Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 110 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 04 Sty 2015 16:59 

Loty: 372
Kilometry: 907 939
niebieski
Na lotnictwo.net.pl masz kilka przykładów zastosowania podobnego OJ jak u mnie ...i wszyscy polecieli :)
Przypominam ,że 3 regiony na moim bilecie są w jedną stronę i 3 regiony w drugą stronę ...ale nie będę się dłużej upierał jeśli mylę się :)
Rezerwację ogólnie robiłem z trzema konsultantami i nikt tego nie zakwestionował ...
 Relacje PM off  

#62 PostWysłany: 04 Sty 2015 17:12 

niebieski
savoj napisał(a):
Na lotnictwo.net.pl masz kilka przykładów zastosowania podobnego OJ jak u mnie ...i wszyscy polecieli :)
Przypominam ,że 3 regiony na moim bilecie są w jedną stronę i 3 regiony w drugą stronę ...ale nie będę się dłużej upierał jeśli mylę się :)
Rezerwację ogólnie robiłem z trzema konsultantami i nikt tego nie zakwestionował ...

Super, że nikt tego nie zakwestionował, ale moim zdaniem to niewiedza konsultantów, a tak wystawiony bilet jest niezgodny z zasadami M&M.

Z tego co wiem, trasa biletu 3-regiony może przebiegać jedynie przez 3 regiony. Nie ma mowy o 3 regionach w jedną i 3 innych regionach w drugą stronę, choć to byłoby piękne. Dokładnych zasad dot. tego typu biletów nie ma opisanych na stronie M&M, więc jeśli komuś jeszcze udało się zmieścić na takim bilecie 4 lub więcej regionów, niech da znać.
 Relacje PM off  

#63 PostWysłany: 04 Sty 2015 17:22 

niebieski
Na koniec link do dyskusji o 3 regionach na lotnictwo.net.pl
http://lotnictwo.net.pl/3-tematy_ogolne ... ia-62.html
 Relacje PM off  

#64 PostWysłany: 04 Sty 2015 17:31 
Awatar użytkownika

niebieski
savoj napisał(a):
Dokładnie tak ...ale z uwagi na niskie taxy trzeba lecieć NZ czy najpierw do AKL (jako stopover) a potem SYD jako końcowa destynacja . Wtedy już na wyspy już brak dostępnych segmentów

Ok, czyli mnie więcej rozumiem.
jeszcze pytanie z gatunku naiwnych - czy długie przesiadki (po kilkanaście godzin) pozwalają żeby wyskoczyć 'na miasto' w miejscach typu Pekin, Shanghai, Hongkong? Jakies kwestie wizy? Czy trzeba się kisic na lotnisku?
I jeszcze jedno - nie ma wymogu ze linie z których korzystamy są *A? bo CA jakby nie bardzo.
I czy do Auckland nie da się już Europy leciec ANZ (z Copenhagi czy Amsterdamu), czy jakos przez Turcje?
CHodzi mi o to żeby do Auckland dotrzeć na dwa hopy. Z tego co widze to np. Z Amsterdamu są loty przed SF czy przez Tokio czy przez Singapur, tyle ze pierwszy segment jest albo KLM albo Catay, albo Singapure Airlines. Wiec pewnie jest kwestia innych oplat, jeśli w ogole można taki bilet zabookowac. Jest jakiś konkretny powod żeby to było LO do Pekinu w pierwszym hopie?

Sorki za takie podstawowe pytania, dopiero się ucze.

#65 PostWysłany: 04 Sty 2015 17:41 

niebieski
savoj napisał(a):

Jeśli udało Ci się znaleźć info o kupnie biletów przechodzących przez 4-regiony podeślij pls link do konkretnego postu lub wklej informację. Moim zdaniem opisywanych tam propozycji nie da się kupić np. WAW-FRA-NRT(stop)-AKL-SYD // SYD-SIN-BKK(stop)-WAW. Tajlandia i Japonia to są dwa oddzielne regiony, więc - podobnie do Twojego przypadku - na bilecie będziemy mieć 4, a nie 3 regiony. Oczywiście chciałbym się mylić.
 Relacje PM off  

#66 PostWysłany: 04 Sty 2015 17:53 

niebieski
jeszcze pytanie z gatunku naiwnych - czy długie przesiadki (po kilkanaście godzin) pozwalają żeby wyskoczyć 'na miasto' w miejscach typu Pekin, Shanghai, Hongkong? Jakies kwestie wizy? Czy trzeba się kisic na lotnisku?
I jeszcze jedno - nie ma wymogu ze linie z których korzystamy są *A? bo CA jakby nie bardzo.
I czy do Auckland nie da się już Europy leciec ANZ (z Copenhagi czy Amsterdamu), czy jakos przez Turcje?
CHodzi mi o to żeby do Auckland dotrzeć na dwa hopy. Z tego co widze to np. Z Amsterdamu są loty przed SF czy przez Tokio czy przez Singapur, tyle ze pierwszy segment jest albo KLM albo Catay, albo Singapure Airlines. Wiec pewnie jest kwestia innych oplat, jeśli w ogole można taki bilet zabookowac. Jest jakiś konkretny powod żeby to było LO do Pekinu w pierwszym hopie?

1.Akurat te wymienione spokojnie zwiedzisz mając kilkanaście godzin ...choć wiadomo ,każdy inaczej postrzega czas zwiedzania
2.Leciałem kilka lat temu : Londyn-Hongkong-Auckland , ale teraz już NZ nie lata do LHR
3.Wizy na lotnisku - bardzo sprawnie w Chinach 72h tranzytowe (Pekin , Shanghaj) . Jest to tylko większa pieczątka i już jesteś wolny :) , HKG bez wizy
4.CA należą jak najbardziej do *A , do biletu M&M tylko linie z tego sojuszu.
5.Tak jak było wczesniej napisane wybranie innych linii niż CA ,LO i NZ bardzo mocno podważa sens wykupywanie takiego biletu za mile , bo np Singapore Airlines mają wysokie taxy ...
6.Ja bardzo się cieszę ,że polecę Dreamlinerem do Pekinu LO ...ponadto tak jak wyżej napisałem wybór jest ograniczony do China Airlines z FRA , MUC lub VIE i innych dalszych europejskich destynacji .
7.KLM i Cathay nie należą do *A , więc nie połączysz podróży do Nowej Zelandii w ten sposób.
Wydanie tj w moim przypadku 1130 zł za podatki do Polinezji Fr jest opłacalne , bo kupno biletu w normalny sposób do tej destynacji jest kilka x droższe niż te 1130 zł . W tamtym regionie Oceanii ogólnie bilety są droższe więc warto zwiedzić te miejsca przy okazji biletu za mile lub kupić bilet RTW . Kilka lat temu kupiłem taki bilet we współpracy Virgin Atlantic i Air New Zealand i mogłem dotrzeć do Wysp Cooka , Fidżi , Samoa i Tonga oraz do Nowej Z.

-- 04 Sty 2015 17:00 --

blasto napisał(a):
savoj napisał(a):

Jeśli udało Ci się znaleźć info o kupnie biletów przechodzących przez 4-regiony podeślij pls link do konkretnego postu lub wklej informację. Moim zdaniem opisywanych tam propozycji nie da się kupić np. WAW-FRA-NRT(stop)-AKL-SYD // SYD-SIN-BKK(stop)-WAW. Tajlandia i Japonia to są dwa oddzielne regiony, więc - podobnie do Twojego przypadku - na bilecie będziemy mieć 4, a nie 3 regiony. Oczywiście chciałbym się mylić.

ok @Blasto jak dotrę do konkretnego postu dam znać , bo widziałem ten opis podrózy w innym miejscu lotnictwo.net.pl
Na razie nie przekopałem się do tych informacji ...
 Relacje PM off
BrunoJ uważa post za pomocny.

#67 PostWysłany: 05 Sty 2015 23:30 
Awatar użytkownika

Prawidłowsza nazwa to "Trzy (lub więcej) regiony".

Nawet na stronie M&M da się złożyć bilet z czterech różnych regionów.
 Relacje PM off  

#68 PostWysłany: 06 Sty 2015 00:04 

niebieski
Super, podaj przykład czegoś takiego.
 Relacje PM off  

#69 PostWysłany: 06 Sty 2015 00:10 
Awatar użytkownika

US - Azja 1 / Azja 2 - US.
 Relacje PM off  

#70 PostWysłany: 06 Sty 2015 00:20 

niebieski
L4FF napisał(a):
US - Azja 1 / Azja 2 - US.

Podaj pls przykład z lotniskami, bo nie przychodzi mi do głowy taka trasa, a patrzę na route map właśnie.
Wchodzą, bo powinny wchodzić, czy - podobnie jak np. w LifeMiles - wchodzą, mimo, że nie powinny.

Wracając do 3-regionów, podaj pls przykład biletu z 4-regionami. Mało jest informacji na ten temat.
 Relacje PM off  

#71 PostWysłany: 06 Sty 2015 00:35 
Awatar użytkownika

Obojętnie jakie miasto w US do którego lata LH&Co + obojętnie jakie miasta w dwóch oddzielnych Azja gdzie lata LH&Co. Daty odpowiednio w przód żeby były miejsca, system w razie czego +/- 7 dni czy ileś tam zaproponuje.

Na chłopski rozum, skoro można wziąć bilety-nagrody w jedną stronę, to czemu mieli by ograniczać możliwości dla biletu dwie strony? Żeby na stopoverach zaoszczędzić? Nic ich to nie kosztuje.

Image
 Relacje PM off
blasto lubi ten post.

#72 PostWysłany: 06 Sty 2015 00:41 
Awatar użytkownika

niebieski
savoj napisał(a):
[i]4.CA należą jak najbardziej do *A , do biletu M&M tylko linie z tego sojuszu.
...ponadto tak jak wyżej napisałem wybór jest ograniczony do China Airlines z FRA , MUC lub VIE i innych dalszych europejskich destynacji .

dzięki za szczegółowe wyjaśnienia. W zasadzie jedyna moja wątpliwości to China Airlines, bo ta konkretna linia jest w SkyTeam, a w *A to raczej Air China? Tylko czemu wtedy jest skrót CA?

#73 PostWysłany: 06 Sty 2015 00:44 

niebieski
Wyszukiwarka kodów IATA dla poszczególnych linii: http://www.iata.org/publications/Pages/code-search.aspx

Ostatnio edytowany przez blasto, 06 Sty 2015 00:51, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off  

#74 PostWysłany: 06 Sty 2015 00:47 

niebieski
Tak , to moja pomyłka .Chodzi oczywiście o Air China ...
 Relacje PM off  

#75 PostWysłany: 06 Sty 2015 00:48 

niebieski
L4FF napisał(a):
Obojętnie jakie miasto w US do którego lata LH&Co + obojętnie jakie miasta w dwóch oddzielnych Azja gdzie lata LH&Co. Daty odpowiednio w przód żeby były miejsca, system w razie czego +/- 7 dni czy ileś tam zaproponuje.

Na chłopski rozum, skoro można wziąć bilety-nagrody w jedną stronę, to czemu mieli by ograniczać możliwości dla biletu dwie strony? Żeby na stopoverach zaoszczędzić? Nic ich to nie kosztuje.

Istotnie, wchodzą bez problemu, tylko jak to interpretować - jako bułę systemu, czy regułę. Masz doświadczenie z telefoniczną rezerwacją takich tras? Co ze stopami w 4 regionie, przejdą?
 Relacje PM off  

#76 PostWysłany: 06 Sty 2015 01:03 
Awatar użytkownika

Nie rezerwowałem nigdy, ale generalnie "tak mnie w szkole uczyli" i nie widzę powodu czemu miałoby być to zabronione. Choć pewnie do pseudolinii M&M w Polsce bym się nie fatygował z dzwonieniem.
 Relacje PM off  

#77 PostWysłany: 06 Sty 2015 01:22 

niebieski
A właśnie, że zadzwonię i spróbuję kupić PEK-HNL-LAX/LAX-AKL-PVG-PEK ze stopami w HNL i AKL.
 Relacje PM off  

#78 PostWysłany: 06 Sty 2015 01:37 
Awatar użytkownika

Powodzenia, ja nie mam cierpliwości/szczęścia do kontaktów z nimi.

ANZ w ogóle miejsca na AKL-LAX wypuszcza?
 Relacje PM off  

#79 PostWysłany: 06 Sty 2015 01:46 

niebieski
Czasem coś się trafi, choć rzadko. Widziałem kilka dni temu nawet.
 Relacje PM off
pozeracz_owiec uważa post za pomocny.

#80 PostWysłany: 06 Sty 2015 01:51 

niebieski
No właśnie ...przeszukałem trochę na
http://www.united.com/web/en-US/apps/bo ... ward1.aspx
i nie znalazłem ani jednego terminu bezpośredniego lotu robionego przez ANZ na tej trasie ...
 Relacje PM off  

[ 110 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 1 gość