Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 96 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 18 Mar 2014 19:27 

Rejestracja: 23 Lis 2013
Posty: 40
link już działa, napisałem do właściciela strony który powiedział mi, że skasował opcję z campingami bo myślał, że nie jest użyteczna. Teraz już wszystko działa jak wcześniej :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Washington lubi ten post.
 
      
Urlop w Tajlandii: Ko Samui i Bangkok w jednej podróży z Warszawy za 3247 PLN (z dużym bagażem) Urlop w Tajlandii: Ko Samui i Bangkok w jednej podróży z Warszawy za 3247 PLN (z dużym bagażem)
Tanie loty w grupie Lufthansy: Włochy, Chorwacja, Grecja i Hiszpania z Polski od 411 PLN Tanie loty w grupie Lufthansy: Włochy, Chorwacja, Grecja i Hiszpania z Polski od 411 PLN
#42 PostWysłany: 20 Mar 2014 14:42 

Rejestracja: 24 Maj 2012
Posty: 418
niebieski
Świetna relacja,

Czy mógłbyś napisać jeszcze coś więcej o spaniu na kempingach?
Wg Twojego wykazu pól namiotowych na większości z nich nie ma sanitariatów a podajesz, że w rzeczywistości były.
Jakie były temperatury w nocy ? Nie obawialiście się skorpionów i węży?

Jaki mieliście namiot - rozumiem, że udało się Wam go zmieścić w bagaż podręczny?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 20 Mar 2014 15:15 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7799
Co do sanitariatów - wydaje mi się że w relacji opisałem dokładnie, ale napiszę jeszcze raz - pierwszy nocleg mieliśmy na plaży w Ein Gedi i tam były - bo jest to normalne kąpielisko. Na dwóch noclegach na pustyni nie było (zarówno według mapy jak i w rzeczywistości) - ale wtedy myliśmy się na kąpieliskach przed udaniem się na nocleg (są prysznice - i w Ein Gedi i na koralowej plaży). Pod Jerozolimą jest napisane że jest kranik z wodą, i tyle tylko też tam było - ze względu jednak że nikogo nie było w okolicy służył nam za prysznic ;) Co do innych potrzeb niż mycie:P to toalet poza kąpieliskami zazwyczaj brak na kempingach, ale zawsze na wszelkie wyprawy zabieramy niezbędnik podróżnika w postaci jednej lub dwóch rolek ;)

Węże i skorpiony - cóż, węże za dnia się raczej wygrzewają, ich się nie obawialiśmy że nadepniemy w nocy, zaś co do skorpionów to wydaje mi się że ryzyko też nie było za duże - choć przed założeniem butów rano odwracaliśmy i wytrząsaliśmy na wszelki wypadek
Temperatury.. zdecydowanie za niskie;) Nie miałem termometru, ale wydaje mi się że w nocy ok zera lub trochę poniżej ( czyli tyle co było wtedy w Pl jak wracałem - bo miałem te same ubranie i podobne było moje odczucie - ubranie na chodzenie przy takiej temperaturze dobre, do spania niewystarczające..)

Namiot zmieściliśmy w podręcznym - jedyną problematyczną częścią były maszty, które na długość są dłuższe niż najdłuższy wymiar małego podręcznego - ale z pomocą przychodzi matematyka ;) Po przekątnej już maszty po złożeniu się mieściły tylko wystawały przez rozpięty lekko plecak - choć mi akurat nikt nie sprawdzał wymiarów plecaka samemu sprawdziłem w koszyku by wiedzieć na przyszłość.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 20 Mar 2014 16:42 

Rejestracja: 24 Maj 2012
Posty: 418
niebieski
Dziękuję za odpowiedzi, w razie jakichś wątpliwości odezwę się jeszcze z jakimś pytaniem na PRIV. Pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 25 Mar 2014 10:26 

Rejestracja: 23 Sty 2014
Posty: 288
Loty: 77
Kilometry: 194 843
Washington napisał(a):
Namiot zmieściliśmy w podręcznym - jedyną problematyczną częścią były maszty, które na długość są dłuższe niż najdłuższy wymiar małego podręcznego - ale z pomocą przychodzi matematyka ;) Po przekątnej już maszty po złożeniu się mieściły tylko wystawały przez rozpięty lekko plecak - choć mi akurat nikt nie sprawdzał wymiarów plecaka samemu sprawdziłem w koszyku by wiedzieć na przyszłość.


mam pytanie, jak rozwiązaliście kwestie karimat? Mieliście jakieś małe lekkie maty samopompujące czy zastosowaliście inne rozwiązanie np. zdobyte na miejscu kartony? ;) Może kojarzysz czy są w Izraelu jakieś duże sklepy sportowe typu Decathlon, gdzie można kupić jakąś tania karimatę za 20zł i później wyrzucić? :)

Dzięki
_________________
AJki w podróży :)
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 25 Mar 2014 11:25 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7799
Niestety lekkich, malych mat nie mamy (choc od jakiegos czasu szukam) bo lekkie nie sa tanie, a tanie nie sa lekkie ;) dlatego na podloge rozkladamy zwykle kurtki czy inne nieuzywane czesci garderoby. Sklepu sportowego nie kojarze ale watpie by w Izraelu byl tani ;)

Wysłane z mojego LG-E460 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 19 Kwi 2014 20:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Kwi 2014
Posty: 93
Loty: 37
Kilometry: 81 410
Siema
Zamierzam udać się do Izraela 3.05-08.05(z Katowic) i z bardzo podobnym planem podróży , i dlatego nasuwa się kilka pytań:
1.Czy jak przyjechaliście wymienialiście pieniądze na lotnisku? bo potem robiliście zakupy w sklepie.
2.Czy mieliście GPS? czy posługiwaliście sie mapą?
3.Czy coś usuną/dodał byś z/do waszej podróży?
4. Czy kredytówka Wizza CITY banku jest dobrą kartą na tą podróż?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 19 Kwi 2014 21:18 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7799
Ad 1 - nie, praktycznie zawsze wybieram po prostu z bankomatów (bez prowizyjna karta, jedyna strata na kursie bankowym)
Ad 2 - mieliśmy nawigację na smartfonie - darmowy trial Syngic (do miast bardzo potrzebne, resztę dało by radę na mapie)
Ad 3 - zmienił bym termin na cieplejszy bo noclegi w namiocie wyszły masakryczne ;) z perspektywy czasu żałuję też trochę że ostatniego dnia odpuściliśmy aktywne zwiedzanie (Jaffa/Tel Aviv aż takie ciekawe nie były by spędzić tam tyle czasu), ale wtedy byliśmy zmęczeni morderczym tempem
Ad 4 - szczerze mówiąc nie wiem, bo nie posiadam, nie znam tabeli opłat i prowizji, kursów itd
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 20 Kwi 2014 13:02 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8895
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Ad. 4
Przeliczniki, jak to w banku, nie są specjalnie korzystne. Natomiast ja zawsze jej używam, nigdy nie miałem problemów z akceptacją czy czymś podobnym. Chyba tylko raz, gdy chciałem zrobić zakupy przez internet, a byłem wtedy w Rosji, to płatność nie chciała mi przejść.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 22 Kwi 2014 07:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2010
Posty: 354
niebieski
Jeśli ktoś szuka świeżych informacji o Izraelu zapraszam na mój funpage na:
www.facebook.com/lifetripblog. Fotki i praktyczne informacje w postaci krótkich postów.
_________________
Image
http://www.facebook.com/lifetripblog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 22 Kwi 2014 09:26 

Rejestracja: 23 Sty 2014
Posty: 288
Loty: 77
Kilometry: 194 843
matmax3 napisał(a):
1.Czy jak przyjechaliście wymienialiście pieniądze na lotnisku? bo potem robiliście zakupy w sklepie.

Washington napisał(a):
Ad 1 - nie, praktycznie zawsze wybieram po prostu z bankomatów (bez prowizyjna karta, jedyna strata na kursie bankowym)

Mamy karty z bezpłatnymi wypłatami w kraju i zagranicą, a jednak niektóre bankomaty pobierały dodatkowa opłatę 6,99NIS z opisem, że to opłata niezależna od naszego banku.
Inna rzecz, że nigdzie nie ma problemu z płatnością kartą (poza targami/straganami ;))
_________________
AJki w podróży :)
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 22 Kwi 2014 11:48 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2790
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
@Washington: czy prowadzenie samochodu w Szabat jest dozwolone dla goja? Czy dam radę w sobotę wydostać się z Jerozolimy nad Morze Martwe, a później do Eilatu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 22 Kwi 2014 12:07 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7799
AJAJ napisał(a):
Mamy karty z bezpłatnymi wypłatami w kraju i zagranicą, a jednak niektóre bankomaty pobierały dodatkowa opłatę 6,99NIS z opisem, że to opłata niezależna od naszego banku.
Inna rzecz, że nigdzie nie ma problemu z płatnością kartą (poza targami/straganami ;))


To prawda, ale zawsze taka informacja jest podana przez bankomat przed momentem akceptacji transakcji. A że bankomatów nie brakuje można po prostu przejść się do innego.

vincenz napisał(a):
@Washington: czy prowadzenie samochodu w Szabat jest dozwolone dla goja? Czy dam radę w sobotę wydostać się z Jerozolimy nad Morze Martwe, a później do Eilatu?

Na bardzo wiele rzeczy nie tylko goje mogą sobie pozwolić w Szabat. Zasada jest prosta - unikać ortodoksów i ich dzielnic. Tam jak czytałem (nie doświadczyłem, nie chciałem tego sprawdzić) mogą Cię opluć czy rzucić kamieniem w samochód. Ale z normalnym poruszaniem się po drogach nie będziesz miał żadnego problemu
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 22 Kwi 2014 13:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4470
srebrny
Washington napisał(a):

... raz kupiony falafel, kilka ich obwarzanków z sezamem (całkiem niezły stosunek cena/najedzenie - o ile kupuje się od ulicznego sprzedawcy),...

Proszę podaj orientacyjne ceny falafela i obwarzanków ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 22 Kwi 2014 13:19 

Rejestracja: 10 Mar 2013
Posty: 74
Na starym miescie w Jerozolimie Arabski chleb pita kosztuje 1 szekel.
_________________
http://my.flightmemory.com/image/dankle.gif
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 22 Kwi 2014 14:42 

Rejestracja: 19 Lut 2014
Posty: 314
matmax3 napisał(a):
Siema
Zamierzam udać się do Izraela 3.05-08.05(z Katowic) i z bardzo podobnym planem podróży , i dlatego nasuwa się kilka pytań:
1.Czy jak przyjechaliście wymienialiście pieniądze na lotnisku? bo potem robiliście zakupy w sklepie.


Ja szekle kupiłem w dobrym kantorze w Polsce. Wyszło 900 PLN za 1000NIS (kurs NBP to 880PLN). Później potrzebowałem trochę gotówki i... trafiłem do bankomatu w kantorze przy bramie jaffskiej. GLUPI BYLEM. Za 1000NIS pan policzyl iles tam USD, po czym dodal 2USD prowizji, kochany mbank przeliczyl na EUR i w efekcie zeszlo mi z konta 1140PLN...

Więc uważajcie na bankomaty w kantorach i biurach informacji turystycznej, bo można się nieźle przejechać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 22 Kwi 2014 15:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Kwi 2014
Posty: 93
Loty: 37
Kilometry: 81 410
Cytuj:
a szekle kupiłem w dobrym kantorze w Polsce. Wyszło 900 PLN za 1000NIS (kurs NBP to 880PLN)

ooo dobra opcja:) teraz muszę w Katowicach taki kantor znaleść:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 22 Kwi 2014 15:35 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7799
wtak napisał(a):
Proszę podaj orientacyjne ceny falafela i obwarzanków ;)

Obwarzanki ok 1nis (a np w Betlejem już tylko 0,5 :) ). Falafel nie chcę skłamać ale z tego co pamiętam 4 nis. (od Palestyńczyków oczywiście, z ulicy. U Żydów ok 10 w lokalu da się znaleźć - tylko po co? ;) )
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
wtak lubi ten post.
 
      
#59 PostWysłany: 25 Kwi 2014 19:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Kwi 2014
Posty: 93
Loty: 37
Kilometry: 81 410
Washington napisał(a):
Ad 2 - mieliśmy nawigację na smartfonie - darmowy trial Syngic (do miast bardzo potrzebne, resztę dało by radę na mapie)


https://itunes.apple.com/us/app/sygic-g ... 93266?mt=8 o tą chodzi?

mam ją mam ściągniętą ale w żadnym z rejonów niema Izraela (powinien być w Middle East chyba)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 26 Kwi 2014 12:38 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8895
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Izrael jest oddzielnie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 96 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group