Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 79 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Indonezja - wiza
#41 PostWysłany: 13 Wrz 2022 17:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lip 2015
Posty: 1393
niebieski
Bezpłatne wizy wycofano ok.
3mce temu.Ponownie trzeba kupić VOA za 35dolarow.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
City break w Abu Zabi za 1342 PLN. Loty (piątek-poniedziałek) z Krakowa i pobyt w 4* hotelu City break w Abu Zabi za 1342 PLN. Loty (piątek-poniedziałek) z Krakowa i pobyt w 4* hotelu
6 dni na Sycylii za 1193 PLN. Loty do Katanii z Katowic i noclegi blisko plaży 6 dni na Sycylii za 1193 PLN. Loty do Katanii z Katowic i noclegi blisko plaży
 Temat postu: Re: Indonezja - wiza
#42 PostWysłany: 13 Wrz 2022 17:39 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2385
platynowy
Jest też opcja przedłużenia VOA o kolejne 30 dni bez wyjeżdżania z kraju. Przedłużenie kosztuje tyle samo czyli 500k IDR lub 35 USD.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Indonezja - wiza
#43 PostWysłany: 17 Lut 2023 20:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2019
Posty: 9
Witam, czy był ktoś ostatnio w Indonezji lub konkretnie na Bali?
Czy wizę za 35USD można kupić już na miejscu czy lepiej zrobić to wcześniej - internetowo?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Indonezja - wiza
#44 PostWysłany: 18 Lut 2023 16:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4079
HON fly4free
Nie ma potrzeby wczesniej. Na miejscu się kupuje, 500k IDR. W CGK procedura 5min. W DPS w zależności od ilości przylotów od 5min do 1h.
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
jacek96 lubi ten post.
jacek96 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Indonezja - wiza
#45 PostWysłany: 18 Lut 2023 16:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2019
Posty: 9
Bardzo dziękuję za info.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Indonezja - wiza
#46 PostWysłany: 18 Lut 2023 17:52 

Rejestracja: 18 Lis 2016
Posty: 303
niebieski
W Medan chyba tak samo można kupić na lotnisku? - tak przynajmniej piszą/jest napisane 😉na stronie MSZ- może ktoś potwierdzić ?


Ostatnio edytowany przez justysia75, 19 Lut 2023 13:19, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Indonezja - wiza
#47 PostWysłany: 18 Lut 2023 22:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4079
HON fly4free
@justysia75 lądujących w Medan na international flight to nawet na tym forum w porywach na palcach jednej ręki mozna polliczyc. Więc nie licz na relacje z 1wszej ręki.
Ale dla wszystkich lotnisk międzynarodowych procedura wizowa w Indonezji wyglada identycznie.
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Indonezja - wiza
#48 PostWysłany: 19 Lut 2023 13:23 

Rejestracja: 18 Lis 2016
Posty: 303
niebieski
Czyli to znaczy, że na Sumatrę mało kto lata…No szkoda, bo zadałam pytanie o wypożyczenie auta w Medan , ale dotychczas żadnej reakcji ze strony forumowiczów -już teraz wiem dlaczego 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Indonezja - wiza
#49 PostWysłany: 04 Mar 2023 19:57 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 7
W takim razie - co mają zrobić osoby wlatujące do Indonezji na lotniska , jakich nie ma na liście (wydających Visa on arrival)?
Wlatujemy do Indonezji na lotnisko - Surabaya . Jakieś wskazówki - co w takiej sytuacji ? Będę zobowiązany
Lecimy w 6 osób 12.07 do 12.08 - przez Singapur - jeśli ktoś w podobnym czasie sie wybiera - dajcie znać może połączymy ekipy :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Indonezja - wiza
#50 PostWysłany: 04 Mar 2023 20:39 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8584
złoty
https://molina.imigrasi.go.id/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Indonezja - wiza
#51 PostWysłany: 04 Mar 2023 21:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lip 2015
Posty: 1393
niebieski
@ksobota przecież w Surabaya wydają VOA.Bylem we wrześniu-wydawali.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Indonezja - wiza
#52 PostWysłany: 10 Mar 2023 12:42 

Rejestracja: 27 Lip 2017
Posty: 26
Nie mam pewności, ewentualnie niech mnie ktoś poprawi, ale wg. mnie i google mapy to lotnisko Surabaya na stronie https://molina.imigrasi.go.id/front/faq oznaczone jest jako "Juanda, Jawa Timur" czyli kwalifikuje się do VOA
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Indonezja - wiza
#53 PostWysłany: 10 Mar 2023 12:45 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8584
złoty
Tak.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Indonezja - wiza
#54 PostWysłany: 10 Mar 2023 15:07 

Rejestracja: 29 Lip 2022
Posty: 1
Dzięki za informacje. Nasuwa mi się jeszcze jedno pytanie – próbowałem je zadać ambasadzie Indonezji ale tam nikt nie odbiera telefon - odnośnie wymogu posiadania biletu Poświadczającego kiedy będę opuszczał Indonezję. My mamy bilet Frankfurt Singapur i Nie mamy jeszcze dokładnej dniowej rozpiski podróży – będziemy tam miesiąc. I o ile wylot nie robi problemu – bo wtedy wydawana jest Wiza – o tyle zastanawiam się Jak poradzić sobie z brakiem biletu powrotnego z Indonezji. Być może będziemy wracać po prostu promem do Singapuru z Batam-u A być może wyskoczymy jeszcze do Malezji na kilka dni. Jakie macie doświadczenia co do faktycznego obowiązku posiadania biletu powrotnego podczas operacji przyznawania widzę na lotnisku? Z góry dzięki za wszelakie informacje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Indonezja - wiza
#55 PostWysłany: 10 Mar 2023 16:36 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2385
platynowy
@Krzysztof Sobota linie lotnicze potrafią bardzo dosłownie przestrzegać tego wymogu. Jeśli wylatując do Indonezji nie będziesz mógł okazać przewoźnikowi biletu na dalszą podróż, to mogą cie nie wpuścić na samolot.
Nie wiem czy w praktyce jest to egzekwowane w przypadku Indonezji, ale jeśli jest taki wymóg, to jest i ryzyko że będą go egzekwować na wylocie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Indonezja - wiza
#56 PostWysłany: 02 Lip 2023 22:06 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 7
Przyznam że się zgubiłem. Powyżej ktoś podał Link do ubiegania się o VISE. I wychodzi się na tą stronę to jedną z opcji do wyboru jest ubieganie się o Visa on Arrival. Cena 500 000 IDR - W związku z tym moje pytanie czy ja muszę jakieś dokumenty wypełniać przed wylądowaniem tam i mieć gotowy formularz wstępnie wypełniony czy też po prostu ląduje pokazuje paszport, bilet powrotny i otrzymuje widzę i płace tam na miejscu? Będę Wdzięczny za szybką odpowiedź bo za chwilę już wylatuje a przyznam że dopiero teraz sprawdziłem ten link który był w rozmowie powyżej. Wlatując do Wietnamu trzeba mieć promesę wizową i wydrukowany opłacony dokument. A jak to jest tutaj?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Indonezja - wiza
#57 PostWysłany: 02 Lip 2023 22:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lip 2015
Posty: 1393
niebieski
Wszystko załatwisz na miejscu.Przygotuj sobie bilet powrotny i ewentualne noclegi.
E:Tylko sprawdź czy ta procedura czasem nie jest dostępna na kilku wybranych większych lotniskach..byłem 9mcy temu i już nie pamiętam dokładnie.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Indonezja - wiza
#58 PostWysłany: 06 Lip 2023 09:22 

Rejestracja: 13 Lut 2016
Posty: 42
Jest gdzieś dostępna aktualna lista wszystkich portów (w tym morskich i lądowych) gdzie wydawana jest VOA?
Na wszystkich stronach 404
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Indonezja - wiza
#59 PostWysłany: 12 Lip 2023 16:17 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2385
platynowy
Wyciekły dane paszportowe 9 milionów cudzoziemców którzy aplikowali o wizę do Indonezji.

https://loyaltylobby.com/2023/07/11/ind ... oreigners/
Góra
 Profil Relacje PM off
jacek96 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Indonezja - wiza
#60 PostWysłany: 31 Sie 2023 10:45 

Rejestracja: 27 Sie 2019
Posty: 60
Jeżeli przylatuję do Indonezji, a później zamierzam poruszać się lądem i promami. Gdzie w takim razie mam przedłużyć wizę i czy ponownie płacę tą samą cenę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 79 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group