterminowy zamiast kupna.
jak uwazasz ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 12 Gru 2022 13:13 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2198
Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
Wiesz co my przez 4 miesiące wynajmowaliśmy trochę mniejsze mieszkanie ale w centrum za około 500 euro, poza sezonem dwa lata temu.
Także biorąc pod uwagę inflacje, wzrost opłat itd to około 700 euro.
Tylko weź pod uwagę, że Hiszpański styl mieszkań przypomina czasami naszego wczesnego gierka xD
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off
michcioj lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#70 PostWysłany: 12 Gru 2022 15:25 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2198
Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
Dla mnie to kwestia czysto indywidualna.
Dla nas to jest po części inwestycja połączona z dywersyfikacją posiadanych aktywów w jednym państwie.
Duża szansa, że wynajem letni pokryje ci koszty utrzymania mieszkania przez cały rok.
Patrząc na to co się dzieje w Ukrainie wydaje się, że warto mieć coś swojego w innym kraju.
Ja widzę same plusy z posiadania tej nieruchomości.
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#71 PostWysłany: 12 Gru 2022 21:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 670
srebrny
Tak własnie pomyslałem.. Takie mieszkanie nie będzie miało rewelacyjnego ROI, nie ma co liczyć, że okaże się inwestycją życia. Ale mając inne wysokodochodowe inwestycje i dobrze prosperującą działalnosć, to tego typu mieszkanie jest fantastycznym dodatkiem. Spokój ducha, swiadomosć że w pięknym miejscu o przyjemnym klimacie czeka własna opcja rezerwowa jest bezcenne. @gruby_inversia gratuluję i POZYTYWNIE zazdroszczę!
_________________
Moje relacje: WIetnam - taki piękny chaos
Singapur, Kuala Lumpur, Japonia
Meksyk: Relacje z podróży » Ameryka Północna » Ale Meksyk!
Chiny: Relacje z podróży » Azja Południowo-Wschodnia »Azja Południowo-Wschodnia »Pekin i Szanghaj - czyli nigdzie nie lecimy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 12 Gru 2022 21:09 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8580
złoty
Tu są ceny najmu: https://www.idealista.com/alquiler-vivi ... recios-asc
Realnie jakieś 10-15% mniej od wywoławczych.
Góra
 Profil Relacje PM off
michcioj lubi ten post.
michcioj uważa post za pomocny.
 
      
#73 PostWysłany: 12 Gru 2022 22:01 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5146
srebrny
gruby_inversia napisał(a):
Duża szansa, że wynajem letni pokryje ci koszty utrzymania mieszkania przez cały rok.

no ok, ale kto tym bedzie zarzadzal na miejscu ? z tego co szukalem kiedys tam np. na Kanarach zawsze sie
rozbija o zarzadzenie zdalne nie bedac na miejscu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 12 Gru 2022 22:07 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8580
złoty
Zwykle jest to jakaś zaufana osoba, mieszkająca tam na stałe, która opiekuje się odpłatnie grupą mieszkań. Przy okazji dorabia sobie również opłatami za sprzątanie po czasie najmu.
Góra
 Profil Relacje PM off
brzemia lubi ten post.
 
      
#75 PostWysłany: 13 Gru 2022 10:28 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5146
srebrny
@boots a znasz kogoś takiego ? :) ja właśnie nie stad między innymi moja niechęć finalnie do inwestycji w Hiszpanii.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 13 Gru 2022 10:40 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8580
złoty
W tamtej miejscowości nie znam.
A Twoja niechęć jest całkiem uzasadniona - to nie będzie inwestycja ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#77 PostWysłany: 13 Gru 2022 10:41 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3367
złoty
michcioj napisał(a):
@boots a znasz kogoś takiego ? :) ja właśnie nie stad między innymi moja niechęć finalnie do inwestycji w Hiszpanii.
To musi byc ktos lokalny. Najlepiej z tego samego miasta. Nikt nie bedzie jezdzic przez pol Hiszpanii aby posprzątać lokal.

Są profesjonalne firmy co sie tym zajmują. Ok 25% prowizji biorą za opiekę nad takim lokalem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 13 Gru 2022 11:13 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2198
Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
-- 13 Gru 2022 09:45 --

U mnie jest tak, że agencja zarządzająca wspólnota chętnie pomoże w tej kwestii, gdyż tym też się zajmują ich oferta była standardowo 20% od kwoty wynajmu.
Drugą propozycję miałem od mojego agenta nieruchomości i też była bardzo uczciwa cenowo, ale w wersji ja ci płace za 4 miesiące z góry, dajesz mi klucze i czy sobie zarobię to już moja brocha.
Ta miejscowość w miesiącach lipiec-sierpień ma prawie 100% obłożenia, lokali o dobrym europejskim standardzie jak na lekarstwo, dużo Skandynawów przyjeżdża tutaj do swoich znajomych co mieszkają na stałe, ale chce mieć swoje 4 ściany a nie wisieć im na głowie.
Aktualnie zrobiłem dla znajomych kalendarz googla, nie ma jeszcze końca roku, a ja już mam ogarnięte myślę z 50% terminów od czerwca do września.
Da się, tylko wszystko to jest kwestia podejścia i znalezienia odpowiednich ludzi.
Na kanarach ci Hiszpanie są dla mnie innymi ludźmi niż ci z kontynentu. Tutaj naprawdę wiele rzeczy można załatwić za uśmiech, czy przysłowiowa butelkę wina.

-- 13 Gru 2022 10:13 --

amphi napisał(a):
Tak własnie pomyslałem.. Takie mieszkanie nie będzie miało rewelacyjnego ROI, nie ma co liczyć, że okaże się inwestycją życia. Ale mając inne wysokodochodowe inwestycje i dobrze prosperującą działalnosć, to tego typu mieszkanie jest fantastycznym dodatkiem. Spokój ducha, swiadomosć że w pięknym miejscu o przyjemnym klimacie czeka własna opcja rezerwowa jest bezcenne. @gruby_inversia gratuluję i POZYTYWNIE zazdroszczę!

Ja myślę, że ono w ogóle może nie mieć czystego zwrotu, byle zarobiło na swoje utrzymanie i kolacje w gratisie :lol:
Natomiast jak mówię jeśli w cenie mieszania w PL mogę mieć mieszkanie w Hiszpanii, które jeść nie będzie wołać. To serio wole to niż kolejne mieszkanie w PL, szczególnie przy tym, że szukane sa pieniądze wszędzie i nie zdziwię się jak w końcu jakiś dodatkowy podatek od posiadanych nieruchomości innych niż dla własnego wykorzystania się pojawi.
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#79 PostWysłany: 06 Lut 2023 13:07 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 798
niebieski
Czy znane są już ceny i warunki najmu na nocleg lub kilka nocy dla użytkowników F4F w okresie przedsezonowym - luty/marzec/kwiecień/maj;)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 07 Lut 2023 09:18 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2198
Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
Niestety nie, bo tak jak pisałem w grę wchodzą tylko terminy w sezonie od czerwca do września.
Poza sezonem to raczej na stałe ktoś tam od nas będzie :/
Natomiast odezwij się na PRIV ;)
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 103 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group