Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 42 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Indonezja - wiza
#1 PostWysłany: 07 Gru 2015 20:40 

Loty: 44
Kilometry: 147 937
Witam,
mam pytanie odnośnie wizy w Indonezji. Wiem, że została zniesiona, tylko ponoć bezpłatna dostępna jest na kilku lotniskach. Przylatujemy z KUL na Lombok, a tego lotniska nie ma w tym całym spisie. W związku z tym mam pytanie jak to jest. Czy faktycznie trzeba za tę wizę zapłacić w tej sytuacji?Jeśli tak to czy lepiej tam na miejscu na lotnisku czy załatwiać wizę przez ambasadę w Warszawie? Był ktoś i miał podobny problem? Będę wdzięczny za informację.
M.
 Relacje PM off  

Temat postu: Re: Indonezja - wiza
#2 PostWysłany: 07 Gru 2015 21:14 

Loty: 920
Kilometry: 883 111
platynowy
Ruch bezwizowy jest możliwy tylko w przypadku przyjazdu oraz wyjazdu przez jedno z 5 lotnisk lub 9 portów morskich.

Lombok do nich nie należy. Możesz otrzymać wizę na lotnisku w Lombok, a jeśli chcesz załatwiać ją w jakiejś placówce konsularnej Indonezji, to już zależy od Ciebie - ale chyba szkoda czasu i fatygi, skoro można to załatwić na lotnisku.

#3 PostWysłany: 07 Gru 2015 21:26 

Loty: 20
Kilometry: 67 605
niebieski
Wlasnie wrocilismy z Indonezji, mialam identyczna sytuacje. Przylecielismy na Bali 4 osoby, juz po wyjsciu z samolotu udalismy sie do okienka zeby kupic wize i tu nam odmowiono. Wiec kazdy z nas podszedl do innego urzednika/pogranicznika i wszyscy czterej potwierdzili, ze wiza nie jest na potrzebna poniewaz dwa tygodnie temu (to bylo miesiac temu) przepisy sie zmienily i wiza nie bedzie potrzebna przy wylocie z Lomboku. Ponadto nigdzie nie znalazlam zadnych informacji/banerow a takowe podobno byly informujacych o koniecznosci zakupu wizy. Ale niestety nie moglismy tego zweryfikowac poniewaz z powodu wybuchu wulkanu Lombok byl zamkniety i musielismy sie pojechac do Surabayi i stamtad do KUL. Reasumujac jestem prawie pewna, ze nikt Ci wizy nie sprzeda. W paszporcie bedziesz mial wbite "visa exempt" cokolwiek to znaczy.
 Relacje PM off  

#4 PostWysłany: 07 Gru 2015 21:30 

niebieski
No wlasnie tak bylo, ze na Lomboku NIE mozna bylo zakupic wizy i czytalam w necie, ze ludzie musieli wracac na Bali.
 Relacje PM off  

#5 PostWysłany: 07 Gru 2015 22:12 

Loty: 127
Kilometry: 271 716
Ja również lecę z Kuala Lumpur na Lombok i nic z tego tłumaczenia nie rozumiem, to w końcu będę mógł kupić tą wizę na lotnisku na Lombok, czy bez wizy nie zostanę wpuszczony do samolotu w Kuala Lumpur ?
Michał Woźniak uważa post za pomocny.

#6 PostWysłany: 07 Gru 2015 23:14 

platynowy
Jeśli przylatujesz lub wylatujesz z Lombok, to musisz mieć wizę - poniżej informacja z listą punktów przekroczenia granicy, gdzie nie trzeba mieć wizy:

http://www.indonesianembassy.org.uk/con ... _free.html

A tutaj lista lotnisk i portów, w których można otrzymać Visa on Arrival i Lombok jest na tej liście:

http://www.indonesianembassy.org.uk/con ... rival.html

Ale myślę, że najlepiej będzie, jak skontaktujesz się z ambasadą indonezyjską i upewnisz, bo to jednak Azja - np. na stronie ich ambasady w W-wie jest zupełnie inna lista lotnisk, na których można uzyskać VoA.

Tu dla przykładu jeszcze całkiem inna lista - lotnisk jest więcej, ale nie ma Lombok:

http://www.tradexpoindonesia.com/travel/visa

Ostatnio edytowany przez Sudoku, 07 Gru 2015 23:25, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off
jacekwoj16 uważa post za pomocny.

#7 PostWysłany: 07 Gru 2015 23:24 

To że na Bali wizę wbiją bez opłaty już wiadomo. Pytanie jest nieco inne, bo my nie przylatujemy na Bali. Lecimy z KUL na Lombok, a z Bali wracamy do KUL.
Jeśli się nie da kupić wizy on arrival na Lombok to w takim układzie pozostaje załatwienie jej w ambasadzie w Warszawie. I stąd było moje zapytanie do osób, które leciały w pierwszej kolejności na Lombok. Jest tu ktoś taki?
 Relacje PM off  

#8 PostWysłany: 07 Gru 2015 23:57 

niebieski
To zmienia sytuacje. Nie masz sie o co martwic. Bali jest/bylo na liscie visa-free lotnisk. Nie wiem jak z przylotem do Lombok, najwyzej o ile przepisy dalej istnieja a wedlug mojego wlasnego doswiadzczenia - zniesiono je pare tygodni temu - najwyzek ci kaza kupic wize i tyle.
 Relacje PM off  

#9 PostWysłany: 08 Gru 2015 00:00 

Loty: 41
Kilometry: 102 208
aviel napisał(a):
No wlasnie tak bylo, ze na Lomboku NIE mozna bylo zakupic wizy i czytalam w necie, ze ludzie musieli wracac na Bali.

Tata a Marcin powiedział że jego Tata powiedział ... To w końcu można kupić ta wizę czy nie ?
 Relacje PM off  

#10 PostWysłany: 08 Gru 2015 00:26 

niebieski
farciarz napisał(a):
aviel napisał(a):

Tata a Marcin powiedział że jego Tata powiedział ... To w końcu można kupić ta wizę czy nie ?

Jezeli w paszporcie byla pieczatka "visa exempt" nie mozna bylo wizy po prostu kupic, dlaczego nie wiem, zapytaj Indonezyjczykow. Jak wspomniala sporo tego w necie i duzo sie naczytalam historii ludzi, ktorzy musieli wracac na lotnisko, ktore bylo na liscie.
Do poczytania np http://www.tripadvisor.co.uk/ShowTopic- ... _Java.html
Nie jest to sprawa jasna, jednakze jak wspomnialam, z mojego wlasnego doswiadczenia, odmowiono nam zakupu wizy na lotnisku w Bali pomimo, ze pokazalam bilet powrotny z Lomboku. Powiedziano nam, ze te przepisy juz nie obowiazuja.
 Relacje PM off  

#11 PostWysłany: 08 Gru 2015 20:53 

@aviel
Mam wrażenie, że rozmawiamy w różnych językach i nie potrafimy się porozumieć. Przyjechałaś na Bali(jest na liście)- nie musiałaś kupować wizy dlatego Ci jej nikt nie chciał sprzedać. Nie potrzebowałaś jej. Po temacie.
Tutaj problem dotyczy zupełnie czego innego. Lotniska na wyspie Lombok nie ma na tejże liście amasady stąd przylatując tam pewnie będzie trzeba kupić wizę lub ją mieć załatwioną wcześniej. Pytanie jest: Czy da się ją kupić na lotnisku i czy faktycznie trzeba niestety zapłacić mimo zniesienia wiz do Indonezji? Czy trzeba ją mieć załatwioną wcześniej przez ambasadę? (bo z jakichś powodów nie da się kupić na lotnisku, co byłoby poniekąd absurdalne).
 Relacje PM off  

#12 PostWysłany: 08 Gru 2015 22:15 

niebieski
Nie jest to proste niestety i samej mi to bylo ciezko zrozumiec jak mozna wprowadzic jak niedorzeczne przepisy. Tak przylecialam na Bali ale wylatywalam z Lombok. Bali jest na liscie, Lombok nie. Wiec potrzebowalam kupic wize. Ok, nie ma problemu, tylko, ze odmowiono nam sprzedania wizy.
 Relacje PM off  

#13 PostWysłany: 08 Gru 2015 22:25 

złoty
@aviel
Mam wrazenie, ze mieszasz troche ludziom w glowach. Sam juz przez twe wpisy mam mentlik.
Wydaje sie ze sytuacja jest jasna. Jesli przylatujesz na lotnisko z listy, to wiza niepotrzebna, bez wzgledu ktoredy wylatujesz. Co innego, gdy przylatujesz na lotnisko spoza listy (bezwizowej). Jesli znaduje sie na liscie VoA, to zalatwiasz tam wize i tez droga wolna i wylatujesz, ktoredy chcesz.
 Relacje PM off  

#14 PostWysłany: 08 Gru 2015 22:59 

niebieski
jacek96 napisał(a):
@aviel
Mam wrazenie, ze mieszasz troche ludziom w glowach. Sam juz przez twe wpisy mam mentlik.
Wydaje sie ze sytuacja jest jasna. Jesli przylatujesz na lotnisko z listy, to wiza niepotrzebna, bez wzgledu ktoredy wylatujesz. .

Zwroc uwage na slowa "enter" and "exit"

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off  

#15 PostWysłany: 08 Gru 2015 23:06 

@aviel
Tak jak Ci napisał jacek96 NIE potrzebowałaś kupić wizy, dlatego Ci jej nie sprzedali. Przyleciałaś na lotnisko bezwizowe, wyleciałaś przez lotnisko z listy wylotowej, i na tym skończmy ten temat.
http://www.indonesianembassy.pl/home.ph ... 1&&ids=769
@jacek96
Kiedy lecisz? My 5.02. Być może do tego czasu ktoś rozwieje wątpliwości. Jaki plan na Lombok? My będziemy tam 4 dni, więc pewnie troszke pojezdzimy, chcemy też odwiedzić Gili.
 Relacje PM off  

#16 PostWysłany: 08 Gru 2015 23:21 

złoty
14.01.
W lutym bede juz na Borneo.
 Relacje PM off  

#17 PostWysłany: 09 Gru 2015 00:13 

niebieski
A gdzie tu widzisz Lombok na banerze? Bo wylatywalam z Lomboku, jak juz wspomnialam kila razy... uff, rzeczywiscie ciezko sie dogadac zwlaszcza z kims kto tylko teoretycznie dyskutuje.
 Relacje PM off  

#18 PostWysłany: 09 Gru 2015 00:20 

Ach te kobiety...Kto was zrozumie? :lol: Pozdrawiam :D
 Relacje PM off  

#19 PostWysłany: 02 Sty 2016 19:23 
Awatar użytkownika

Loty: 189
Kilometry: 307 053
niebieski
Trochę odświeżam temat.
Mam wraz z ekipą taki przypadek, że przylecimy do Yogyakarty, a jej nie ma na liście. Dziś napisałem maila do Ambasady w W-wie, z pytaniem czy tam dostanę darmową wizę, czy nie. Zobaczymy co odpiszą.
Poza tym w necie przewijają się dwie ceny za "visa on arrival (VOA)". Raz jest $25, a innym razem $35. W końcu ile ona kosztuje?
Jeśli $35, to zastanawiam się nad wyrobieniem wizy tranzytowej na 14 dni, która kosztuje $20 , a dodatkowo odpada czekanie na lotnisku w kolejce po wizę. Będziemy tam 13 dni, więc łapiemy się na okres obowiązywania.
Ktoś załatwiał sobie ten typ wizy wcześniej?

#20 PostWysłany: 02 Sty 2016 19:53 

platynowy
Yogi nie ma na liście, więc bezpłatnej wizy tam nie dostaniecie, jedynie VoA.

Kosztuje na chwilę obecną 35 USD.

[ 42 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości