Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 31 Lip 2013 16:47 

Rejestracja: 03 Mar 2013
Posty: 66
hej,
czy ktoś orientuje się może, jakie są ceny wypraw łodzią wgłąb Amazonu z Iquitos? Szukam w sieci i nie mogę uwierzyć, że dzień wyprawy od osoby kosztuje ok $200... Czy te ceny są prawdziwe, czy to tylko ceny wycieczek dla bogatych Amerykanów, a na miejscu można znaleźć tańsze oferty?

będę wdzięczna za odpowiedź!
Aga
_________________
http://travelike.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 31 Lip 2013 18:18 

Rejestracja: 25 Cze 2012
Posty: 34
Hej,

Polecam park Narodowy Pacaya-Samiria. Można się do niego dostać z Lagunas, bądź Nauty. Wyprawę do Amazonii z Iquitos można zorganizować, lecz będzie dużo drożej. W Yurimaguas można bez targowania się zorganizować wyprawę do Pacaya Samiria za 150soli za dzień (wyżywienie, przewodnik, noclegi w hamakach), czym więcej osób tym powinno być taniej. Jeśli jesteś zainteresowana, to mogę poszukać konkretnych namiarów. Cena którą podałaś jest albo mocno zawyżona, albo w solach, albo noclegi są po prostu w wyższym standardzie.

Grzesiek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 01 Sie 2013 02:56 

Rejestracja: 03 Mar 2013
Posty: 66
hej
dzięki za odpowiedź:)
Do Iquitos po prostu najłatwiej się dostać z Limy (lot za $80 w jedną stronę), nie wiem, jak moglibyśmy się łatwo i niedrogo dostać do Nauty lub Yurimaguas - czy jest na to jakaś opcja?
Pocieszyłeś mnie, że ceny które podałam są zawyżone - mam je po prostu z Internetu:
http://www.explorama.com/rates.php
http://www.paseosamazonicos.com/

Czy znasz może przewodników w Iquitos, którzy mają niższe ceny?
dzięki raz jeszcze:)
Aga
_________________
http://travelike.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 01 Sie 2013 21:11 

Rejestracja: 25 Cze 2012
Posty: 34
Generalnie wszystko zależy od tego ile masz czasu. Moim zdaniem dużo lepszą opcją jest przelot z Limy do Tarapoto. Przejazd z Tarapoto do Yurimaguas busem. Dalej promem do Lagunas (10h) lub Nauty 30h. Wyprawę możesz sobie zorganizować w Yurimaguas. W mojej ocenie Iquitos jest mocno turystyczne, dużo turystów angielskojęzycznych i dużo naganiaczy sprzedających wycieczki po zawyżonych cenach. Sama podróż promem z Yurimaguas w kietunku Iquitos to już fajna przygoda. Do Nauty z Iquitos możesz się dostać autobusem, 2h jazdy 15 soli. W Naucie popytasz w hostelach i zorganizujesz wyprawę dużo taniej niż z Iquitos.
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 02 Sie 2013 01:38 

Rejestracja: 03 Mar 2013
Posty: 66
Dzięki! To bardzo fajna opcja. Chyba polecimy do Tarapoto, przeprawimy się do Nauty, zobaczymy park, zorganizujemy wyprawę Amazonką, pojedziemy do Iquitos i stamtąd wrócimy do Limy.
Czy wiesz może, jaki jest koszt promu z Yurimaguas do Nauty, i w jakich warunkach odbywa się podróż? Czy trzeba mieć swoje jedzenie i czy jest ryzyko kradzieży? 30h to trochę długo i pewnie będziemy musieli się przespać.
Czy możesz polecić jakiś niedrogi hostel w Naucie? I czy orientujesz się, jakie są tam ceny noclegów?
I ostatnie pytanie: czy istnieje możliwość przeprawy promem / łodzią z Nauty do Iquitos? Jeśli tak - to w jakiej cenie?

Wiem, że zasypałam Cię pytaniami - w zamian służę informacjami na temat Kolumbii, Ekwadoru i dowolnych miejsc w Ameryce Centralnej!
Dzięki raz jeszcze, pozdrawiam z Caraz!
Aga (http://travelike.pl/)
_________________
http://travelike.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 02 Sie 2013 14:57 

Rejestracja: 25 Cze 2012
Posty: 34
Ja płaciłem za odcinek Yurimaguas - Nauta 90 soli (wyżywienie w cenie).
Na promie duży zadaszony pokład na którym wszyscy wieszają hamaki. Ryzyko kradzieży na pewno nie większe niż w Polsce w komunikacji zbiorowej:-)
Z Nauty do Iquitos płynie się 8h, ale można busikiem w 2h dojechać (15 soli). Nauta zrobiła na mnie bardzo pozytywne wrażenie, a Iquitos nieco rozczarowało.

Wysłałem też bardziej szczegółowe informacje na maila.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 17 Sie 2013 06:29 

Rejestracja: 03 Mar 2013
Posty: 66
hej:)
Właśnie wróciliśmy z peruwiańskiego Amazonu, podróż to cudowna! Nasza trasa: Lima - Tarapoto (samolot), Tarapoto - Yurimaguas (autobus), Yurimaguas - Lagunas (prom).
Z Lagunas wybraliśmy się do Pacaya-Samira, z lokalną firmą turystyczną, cena to 100 soli za dzień od osoby (wyżywienie, nocleg, woda, wstęp to parku - wszystko). Byliśmy w parku 2 dni, jest możliwość wyprawy trwającej nawet 20 dni...
Potem Lagunas - Iquitos (prom) i Iquitos - Lima (samolot).
Polecam!
_________________
http://travelike.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off
chaleanthite lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 15 Cze 2015 22:59 

Rejestracja: 01 Lip 2012
Posty: 224
Loty: 65
Kilometry: 183 102
niebieski
Ubiegloroczny wyjazd do amazonii, troche przydatnych informacji:
Podroz jako taka zaczyna sie w Iquitos - przelot LAN Peru z Limy. Bilety za aviosy, £3+4500avios.
1)Iquitos Nauta: przejaz busikiem (20 soli) czas podrozy 2,5h
2)Nauta Yurimaguas: Nastepnie w planie bylo zwiedzanie Parku Narodowego Pacaya-Samiria, transport to szybka lodz - nazwana umownie taxi, czas transportu to okolo 28h, nocleg wraz z posilkiem wliczony w cene biletu (150/180soli)
W Yurimaguas okazalo sie, ze to nie jest dobre miejsce na wycieczki do PN, owszem mozna trakowe zorganzowac majac wieksze grupy i przeplacajac za usluge.
Szybka decyzja i powrot do Lagunas.
3)Yurimaguas-Lagunas, na pokladzie lodzi transportowej, gdzie czas oczekiwania na rozpoczecie podrozy wyniosl jedna dobe (mimo zapwnien o natychmiastowym startcie). Oczywiscie mozna bylo w cenie biletu przenocowac sie w hamakach na pokladzie.
Hamaki nalezalo zakupic samodzielnie w porcie, tj 15-25 soli. Gdy tylko podroz sie rozpoczela przyslugiwaly 3 posilki dziennie - wszystko to w cenie biletu 35soli. Sama podroz ta lodzia to duza atrakcja, na pokladzie lokalsi jak i tursyci, polecam - bylo super. Statek plynie dzien i noc bez przystankow z predkoscia ok 10-12km/h - nasz dystans przebyl w poltora dnia.
W Lagunas sa agencje turystczne, gdzie poza niedziela mozna zakupic wycieczki 2 lub 3 dniowe do rezerwatu (okolo 100soli/dzien) najlepsze sa te 3 dniowe, gdzie wplywa sie w glab rezerwatu, lodzia bez silnika. Ja z uwagi na czas przyjazdu w niedziele nie mielam wiele opcji i wybralem przeplyw lodzia z przewodnikiem na skraj rezerwatu gdzie bylo jezioro z punkatmi obserwacyjnymi dzikich ptakow. Ta atrkcja to koszt ok 150pesos na dwie osoby, czas trwania ok 7h.
4)Lagunas-Yurimaguas z braku czasu na pokladzie transportu rzecznego, szybka opcja ok 60soles na osobe czas rejsu 8h.
5)Yurimaguas-Tarapoto, przejaz busikiem (20/30 soli) czas podrozy 2,5h
Z Tarapoto w dalsza podroz, jest tam lotnisko i dworzec autobusowy skad odjezdzaja atobusy do innych wiekszych miast.
Wyjazd od amazonii byl dla mnie jednym z ciekawszych i chetnie tam wroce np aby zaliczyc przeplyw Rio Ucayali/Pucallapa Iquitos czy ponownie Rio Amazonas. Ogolnie to super widoki, sporo zieleni, bardzo przyjazni tubylcy, super jedzenie i milo spedzony czas - jak wspomniala poprzedniczka, jedno z niewielu miejsc na swiecie gdzie czasu sie poprostu nie liczy...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 29 Lip 2016 10:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Maj 2013
Posty: 501
niebieski
Hej.
Podbiję temat.
Z Tarapoto lepiej i taniej autobusem do Limy, czy może uda się niedrogo samolotem?
Pzdr
_________________
spoko-maroko-czyli-tu-wszystko-jest-prostsze,213,51100
kolumbia-z-covidem-w-tle-relacja-na-zywo,212,155650
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 29 Lis 2017 15:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sty 2016
Posty: 272
Loty: 165
Kilometry: 286 930
niebieski
@pifko

Samolot:
https://www.momondo.pl/flightsearch/?Se ... rrency=PLN

Autobus:
http://moviltours.busportal.pe/es/pasaj ... 12-12-2017
_________________
Lądy i morza przemierzam, kulę ziemską z otwartym czołem. Polski mam paszport na sercu. Skąd, pytam, skąd go wziąłem? A wziąłem go z dumy i trudu, ze znoju codziennej pracy, ze stali, z żelaza, z węgla. A węgiel to koks, to antracyt.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 15 Lut 2022 01:35 

Rejestracja: 11 Sie 2012
Posty: 31
hej,
czy ma ktoś wiedzę jak wygląda kwestia wyprawy do Parku obecnie? Mam 4 dni łącznie z dniami przelotów i zastanawiam się którą opcję wybrać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 20 Lut 2022 22:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Mar 2017
Posty: 29
Loty: 84
Kilometry: 264 266
hELLO, Wybieramy się około 25,26 02 22 do Iquitos i potem dalej. znaleźliśmy "miejscowego przewodnika" jeśli ktoś chce dołączyć to jesteśmy otwarci.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 03 Sie 2023 23:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4490
złoty
Ktoś był ostatnio w Iquitos i może polecić jakiś trip po Amazonce ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group