Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 48 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 28 Sie 2021 20:36 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22486
kostek966 napisał(a):
A byłaś kiedyś w Ameryce Południowej? , bo ja wróciłem 3 tygodnie temu, i przez dwa tygodnie pobytu nie zauważyłem żeby było gdziekolwiek dużo komarów, raczej prawie wcale, więc nie pisz bzdur
W Kolumbii w listopadzie 15 było ich w groma :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
#42 PostWysłany: 29 Sie 2021 01:16 

Rejestracja: 02 Cze 2012
Posty: 240
Loty: 8
Kilometry: 16 686
niebieski
kostek966 napisał(a):
A byłaś kiedyś w Ameryce Południowej? , bo ja wróciłem 3 tygodnie temu, i przez dwa tygodnie pobytu nie zauważyłem żeby było gdziekolwiek dużo komarów, raczej prawie wcale, więc nie pisz bzdur


No to żeś trafił, querido, ja mieszkam w Ameryce Południowej. :lol:
Jeżeli niedawno tu byłeś, to powinieneś wiedzieć, ze aktualnie mamy zimę, wiec nie wszędzie dojrzysz komara (choć w Buenos Aires i okolicach jest już ich pełno).
Jednakowoż, jeśli ktoś się wybiera do dżungli, to jednak polecam nie być foliarzem i się zaszczepić. Bo w dzungli komary sa absolutnie ZAWSZE i WSZEDZIE.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 29 Sie 2021 11:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4520
złoty
Mieszkasz w Ameryce Południowej i nie wiesz, że tam nie ma zimy tak jak w Polsce, może poza punta arenas, jest pora deszczowa i sucha i teraz jest właśnie sucha i nie ma prawie komarów, @Zeus był w porze deszczowej więc było dużo, a o dżungli napisałem, że warto wtedy rozważyć szczepienia,
na tym kończę ten temat, pozdrawiam zimowe buenos z plus 20 stopniami, u nas lato i niestety tylko 17
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 29 Sie 2021 14:48 

Rejestracja: 02 Cze 2012
Posty: 240
Loty: 8
Kilometry: 16 686
niebieski
O kurczaczki, zapomniałam już, jak łatwo jest trafić na wszystkowiedzącego Janusza Mojaracjajestnajmosza w polskim internecie.
Śmiechłam mocno. Powiedz argentyńczykom, ze tu zimy nie ma, bo biedni w niewiedzy żyją. ;)

Nie będę się przepychać. Googlowanie jest łatwe. Medycyna podróży istnieje.

Ze swojej strony mogę jedynie polecić zaszczepienie się przeciw żółtej febrze nawet jeśli ktoś chce pojechać raptem na 1 dzień do Iguazú (gdyż ponieważ są one położone w dżungli).
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
#45 PostWysłany: 29 Sie 2021 18:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
był 3 tygodnie, to nie przelewki. On na pewno wszystko wie, a możliwe że nawet więcej.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Buyaka lubi ten post.
 
      
#46 PostWysłany: 27 Lut 2024 20:42 

Rejestracja: 20 Lis 2022
Posty: 12
Ameryka Południowa różne kraje - czy w aptekach są łatwo dostępne leki na malarię i testy i czy są bez recepty? Jak gdzieś jest lepszy wątek na ten temat, proszę o link.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 28 Lut 2024 00:37 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 958
niebieski
Idź do lekarza specjalizującego się w medycynie podróży zamiast kupować bez sensu jakieś leki i "testy". W wielu krajach i regionach AP nie ma akurat malarii, lub precyzyjnie mówiąc, ryzyko jest znikome. W każdym razie uogólnienia typu "różne kraje" nie mają sensu.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#48 PostWysłany: 28 Lut 2024 13:19 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 958
niebieski
Całkiem aktualna mapka

Image

https://www.wanda.be/en/a-z-index/malar ... h-america/
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 48 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group