Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 50 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 06 Wrz 2020 13:29 

Rejestracja: 06 Wrz 2020
Posty: 24
Witam serdecznie.

Chcę niebawem wybrać się na urlop na Ukrainę. Nie dysponuję wielkimi funduszami, dlatego też Lwów raczej odpada, gdyż jak na ukraińskie miasto jest dość drogi. Zwłaszcza nocleg, gdyż chcę wynająć tymczasowe mieszkanie. Dlatego też myślę o innym większym mieście na zachodniej Ukrainie - Iwano Frankowsku.

Czy dogadam się w Iwano Frankowsku po polsku tak dobrze jak we Lwowie? Czy rzeczywiście jest tam taniej? Czy jest to popularny kierunek turystyczny? Czy może ktoś poleci mi inne zachodnio-ukrainskie miasto, które jest w miarę duże i nie zrujnuje mnie finansowo?

Pozdrawiam.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 06 Wrz 2020 17:29, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN
Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN
#2 PostWysłany: 06 Wrz 2020 13:34 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
Ile masz na to kasy i na jaki okres?

i niebawem wybrac to kiedy? Ukraina zamknieta dla turystow
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 06 Wrz 2020 13:57 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8899
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
Iwano Frankowsk to fajne miasto, ale tak może na dzień. Może jest coś ciekawego w okolicach? Tego nie wiem.
Niewąpliwą "atrakcją" jest wylot z tamtejszego lotniska, bo podejrzewam, że przez 4 lata, kiedy stamtąd leciałem, niewiele się zmieniło.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 06 Wrz 2020 14:07 

Rejestracja: 06 Wrz 2020
Posty: 24
Nie mam dokładnie zaplanowanego budżetu na ten urlop, ale z ogólnych wyliczeń widzę, że na dwa lub trzy tygodnie w Lwowie nie będzie mnie stać. A chcę wynająć sobie tymczasowe mieszkanie na ten okres. Dlatego szukam miasta, które będzie tańszą alternatywą. Nie zależy mi też bardzo na zwiedzaniu, a bardziej na tym, aby zobaczyć jak żyje się w ukraińskim mieście, gdyż nigdy w tym państwie nie byłem.

Wiem, że na chwilę obecną Ukraina jest zamknięta dla turystów, ale planuje jechać, jak tylko otworzą granicę. Może być październik, listopad...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 06 Wrz 2020 14:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 1422
Loty: 167
Kilometry: 304 855
złoty
Ja polecałbym jednak Lwów. Nie wiem, czy oferta z linku jest aktualna, ale warunki na 1-2 os. wystarczające, właściciel mówi po polsku. W pobliżu jest tani bar, gdzie przychodzą lokalsi i pracownicy biur. Można spokojnie i niedrogo pomieszkać nawet dłuższy czas.
http://strefa.lwow.pl.ua/noclegi.html
Góra
 Profil Relacje PM off
Gadekk lubi ten post.
Gadekk uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 06 Wrz 2020 14:38 

Rejestracja: 06 Wrz 2020
Posty: 24
Rzeczywiście jest to bardzo atrakcyjna oferta na wynajęcie mieszkania. Tym bardziej, jeśli chodzi o wynajem na dwa lub trzy tygodnie. Jestem skłonny jednak zastanowić się nad tym Lwowem...

Chciałbym jednak wiedzieć, czy rzeczywiście Lwów jest aż tak dużo lepszy, jeśli chcemy pojechać tam turystycznie? Czy ceny są dużo wyższe, niz w Iwano Frankowsku, czy tylko trochę? Czy w Iwano Frankowsku dogadam się bez problemu po polsku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 06 Wrz 2020 14:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 1422
Loty: 167
Kilometry: 304 855
złoty
Warto najpierw poczytać o miejscach, które zamierzamu odwiedzić, zwłaszcza że Lwów ma bardzo bogatą historię i wiele walorów czy miejsc interesujących dla nas, Polaków. Ta historia na każdym kroku się przeplata... By to zobaczyć i poczuć atmosferę miasta, nie jest potrzebny duży budżet.
Iwano-Frankiwsk dobrze zobaczyć sobie po drodze, w tranzycie np. Miasto niczym specjalnym się nie wyróżnia, by miało przyciągnąć rzesze turystów. A różnica w kosztach, nie będzie aż tak wielka, (może kilkanaście%) by odpuszczać Lwów.
Niektóre kwestie są nieprzeliczalne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 06 Wrz 2020 15:08 

Rejestracja: 06 Wrz 2020
Posty: 24
Czytałem w internecie dużo na temat Lwowa. Prawie za każdym razem to miasto było przedstawiane jako takie "komercyjne" i mocno nastawione na turystow,. Przez co po prostu drogie. Gdzieś tam natknąłem się również na stwierdzenie, że ceny w sklepach w Iwano Frankowsku są prawie dwa razy niższe, niż w Lwowie. Czy mam rozumieć, że to nieprawda???

Ogólnie nie zależy mi na zwiedzaniu zabytków, a bardziej na tym, aby po prostu pomieszkać jakiś czas na Ukrainie, dlatego myślałem o Iwano Frankowsku. Co prawda mniejsze miasto, ale to mi akurat nie przeszkadza... Tylko nie wiem, jak tam traktują Polaków i czy dogadam się tam po polsku?


Ostatnio edytowany przez michzak, 06 Wrz 2020 15:39, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 06 Wrz 2020 15:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 1422
Loty: 167
Kilometry: 304 855
złoty
Nie wiem. Wchodzę na stronę Arsen (supermarkety) i widzę te same ceny w gazetce, w obydwu miastach. Przy okazji można sobie przeliczyć ceny produktów. Podobnie z gastronomią. Można wejść przez Google Maps na strony lokali i zobaczyć ceny w menu. Żadna wiedza tajemna...
Wędliny i sery mogą byc droższe niż w Polsce. Wodę do gotowania najlepiej kupować butelkowaną.
http://evrotek.com/ru/arsen/akcii-katalog/?cityID=1
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 06 Wrz 2020 15:22 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3528
srebrny
Kubas33 napisał(a):
Gdzieś tam natknąłem się również na stwierdzenie, że ceny w sklepach w Iwano Frankowsku są prawie dwa razy niższe, niż w Lwowie. ???


watpie. ceny w sklepach pewnie podobne. drozej moze byc w knajpach i noclegi. mniejsze miasto wcale nie musi byc tansze bo wybor/konkurencja mniejsza (np jeden lokalny sklepik). poza tym nie wiem czy w IF mozna kupic dobre piwo, a we L mozna.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 06 Wrz 2020 15:24 

Rejestracja: 06 Wrz 2020
Posty: 24
Może tylko ceny jedzenia w lokalach i restauracjach są wyraźnie wyższe... W sumie miałoby to sens.

A czy wiesz może jak w Iwano Frankowsku traktuje się Polaków i czy można dogadać się tam po polsku z taką łatwością, jak we Lwowie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 06 Wrz 2020 15:35 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3528
srebrny
nie wiem, ale calkiem mozliwe https://ckpide.eu/pl/

tyle ze raczej nie latwiej niz we Lwowie, ktory jest turystyczny
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 06 Wrz 2020 15:43 

Rejestracja: 06 Wrz 2020
Posty: 24
No widzę, że jako tako "Polskość" tam istnieje. Tyle, że - tak, jak piszesz - to raczej nie to samo, co we Lwowie.

A czy ktokolwiek był w Iwano Frankowsku i mógłby powiedzieć jak tam jest?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 06 Wrz 2020 16:44 

Rejestracja: 12 Kwi 2010
Posty: 351
niebieski
Byłem w IF, miasto do zobaczenia w ciągu jednego dnia.
Lwów jest 3 x ciekawszy, a z uwagi na konkurencję usługodawców, niewiele droższy, o ile w ogóle.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 06 Wrz 2020 17:07 

Rejestracja: 06 Wrz 2020
Posty: 24
MeHow... Czyli mam rozumieć, że w knajpach i restauracjach we Lwowie, zapłacę jedynie troszkę więcej niż w IF?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 06 Wrz 2020 17:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2012
Posty: 461
srebrny
Kubas33 napisał(a):
Czy jest to popularny kierunek turystyczny? Czy może ktoś poleci mi inne zachodnio-ukrainskie miasto, które jest w miarę duże i nie zrujnuje mnie finansowo?


Sens pobytu w IF widzę gdybyś jednak chciał zwiedzać okolicę, marszrutki powinny działać (będziesz miał prawdziwy ukraiński koloryt), rzuć sobie okiem na mapę, niedaleko masz Kołomyję (muzeum pisanek), Park Narodowy Synewyr, górę Makowica (wjazd wyciągiem), a i jedzenie powinno być trochę inne niż typowo turystyczne, więcej wpływów rumuńskich czy węgierskich, bogracze, banosze itd.

Inną kwestią pogoda, w październiku i listopadzie może być już po prostu zimno.
_________________
Ніночка
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 06 Wrz 2020 18:49 

Rejestracja: 06 Wrz 2020
Posty: 24
W zasadzie, to tak, jak pisałem - nie zależy mi jako tako na zwiedzaniu, ale bardziej na tym, aby po prostu pomieszkać w ukraińskim mieście i zobaczyć jak to jest. Porozglądać się po okolicy, odwiedzić kilka restauracji, kawiarni. Dlatego też głównie zależy mi na tym, aby było tanio, gdyż będę miał ograniczony budżet. Ważne też, abym bez problemu dogadał się po polsku.

No, ale jeśli ceny w restauracjach i kawiarniach we Lwowie rzeczywiście mają być podobne do tych w IF, to może rzeczywiście jednak wybrałbym Lwów. Ceny w zwykłych marketach też powinny być takie same. Kwestią tylko wynajęcia taniego mieszkania na krótki czas. No ale we Lwowie też można znaleźć perełki w takiej cenie, jak w IF.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 06 Wrz 2020 18:58, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 07 Wrz 2020 09:56 

Rejestracja: 12 Kwi 2010
Posty: 351
niebieski
Oczywiście, niektóre knajpy we Lwowie mają ceny dostosowane do turystów zachodnich, więc niektóre będą po prostu droższe niż w IF. Natomiast z kilkoma Puzatymi Chatami i innymi bistro typu stolovaja na pewno nie zginiesz. Konkurencja wśród knajp robi swoje.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 07 Wrz 2020 10:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4573
Loty: 639
Kilometry: 792 498
HON fly4free
Jeśli chcesz wiedzieć 3 tyg w jednym miejscu to lepiej w Czerniowcach niż we Franku.

Franek ma ciekawe miejsca (cyrk handlowy) ale Czerniowce to zupełnie inny level. I zawsze na bazar można pójść - ciekawe jak on dodała Covidowo? Może się okazać, że nie na bazar a miejsce po bazarze
Góra
 Profil Relacje PM off
vivere lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 07 Wrz 2020 10:31 

Rejestracja: 04 Lut 2017
Posty: 300
Loty: 205
Kilometry: 194 715
niebieski
A nie lepiej pomieszkać po tygodniu w trzech różnych miastach? Jeśli tam nie chcesz pracować, to szybko znudzisz się jednym miastem. A pytanie, czy dogadasz się po polsku jest pytaniem błędnym. We Lwowie część ludzi rozumie, część nie. Trafisz na tych nie mówiących i co? Języki bardzo podobne, załapiesz od razu. Tylko oczywiście trzeba znać cyrylicę, żeby cokolwiek pojąć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 50 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group