Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 63 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 03 Lut 2012 12:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Mar 2011
Posty: 244
szukałam informacji na temat internetu w telefonie, niewiele jest info na ten temat,
jedyne co udało mi się wyczytać to "prepaid AIRTEL" - karta prepaid z pakietem danych do wykorzystania.

http://www.airtel.in

Przerabiał ktoś to w praktyce? jak spisuje się taki internet?
czy w korzystaniu z internetu obowiązuje też wewnętrzny roaming?
tzn. czy muszę kupować druga kartę i drugi pakiet jak zmieniam stan?

pozdrawiam
_________________
www.arleta.geoblog.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
#2 PostWysłany: 03 Lut 2012 13:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1416
niebieski
A nie myślałaś może o Kindle 3G?
Ma ekran 800x600 i darmowe przeglądanie www na całym świecie.
Przeglądarka jest wprawdzie mocno "siermiężna", ale da się zarówno przeglądać stronki jak i sprawdzać pocztę z poziomu www.
Cena to około 700 zł, ale jak się dużo podróżuje, fakt posiadania internetu wszędzie na świecie jest nie do przecenienia.
Do tego w każdej chwili można doładować sobie parę książek i zabijać nudę w długich trasach.
Przepraszam, jeśli nie pomogłem i zrobiłem off-top, ale jeśli nie Tobie to może innym się przyda.
Ja to sprawdziłem w Europie i Azji (Malezja, Tajlandia, Laos, Singapur, Indonezja, Filipiny) - bywało, że przy słabym zasięgu GSM czekałem na załadowanie się stronki przez 10 minut, ale lepszy taki net jak żaden (tym bardziej, że zupełnie darmowy i działający bez jakiejkolwiek pracy czy wiedzy technicznej - uruchamiam Kindle i mam net).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 02 Mar 2012 14:00 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 2
Nie wiem czy jeszcze potrzebujesz informacji ale może przyda się komuś innemu.
W listopadzie 2010r korzystałem w Indiach z lokalnej karty SIM. Załatwiałem sprawę w Ahmedabadzie (Gujarat).
W vodafone miałem problemy z kupnem. Po 10 min bawienia się moim telefonem , Pan powiedział że mają tylko wap i nie da rady normalnego internetu u nich podłączyć.
W Airtelu na przeciwko udało im się uruchomić internet na mojej komórce (nokia 5800) tylko żeby kupić kartę, musiałem mieć jakiś papierek z hotelu o tym ze jestem tam zameldowany i oczywiście zdjęcie. W hotelu papierek dostałem dopiero następnego dnia (kierownik musiał podpisać). Cała operacja zakończyła się sukcesem. Cena karty z transferem 3GB wyszła ok. 20zł. Podejrzewam że i tak mnie naciągneli na jakiś pakiet dodatkowy bo cena się zmieniła w trakcie załatwiania sprawy. Prędkość internetu była dość kiepska ale googlemaps działało.
Co do roamingu w różnych stanach to nie wiem jak to działa ale zapewniano mnie w salonie że nie będzie problemu jak będę używał w innym stanie niż kupowałem i tam gdzie byłem (Gujarat + Delhi) wszytko było ok.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 18 Maj 2012 17:23 

Rejestracja: 20 Paź 2011
Posty: 13
Ja korzystałem sieci Idea tzn !dea (wracają sentymenty ;)) internet działał podobnie jak w Polsce, ceny rownież podobne (okolo 20zł za 512mb, moze ciut mniej, juz dobrze nie pamietam). Karte kupowało sie ze zdjęciem i dowodem *tożsamości (jest od razu rejestrowana na Ciebie), doładowuje sie zdrapkami, rowniez pakiety internetowe, zdrapki dostepne na kazdym kroku. W sieci Idea poza stanem w ktorym aktywawałeś karte, pakiety internetowe są rozliczane zgodnie z cennikiem roamingu krajowego, z pakietu nici, trzeba kupić w kolejnym stanie kolejna karte..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 18 Maj 2012 17:25 

Rejestracja: 20 Paź 2011
Posty: 13
Gdyby ktoś potrzebował to została mi jeszcze jedna zdrapka !dea na 200mb w rejonie GOA na 3 dni, kod mogę oddać za darmo :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 18 Maj 2012 20:58 

Rejestracja: 21 Wrz 2011
Posty: 5
Ja z przyjemnością bym skorzystał.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 18 Maj 2012 21:41 

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 156
czy net w airtelu/idei byl jako karta SIM czy USB dongle? jak sie nazywala dokladnie oferta i ew kosztowala??

jak chcialem kupic w Jharkahand to mowili ze tylko z modemem USB maja(a tak naprawde to nie sa modemy bo nie da sie wymienic w srodku karty i korzystac z innego operatora) o samych SIM niby nie slyszeli:) Wiekszosc sprzedawcow to klamcy pierwszej klasy... ale w sumie z naiwnych foreigners`ow zyja:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 06 Sie 2014 13:43 

Rejestracja: 28 Sty 2014
Posty: 118
Jako że rejestracja karty sim w Indiach jest trochę czasochłonna. Poszukuję aktywowanej karty sim, jeżeli ktoś był ostatnio w Indii i nie jest mu już potrzebna to chętnie bym ją przyjął.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 03 Lis 2014 17:55 

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 72
Witam, zeby nie zakladac nowego tematu chcialabym pisze tutaj.
W lutym lecimy na Goa, ze wzgledu na charakter pracy musimy byc caly czas pod telefonem (przypuszczam ze dziennie przynamniej pare tel bedziemy musieli wykonac/ odebrac).... naczytalam sie o problemach z zakupem sim. Znacie mozliwosc jak w miare tanio dzwonic do PL lub odbierac polaczenia ? Ewentaulnie czy uda sie jakos obejsc biurokracje z kupnem prepaid by moc korzystac z internetu i w ten sposob dzownic np. przez skype ? bedziemy na miejscu niecale 2 tyg...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 07 Lis 2014 11:17 

Rejestracja: 16 Gru 2010
Posty: 413
Loty: 144
Kilometry: 297 591
niebieski
Najlepiej ustawić sobie VoIPa w telefonie. Ja używam Tlenofonu/FCN, ale są też inni operatorzy.

Jeżeli będziesz miał już swój numer indyjski to możesz go w Tlenofonie podpiąc pod polski numer stacjonarny (wybrany w panelu tlenofonu), a w swojej komórce ustawić przekierowanie połączeń na ten polski numer z tlenofonu:
+48 600 000 001 (twój nr komórkowy) ---przekierowanie--> +48 22 820 00 01 (nr z tlenofonu) ---przekierowanie tlenofon---> +77 499 999 999 (nr indyjski)

W takim rozwiązaniu płacisz za przekierowanie z komórki na stacjonarny (np. 29 gr/min w zależności od twojego operatora) oraz 13 gr/min za przekierowanie tlenofonu.

Jeżeli nie zdobędziesz karty, to VoIP pod WiFi i musisz mieć włączony program do VoIPa.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 07 Lis 2014 11:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2011
Posty: 50
Loty: 48
Kilometry: 89 809
froggy89 napisał(a):
Witam, zeby nie zakladac nowego tematu chcialabym pisze tutaj.
W lutym lecimy na Goa, ze wzgledu na charakter pracy musimy byc caly czas pod telefonem (przypuszczam ze dziennie przynamniej pare tel bedziemy musieli wykonac/ odebrac).... naczytalam sie o problemach z zakupem sim. Znacie mozliwosc jak w miare tanio dzwonic do PL lub odbierac polaczenia ? Ewentaulnie czy uda sie jakos obejsc biurokracje z kupnem prepaid by moc korzystac z internetu i w ten sposob dzownic np. przez skype ? bedziemy na miejscu niecale 2 tyg...


Ja byłem w Indiach w październiku i wybrałem rozwiązanie droższe, ale omijające biurokrację - na ebay jest gość który sprzedaje karty już aktywowane (koszt ok 60zł - znalazłem jednego, ale nie wskazuję konkretnie, żeby nie było kryptoreklamy :)

Kupiłem i byłem zadowolony, już od pierwszego dnia mogłem dzwonić. Do karty można było dodać pakiet internetowy - tego nie próbowałem, bo właściwie w większości hoteli miałem wifi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 07 Lis 2014 11:36 

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 72
OMG VoIPa nie ogarniam :? musialabym sie wczytac o co chodzi.

zakup aktywowanej ooo... to by bylo rozwiazanie, odezwe sie jezeli nie doczekam sie mojej anulacji :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 08 Lis 2014 18:02 

Rejestracja: 03 Lut 2014
Posty: 184
Loty: 127
Kilometry: 271 716
nurneee pisze "Ja byłem w Indiach w październiku i wybrałem rozwiązanie droższe, ale omijające biurokrację - na ebay jest gość który sprzedaje karty już aktywowane (koszt ok 60zł - znalazłem jednego, ale nie wskazuję konkretnie, żeby nie było kryptoreklamy :)

Kupiłem i byłem zadowolony, już od pierwszego dnia mogłem dzwonić. Do karty można było dodać pakiet internetowy - tego nie próbowałem, bo właściwie w większości hoteli miałem wifi."
Pod jakim hasłem szukać tego gościa na Ebay? Jeśli mi nie anulują to też będę potrzebował. :lol:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 09 Lis 2014 23:04 

Rejestracja: 16 Gru 2010
Posty: 413
Loty: 144
Kilometry: 297 591
niebieski
froggy89 napisał(a):
OMG VoIPa nie ogarniam :? musialabym sie wczytac o co chodzi.

zakup aktywowanej ooo... to by bylo rozwiazanie, odezwe sie jezeli nie doczekam sie mojej anulacji :mrgreen:


Nie jest to trudne. Jakby co mogę pomóc.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 09 Lis 2014 23:26 

Rejestracja: 03 Mar 2012
Posty: 4
Kartę prepaid w Indiach można załatwić w każdym punkcie sprzedaży dowolnego operatora. Trwa to ok 24h, podobno muszą dostać jakieś potwierdzenie z centrali. 3g działa dobrze.
Jak ktoś ma problem z ustawieniem VoIPa, to niezłym rozwiązaniem jest viber out. Mając dostęp do netu połączenia do Polski są po kilka, kilkanaście groszy. Nie odbierasz telefonu i oddzwaniasz z vibera. Można skonfigurować viber out tak żeby wyświetlał u odbiorcy twój telefonu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 09 Lis 2014 23:38 

Rejestracja: 03 Lut 2014
Posty: 184
Loty: 127
Kilometry: 271 716
Ja mam konto na Nonoh, a w telefonie zainstalowany MobileVOIP i wystarczy tylko dostęp do sieci i można rozmawiać za grosze. Przetestowane w kilkunastu krajach. Który operator ma najlepszy internet, będę na Goa i w Bombaju?
Będę oczywiście jeśli mi nie anulują. :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 10 Lis 2014 09:02 

Rejestracja: 16 Gru 2010
Posty: 413
Loty: 144
Kilometry: 297 591
niebieski
Jak długo ważna jest karta od zakupu?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 10 Lis 2014 09:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2011
Posty: 50
Loty: 48
Kilometry: 89 809
krek napisał(a):
Kartę prepaid w Indiach można załatwić w każdym punkcie sprzedaży dowolnego operatora. Trwa to ok 24h, podobno muszą dostać jakieś potwierdzenie z centrali. 3g działa dobrze.


Zwykle potrzebują potwierdzenie zameldowania, czyli pismo z hotelu. Przy zwiedzaniu niestacjonarnym te 24h (a czasem i dłużej) mogą być utrudnieniem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 30 Gru 2014 14:00 

Rejestracja: 22 Sie 2012
Posty: 14
Ma ktoś do sprzedania indyjską kartę SIM z internetem? Jak nie będę szukał na ebay ale może ktoś już wrócił, nie potrzebuje...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 30 Gru 2014 14:08 

Rejestracja: 03 Wrz 2014
Posty: 42
Loty: 219
Kilometry: 448 013
Jakby co ja mam, Vodafone, kupiona w BOM w sierpniu 2013. Jedna aktywowana, jedna jeszcze nie wyjęta z opakowania. Działała OK w całych Indiach. Tą używaną trzeba doładować, a tą nieaktywowaną ...aktywować. Dzwoni się na bzpłatny (chyba) numer, podaje adres hotelu i już!

-- 30 Gru 2014 14:16 --

nurneee napisał(a):
krek napisał(a):
Kartę prepaid w Indiach można załatwić w każdym punkcie sprzedaży dowolnego operatora. Trwa to ok 24h, podobno muszą dostać jakieś potwierdzenie z centrali. 3g działa dobrze.


Zwykle potrzebują potwierdzenie zameldowania, czyli pismo z hotelu. Przy zwiedzaniu niestacjonarnym te 24h (a czasem i dłużej) mogą być utrudnieniem.


W salonie Vodafone w BOM trzeba było tylko dać paszport + zdjęcie do wniosku, który trzeba wypełnić z adresem hotelu m.in. Potem zadzwonić, potwierdzić dane i karta aktywna. Trzeba tylko pamiętać, że karty tam są na stan. Jak się pojedzie z BOM do JAI czy DEL to już inny stan i leci roaming. Ale stawki są jakieś rozsądne. Mi na tarta działała nawet w Nepalu na początkowym limicie bez żadnego doładowywania.


Ostatnio edytowany przez Zeus, 30 Gru 2014 14:15, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 63 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group