Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 07 Cze 2020 15:29 

Rejestracja: 10 Sty 2014
Posty: 561
niebieski
Wymyśliłem sobie, żeby trasę Split-Dubrownik pokonać za pomocą lokalnych promów, skacząc przez kolejne wyspy. W sumie mam 10 dni i zastanawiam się jak optymalnie rozplanować podróżowanie. Priorytety (malejąco): wszelkie aktywności (mtb, rafting, snorkeling, piesze wędrówki), dobre jedzenie, plażowanie, zwiedzanie miast/starówek. Wolałbym omijać miejsca stricte turystyczne.
Promowa trasa może wyglądać tak: Split-Brac-Hvar-Korcula-Dubrownik. Wstępnie założyłem po 2 dni w Splicie i Dubrowniku.
Pytanie: jak rozłożyć pozostałe 6 dni pomiędzy wyspy?
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 07 Cze 2020 18:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1316
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
Ogranicz się do kilku wysp, 6 dni to mało czasu. Odpuść Brać, a rozważ Lastovo. Brać jest relatywnie blisko lądu i jest duży - może kiedyś go zwiedzisz dokładnie, używając auta. Lastovo jest "na końcu świata" i do tego relatywnie niewielkie, więc powinno się dać go obejść pieszo.
Na Hvarze mapa podpowiada, że da się przejść między miastami Stari Grad i Hvar (to jest spory kawałek, więc latem będzie to hardkor), do obu tych miast dopływają promy, wiec nie będziesz musiał robić "kółka".
Może np. zrobić tak: Split > o. Hvar (Stari Grad > pieszo > Hvar) > o. Lastovo > o. Korcula (Vela Luka > autobus/stop/pieszo > Korcula) > Dubrovnik... ale kombinacji jest multum i pewnie tak czy siak będziesz zadowolony.
To, że Jadrolinija i krilo.hr (Kapetan Luka), to zakładam, że już pewnie wiesz ;)
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off
bugs lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 08 Cze 2020 12:17 

Rejestracja: 10 Sty 2014
Posty: 561
niebieski
@Raphael, za to Lastovo to powinienem Ci browara postawić! Noclegi już zaklepane - ładniejsze i znacznie tańsze miejsca, w porównaniu do "turystycznych" wysp.
Generalnie kupuję Twój plan w całości ;) Wstępnie:
1 dzień: Split (08:30) - Stari Grad (10:30) - Hvar (16:25) - Lastavo (18:25)
2 dzień: Lastovo kajakowanie
3 dzień: Lastovo snorkeling
4 dzień: Lastovo (04:30 lub 11:00) - Vela Luka (05:30 lub 12:00) - Korcula - Vela Luka (20:45) - Lastovo (22:00)
5 dzień: ?
6 dzień: Lastovo (14:40) - Dubrownik (18:30 czwartek, więc idealnie pasuje)
Góra
 Profil Relacje PM off
Raphael lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 08 Cze 2020 18:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1316
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
6 godzin pomiędzy Starim Gradem a Hvarem... chcesz ten kawałeczek zrobić pieszo? Mapy.cz pokazują ~15 km, ~5,5 godz. A gdzie czas na połażenie po obu miastach, popływanie w jakiejś zatoczce, poopalanie się, zakupy jogurtu i innych płynów.

Na ten dzień oznaczony znakiem zapytania poleciłbym Ci wycieczkę na wysepkę Palagruža... pomimo tego, że pewnie tanio to by nie było i tego, że nie mam bladego pojęcia czy coś takiego z Lastova organizują.

Zaintrygowałeś mnie tą "kreską" Lastovo-Dubrovnik... nie kojarzyłem żeby coś pływało bezprzesiadkowo między tymi dwoma portami. Znalazłem G&V Line (nie mylić z G&V Line Iadera z Zadaru). Nimi chcesz zrobić ten czwartkowy skok Lastovo-Dubrovnik? Bo jeśli nimi to chyba źle spojrzałeś na rozkład - pływają pn. i pt. A jeśli nie nimi, to znaczy, że jakąś firmą, która mi w oko nie wpadła - pytanie jaką?

Kajak targasz swój???

PS dla porządku dodam, że na żadnej z wysp, o których mówimy, nie byłem (jeszcze) :)
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group