Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 14 Gru 2023 10:53 

Rejestracja: 10 Maj 2015
Posty: 101
Cześć, chciałem z Wami skonsultować największy dotychczasowy wyjazd, na którym wybieram się ze swoją rodziną - do Ameryki Południowej. Z góry dziękuję za wszelką pomoc i sugestie. Poniżej szczegóły.


Termin: 6 kwiecień - 4 maj (przylot i wylot do Rio de Janeiro (GIG)) - loty Lufthansą


Pasażerowie: 2 dorosłych (ja i żona), 4 letnia córka, 1.5 roczny syn


Bagaże: 1 bagaż rejestrowany, wózek podwójny składany, dwa foteliki (oddane razem jako jeden bagaż rejestrowany w pierwszą stronę)


Doświadczenie w takim podróżowaniu w takiej grupie: Road Trip po wschodnim wybrzeżu i Kanadzie (od Filadelfii do Quebec), Emiraty, południe Hiszpanii, Cypr


Co chcemy zobaczyć:

Must have - Rio de Janeiro, Foz do Iguazu, Buenos Aires

Nice to have - Paraty, Sao Paulo, Kurytyba, Colonia del Sacramento, Ciudad del Este


Jeśli macie jakieś spostrzeżenia odnośnie innych wartościowych miejsc- dajcie proszę znać.


Podejście do wyjazdu:

I. Road Trip

Ogólne założenie: Wziąć samochód z lotniska w Rio de Janeiro, w ciągu kilku dni dojechać do Foz do Iguazu zatrzymując się w różnych miejscach (dłuższe odcinki robiąć wieczorem/nocą). Następnie zobaczenie wodospadów po stronie brazylijskiej, argentyńskiej i być może odwiedzenie Paragwaju. Przekroczenie granicy z Argentyną, wylot z Puerto de Iguazu do Buenos Aires. Pobyt w mieście i być może wycieczka promem do Colonia del Sacramento. Powrotny lot z Buenos do Puerto de Iguazu, przekroczenie granicy z Brazylią, powrót do samochodu. Powrotna droga do Rio - zatrzymując się w innych miejscach.


Pytania:

1. Czy polecacie jakąś wypożyczalnię lokalną typu Localiza, Movida, Foco czy raczej międzynarodowe korporacje? Generalnie posiadam ubezpieczenie zewnętrzne roczne na Worldwide Insure. Mam też spostrzeżenia, że strony Localiza i Movida mi nie działają? Czy rezerwowaliście bezpośrednio w wypożyczalni czy u pośredników?

2.Czy polecacie jakieś plaże na trasie Rio de Janeiro - Sao Paulo - Foz do Iguazu? Sam znalazłem w okolicach Paraty, Peruibe, Parangua?

3. Czy identyfikujecie jakieś atrakcje po drodze? Paraty, Sao Paulo z Santosem, Kurytyba?

4. Czy identyfikujecie jakieś miejsce w Foz do Iguazu - gdzie można zostawić bezpieczenie samochód na czas pobytu w Argentynie? Myślałem o jakimś parkingu albo dogadaniu się z właścicielem Airbnb.

5. Jak podejść to tematu Sao Paulo i Santosa? Planowałbym nie wjeżdżać do centrum Sao Paulo, tylko znaleźć jakiś parking typu P+R i przesiąść się na komunikacje.


II. One-way Road Trip i loty

Ogólne założenia: Samochód z Rio i dojechać do Foz. Tam oddać samochód, a więc wypożyczenie one-way. Przeprawa do Argentyny - lot do Buenos. Powrót do Rio z Buenos Aires lub Urugwaju.


Pytania:

6. Czy istnieje jakiś tani sposób na wypożyczenie one-way? Po przejrzeniu serwisów i lokalnych wypożyczalni - trzeba liczyć się z kosztem co najmniej dodatkowych 2000 PLN?

7. Loty póki co też są w dość wysokich cenach - czy to loty z Buenos - Fly Bondi, czy Aerolinas Argentinas czy z Urugwaju Jet Smartem. Macie jakiś pomysł na jakie połączenia polować?


To tyle na wstępnie. Pewnie, kolejne pytania będą pojawiały się w toku dyskusji.


Z góry dziękuję, za podzielenie się merytorycznymi sugestiami oraz doświadczeniem.


Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy
United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów
#2 PostWysłany: 14 Gru 2023 11:49 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1882
HON fly4free
Grubo :) ale jak kto lubi :lol:
W każdym razie polecam mocno, żeby po drodze do Angra dos Reis i Paraty, zrobić postój w Conceicao de Jacareí, łodzią popłynąć do Abraão - na wyspę Ilha Grande i spędzić tam 3-5 dni. Oczywiście kupując różne wycieczki na rajskie wysepki itd. Trochę mam wątpliwości w kontekście dzieci, ale powinno się udać.
Druga propozycja - skorzystaj z usług polskiej przewodniczki w Rio de Janeiro (kontakt na priv), dzięki czemu jakość i świadomość zwiedzania wzrosną 2-3 krotnie.
Góra
 Profil Relacje PM off
Rutras uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 14 Gru 2023 13:18 

Rejestracja: 07 Lip 2012
Posty: 605
niebieski
To będzie Wasza jedyna wycieczka do AmS i musicie za wszelką cenę w czasie tego wyjazdu zahaczyć o Buenos?
Ja osobiście bym odpuścił Sao Paulo i Santos, i generalnie poza Rio skupił się jednak na "naturze", bo to jest największy walor Brazylii. "Olewasz" całą północną część, a tam będziesz miał super plaże czy w okolicy Salwadoru, czy dalej Ceara (tu chociażby klimatyczna, choć ponoć już skomercjalizowana Jericoacoara) aż po Lençóis Maranhenses National Park. Dalej Manaus, skąd można na kilka dni ruszyć w dżunglę (tak, wiem że małe dzieci, ale nie ma problemu żeby ogarnąć w ramach wycieczki miejsce noclegowe w cywilizowanych warunkach. Nie ma obliga nocowania w hamaku w dżungli [choć polecam])...
Kurytyba to specjalnie jako osobny punkt wycieczki, czy dlatego że w miarę na trasie do Foz? Bo jeśli to pierwsze, to nie wiem czy jest sens.
Wodospady Foz moim zdaniem lepiej wyglądają z Argentyńskiej strony, gdybyście mieli wybierać tylko jedną. Spoko opcją jest podpłynięcie pod katarakty speedboatem, ale niestety swoje kosztuje. Wycieczka na tamę fajna, jeśli lubicie tego typu atrakcje + spora szansa na spotkanie kapibar ;)
Jak tamte rejony, to może Pantanal?
Dopłaty za zwrot wypożyczonego auta w innej lokalizacji faktycznie są z kategorii tych zawrotnych i raczej nie ma opcji na ich uniknięcie.
Po drodze z Rio do Sao "klasyki" to Paraty i Ilha Grande. Droga w sporej części prowadzi wzdłuż Oceanu i można odbić na plażę jak jakaś urzeknie, ewentualnie dzień przed przejechac po google mapsie i popatrzeć co w okolicy/przy trasie wygląda dobrze. W większości przypadków myślę, że się nie zawiedziesz ;) Jak chcecie na spokojnie przejechać tę trasę i faktycznie poeksplorować Ilha Grande, to liczyłbym min. 5 dni na całość.
Góra
 Profil Relacje PM off
Rutras uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 14 Gru 2023 13:30 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1882
HON fly4free
Polecanie Manaus z takimi dziećmi uważam za niezbyt sensowne. I piszę to po moim kilkudniowym pobycie tam (miesiąc temu). Spanie w hamaku w dżungli szczerze powiedziawszy, jest "takie sobie", bo i dżungla jest też "taka sobie", a miejsca są starannie zaaranżowane pod turystów, ale jednak - nie pod "rodziny z małymi dziećmi". Tak więc raczej odradzam. Sao Paulo jako takie to "szerokim łukiem"... chyba, że się chce szukać problemów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 14 Gru 2023 15:24 

Rejestracja: 18 Wrz 2013
Posty: 486
złoty
Jestem weteranem podróży z małymi dziećmi i trochę znam tę część Ameryki Południowej. Takiej trasy bym jednak raczej nie zrobił z kilku powodów.

Odległości są spore, liczenie, że dłuższe odcinki pokonasz wieczorem lub w nocy jest mało realne. Chyba, że masz 25 lat i po nieprzespanej nocy nie będziesz miał problemów. W Brazylii drogi są przeważnie wąskie i kręte

O ile Rio czy Iguazu to rzeczywiście must see, nie powiedziałbym tego o innych atrakcjach. Colonia del Sacramento jest taka sobie, w Brazylii znajdziesz dziesiątki piękniejszych miasteczek, z większą starówką.

Ja bym odpuścił road trip do Iguazu, poleciał tam samolotem, potem jak chcesz zrobił Buenos, a następnie back to Rio. I stamtąd wypożyczonym samochodem do Paraty/Ilha Grande oraz do najładniejszych miejscowości Minas Gerais (Ouro Preto, Congonhas itd.). Urok Brazylii leży właśnie w takich małych miasteczkach + przyrodzie, nie w molochach typu Rio, o Sao Paulo nie wspominając. Jedynie Brasilia jest absolutnie wyjątkowa.
Co do wypożyczalni, Localiza polecam bez zastrzeżeń. To jedna z największych wypożyczalni w Brazylii, biura ma praktycznie wszędzie i zdaje się jest w kooperacji z Hertz. Opłaty za one way raczej nie unikniesz.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Rutras uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 14 Gru 2023 16:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4522
złoty
Tak, samolot do iquazu i lot do Buenos z argentyńskiej strony, autem to trochę szalone i w nocy może być niebezpieczne
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 14 Gru 2023 21:19 

Rejestracja: 10 Maj 2015
Posty: 101
Dzięki za dotychczasowe sugestie.

Analizuje ogarnięcie to lotami:
Rio - Buenos (Aerolinas Argentinas)
Buenos - Puerto Iguazu (Fly Bondi)
Foz Iguazu- Sao Paolo- Rio (LATAM)

Za około 4 tys. zł z jednym rejestrowanym.

W ten sposób wyjazd mógłby wyglądać następujaco:
1. Przylot do Rio
2. Samochód i tygodniowa-10 dniowa objazdówka - ale nie tak hardkorowa jak na początku
3. Lot do Buenos i jakiś tydzień tam
4. Lot do Puerto Iguazu
5. Przekroczenie granicy i lot z Foz Iguazu do Rio przez Sao Paulo
6. Zwiedzanie Rio

Swoją drogą dziwi mnie, że ceny z Rio do Buenos są o wiele tańsze niż z Buenos do Rio (pewnie podatki, opłaty lotniskowe).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 15 Gru 2023 00:51 

Rejestracja: 24 Maj 2013
Posty: 305
Loty: 139
Kilometry: 286 579
niebieski
Ale czemu chcesz lecieć z Foz do Rio przez Sao Paulo ? Jak można kupić bezpośredni lot - za 'guziki' ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 15 Gru 2023 10:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4522
złoty
Tym bardziej, że w sp nic ciekawego nie ma, sam kiedyś wracałem do domu z sp ale bilety z iquazu były drogie, więc kupiłem gdzieś dalej z przesiadką w sp na której wysiadłem, ale skoro są bezpośrednie tanie loty do Rio ?
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 15 Gru 2023 11:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4585
Loty: 639
Kilometry: 789 384
HON fly4free
Pisanie, że w SP nic ciekawego nie ma to brednia jakich mało
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 22 Sty 2024 17:54 

Rejestracja: 14 Lis 2022
Posty: 60
Hey, czy pierwsza połowa Marca to dobry termin na Sao Paulo-Rio-Iguazu? Plan mam taki, że 4 marca wieczorem bym był w Sao Paulo, później 7 marca przelot do Rio, około 13 marca lot do Iguazu i tam max dwa dni, i później powrót do Rio, i 19 marca lot Rio-Sao Paulo. Czy lepiej Iguazu zostawić sobie na koniec i lecieć z Iguazu do Sao Paulo bezpośrednio?
Najbardziej interesuje mnie pogoda w marcu - jak to wygląda? dużo pada? a jak nie pada to jest raczej słonecznie czy pochmurno?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 22 Sty 2024 23:45 

Rejestracja: 24 Maj 2013
Posty: 305
Loty: 139
Kilometry: 286 579
niebieski
Byłem w marcu. Pogoda okej, ale to są warunki losowe. 2 razy dopadłą mnie burza w Sao Paulo i Foz.
Sao Paulo -> Rio -> FOz -> Rio -> Sao Paulo powiadasz ?
Nie lepiej Sao Paulo -> Foz -> Rio -> Sao Paulo ? Jakos tak logiczniej mi to wygląda i czasowo i $.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 23 Sty 2024 08:15 

Rejestracja: 14 Lis 2022
Posty: 60
w sumie to masz rację, można od razu do Foz a później Rio i Sao Paulo.
A pisząc "pogoda okej" tzn lampa, czy raczej pochmurno?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group