Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 05 Mar 2017 09:39 

Loty: 15
Kilometry: 19 655
Cześć. Jadę do Iranu 10 marca, wracam 30 lub 31 marca. Mam wykupione bilety z Kijowa do Teheranu i z Teheranu do Kijowa,
ale trasa zwiedzania Iranu kończy się na południu, w Zatoce Perskiej. Zastanawiam się, czy nie zmienić trasy powrotnej.
Np. promem popłynąć do...(Dubaju...czy gdzię indziej)
i stamtąd do Polski (Czech, Węgier czy w inne pobliże)
Albo polecieć samolotem gdzieś, gdzie mogłabym spędzić ze dwa dni i zobaczyć coś dodatkowo i wrócić stamtąd za nieduże pieniądze...
Włączył mi się szwendacz... ;)

Ostatnio edytowany przez Abcn, 05 Mar 2017 10:34, edytowano w sumie 1 raz
I , P ...
 Relacje PM off  

#2 PostWysłany: 05 Mar 2017 09:42 

niebieski
Włączył Ci się szwedacz a powinno włączyć się czytanie ze zrozumieniem. W tym dziale nie interesują nas Twoje plany zwiedzania Iranu. Iran czy Polska wypadało by jednak napisać z wielkiej litery.
 Relacje PM off
bornispl lubi ten post.
bornispl uważa post za pomocny.

#3 PostWysłany: 05 Mar 2017 09:58 

platynowy
@‌skorp‌ Albo minimum ok 200 E(jak nie więcej) dodatkowo,albo wyłączyć szwędacza. ;) Za nieduże pieniądze na dość bliski termin raczej się nie uda.
 Relacje PM off
skorp lubi ten post.

#4 PostWysłany: 05 Mar 2017 10:41 

Loty: 10
Kilometry: 28 060
niebieski
Iran jest na tyle fajnym interesujacym krajem -ze mozna np na wyspe Kesh. mozna potem wrocić do Teheranu samolotem jak już szukamy nowych przygód :)
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#5 PostWysłany: 05 Mar 2017 12:25 

Mateusz099 napisał(a):
Włączył Ci się szwedacz a powinno włączyć się czytanie ze zrozumieniem. W tym dziale nie interesują nas Twoje plany zwiedzania Iranu. Iran czy Polska wypadało by jednak napisać z wielkiej litery.

Mateusz, włąśnie dlatego lecę do Iranu. Czytałam, że tam są NIEPRAWDOPODOBNIE życzliwi ludzie. Mam już dość polskiego piekiełka, z wyłapywaniem błędów, kąśliwymi uwagami, zwracaniem się z przekąsem do maluczkich przez ludzi z rozbuchanym ego.
Jak widzisz KOGOŚ jednak to interesuje. KTOS odpowiedział NA TEMAT. Przymrużając oko na moje niedociągnięcia.
Jak możesz zauważyć piszę nazwy własne z dużej litery. Jeśli gdzieś mi to umknęło, to był to przypadek. A Ty lepiej się czujesz , jak komuś dołożysz w niedzielny poranek? ...Wielki ekspert...
Sam czytaj ze zrozumieniem. Nie prosiłam o takie rady.
A pozostałych przepraszam, nie chciałam nikogo urazić.

-- 05 Mar 2017 11:28 --

miriam napisał(a):
@‌skorp‌ Albo minimum ok 200 E(jak nie więcej) dodatkowo,albo wyłączyć szwędacza. ;) Za nieduże pieniądze na dość bliski termin raczej się nie uda.

Tyle przewiduję.
Znalazłam lot z Dubaju do Pragi. Ale miałam nadzieję, ze może ktoś ma jakąś inną wizję....
W ostateczności wybiorę jedną z dwóch znalezionych przeze mnie opcji:)

-- 05 Mar 2017 11:41 --

Idzik napisał(a):
Iran jest na tyle fajnym interesujacym krajem -ze mozna np na wyspe Kesh. mozna potem wrocić do Teheranu samolotem jak już szukamy nowych przygód :)

Masz rację, właśnie planuję dotrzeć do Bandar Abbas, potem wyspa Queshm. I na pewno mogę dopłynąć do Dubaju, a stamtąd polecieć do Pragi.
Mam jeszcze kilka pomysłów, które sprawdzam, ale miałąm nadzieję, że może ktoś mi coś podpowie patrząc ze swojej perspektywy...
 Relacje PM off  

#6 PostWysłany: 05 Mar 2017 12:42 
Awatar użytkownika

Loty: 532
Kilometry: 846 995
złoty
Zgadzam się z @‌Idzik‌
Iran jest niesamowicie wciągający, tak było w moim przypadku. Jest tyle miejsc i tak bardzo urozmaiconych. Jeśli się Tobie ten s... włączył to popatrz na mapę, zajrzyj do jakiejś relacji a może do przewodnika. Jakieś 2-3 miesiące szwędania żeby co nieco zobaczyć i doświadczyć. Masz tego s... pojedź do mniej oklepanych miejsc. Beludżystan czy Wybrzeże Kaspijskie czy pogranicze z Irakiem stoją otworem.
Jak bym miał 2 a optymalnie 3 miesiące wolnego to bym poszalał lądem przez Rosję, Gruzję, Armenię a z powrotem Turmenistan albo Dubaj ale tak, żeby coś zobaczyć.
Każdy ma swój styl podróżowania - zdecydujesz sama.
Edit
@‌skorp
W sumie to chcę Ci napisać, że ja też miałem 3 tygodnie, to wcale nie jest dużo i w wiele miejsc nie dało się dotrzeć, mieliśmy niedosyt. Wschód: Kerman, Rayen, Mahan są ciekawe i niedoceniane, pustynia Kaluts przepiękna. Wyspy w Zatoce Perskiej bardzo polecam: Keszm i Ormuz, na Kisz nie byliśmy. Jest co robić.

Ostatnio edytowany przez sko1czek, 05 Mar 2017 12:57, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off
skorp lubi ten post.

#7 PostWysłany: 05 Mar 2017 12:44 

Mateusz099 napisał(a):

...Naprawdę..?

-- 05 Mar 2017 11:56 --

sko1czek napisał(a):
Zgadzam się z @‌Idzik‌
Iran jest niesamowicie wciągający, tak było w moim przypadku. Jest tyle miejsc i tak bardzo urozmaiconych. Jeśli się Tobie ten s... włączył to popatrz na mapę, zajrzyj do jakiejś relacji a może do przewodnika. Jakieś 2-3 miesiące szwędania żeby co nieco zobaczyć i doświadczyć. Masz tego s... pojedź do mniej oklepanych miejsc. Beludżystan czy Wybrzeże Kaspijskie czy pogranicze z Irakiem stoją otworem.
Jak bym miał 2 a optymalnie 3 miesiące wolnego to bym poszalał lądem przez Rosję, Gruzję, Armenię a z powrotem Turmenistan albo Dubaj ale tak, żeby coś zobaczyć.
Każdy ma swój styl podróżowania - zdecydujesz sama.

Dzięki. Gruzję biorę pod uwagę, bo mam tam przyjaciół. Byłam tak kilka lat temu przez 2 tygodnie i objechaliśmy ją terenówką. ponad 2 tys. kilometrów zrobiliśmy, ale niedosyt pozostał:)

Co do mojej podróży, to ja już wiem co chcę zobaczyć w Iranie. Już dawno poczytałam przewodniki i relacje. Nie twierdzę, że jestem jakimś ekspertem, wiele nie wiem, ale coś niecoś wiem. Trasę mam ustaloną i tutaj nic nie chcę zmieniać. Jest taka, jaką chcę zrobić będąc po raz pierwszy w Iranie. Mam do dyspozycji 3 tygodnie.
Nie widzę nic złego w oglądaniu oklepanych miejsc, choć nie tylko takie wybrałam. Jadę tam pierwszy raz i nie widzę powodu, żeby nie zobaczyć najpiękniejszych miejsc.
Moja prośba dotyczy jedynie powrotu.

Wszystko mam już podopinane. Jedynie trochę mi się żal zrobiło, ze końcówka mogła być nieco inna.
I chodzi mi naprawdę jedynie o powrót do domu.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

[ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości