Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 04 Lut 2016 09:19 

Rejestracja: 05 Sie 2013
Posty: 76
Loty: 16
Kilometry: 50 774
Hej,
właśnie jestem w trakcie zbierania wiedzy na temat Islandii. Chciałbym pojechać w czerwcu na 7/8 dni ale przeczytałem dzisiaj, że interior jest "otwarty" dopiero od lipca? Możecie coś powiedzieć na ten temat?

Dzięki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 14 Kwi 2016 08:59 

Rejestracja: 30 Maj 2012
Posty: 201
niebieski
Wszystko masz wyłożone tu - w oficjalnej broszurze zarządu dróg:
http://www.vegagerdin.is/vefur2.nsf/Files/Opnun_fjallvega_en_2016/$file/Opnun_fjallvega_en_2016.pdf

Temat wałkowany na wielu forach i w wielu językach - bez 100% konkluzji, może dlatego nikt nie odpisuje ;) - bo nikt nie obieca że będzie wtedy czy wtedy otwarte. Masz w załączniku podane przykładowe daty, kiedy udało im się otworzyć daną drogę w minionych latach. Mają w tym "preferowaną" kolejność i dość powtarzalną logikę (stąd broszura), ale odbywa się to w zależności od tego jaka była zima i jaka jest bieżąca pogoda, może być i tak, ze na koniec czerwca większość dróg uda się przetrzeć, a możesz i w lipcu dojechać tylko w część miejsc. Kiedy już jesteś na wyspie po prostu trzeba sprawdzać http://www.road.is - o czym było już tyle razy, ze szkoda się powtarzać. Tak czy inaczej wyjazd przed 15 czerwca to raczej przebieżka dookoła :) następny miesiąc - loteria :) W każdym przypadku i tak warto. Zacznij od linku z broszurą powyżej. Powodzenia!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 21 Kwi 2017 13:24 

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 103
A ja mam pytanie odnośnie pogody/warunków w czerwcu.
Na razie nie wykupiliśmy rejestrowanego bagażu, mamy tylko podręczny z wizza (lecimy tylko na 3 dni), więc zastanawiam się czy w ogóle jest sens dopłacania za walizkę - pamiątek i innych gratów i tak nie kupimy, bo ceny skutecznie nas zniechęcają ;)
jest to pierwszy wypad na I. więc nie wiem dokładnie czego się spodziewać (zdaję sobie sprawę, że pogoda jest nieprzewidywalna). Ale czy jadąc w czerwcu, gdzie generalnie nie powinno być śniegu brać rzeczy typu odzież termoaktywna, spodnie nieprzemakalne, buty do trekkingu, gruba kurtka, czy też "standardowe" ciuchy wystarczą (w sensie butów sportowych z grubszą podeszwą, jakieś dresy/jeansy, bluza + lekka kurtka przeciwdeszczowa)?
Nie planujemy zbaczać z trasy - raczej objazd standardowych atrakcji. Za wszelkie wskazówki będę wdzięczna :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 21 Kwi 2017 14:34 

Rejestracja: 27 Lis 2015
Posty: 164
niebieski
Przygotowałbym się na deszcz, wiatr, słońce oraz na zmienne temperatury (od okolic zera do poziomu 15°C). Kurtka przeciwdeszczowa, polar, rękawiczki, czapka i krem z filtrem. Do tego wygodne buty oraz grube i cienkie skarpety. Chyba o niczym ważnym nie zapomniałem....
_________________
Islandzki album: https://www.flickr.com/photos/jaz99/alb ... 7963495014
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 21 Kwi 2017 21:21 

Rejestracja: 30 Maj 2012
Posty: 201
niebieski
tak jak napisał @‌jaz99‌.
Do tego jeszcze zależy czy ów krótki wypad to ma być Golden Circle + od Reykiaviku do Vik (ew. Jokulsarlon jeśli czas i pogoda pozwoli) [bo jasno niemal całą dobę]. Bo jeśli plan jest bardziej szalony lub nieokreślony albo nie planujecie wynajmu auta (tylko komunikacja publiczna lub autostop) to zdecydowanie odradzam bagaż "mini-wizz" a co za tym idzie brak zapasowych ciuchów w wersji "podwójna cebula - tzn. jedna na sobie, druga w plecaku - i to od butów po czapkę).

Samo południowe wybrzeże na odcinku pierwszych 200 km bywa bardzo łaskawe w czerwcu, wśród błękitu/fioletu (?) kwiatów można wręcz zupełnie zapomnieć o naszym straszeniu zimnem i nieźle śmiać się z naszych szczerych rad. Jednak to może się "spontanicznie" zmienić, szczególnie jeśli nagle równie spontanicznie rozszerzą Ci się plany [trekking w góry, zwiedzanie nocą (bo jasno i mniej ludzi) albo... śnieżyca jaką spotkałem tam i w lipcu;)]. Rozszerzenie podręcznego do normalnych rozmiarów to małe koszty w porównaniu z przeziębieniem lub złością jaka ogarnia gdy coś nie idzie ;) A tak zawsze i strój do kąpania zabierzesz i aparatu fotograficznego nie poniszczysz, bryłkę lawy na pamiątkę przywieziesz babci lub teściowej, słoną czekoladę... W ostateczności 20 darmowych mapek turystycznych "niezbędnych" na okoliczność nieodzownego powrotu :) A gdyby nie starczało w domowym budżecie na większy podręczny to dokup pierwszeństwo wejścia na pokład - w nim przecież jest zawarty druga sztuka małego podręcznego, niemalże taka sama jak pierwotny mały podręczny. Tu koszty są już bardzo "przyjazne", niewspółmiernie do korzyści [mówię o bagażu, bo pierwszeństwo wejścia mi po nic]. Każdy stres odnośnie bagażu w lotach z/na Islandię zupełnie mi się nie kleji z błogim, odlotowym, totalnie nieziemskim charakterem wyjazdu tam.

P.S.
I ten krem z filtrem to weź sobie bardzo mocno "do serca" (do 100 ml oczywiscie - nawet jeśli nie używasz nigdzie indziej lub nie widzisz racjonalnego powodu. Wiemy co mówimy (piszemy) :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
mysimpleworld uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 21 Kwi 2017 23:15 

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 103
-- 21 Kwi 2017 23:10 --

@‌Artycjusz‌ dzięki za rady :) właśnie na takie PRAKTYCZNE wskazówki liczyłam!

Trasa dokładnie taka jak piszesz - G.C (1 dzień) + trasa "dołem" przez czarną plażę, wodospad z bazaltu i jak się uda to jezioro lodowcowe (2 dzień). W trzeci dzień mamy już wylot, więc chyba zostaniemy "tylko" przy blue lagoon - w końcu trochę na urlopie w czerwcu wypada się wygrzać :D Nie wiem na ile będzie to wykonalne czasowo...
Islandia "wyskoczyła" jako totalny spontan... bilety z wizza we wczorajszej promocji z Wrocka, na razie kupione tylko to. Do czerwca wbrew pozorom mało czasu... Islandia była naszym marzeniem od bardzo dawna, skarbonka się pomalutku napełniała, no i nikt się nie spodziewał, że wyjdzie to JUŻ :D rozważam jeszcze nocleg gdzieś po drodze, np. przy Vik, ale w ciemno trochę się boję (ze względu na "sezon"), airbnb nie ma nic w tych rejonach, najbliżej przy lodowcu, ale ceny z kosmosu... więc chyba zostaniemy w Rejkiawiku. Cena ok. 1000 zł/2 os/3 nocki. Nic taniej nie widzę... myśleliśmy jeszcze o wzięciu dużego bagażu (wtedy śpiwory, wypożyczenie większego auta żeby w nim się kimnąć - ale chyba kosztowo nie zaoszczędzimy, a tylko się zamęczymy :P

o kremie z UV pamiętam zawsze - taka kobieca przypadłość ;)

-- 21 Kwi 2017 23:15 --

@‌Artycjusz‌ a skoro już piszesz o tej bryłce lawy dla teściowej... :D
serio można coś skubnąć? w sensie jakiegoś kamienia czy coś? :D
chyba miałabym stresa na security - na forum był poruszany temat "morskich skarbów" przywożonych do domu w bagażu podręcznym. W sensie co można, a co nie ;)

więc jak ma się sprawa na Islandii?
sprawdzają czy nikt im za dużo kamoli nie wywiezie?
ze dwa do terrarium bym chętnie skubnęła ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 21 Kwi 2017 23:40 

Rejestracja: 30 Maj 2012
Posty: 201
niebieski
dwa-pewnie :) czy "skubnęła" ? - wolałbym byś nie musiała nic wyskubywać ;) natomiast całe terrarium to raczej jeśli nadasz kontener do Roterdamu :)


Ja nie raz przywożę mały kawałek lawy dla kogoś z przyjaciół - jeśli jest szczególnie urokliwy (przejedź się koło Reykiaviku na drogę F428 jeśli masz 4x4, tam dużo przepięknych czystych, barwnych okazów, ładniejszych i ciekawiej "ulanych" niż na zerodowanych Kanarach; bo wzdłuż jedynki na południu ekstremalnie ładnej lawy nie uświadczysz, raczej kamienie, ale też przepiękne). Celnicy/Security w Keflaviku nie raz sprawdzali mi dodatkowo kieszenie, w których miałem takie trofeum i zawsze słyszałem "aaa... lawa, cha, cha, cha", albo "aaa, kamien, bucha cha cha" :) Swoją drogą to ciekawe, ze nierzadko lawa, szczególnie kolorowa o opalizującej powierzchni, wyświetlała im się jako powód do dokładniejszej kontroli (metale?).
terrarium "niekoniecznie" jeśli bardzo duże :) Wszystko co nosi znamiona hurtowego wywozu może być zakwestionowane ;) ale w przypadku lawy lub kamieni trudno o inny powód.
Bardziej szczegółowo, a także o prawnych obostrzeniach przy zbieraniu oraz jakie kamienie mogą "przynieść" realne kłopoty z prawem - znajdziesz po przekopiowaniu do wujka googla oryginalnego cytatu: "W Islandii jest wiele pięknych formacji skalnych, kamieni, minerałów, które przyciągają zainteresowanie turystów" :) Nie chcę przepisywać cudzego tekstu, ani nie pamiętam kwestii praw do linkowania zewnętrznych serwisów, więc po prostu wygoogluj dokładnie ten konkretny - istotny dla sprawy artykuł.

Z "trzeciej strony" - staram się już jednak nie wywozić kamyczków niepotrzebnie, a już w żadnym wypadku nie odrywać ich od większych całości, nigdy nie dewastować, co najwyżej podnieść "coś co się szwęda po podłodze" (stąd dosłowne skubanie niewskazane). Generalnie dostaję szału widząc amatorów pamiątek dewastujących krajobraz, więc o ile lubię coś znaleźć (o ile do nikogo nie należy - czytaj w artykule), o tyle nie namawiam do wywożenia nazbyt wiele i na wyrost. Żeby nas potem historia nie pokarała i żeby Chińczycy nie wywozili całych skałek z Gór Stołowych ;)

P.S. Noclegu poszukaj jeszcze w Selfoss, mniej jeżdżenia, ceny niskie, no i Reykiavik to nie jest ta turystyczna Islandia, o której marzymy (tak jak nie przywozimy turystów szukających polskich Tatr na taras Pałacu Kultury i Nauki;) ) Zresztą wczytaj się też w relacje innych podróżników, by nie polegać na moim mocno "islandofobicznym" guście ;) Niemniej - tak czy inaczej będziesz zachwycona jak nie na 200 to na 120%
Góra
 Profil Relacje PM off
mysimpleworld lubi ten post.
mysimpleworld uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 22 Kwi 2017 09:28 

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 103
hehe :D

"skubnąć" oczywiście było w kontekście "schylić się, wybrać mały kamyk, następnie schować go do kieszeni" :P absolutnie nigdy przenigdy nie niszczę przyrody oraz naturalnych formacji - w wiele miejsc zamierzam jeszcze kiedyś wrócić - fajnie żeby było do czego :D poza tym gad w terra ma już małą kolekcję kamieni z różnych miejsc - niech też ma pamiątkę ;) a co ;)

Zerkam na Selfoss - może faktycznie będzie to dobre rozwiązanie...
A jak wychodzi to cenowo - w sensie zakupów, jedzenia itp. - taniej będzie w Rejkiawiku czy w mniejszych miejscowościach? Bo z tym bywa różnie w różnych miejscach.
I jeszcze jedno - w czerwcu bez samochodu 4x4 jest szansa dojazdu do Gjain? Warto? Tzn. na pewno warto :D ale czy damy radę dojechać jakimś małym bzyczkiem nie gubiąc zawieszenia, nie tracąc przedniej szyby itp. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 22 Kwi 2017 09:37 

Rejestracja: 27 Lis 2015
Posty: 164
niebieski
W czerwcu już zaczynają jeździć autobusy RE. Zobacz, może coś Ci podpasuje, to chyba najtańsza opcja dojazdu do wielu miejsc w interiorze:

https://www.re.is/media/brochures/IOYO- ... 6-IOYO.pdf
_________________
Islandzki album: https://www.flickr.com/photos/jaz99/alb ... 7963495014
Góra
 Profil Relacje PM off
mysimpleworld uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 22 Kwi 2017 10:17 

Rejestracja: 30 Maj 2012
Posty: 201
niebieski
Temat autobusów - jak @‌jaz99‌ , tylko to mała częstotliwość i trzeba sprawdzić kiedy DOKŁADNIE dana trasa rusza.
Gjan na początku czerwca zazwyczaj (nie zawsze) jest już całkiem bez śniegu, w każdym razie drogi odchodzące od 327 mogą być jeszcze zamknięte, a nawet gdyby to nie są dla żadnego małego auta. 327 jest asfaltowa, ale gdyby iść tam na piechotę to zastanawiałbym się dlaczego akurat Gjan ;) w okolicy dużo bardziej spektakularnych miejsc, nie jest to mój punkt obowiązkowy choć miłe (i tyle) miejsce.

Temat samochodu tak złożony, że zachęcam Cię do poczytania islandzkiego działu fly4free - dużo tam o tym, kamyczkach, trasach, bezpieczeństwie, zasadności (o tak).

Temat zakupów także przestudiowany na forum (są nawet zdjęcia półek z cenami). W Bonusach (także netto, choć w małych bywa drogo) i w Selfoss w Kronanie przy głównym rondzie za mostem zrobisz zakupy porównywalnie lub niewiele drożej niż w Polsce, a już z pewnoscią bez wyraźnej różnicy w Reykiavikiem. Rozumiem, że wyjazd "wskoczył" nagle więc szukasz podpowiedzi - zapraszam do przeczytania reszty forum, żebym nie musiał tu zaśmiecać kopiowaniem. Powodzenia w przygotowaniach, gdy nie znajdziesz jakiegoś nurtującego tematu wtedy śmiało pytaj tu lub w najtrudniejszych kwestiach na priv.
Góra
 Profil Relacje PM off
mysimpleworld lubi ten post.
mysimpleworld uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 22 Kwi 2017 12:13 

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 103
@‌Artycjusz‌ - bardzo Ci dziękuję za cenne rady i wskazówki :) jestem właśnie w trakcie studiowania forum :)
@‌jaz99‌ - dzięki za info odnośnie autobusów - raczej zdecydujemy się na wypożyczenie małego samochodu i dojazd "w miarę dostępności" do najważniejszych punktów samodzielnie. Ale komuś na pewno się przyda :)

pozdrawiam :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 23 Kwi 2017 18:05 

Rejestracja: 08 Kwi 2017
Posty: 5
Też wybieram się na Islandię w czerwcu z Wrocka. 7-11.06. Jedziemy z Wrocka i bierzemy auto 4x4. Jeżeli tez wasz wyjazd wypada w tym terminie to mozemy polaczyc :)

Ja mam pytanie odnosnie wypozyczenia auta :-) Co myslicie od wynajmie od prywatnej osoby? http://www.carrenters.is/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 24 Kwi 2017 22:07 

Rejestracja: 24 Kwi 2017
Posty: 2
@‌ewe_wro‌
Wybieramy sie w podobnym terminie.
Podpowiesz co zaplanowaliscie do zwiedzania?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 25 Kwi 2017 11:50 

Rejestracja: 08 Kwi 2017
Posty: 5
kasienka80 napisał(a):
@‌ewe_wro‌
Podpowiesz co zaplanowaliscie do zwiedzania?


Planu szczegółowego jeszcze nie mamy. Jako cel chciałabym dojechać do Skaftafell i zwiedzić to co po drodze, na ile pozwoli pogoda. Na Reyjkjawik zostawiam parę godzin, nawet nie pół dnia. Nad planem pochylimy się dopiero w połowie maja pewnie. Dam znaka oczywiście :)

Rozważam opcję noclegu - auto z opcją spania.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 26 Kwi 2017 21:03 

Rejestracja: 24 Kwi 2017
Posty: 2
@‌ewe_wro‌
Z jakiej strony wynajmujecie samochod? Boje sie troche zle trafic, a jednoczesnie nie chce przeplacic.
Bierzecie 4x4?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 19 Maj 2017 11:05 

Rejestracja: 08 Kwi 2017
Posty: 5
kasienka80 napisał(a):
@‌ewe_wro‌
Z jakiej strony wynajmujecie samochod? Boje sie troche zle trafic, a jednoczesnie nie chce przeplacic.
Bierzecie 4x4?


Planowałam tutaj wziąć auto, dodatkowo można od razu wziąć ubezpieczenie http://www.carrenters.is/

U mnie trochę sytuacja się zmieniła i możliwe, że pojadę sama i będę zdana na autostop :-) W jakim terminie dokładnie jesteście Islandii?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 19 Maj 2017 13:19 

Rejestracja: 30 Maj 2012
Posty: 201
niebieski
Drodzy/Drogie!

Uwielbiam Islandię i z radością udzielam się na forum dzieląc się jakimś tam doświadczeniem, poświęcając na to sporo czasu...
wierząc równocześnie, że możemy sobie pomagać, dbając przy tym o jakość forum i jego przydatność - inaczej aktywność takich ludzi jak ja nie miałaby sensu i powinniśmy stąd po prostu odejść...

Czy w związku z tym dyskusje o opcjach wspólnych podróży i dopasowaniu prywatnych terminów, o tym co się komu zmienia, o tym gdzie wynająć auto - mogli/mogły-byście kontynuować w odpowiednich wątkach - gdzie one trwają/gdzie jest ich właściwe miejsce (lub w sprawach indywidualnych po prostu korzystając z PW)?

Jest zarówno dział dla poszukujących towarzysza(y) podróży, jest wątek islandzki o wypożyczalniach, jest o autostopie. Ale forum stanie się bezużyteczne jeśli będziemy sami je zaśmiecać "doczepiając się" z prywatnymi pytaniami gdzie popadnie. Tutaj ludzie wchodzą widząc: Islandia>>ATRAKCJE - by przeczytać o tym co na Islandii w czerwcu [tak mówi tytuł wątku].
Sam kliknąłem i tracę czas czytając prywatne lub "nie na temat" dyskusje, które przy okazji podkopują sens mojego szczerego zaangażowania.
Do przemyślenia... Z serdecznymi pozdrowieniami, Wasz Artycjusz

By rozstać się z pogodą ducha - proszę: oto Islandia w czerwcu -> atrakcje :)
(u wrót interioru w pierwszym dniu otwarcia F26 od północy - VI 2016)
to nie ja na zdjęciu, ale anonimowy statysta dobrze obrazuje proporcje ;)

Załączniki:
IMG_8677.JPG
IMG_8677.JPG [ 286.29 KiB | Obejrzany 7139 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
mysimpleworld uważa post za pomocny.
 
      
#18 PostWysłany: 19 Maj 2017 15:37 

Rejestracja: 27 Lis 2015
Posty: 164
niebieski
Zapomniałeś napisać, że dojazd do Aldeyjarfoss autostopem to dość karkołomne przedsięwzięcie.... ;-)
_________________
Islandzki album: https://www.flickr.com/photos/jaz99/alb ... 7963495014
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 19 Maj 2017 16:06 

Rejestracja: 30 Maj 2012
Posty: 201
niebieski
cha, cha, cha... ;)
tak, tak, tak ... bo właśnie nie piszemy tu autostopie (m.in; na to chciałem zwrócić koleżankom uwagę), tylko o dostępności interioru w czerwcu :) Dzięki za dobry zdrowy humor @‌jaz99‌ (pewnie, że karkołomne - i to dosłownie)
Czerwiec piękny - choć pierwsza połowa nieprzewidywalna pod względem dostępności dróg, może być dojazd wszędzie w środku (4x4), może być... niemal nigdzie - jak już nie raz zostało opisane.
Ale to oczywiście pod warunkiem własnego auta i dużej świadomości swoich możliwości i możliwości w ogóle ;)


Ciebie jaz, to - jak się domyślasz - zabrałbym i stopem na F26 (choć obaj stopem zdaje się nie jeździmy, cha, cha), zrobilibyśmy niezły przewodnik po zakamarkach, ale... widząc powszechne śmiecenie na forum jak i podobne śmiecenie na samej Islandii coraz mniej mi się chce opisywać publicznie jak trafić w te "intymne" miejsca, które uważam za unikalne i warte zachowania w naturalnej postaci... Także w sumie to nie dziwię się "ortodoksyjnym" Islandczykom, że czerwiec (a potem już październik) wolą uznawać za całkiem nieprzewidywalny - ja bym tam wprowadził wizy do Interioru dostępne dopiero po udzieleniu 20 odpowiedzi na temat islandzkich zwyczajów, zasad i świadomości co może spotkać turystę poza zadeptanym już południowym wybrzeżem ;) Kto czyta ze zrozumieniem, jest uważnym obserwatorem i z refleksem myśli co robi oraz jaki ma to wpływ na innych (czy to na forum, czy to na Islandii) ma na wyspie pełne 12 miesięcy (!) potencjalnych wspaniałych przeżyć. Tak! Pozostałych miłych kolegów i koleżanki najchętniej zaprosiłbym chyba do domu na oglądanie zdjęć (Kaffitar, może powąchanie Brennivinu) - na przeżywanie świeżości południa spóźnili się przynajmniej 2 lata, a resztę kraju wolałbym polecać wyłącznie najbardziej odpowiedzialnie dociekliwym, albo po prostu doświadczonym. Jak wiele razy cytowałem: to nie Teneryfa ;) Zatem... do spotkania na północy!

Cóż, czerwiec na Islandii - zależy jak się rok/pogoda ułoży:

Załączniki:
IMG_9190.JPG
IMG_9190.JPG [ 208.85 KiB | Obejrzany 7089 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
mysimpleworld lubi ten post.
mysimpleworld uważa post za pomocny.
 
      
#20 PostWysłany: 21 Maj 2017 23:06 

Rejestracja: 08 Kwi 2017
Posty: 5
Szanowny Atrycjuszu,

ktoś na tym forum wpadł na pomysł, że początkujący userzy nie mają opcji PW, zatem racz znosić odpowiedzi na pytania tutaj publicznie na forum lub korzystając ze swojego nieocenionego wkładu w to forum, napisz do admina żeby przemyślał swoje stanowisko w tej kwestii. Wybacz zatem, że pozwoliłam sobie odpowiedzieć na pytanie mi zadane w tym tutaj wątku nie zaś udzielać odpowiedzi w dwóch różnych tematach (osobno transport, osobno towarzystwo w podróży). Uwierz, że chętnie skorzystam z opcji PW jak tylko będzie dla mnie możliwa póki co 'taki urok tego forum'.
Ironizowanie 'karkolomnego autostopa' to również zasmiecanie. Zatem wypadałoby skarcić również i tego usera.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group