Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: ISIC czy Euro26
#1 PostWysłany: 15 Maj 2013 22:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Gru 2012
Posty: 603
Loty: 22
Kilometry: 20 023
niebieski
Witam, przeczytałem już dużo informacji na ten temat, ale ciągle mam wątpliwości. Która z tych kart z waszego doświadczenia będzie lepsza biorąc pod uwagę przede wszystkim akceptowanie w muzeach oraz w komunikacji w Europie? Również zależałoby mi na dobrym ubezpieczeniu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: ISIC czy Euro26
#2 PostWysłany: 15 Maj 2013 22:52 

Rejestracja: 11 Mar 2012
Posty: 201
Loty: 50
Kilometry: 56 708
niebieski
Jest jeszcze http://www.planetamlodych.com.pl/, ale tu zniżki są chyba tylko w Polsce. Może ktoś mógłby się wypowiedzieć / jakieś porównanie zrobić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ISIC czy Euro26
#3 PostWysłany: 15 Maj 2013 23:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Paź 2012
Posty: 49
Loty: 56
Kilometry: 81 095
Jako jedyna z tych trzech, status studenta za granicą potwierdza ISIC.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ISIC czy Euro26
#4 PostWysłany: 16 Maj 2013 01:22 

Rejestracja: 17 Cze 2012
Posty: 41
Loty: 66
Kilometry: 128 194
mainti napisał(a):
Jako jedyna z tych trzech, status studenta za granicą potwierdza ISIC.



niekoniecznie, np. w Irlandii euro26 jest takim samym potwierdzeniem statusu studenta jak ISIC = jest rozpoznawalne. Na euro 26 jest najwięcej zniżek za granicą.
Miałem parę lat ISIC, ale wróciłem teraz do EURO bo zarówno pod względem ubezpieczenia, ceny i oferowanych zniżek isic zdziadział :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ISIC czy Euro26
#5 PostWysłany: 16 Maj 2013 01:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3076
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
No to może Irlandia jest wyjątkiem.

Do wyrobienia ISIC trzeba mieć status studenta do euro26 nie. Na przykładzie z naszego podwórka ISIC daje zniżkę na kolej, euro26 nie.

Ja ją wyrabiałem zawsze głównie z tego względu - że potwierdza status studenta na całym świecie, w oferowane zniżki na pizzę itp się nie wgłębiałem za bardzo zwykle (więc tutaj sorry, nie pomogę :))
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ISIC czy Euro26
#6 PostWysłany: 16 Maj 2013 09:13 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
na Euro26 nie potrzebne miec status studenta, ale na Euro26 Student tak ;)

ja preferuje ISIC, bo ISIC mozna wyrobyc w Sierpniu, i karta jest wazna przez 1 1/2 roku :)
Plus ze w Litwie ona jest honorowana bardziej niz legitki (Litewskie koleje, komunikacja 1/2 taniej) tak samo Estonia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ISIC czy Euro26
#7 PostWysłany: 16 Maj 2013 09:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 1134
Loty: 392
Kilometry: 429 122
niebieski
Ale pamietajcie, ze nie kazda karta Euro26 jest taka sama. Karta "Euro26 student" tak samo jak ISIC, potwierdza status studenta.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ISIC czy Euro26
#8 PostWysłany: 16 Maj 2013 12:14 

Rejestracja: 22 Lut 2013
Posty: 57
Zeus napisał(a):
na Euro26 nie potrzebne miec status studenta, ale na Euro26 Student tak ;)


Dokładnie tak jest. Sprawdzone rok temu. Osoba bez statusu studenta może otrzymać jedynie Euro26 Classic. Obie można wyrabiać do 30 roku życia.
W Hiszpanii bez problemu przy wszystkich biletach wstępu honorowano "Euro26 Student" jako legitymację studencką, chociaż wg mnie nie przyglądali się czy jest dopisek "Student", gdyż osoba z która podróżowałam miała kartę Classic i traktowano ją tak samo.

Co do ISIC i zniżek na PKP to miałam ją kiedyś i żeby potwierdzała ona prawo do zniżek i tak musiałam, mieć polską legitymację studencką...kiedyś nie miałam jej przy sobie i miałam sporo nieprzyjemności, chociaż teoretycznie potrzebny jest dodatkowo tylko jakikolwiek dokument potwierdzający tożsamość.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ISIC czy Euro26
#9 PostWysłany: 16 Maj 2013 17:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2011
Posty: 1647
srebrny
Gwoli ścisłości w Polsce na kolei można jeździć ze zniżką na legitymacji ISIC, ale tylko studiując za granicą będąc przy tym obywatelem Polski.

Natomiast nie zgadzam się z tym, że nie mając statusu studenta nie można otrzymać karty 'Euro26 Student'. Nie jestem studentem, a takową kartę posiadam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ISIC czy Euro26
#10 PostWysłany: 16 Maj 2013 19:45 

Rejestracja: 22 Lut 2013
Posty: 57
koncentrator napisał(a):
Natomiast nie zgadzam się z tym, że nie mając statusu studenta nie można otrzymać karty 'Euro26 Student'. Nie jestem studentem, a takową kartę posiadam.


Zgodnie z tym co jest napisane na stronie ( http://euro26.pl/eurokarta/info/porownanie ) to karta Student jest dla "uczniów i studentów w wieku od 5 do 30 lat" i na karcie wpisana jest uczelnia/szkoła do której chodzisz. Mnie przy wyrobieniu proszono o pokazanie ważnej legitymacji, a osoba która ze mną wyrabiała i nie miała statusu studenta w tym momencie musiała wyrobić kartę bez dopisku "Student". Ale jak widać to co biuro to obyczaj ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ISIC czy Euro26
#11 PostWysłany: 16 Maj 2013 20:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2011
Posty: 1647
srebrny
Wyrabiałem przez internet i nie zostałem poproszony o potwierdzenie statusu studenta, którym nie jestem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ISIC czy Euro26
#12 PostWysłany: 16 Maj 2013 20:41 

Rejestracja: 22 Lut 2013
Posty: 57
To widocznie zmienili formularze, bo teraz w formularzu internetowym trzeba wybrać rodzaj nazwę szkoły (chociaż wydaje mi się, że jak robiłam rozeznanie rok temu to też tak było), a poza tym na dole poświadczasz, że podane przez ciebie dane są prawdziwe. Jeżeli wpisałeś cokolwiek jako uczelnie to łamiesz regulamin, a chyba nie o to chodzi żeby oszukiwać przy własnym ubezpieczeniu... Ponadto myślę, że może to być podstawą do np. niewypłacenia ubezpieczenia w razie wypadku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ISIC czy Euro26
#13 PostWysłany: 16 Maj 2013 20:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2011
Posty: 1647
srebrny
Bez obaw. Ja posiadłem kartę i utrzymuję ją w drodze legalnej.
Formularz jest najprawdopodobniej ten sam. Chodzi mi jednak o to, że można być uczniem szkoły podstawowej lub gimnazjum, a wg tej karty posiadać status studenta i przysługujące zniżki stricte studenckie, nie będąc nim.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ISIC czy Euro26
#14 PostWysłany: 16 Maj 2013 21:06 

Rejestracja: 22 Lut 2013
Posty: 57
no chyba,że tak :) W formularzu można też wybrać szkoły z niższych "poziomów" edukacji i trzeba tam wpisać nazwę :P A że "Student"...ogólne określenie dla ucznia i studenta, zwłaszcza że zniżki w instytucjach zwykle wszyscy uczący się mają podobne :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ISIC czy Euro26
#15 PostWysłany: 30 Sie 2019 19:12 

Rejestracja: 27 Cze 2018
Posty: 37
Loty: 58
Kilometry: 88 873
Witam, która karta bardziej się przyda głównie we Włoszech?
Góra
 Profil Relacje PM off
piekara114 lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group