Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 96 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 29 Lis 2016 17:42 

Rejestracja: 20 Lut 2013
Posty: 661
Loty: 130
Kilometry: 177 910
niebieski
Tak, pierwszy - najwyższy to wodospad Dawida. 2-3h wystarczy. Ścieżki są łagodne, ja szedłem w japonkach.
Góra
 Profil Relacje PM off
TeresaS uważa post za pomocny.
 
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#82 PostWysłany: 12 Gru 2016 19:43 

Rejestracja: 05 Sty 2012
Posty: 32
Hej
Właśnie wróciliśmy z Izraela i chciałabym się podzielić pożyteczną informacją której nie znalazłam wcześniej na żadnym forum. W Izraelu korzystając z publicznych środków
warto korzystać z karty Rav-Kav cards są to karty pre- paid ze zdjęciem , na jedną taką kartę może jechać kilka osób. Karty są wydawane za darmo (my dostaliśmy ją na stacji kolejowej ) zniżki są na każdy przejazd pociągiem / autobusem . Zaoszczędziliśmy na tej karcie kilka stówek . http://www.egged.co.il/Article-786-Rav-Kav-Card.aspx
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 05 Paź 2017 10:27 

Rejestracja: 24 Sie 2016
Posty: 5
Witajcie kochani podróżnicy, szukam odpowiedzi na pytanie. Planuje podróż autostopem. Czy orientujecie się, ile czasu potrzeba na zwiedzanie poniższych atrakcji?

Qumran National Park,
Ein Gedi,
Masada,
Ein Bokek,
Park Timna,
Maktesh Ramon
Ramon – Avdat
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 05 Paź 2017 11:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
Ale jaką atrakcją samą w sobie jest Ein Gedi czy Ein Bokek? Co chcesz tam zobaczyć?
Masada - minimum 2 godziny, a jeśli chcesz zobaczyć na spokojnie każdy kąt i nacieszyć się widokami na Morze Martwe to ze 3,5 godziny.
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 05 Paź 2017 11:49 

Rejestracja: 20 Lut 2013
Posty: 661
Loty: 130
Kilometry: 177 910
niebieski
Qumran National Park - w godzinę oblecisz
Ein Gedi - jeżeli chodzi o park - jeżeli nie zamierzasz się kąpać to 2 godz. wystarczą. Z pluskaniem to pół dnia.
Masada - pewnie chcesz wejść i zejść pieszo, więc 3,5 godziny jest w miarę rozsądne.
Ein Bokek - to już od ciebie zależy ile czasu chcesz spędzić w Morzu Martwym
Park Timna - wg mnie cały dzień (zakładając, że uda ci się wejść i chodzić tam pieszo to nawet dwa dni)
Maktesh Ramon - można powiedzieć, że 1 godzina wystarczy (siedzenie w Ramon i gapienie się przez godzinę na maktesz), ale innym parę dni to będzie za mało żeby pojeździć i odkrywać co ciekawsze miejsca.
Ramon – Avdat - od 1,5 godziny (wjazd samochodem i oblecenie) do 3 godzin
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 05 Paź 2017 11:52 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
Rozumiem że Ein Bokek / Ein Gedi to jako morze martwe? Jak dla mnie 30-60min maks - fajnie doświadczyć ale mega słone i plażowanie przyjemne to to nie jest ;)
Masada - 2-3h
Timna - be samochodu będzie prawie niemożliwe (duuże odległości po pustyni - dzień, dwa?), jak uda Ci się autostopem to będziesz tyle co Twój kierowca ;) (nam starczyło chyba 1,5-2h)
Makhtesh Ramon - ile fantazji i chęci wystarczy - nam wystarczyło 30min, można chodzić i cały dzień
Avdat - tu już pamięć zawodzi, ale nie było to chyba więcej niż 2h
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 05 Paź 2017 16:51 

Rejestracja: 24 Sie 2016
Posty: 5
Z tego co widziałam to najdłuższa trasa w Parku Timna wynosi 4 h.
W Ein Gedi chce zobaczyć park narodowy, w EIn Bokek wykąpać się w Morzu Martwym.
Trasę Jerozolima-Ein Bokek chcę zrobić w jeden dzień. Z czego Jerozolimę zwiedzam dzień wcześniej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 24 Paź 2017 15:30 

Rejestracja: 22 Paź 2017
Posty: 3
Hej :) !

Widzę tutaj sporo osób doświadczonych w podróżowaniu po Izraelu. Lecę za niedługo (11 dni na miejscu) i jest to orientacyjny plan podróży: https://goo.gl/maps/RPWEPrdq3Yt

Podróżowanie autkiem. Czy moglibyście orientacyjnie podać ilość czasu, którą warto spędzić w danym miejscu, żeby mialo to jak najwięcej sensu :) Myślałam o dwóch dniach w Jerozolimie. Reszta jest raczej jeszcze do ugadania.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 25 Paź 2017 07:15 

Rejestracja: 04 Lis 2015
Posty: 29
selfadhesive napisał(a):
Hej :) !

Widzę tutaj sporo osób doświadczonych w podróżowaniu po Izraelu. Lecę za niedługo (11 dni na miejscu) i jest to orientacyjny plan podróży: https://goo.gl/maps/RPWEPrdq3Yt

Podróżowanie autkiem. Czy moglibyście orientacyjnie podać ilość czasu, którą warto spędzić w danym miejscu, żeby mialo to jak najwięcej sensu :) Myślałam o dwóch dniach w Jerozolimie. Reszta jest raczej jeszcze do ugadania.
Jeśli chodzi o okolice Eilatu, to w jedną stronę można jechać drogą 12 a wracać 90. Przy 12 ładne widoki na górki, granicę egipską i Czerwony Kanion.


Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 26 Paź 2017 17:07 

Rejestracja: 21 Kwi 2013
Posty: 12
Przejrzałem większość tematów o Izraelu ale wciąć mam wątpliwości.
Świetna relacja. Ja też chce wypożyczyć auto ale na niecałe 3 dni 10-13.11 (przylot do Tel Aviv w piątek ok 13:40 i powrót w poniedziałek o 14:30)
Lecę z dziewczyną i moimi rodzicami (ok 60-tki). jaką trasę byście proponowali? Nie chcę wjeżdząć autem do Autonomii ze względu na strach rodziców;). Możemy wstawać wcześnie rano. Tylko bagaż podręczny.

0.Gdzie w drodze lotnisko-Jerozolima nabyć jedzenie w piątek wieczorem (wodę mogę wziąć z Polski)?
1.chcemy nocować w Airbnb w jerozolimie w okolicach muzeum Izraela. Co warto zrobić W Jerozolimie w piątek po 17 bo pewnie wcześniej nie zajedziemy? Pewnie skorzystamy z taksówki przez Gett ale może warto podjechać własnym samochodem na stare miasto?
2.Sobotę ze względu na szabat chce poświęcić na Masadę, Morze Martwe (gdzie można zażyc kąpieli błotnej,kupić tanio?),Ein Gedi(wodospad Davida,. Zdążymy coś jeszcze biorąc pod uwagę długość dnia?
3.W niedzielę chcemy zostać w Jerozolimie i pojechać np. w jedno miejsce do autonomii (Betlejem,Jerycho, coś jeszcze,lubimy przyrodę). Co proponujecie?

z góry dzięki za rady.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 27 Paź 2017 19:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Paź 2016
Posty: 16
Loty: 23
Kilometry: 62 649
w Ein Gedi plaża jest zamknięta.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 27 Paź 2017 20:13 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6217
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Szkoda, ze odpuszczasz Tel Aviv
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 27 Paź 2017 21:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Maj 2017
Posty: 308
Loty: 245
Kilometry: 294 341
niebieski
lechoo1899 napisał(a):
1.chcemy nocować w Airbnb w jerozolimie w okolicach muzeum Izraela. Co warto zrobić W Jerozolimie w piątek po 17 bo pewnie wcześniej nie zajedziemy? Pewnie skorzystamy z taksówki przez Gett ale może warto podjechać własnym samochodem na stare miasto?


to nie lepiej wynająć coś w centrum i na stare miasto przejść się z buta?

też polecam tel aviv. piękne długie plaże, śliczna starówka i port Jaffa!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#94 PostWysłany: 27 Paź 2017 22:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sty 2016
Posty: 272
Loty: 165
Kilometry: 286 930
niebieski
oskiboski napisał(a):
Szkoda, ze odpuszczasz Tel Aviv

Myślę, że przydałaby się na forum jakaś specjalna czcionka do ironii, bo od razu nie załapałem :D
Przecież w tym kraju jest tyle pięknych, ubarwionych historią trzech religii miejsc, że zupełną stratą czasu jest odwiedzanie nadmorskiego deptaka, jaki znajdziemy na Majorce, Gran Canarii czy Maderze.
@lechoo1899
Brać samochód tylko, żeby jechać do Jerozolimy to strata kasy i mnóstwo nerwów. Z lotniska dojedzie się w godzinę autobusem. Nie ma problemów z tym gdzie samochód zostawić, parkingi płatne i tak się trzeba nachodzić, albo korzystać z komunikacji miejskiej.

Co do stresu rodziców i jeżdżenia po Autonomii Palestyńskiej, to większość "światowych" wypożyczalni typu Europcar czy Avis nie zezwala na wjazd do PA, bo tam nie działa ubezpieczenie. Nie mam tu zamiaru inicjować dyskusji, że "szwagier był i nikt się nie dowiedział": było coś wczoraj podobnego o wjeździe na Krym z Rosji. Generalnie wjechać się da i pewnie wielu się udało, tylko zawsze to jest spore ryzyko: a jak coś się stanie? Jak wiadomo ryzyko można przeliczyć na pieniądze, jak kogoś stać... Natomiast spokojnie, bezproblemowo i bezstresowo można dostać się tam szerutem.
I wydaje mi się że na dzień tygodnia (szabat zaczyna się w piątek wieczorem i kończy w sobotę po zmroku) to w ogóle lepiej jechać dalej od Jerozolimy, ew. właśnie do PA. Trzy dni to strasznie mało czasu, a na niedzielę to sobie zostaw po prostu Jerozolimę.
_________________
Lądy i morza przemierzam, kulę ziemską z otwartym czołem. Polski mam paszport na sercu. Skąd, pytam, skąd go wziąłem? A wziąłem go z dumy i trudu, ze znoju codziennej pracy, ze stali, z żelaza, z węgla. A węgiel to koks, to antracyt.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 28 Paź 2017 19:48 

Rejestracja: 21 Kwi 2013
Posty: 12
Dzięki za odpowiedzi ale po 14 w piątek nie widzę innej opcji niż sherut(220nis,nie wiem czy liczą za bagaz)albo taxi(295nis).w dwie strony mam już niemal koszt wynajmu auta w Eldan z pełnym ubezpieczeniemktore się przyda na sobotę.

W Jerozolimie znalazlem tanie mieszkanie 3km od centrum z parkingiem skąd łatwo będzie wyjechać w sobotę wczesnie rano nad morze martwe.

Co do niedzieli to cała poświęcam na Jerozolimę. Wylot mam o 14:30.czy warto podjechać np do Jaffy czy jeszcze się pokręcić po Jerozolimie i o 11:30 być na lotnisku?

Znajdę jakiś supermarket w drodze z lotniska po 14 w piatek?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 22 Lut 2018 18:49 

Rejestracja: 09 Sie 2015
Posty: 247
Washington napisał(a):
Dzień 4 Jerozolima – Betlejem – St. George Monastery



No trudno, chwile kręcimy się po centrum Betlejem, zaglądając w boczne uliczki, ale że nie widzimy nic ciekawego
Image
ot bazary jak wszędzie, wracamy z powrotem.

Jedziemy do Tel Avivu, a dokładniej do starej Jaffy. Parkujemy zgodnie z wskazówkami z forum w tym oto bezpłatnym miejscu 32.056518,34.758768.


Właśnie idąc uliczką na zdjęciu do końca przed wieżą kościoła w lewo (widoczną na zdjęciu w tle) można kupić bardzo tanio falafele w bułce po 2 NIS ( u Jozefa i jego żony smażących na bieżąco kulki, pikantny sos samoobsługa, żona mówi po angielsku) i wiele różnych tanich rzeczy głównie spożywki ale nie tylko. Niesamowity arabski targ, byliśmy w sobotę . Wydzierający się sprzedawcy, specyficzny bliskowschodni klimat, jedno z miejsc które pozostawiło na nas największe wrażenie. Na tej samej ulicy koło ozdobnego pomnika idąc do góry, po prawej można napić się wyciskanego soku kawę i herbatę u Samiego, poznacie go po tym że roznosi napoje na miedzianej tacce na łańcuszku. Ma zeszyt z wpisami od Polaków Nieco poniżej sklep z tanią kawą mieloną na bieżąco i wieloma przyprawami, zaprowadził mnie tam lokals, ceny najmniej klika razy niższe niż w Jerozolimie

Odnośnie parkingu w Jaffie dostaliśmy mandat 100 ILS, prawdopodobnie jest tam ograniczenie parkowania ze względu na godziny byliśmy koło 19
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 96 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group