Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 33 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 04 Kwi 2015 15:59 

Rejestracja: 20 Maj 2011
Posty: 714
niebieski
KrystianZ napisał(a):
A co powiecie na opcje wynajecia prywatnej lodzi na Island Hoping w El Nido za taka cene?
Czy to mozliwe?

http://ph.travelmob.com/vacation-rental ... rce=mitula


Trzeba jeszcze doliczyć koszt paliwa, trudno ocenić ile toto pali: 1-5 litrów na godzinę myślę, czyli jakieś 30 - 150 peso za godzinę?
_________________
FLY4FREE: Relacja z NAMIBII - dostawczakiem we dwoje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#22 PostWysłany: 04 Gru 2015 04:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Maj 2015
Posty: 90
W El Nido, w drugiej uliczce za piekarnią (idąc w stronę morza) jest jedna agencja, w której można kupić tańsze toury.
Za tour a zapłaciliśmy 1000 peso/osoba, a za tour c 800 peso/osoba. Bez targowania! Tylko trzeba przyjść tak po 19 dzień przed tourem.
Lunch jest w cenie, możliwa również opcja dla wegetarian. Nie żałują jedzenia!

Ceny są aktualne - byliśmy tam w połowie listopada tego roku.
_________________
W podróży dookoła świata od ponad 2 lat. Aktualnie eksplorujemy Alaskę Land Cruiserem własnoręcznie przerobionym na kampera :)

Relacje na bieżąco można znaleźć tutaj: DC Adventures
Szersze info na blogu: www.dc-adventures.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 05 Gru 2015 15:45 

Rejestracja: 13 Maj 2012
Posty: 48
Loty: 114
Kilometry: 235 566
Dzięki za info, dziś byłem w tej agencji i bez problemu udało się nam dostać tour c za 900 peso/osoba. Do tego bus za 300 peso/osoba z El Nido do Puerto Princesa.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 10 Gru 2015 20:00 

Rejestracja: 17 Lis 2015
Posty: 5
Witam,

można też udać się do Spider Tours. Jeśli dobrze się potargujecie i będzie Was kilka osób dostaniecie cenę 900 peso za każdy tour. Pamiętajcie o dodatkowej jednorazowej opłacie "klimatycznej" 200 peso za osobę, ważną 10 dni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 28 Kwi 2016 09:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1661
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
Niestety ceny prywatnych wycieczek sporo wzrosły i ceny dla trzech osób zaczynały się od 4500php (A lub C) z bardzo niewielkim marginesem do większych negocjacji.

Zabraliśmy się na dwie grupowe wycieczki A i C i nie żałujemy. Na jednej było ze 12 osób na drugiej około 15-tu z nami więc nie było tłoku. Mieliśmy rewelacyjne załogi, którym się nigdzie nie śpieszyło i bardzo spoko współtowarzyszy wiec można było pogadać i popstrykać wspólne fotki. Zabawa rewelacja. Jeżeli chodzi o ceny to A - 800php, C - 900php i do tego przy pierwszej wycieczce jednorazowo 200php za jakieś opłaty środowiskowe (ważne 10 dni).

Jedzenie było pyszne i było go dużo więcej niż byliśmy w stanie zjeść. Załoga wybierała jakąś ustronną plażę i podczas jak my pływaliśmy oni przygotowywali posiłek.

Zdecydowanie bardziej podobała nam się taka grupowa wesoła wycieczka niż gdybyśmy mieli pływać tylko sami ale to już pewnie jak kto woli no i na jakie się trafi towarzystwo. A tak czy inaczej w tych wszystkich „sekretnych” i „ukrytych” miejscach była masa ludzi więc co z tego że się ma prywatną wycieczkę (no chyba, że się ma w planie zmienić trasę).
Góra
 Profil Relacje PM off
Koala22 lubi ten post.
 
      
#26 PostWysłany: 30 Kwi 2016 09:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lut 2014
Posty: 228
Mając prywatną wycieczkę możesz wyruszyć na podbój wysepek o 6 rano a nie o 9 jak reszta wycieczkowiczów, więc zaleta to niezaprzeczalna :)
Góra
 Profil Relacje PM off
smieci lubi ten post.
 
      
#27 PostWysłany: 01 Maj 2016 14:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1661
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
Mogę to fakt ale wątpię aby jakakolwiek siła mnie do tego namówiła ;) Niby to El Nido takie spokojne ale impreza w barze reggae pukka na plaży o 2-giej w nocy to się dopiero rozkręcała :). Nie było łatwo wstać nawet na tą 9-tą.

A tak poważniej to oczywiście co kto lubi, my poznaliśmy na tych grupowych wycieczkach super ludzi i potem wpadaliśmy na siebie z uśmiechem w innych miejscach (Panglao, Boracay). A widoki, wrażenia i tak były rewelacyjne, właściwie po Palawanie już nic nie robi takiego wrażenia, nawet te pocztówkowe plaże na Boracay choć same w sobie są przepiękne.
Góra
 Profil Relacje PM off
Koala22 lubi ten post.
 
      
#28 PostWysłany: 02 Maj 2016 08:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lut 2014
Posty: 228
Mnie El Nido kompletnie zawiodło przez tą swoją kurortowość, władysławowatość, tłok turystyczny, zawyżone ceny, tricyklarską mafię dla której przejechanie 100 m. to nie mniej niż 50 p.. Więc tak, masz rację, to zależy od indywidualnych gustów i potrzeb, bo np. mnie się średnio pływało z mieszanym narodem, który tylko podgłaśniał muzykę typu tanecznego. Dodatkowo przewoźnik upchał nas maksymalnie, ramię w ramię. W maksymalnym momencie, przy jednej z "sekretnych" plaż naliczyłam 24 łódki. Następnym razem na pewno wzięłabym prywatny tour ew. z kimś z podobnymi upodobaniami :)

P.s. gdzie piszą, że el Nido spokojne? Nawet lonely planet sprzed 4 lat pisze, że to imprezowe zagłębie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 02 Maj 2016 09:42 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1844
srebrny
mnie również El Nido i generalnie polnocny Palawan rozczarował najbardziej z całych Filipin. Nie byłem oczywiście np. na Boracay ale podejrzewam, że El Nido juz wyrównało poziom w dół. Pływanie stadem łódek na przeciętnej urody plaże i zatoczki, przeciskanie w tłumie turystów, najgorsze jedzenie na całych Filipinach i naciągane turystów nawet bez uśmiechu na ustach to jednak nie dla mnie. Ucieklismy o świcie po 2 nocach w inne miejsce. Przyznam, że chyba tego się po El Nido spodziewałem ale liczyłem, że można tam jeszcze znaleźć prawdziwe Filipiny, niestety już za późno. .. szkoda tylko straconego czasu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 14 Sty 2017 01:48 

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 105
smieci napisał(a):
Niestety ceny prywatnych wycieczek sporo wzrosły i ceny dla trzech osób zaczynały się od 4500php (A lub C) z bardzo niewielkim marginesem do większych negocjacji.

Zabraliśmy się na dwie grupowe wycieczki A i C i nie żałujemy. Na jednej było ze 12 osób na drugiej około 15-tu z nami więc nie było tłoku. Mieliśmy rewelacyjne załogi, którym się nigdzie nie śpieszyło i bardzo spoko współtowarzyszy wiec można było pogadać i popstrykać wspólne fotki. Zabawa rewelacja. Jeżeli chodzi o ceny to A - 800php, C - 900php i do tego przy pierwszej wycieczce jednorazowo 200php za jakieś opłaty środowiskowe (ważne 10 dni).

Jedzenie było pyszne i było go dużo więcej niż byliśmy w stanie zjeść. Załoga wybierała jakąś ustronną plażę i podczas jak my pływaliśmy oni przygotowywali posiłek.

Zdecydowanie bardziej podobała nam się taka grupowa wesoła wycieczka niż gdybyśmy mieli pływać tylko sami ale to już pewnie jak kto woli no i na jakie się trafi towarzystwo. A tak czy inaczej w tych wszystkich „sekretnych” i „ukrytych” miejscach była masa ludzi więc co z tego że się ma prywatną wycieczkę (no chyba, że się ma w planie zmienić trasę).



Hej,

Pamiętasz może nazwę/lokalizację tego biura? :) Dzięki!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 14 Sty 2017 08:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1661
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
Image

Mniej więcej w tym miejscu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 14 Sty 2017 08:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 217
niebieski
Biur organizujacych takie wypady (grupowe)jest cala masa. Im dalej odejdziesz od plazy tym jest szansa, ze znajdziesz cos tanszego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 15 Sty 2017 14:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lut 2014
Posty: 228
Z moich doświadczeń najtaniej wychodzi, kiedy rano wyjdzie się na plażę przed odpłynięciem wycieczek, czyli ok 8-8.30 i wtedy przewoźnicy z wolnymi miejscami na łódce chętnie dadzą discount i pominiecie "environmental fee".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 33 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group