Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 96 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 20 Lut 2014 23:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1049
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
Drogi 1 i 90 znajdują się na terenie Palestyny ale są pod kontrolą Izraela i tam można bez problemu wjeżdżać.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off
blazejbaklazan lubi ten post.
 
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#22 PostWysłany: 20 Lut 2014 23:48 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
Są również green card na kilka wejść do parków narodowych, do kupienia w informacji turystycznej, ale u nas po przeliczeniu okazało się że nic byśmy nie zyskali.
Co do drogi 1 i 90 to tak jak pisze olus. Ogólnie temat terytorium autonomii - tego kto gdzie sprawuje kontrolę jest trochę bardziej skomplikowany - są różne strefy w różnych rejonach. Myślę że do czasu awarii/wypadku nie będzie problemu z jeżdżeniem autem z wypożyczalni, wiadomo - na własne ryzyko.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 20 Lut 2014 23:50 

Rejestracja: 22 Mar 2013
Posty: 684
Loty: 203
Kilometry: 369 695
niebieski
Super relacja!
Co jedliście, że wydaliście 62 zł przez 5 dni? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 21 Lut 2014 00:06 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
Przecież napisał, że serki topione, ketchup i wodę mineralną ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#25 PostWysłany: 21 Lut 2014 00:19 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
no mniej więcej :lol:

z picia - zgrzewka wody starczyła bo co jakiś czas są punkty z źródłami wody pitnej, uzupełnialiśmy wtedy zapasy
z jedzenia - kilka snickersów zabranych z Polski, raz kupiony falafel, kilka ich obwarzanków z sezamem (całkiem niezły stosunek cena/najedzenie - o ile kupuje się od ulicznego sprzedawcy), i kanapki - z 2 największych jakie były w sklepie bochenków chleba - z serkami topionymi z kechupem, z marmoladą z Polski i z nutellą (była najtańszym czekoladowym smarowidłem o dziwo)

słowem - rozpusta :lol:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 21 Lut 2014 00:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
hehehe 62 pln na żarcie na 5 dni, masakra jakaś, ale co zobaczyliście to Wasze
taniej by wyszło, jak byście jedli chleb posmarowany nożem a nie serkiem topionym ;)

Załączniki:
pyszna_kanapka.jpg
pyszna_kanapka.jpg [ 38.16 KiB | Obejrzany 12845 razy ]
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#27 PostWysłany: 21 Lut 2014 10:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Wrz 2013
Posty: 495
Loty: 35
Kilometry: 111 384
super relacja, i rzeczywiście checkpointy szokują, tez wyobrażałam sobie większe kontrole;) nutella? rozpustaaaa ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 22 Lut 2014 01:37 

Rejestracja: 10 Gru 2013
Posty: 3
olus napisał(a):
Drogi 1 i 90 znajdują się na terenie Palestyny ale są pod kontrolą Izraela i tam można bez problemu wjeżdżać.


Czy to informacja pewna w 100%? Również wybieram się do Izraela i chciałbym z Jerozolimy jechać wypożyczonym autem do Masady a nie chcę ryzykować.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 22 Lut 2014 09:53 

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 179
romanromancz napisał(a):
olus napisał(a):
Drogi 1 i 90 znajdują się na terenie Palestyny ale są pod kontrolą Izraela i tam można bez problemu wjeżdżać.


Czy to informacja pewna w 100%? Również wybieram się do Izraela i chciałbym z Jerozolimy jechać wypożyczonym autem do Masady a nie chcę ryzykować.


Tak, ta informacja jest pewna.
Cała trasa jest pod kontrolą Izraela.
Jeśli byś wjeżdżał na terytorium Autonomii poinformowały by cię o tym duże czerwone tablice.
Tak że bez obaw.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 25 Lut 2014 20:15 

Relację właśnie zaprosiłem na główną F4F. Miła lektura
Góra
 PM off  
      
#31 PostWysłany: 28 Lut 2014 12:11 

Rejestracja: 23 Sty 2014
Posty: 140
Mam pytanie. Jak udało się wam dostać na wzgórze świątynne w Jerozolimie? Z tego co wiem niewierni wpuszczani są tylko jedną bramą, przed którą zwykle stoi wielka kolejka na dobre kilkadziesiąt minut czekania.

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 28 Lut 2014 15:25 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
Jest jedno wejscie i jedno wyjscie. Ale kolejka byla na 5-10 minut, wszystko szlo sprawnie - i byla to jedyna kolejka, wbrew temu co czytalem nie bylo takowej ani do Grobu Panskiego, ani w bazylice w Betlejem

Wysłane z mojego LG-E460 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 28 Lut 2014 17:15 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5133
srebrny
super washington, dzieki za relacje, Izrael bardzo chetnie zobaczymy :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 01 Mar 2014 12:12 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8849
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Dobrze jest też upewnić się w kwestii godzin, w jakich można wejść na wzgórze.

Np. w LP jest napisane, że wchodzenie jest chyba do 11:30, a jak przyszliśmy przed 11, to już nie wpuszczali, bo teraz czas zimowy i tylko do 10:30.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 10 Mar 2014 12:06 

Rejestracja: 23 Sty 2014
Posty: 288
Loty: 77
Kilometry: 194 843
mam jeszcze jedno pytanie (jeśli pisałeś o tym wcześniej i mi umknęło to sorki) - czy pola namiotowe są płatne? Jeśli tak jaki to jest mniej więcej koszt?
Dzięki
_________________
AJki w podróży :)
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 10 Mar 2014 17:11 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
Te z których korzystaliśmy były bezpłatne, i tak jest w większości przypadków. Pod linkiem który przesłałem jest mapa kempingów i po kliknięciu na konkretny nas interesujący w opisie jest napisane czy płatny czy nie ;) http://www.tiuli.com/map.asp?lon=35.212 ... 34&lng=eng

edit z niewiadomych powodów wyświetlają się tylko szlaki turystyczne a kempingi nie.. albo wykasowali albo strona w trakcie modernizacji jest..
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 10 Mar 2014 19:04 

Rejestracja: 03 Maj 2012
Posty: 277
Fajna relacja, super się czyta!:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 17 Mar 2014 16:26 

Rejestracja: 23 Sty 2014
Posty: 288
Loty: 77
Kilometry: 194 843
Washington napisał(a):
Te z których korzystaliśmy były bezpłatne, i tak jest w większości przypadków. Pod linkiem który przesłałem jest mapa kempingów i po kliknięciu na konkretny nas interesujący w opisie jest napisane czy płatny czy nie ;) http://www.tiuli.com/map.asp?lon=35.212 ... 34&lng=eng

edit z niewiadomych powodów wyświetlają się tylko szlaki turystyczne a kempingi nie.. albo wykasowali albo strona w trakcie modernizacji jest..


teraz nawet nie chce się otworzyć :/
ktoś, coś poratuje? jakieś inne mapy?
jest możliwość zdobycia takiej mapy z zaznaczonymi polami na miejscu?
_________________
AJki w podróży :)
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 17 Mar 2014 16:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1049
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
http://www.israeltraveler.org/en/sites/overnight-campground/tel-aviv Podczas naszej podrozy korzystalismy z kempingow opisanych na tej stronie.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 18 Mar 2014 14:15 

Rejestracja: 23 Sty 2014
Posty: 288
Loty: 77
Kilometry: 194 843
dzięki olus

Washington napisał(a):
Te z których korzystaliśmy były bezpłatne, i tak jest w większości przypadków. Pod linkiem który przesłałem jest mapa kempingów i po kliknięciu na konkretny nas interesujący w opisie jest napisane czy płatny czy nie ;) http://www.tiuli.com/map.asp?lon=35.212 ... 34&lng=eng

edit z niewiadomych powodów wyświetlają się tylko szlaki turystyczne a kempingi nie.. albo wykasowali albo strona w trakcie modernizacji jest..



Może komuś się przyda :) link już działa, po prawej stronie w "Map Layers" należy tylko przełączyć opcje "camping sites"

Załączniki:
Przechwytywanie.JPG
Przechwytywanie.JPG [ 93.03 KiB | Obejrzany 12788 razy ]
_________________
AJki w podróży :)
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 96 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group